Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
 101/134 A kérdező kommentje:

#99.

Breuer Péterről hallottál már? Zsidó létére keresztény teológus is. Sőt... Ateista teológusokról hallottál már? Attól még, hogy a teológia a kereszténységhez kötődik, nem kötelező gyakorolni is a vallást. Azzal tisztában vagy, hogy a világ legnagyobb, legelterjedtebb vallása a kereszténység? Ennyit a "képzeletbeli barátod gittegylete" címszóról. Hogy lehetne hiteles a válaszod, ha a fentiek közül feltehetően több dolgot nem is tudtál?


Attól meg csak tanulatlannak, műveletlennek fogsz tűnni, hogy az antiteizmus agymosását szajkózod. Erdélyi Ágoston is el van telve magától, a semmire... Pont olyan, mintha a rockzenének mennél neki, mert: "Az csak ordibálás és az a valóbban művelt, aki a popot szereti". Függetlenül attól, hogy mi, az műveletlenségre utalhat, ha valaki egy általános tárgytól, egy témakörtől irtózik és viszolyog, szubjektív véleményére alapozva, legyen az tudomány, vallás, művészet, közélet stb.


Senkire nem erőlteti rá a kereszténység a hitét. Szélsőséges kisebbségek pedig minden vallásban, politikai ideológiában, filozófiában, nézetrendszerben vannak. Az eutanázia nevű önGYILKOSSÁG, pedig semmitől nem több, mint bármilyen másik öngyilkosság, az öngyilkosság pedig nem másabb semmivel bármelyik másik gyilkosságnál. Az öngyilkosság egy cseppet sem normális dolog, amivel a pszichiátria tudománya is egyetért. Az "öngyilkosság" a vallás szemszögéből egyedül egy esetben fogadható el (sőt akkor akár még dicsőséges tett is lehet), ha az illető nem kimondottan, öncélúan vet véget az életének, de tudtában van az illető annak, hogy valószínűleg meghal, ha megteszi, amit megtesz, de ennek ellenére is mondjuk megment valaki mást az élete árán vagy ha becsületből, tiszteletből, alázatból teszi (pl. a háborúban nem árulja el a saját hazáját vagy hitét és még meghalni is kész ezért). Az abortusz egy még nagyon fejletlen, fiatal ember életének a tudatos kioltása, ezért értelemszerűen gyilkosság minden olyan esetben, amikor az anya élete kimondottan nem kerül veszélybe. Egyébként ezeket szinte az összes világvallás ellenzi, tehát nem tudom mire vered a nyálad. Ja igen, te minden vallást ellenzel...


Egyébként vannak katolikus szekták, ahol vannak katolikus női papok is. De még a főáramlatú katolikus egyházban is rengeteg apácarend van. Mondhatni, szinte papok, csak más feladataik vannak. Ezen nem értem mit nem tudsz megérteni.

2021. nov. 5. 18:22
 102/134 A kérdező kommentje:
Azt meg nem értem, hogy ha baromságnak tartod a vallástudományt és a teológiát (meglehetősen kevés ismerettel a terükön), akkor miért irkálsz teológikus vallásokról kb. 10 oldalon át? Nem érzed az ellentmondást? Vagy te okosabbnak gondolod magad az adott vallások témájában a teológusoknál is, akik közül sokan az életüket áldozták szentiratok tanulmányozására?
2021. nov. 5. 18:25
 103/134 anonim ***** válasza:
0%
#102 Ahogy egy gyerekkel sem vitatkozom a fantáziavilágának ellentmondásairól, ugyanúgy nem teszem ezt egy valláskárosulttal sem. De tessék, itt a lehetőség. Bizonyítsd be, hogy a katolikus keresztény hitvilág nem humbug.
2021. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/134 anonim ***** válasza:
100%

#103

Igaz nem a kérdező vagyok, de ezeket a sorokat azért leírom.


"valláskárosult"? Az meg mégis mit akar takarni? :)

És vallásra nem szokás azt mondani, hogy "humbug" még akkor sem ha te nem hiszel abban a vallásban. Ez már csak egyszerű faragatlanság amit ide írtál.

2021. nov. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/134 anonim ***** válasza:
75%
#104 nem baj, nem sértődöm meg.
2021. nov. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/134 anonim ***** válasza:

#105

De tényleg mégis hogyan képzeled el ezt a "valláskárosult" dolgot? Mert ez a fogalom még mindig érthetetlen.

2021. nov. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/134 anonim ***** válasza:
100%
#106 per def? Nézd meg a kérdezőt alias jehova tanui.
2021. nov. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/134 anonim ***** válasza:

#107

Jah, hogy az a fajta. Oh értem már. Bocs, de egy ponton túl már csak bele pillantok a kérdező kirohanásaiba de nem olvasom el részletesen.

Azt hittem úgy egészében érted a dolgot és nem csak a jehovásokra speciálisan. :)

Mert jehósok azok tényleg a "nem normális elmeállapotú szekta" kategória (már a térítő csengőhuszárokra alapozva).

2021. nov. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/134 A kérdező kommentje:

#107.

Na, erről beszéltem! Ha tanulnál egy kevés dolgot a vallásokról (amikről, ugye vitába lépni nem szégyellsz anélkül sem), akkor nem állítanál mondjuk akkora baromságokat, hogy a ház teteje is leomlana, ha érzékszervei lennének a tartógerendáknak... Római katolikusnak kereszteltek, de általánosságban több kérdésben az ortodox álláspont közelebb van az általam vallott értékrendhez. Miből szűrted le, hogy jehovista lennék? :-D Írtam valahol antitrinitárius megszólalást? :-D (Amúgy a Szentháromság-tanban hiszek). Vagy esetleg állítottam valahol, hogy Istennek van neve, mégpedig az, hogy Jehova? Még sorolhatnám a hülyeségeket. Aztán egyik pillanatban római katolikus vagyok, aki a humbugban hisz, majd Jehova tanúja? Ugye tudod, hogy ez teológiailag képtelenség? A római katolicizmus a kereszténység nyugati ágába tartozik, a katolicizmus besorolás alá. A Jehova tanúi szintén nyugati keresztények, de a protestansizmus (egyes kálvinista és lutheránus teológusok szerint azonban a neoprotestansizmus egy külön kategória) és azon belül is a neoprotestansizmus alcsoportba tartozik, a resztoriánus mozgalom felekezetei közé (ide tartozik még például Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza, köznyelvben a mormonok is) és ahogy már említettem antitrinitárius, avagy Szentháromság-tagadó nézeteik vannak.

2021. nov. 6. 03:09
 110/134 A kérdező kommentje:

#103.

Ugye tudod, hogy a legtöbb a valóbban az ókereszténységtől származó keresztény felekezet hite teljesen ugyanaz, csak a szertartások különböznek? Akkor ezek szerint humbug a kálvinizmus, a lutheranizmus, az ortodox kereszténység stb. is. NINCS olyan, hogy "katolikus keresztény hitvilág". Katolikus tanítások és hitelemek vannak (pl.: a szentek kiemelésének szükségessége, a gyónás és szentáldozat vagy éppen a Máriának tulajdonított "istenszülő, minden bűntől mentes asszony" szerep), amikkel vitába szállnak más felekezetek képviselői, de általánosan elkülöníthető katolikus hit nincs. Miféle ellentmondások vannak a Bibliában? Mondj már egyet! Rengeteg normális ateista is elismerően beszél a Koránról, a Bibliáról és más vallási iratokról, mert rendkívül alaposan kidolgozottak és a mai világ általános emberi erkölcsét ezekre az iratokra lehet alapozni. Sőt, a pszichológia tudománya is részben a vallásokból eredeztethető és a mai napig vannak ilyen ágai.

2021. nov. 6. 03:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!