Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/134 anonim ***** válasza:
27%
Pl a Skandináv országokban, de az Anglikán egyházban is hasonló, meg amerikában az Episzkopális egyházakban, de Svájcban Genfben is toleránsok a reformátusok, ellentétben Debrecennel...
2021. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/134 A kérdező kommentje:

A skandináv országokban kötelező például összeesketni egy meleg párt ortodox zsidó szertartás szerint is?


Én kimondottan a konzervatív protestánsokat írtam, ahogy látszik is a leírásban.


De miért lenne baj, ha az egyház nem támogatná teljes szívével? Mi van, ha például kimondottan fontos lenne a pár számára ez is?

2021. okt. 28. 21:43
 13/134 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem én mondom, hanem ők maguk"

De, ezt te mondod. Borzasztóan tájékozatlan vagy.

2021. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/134 A kérdező kommentje:
De szerintetek nem diszkriminatív, hogy heteroszexuális és cisznemű párokat összeadnak bármilyen vallási szertartással, míg LMBTQ+ pároknak nincs meg ez a lehetőségük, még akkor sem, ha számukra ez fontos lenne?
2021. okt. 28. 22:50
 15/134 A kérdező kommentje:
Vagy kérdezhetnék a másik oldalról is. Sérti a vallásszabadságot, ha a törvény biztosítja, hogy lehessen az LMBTQ+ pároknak is vallási esküvőjük?
2021. okt. 28. 22:52
 16/134 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez az adott vallástól függ.

A kereszténységben eléggé valószínűtlen, főleg mert már maga a másság bűnként van vázolva.

Más vallásoknál nem tudom, nem vagyok nagyon jártas benne.


Az meg erősen az adott vallás egyházának a jogkörét korlátozná, ha olyanra kötelezik törvénnyel amit amúgy maga a vallás tilt.


Szóval talán csak a Sintoizmust tudom ajánlani. Ebben a vallásban nem tudok olyanról, hogy maga a vallás ellenezné a másságokat. ;)

2021. okt. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/134 anonim ***** válasza:
51%

Az államot nem érdekli olyan kapcsolat, amelyből nem lesz utód, azzal csak a baj van, semmi haszna belőle. Nincs is sok értelme homoszexuális esküvőnek, mert élettársi kapcsolat engedélyezve van a számukra, egyedül az utód kérdése lehetne, amiben egy házasság többet adhatna annál, de az meg nem lesz azonos neműek esetén.

Ünnepséget, vagyis lagzit meg olyat csinálnak, amilyet csak akarnak, így szerintem túl van ez tolva alaposan, pláne az egyházi esküvő, az már egyenesen provokálás.

2021. okt. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/134 anonim ***** válasza:
51%

Nem törvénnyel kapcsolatos, hiszen a törvény azt sem írja elő, hogy hány éves kortól lehet valakit megkeresztelni. Ez teológiai kérdés. Egyik felekezetnél már csecsemőket is, másiknál csak felnőtteket, önálló, tudatos döntés után.


Ez a vallásszabadság része, nem is határozza meg a polgárjog, hogy mi legyen az egyházon belül. Tehát ez nem törvényi kérdés.

Társadalmi kérdés sem, de ha úgy is lenne, van társadalmi kategória is, viszont semmiképpen nem politikai kategória.


Ebben tehát az egyház dönt, és az egyház a saját teológiai álláspontját veszi figyelemben ez alapján. Ezért teológiai kérdés. Világos.


Bár ahogy elnézem, ez csak egy trollkérdés.

2021. okt. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/134 anonim ***** válasza:
72%

"Az államot nem érdekli olyan kapcsolat, amelyből nem lesz utód, azzal csak a baj van, semmi haszna belőle. Nincs is sok értelme homoszexuális esküvőnek, mert élettársi kapcsolat engedélyezve van a számukra, egyedül az utód kérdése lehetne, amiben egy házasság többet adhatna annál, de az meg nem lesz azonos neműek esetén.


Ünnepséget, vagyis lagzit meg olyat csinálnak, amilyet csak akarnak, így szerintem túl van ez tolva alaposan, pláne az egyházi esküvő, az már egyenesen provokálás."

A te fajtádnak még a jogi esküvő is provokálás, meg úgy alapból az, hogy levegőt vesznek azok akik nem heterók. :'D

Egyébként meg a házasság nem azért van az államtól, hogy azzal csinálod meg a gyereked. Mert házasságon kívül is lehet gyereket nemzeni, az más kérdés, hogy utána elveszed-e a másikat. Szóval a jogi házasságnak igazából nincs köze a gyerekcsináláshoz, ez olyan mint a kocsi és jogsi esete.



"Nem törvénnyel kapcsolatos, hiszen a törvény azt sem írja elő, hogy hány éves kortól lehet valakit megkeresztelni. Ez teológiai kérdés. Egyik felekezetnél már csecsemőket is, másiknál csak felnőtteket, önálló, tudatos döntés után."

Pedig a kérdező kitért rá, hogy mi lenne ha törvénnyel szabályoznék, szóval lehet a politika/törvény rovat.

2021. okt. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/134 anonim ***** válasza:
68%

"Pedig a kérdező kitért rá, hogy mi lenne ha törvénnyel szabályoznék, szóval lehet a politika/törvény rovat."

Akkor azzal nem értenék egyet. Az egyházi ügyekbe az állam ne szóljon bele.

2021. okt. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!