Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
 121/134 anonim ***** válasza:
0%

Mint említettem, szánalmas vagy. Csavard csak ki a valóságot, mazsolázz a neked tetsző hipotézisek közül. A tény tény marad. Neked, felnőtt ember létedre, van képzeletbeli barátod. És a legtöbb amit fel tudsz hozni, hogy elgépelek pár dolgot és a használt nyelvet élőnek tekintem.


Gratulálok.

2021. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/134 A kérdező kommentje:
Írtam már egypár dolgot, de ha hülye vagy a filozófiához, a vallástudományhoz és a teológiához, akkor nem érted meg. Bocsánat, kikívánkozott belőlem, mert ha a saját tudáshiányod másra vetíted ki, az bizony butaság. Egyébként nem gondolod, hogy benned, meg a hozzád hasonlókban van a hiba, ha olyan okosnak gondoljátok magatokat, de a világ kb. 95%-a nem ért veletek egyet a vallásgyűlöletben, a világ kb. 3/4-ede pedig valamilyen vallást követ is? Ha már itt tartunk! A világon BÁRMIKOR, BÁRHOL felütötte a fejét a vallásgyűlölő antiteizmus, utána közvetlenül vér folyt. (Pl.: francia forradalom, CCCP, spanyol polgárháború, partizánok és még sorolhatnám) Nem bizonyítottad be, hogy miért tény, hogy hülyeség az összes vallás! Várom a bizonyítékokat! A vallásos emberek hisznek, tehát nekik van bizonyítékuk saját maguk számára, amivel a hitüket tudják indokolni, ellenben te OBJEKTÍVEN IGAZ TÉNYKÉNT kezeled, hogy semelyik vallás nem igaz, egy földi, halandó, (ahogy látom eléggé) véges tudású emberként. Nálad sokkal okosabb emberek sem tagadták a vallások igazvoltát, a létjogosultságát meg pláne nem, mert objektíven nem tudták cáfolni.
2021. nov. 7. 17:28
 123/134 A kérdező kommentje:
*igaz voltát
2021. nov. 7. 17:28
 124/134 anonim ***** válasza:
51%

Látom lassan és tőmondatokban kell...


- Azt állítod, hogy a képzeletbeli barátod létezik

- Rá hivatkozva megbélyegzel csoportokat

- Kijelentem, hogy szerintem ez bunkóság mert az agymenéseden kívül semmi nem indolkolja ezen csoportok fumigálását

- Kijelented, hogy de, neked van igazad, mert a képzeletbeli barátod létezik

- Kérem ezen állítás igazolását

- Minősíthetetlen stílusban rajtam követeled, hogy cáfoljam valami nem létét


Szerintem kettőnk közül nem én vagyok hülye. A meggyőződésed nem érv. Ez a politika rovat, nem a vallás. Tehát állj elő a bizonyításaiddal, addig nincs miről tovább beszélni.

2021. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/134 A kérdező kommentje:
Sehol nem indokoltam semmit azzal, hogy de, mert létezik. Szerintem teljesen legitim dolog, ha a vallásom előírásai szerint élek és értelemszerűen nem szimpatizálok olyan mozgalmakkal, amik ezzel szögesen ellentétben állnak. Ennyi és nem több. Erre te meggyőződéssel elkezded állítani, hogy mese az összes vallás, holott erre semmilyen bizonyítékot nem tudsz felmutatni.
2021. nov. 7. 20:13
 126/134 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező én is felhoztam számtalan megtörtént és dokumentált esetet azzal kapcsolatban, hogy hány pedofil eset történt és hogy bár ezzel nem áll összefüggésben, hány meleg pap lehet a római katolikus egyházon belül.


Ja időközben eszembe jutott egy 4. példa is: Volt egy közössségszervezőnk, tudod ilyen ördögi NGO-knál dolgoztam, akik segítenek az LMBTQI embereken is, nos az egyik tagunk partiumi részről jött, mindegy is. Viszont ő is katolikus iskolába járt, és mesélte, hogy azokról a srácokról, akikről ő kamaszként tudta, hogy melegek, hogy előszeretettel tolták a tanárok őket papi pálya felé. Szerintem a következő okokból lehet ez: Mi melegek, pontosan sok bántás és diszrimináció miatt,nagyobb empatiával fordulunk oda másokhoz, valószínűleg azok akik meleg tini fiúkat papi pályákra küldenek, nincsenek tisztában azzal, hogy ők melegek, csak azzal, hogy jobb a beszédstílusuk, annyira nem lázadoznak, mert miért is tennék, hiszen a legtöbb meleg, mint ahogy én is, inkább elbújt volna ezzel a problémával, mint hogy erről őszintén beszéljen bárkivel is. Csak mondjuk a mai világban szerencsére ha eljár könyvtárba, felmegy a netre, hamarabb összeszedheti a morzsákat és feldolgozhatja magában a melegséget, és nem kell papi életpályával kínoznia magát egy életen át.


Egyébként pont a napokban fejeztem be egy latinó és afroamerikai transzneműekről és ball kulturájukról szóló 3 évados sorozatot és az egyik AIDS-ben haldokló afróamerikai pont arról beszélt az idős anyjának, hogy bár mindenki tud mindenkiről mindent, ami bűnöket tekinti, de senki se egyenes egymáshoz az egyházközösségen belül. Sajnos ezt én is tapasztalatam.

2021. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/134 A kérdező kommentje:

A vallások nagyon jól teszik, hogy bizonyos szexuális cselekedetekhez a szégyent, a megaláztatást és a fájdalmat társítják. Ilyen erkölcstelen, mocskos dolog az önkielégítés, az összes egy éjszakás kaland, a homoszexualitás kiélése és minden erkölcstelen szexuális cselekedet. Egyes tibeti és burmai théraváda buddhista szerzetesneveldékben nagyon jól tették, hogy ha egy gyereket bármilyen szexuális cselekedeten kaptak, a többiek elé kiállították, kapott párat a fenekére és elmondták mindenki előtt, hogy mennyire mocskos dolgokat is tett. Soha többé nem is vágyott semmi erkölcstelenségre, mert a fájdalom, a megalázottság jutott az eszébe.


A vallásnak a gyerekeket a jóra kell nevelni, ha valamilyen erkölcstelen irányba hajlanak el, akár a szexualitás terén, akkor kötelessége a vallásnak a gyerekeket, már nagyon kicsi koruktól kezdve, a helyes, erkölcsös útra terelni.

2021. nov. 8. 17:14
 128/134 A kérdező kommentje:
Annál jobb, ha nem ismeri fel magában a hajlamot és soha nem éli ki, egész életében elnyomja magában.
2021. nov. 8. 17:16
 129/134 anonim ***** válasza:
51%

#127

Már értem. B@szatlan pics@ vagy.

2021. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/134 A kérdező kommentje:

#129.

Ezzzz azzz! Én is szeretlek! :-)


Férfi vagyok, de nem zavarjon.

2021. nov. 8. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!