Képesek voltak egyáltalán az amerikaiak vagy a britek akár egyetlen csatát is megnyerni légifölény és a légierő masszív támogatáss nélkül a II.VH-ban?
"Rommel knew that a major attack was inevitable, and did his best to prepare for it. He was a master of mobile warfare, but he had to change his preferred tactics due to a lack of fuel and transport. "
Ennyit erről a csatáról.
Kedves Kérdező!
Az amerikaiak és a britek nem csak légierőben, hanem páncélos, gépesített alakulatokban, és tüzérségben, azaz nehézfegyverzetben és a motorizáció fokában is elsöprő fölényben voltak a németekkel szemben.
Haditermelés, II. világháború:
Páncélosok (tank, önjáróágyú, rohamlöveg):
Németország: 67 429 db
USA: 108 410 db
Brit Birodalom: 47 862 db
Tüzérség, ágyú:
Németország: 73 484 db
USA: 257 390 db
Brit Birodalom: 226 113 db
Katonai gépjármű:
Németország: 159 147 db
USA: 2 382 311 db
Brit Birodalom: 1 475 521 db
A brit és az amerikai hadseregek gépesített hadseregek voltak, ellenben a német haderő csak 20 %-ban motorizált a II. világháborúban. [link]
Ennek következtében a német haderő mozgékonysága jóval gyengébb, mint a nyugati szövetségeseké.
A német haderő a II. világháború során közel 1 000 000 db lovasszekeret használt, ez volt az alapvető szállítóeszközük.
Már az 1940-es nyugati hadjárat idején sem érte ael a német motorizáció foka a nyugati szövetségesekét, a német győzelem a villámháborús takitika eredménye lett az elavult, I. világháborús harcászati elveket követő, amúgy páncélosokban, tüzérségben, gépjárművekben a németekkel szemben nyomasztó túlerőben lévő franciák és brit, holland, belga szövetségeseik fölött.
Motorizáció foka, 1940-ben:
Német haderő:
Élőerő: 5 480 000 fő
Katonai gépjármű: 120 000 db
Francia haderő:
Élőerő: 5000 000 fő
Katonai gépjármű: 300 000 db
Kedves Kérdező!
Te is azok közé a nagy katonai szakermberek közé tartozol, akik szerint a németek egy paraszthajszál híjján, majdenm megnyerték a II. világháborút, mindig, minden csatában majdnem győztek, a csata elején még győzelemre álltak, stb.
A német szárazföldi haderő (Heer) 1938-1941 közötti főparancsnoka (Oberbefehlshaber des Heeres), Walther von Brauchitsch (1881-1948) vezértábornagy arra a kérdésre, hogy mikor vesztette el Németország a II. világháborút így felet: "1939. szeptember 1-én."
Vagyis akkor, amikor elkezdte.
Elütések javítva:
Kedves Kérdező!
Te is azok közé a nagy katonai szakemberek közé tartozol, akik szerint a németek egy paraszthajszál híján, majdnem megnyerték a II. világháborút, mindig, minden csatában majdnem győztek, a csata elején még győzelemre álltak, stb.
A német szárazföldi haderő (Heer) 1938-1941 közötti főparancsnoka (Oberbefehlshaber des Heeres), Walther von Brauchitsch (1881-1948) vezértábornagy arra a kérdésre, hogy mikor vesztette el Németország a II. világháborút így felelt: "1939. szeptember 1-én."
Vagyis akkor, amikor elkezdte.
A német szárazföldi haderő (Heer) 1938-1941 közötti főparancsnoka (Oberbefehlshaber des Heeres), Walther von Brauchitsch (1881-1948) vezértábornagy arra a kérdésre, hogy mikor vesztette el Németország a II. világháborút így felet: "1939. szeptember 1-én."
Mikor mondta ezt? A háború után megfelelési kényszerből?
"hét többi ostoba, tényeket teljesen figyelmen kívül hagyó kérdéseit."
Tehát aki nem balliberális vagy baloldali az ostoba és a tényeket figyelmen kívül hagyja. (az ő un. "tényei" pedig nélkülöznek bizonyítékokat, egyszerű kinyilatkoztatások mint a Bibliában Istentől)
Kérdező, hallottál a psychological projecting nevezetű dologról? Ez az, amikor valaki a saját tudatalatti tulajdonságait vetíti ki másokra. Ez egy tökéletes példa: te már a hadtörténetben is a balliberalizmust meg a politikát látod, holott itt senki nem beszélt politikáról. Feltettél egy kérdést, megválaszoltuk (a tényszerű cáfolatea még mindig nem reagáltál), erre te elkezdtél beszélni a németek bátorságáról meg a tisztikar általad vélt fölényéről, zéró bizonyítékkal. Ráadásul magad alatt vágod a fát azzal, hogy Rommel vereségeit ráfogod a logisztikára, amikor a hadtörténészek nagy része pont ezért tartja Rommelt picit túlértékeltnek, mert habár a taktikai színtéren valóban kiváló parancsnok volt, egy tábornoknál ez már csupán másodlagos a hadműveleti és a stratégiai színtér mögött, ahol a logisztika és a szervezés dominál.
Amúgy meg a németek is csak addig voltak képesek a hadműveleti és stratégiai céljaik elérésére, amíg náluk volt a légifölény, ahogy ezt elvesztették, vereségek sorozatát halmozták fel egymás után.
Nem volt tényszerű cáfolat eddig. Senki sem tudta bebizonyítani hogy a Brtek vagy amerikaiak a csatákban képesek lettek volna győzni masszív légitámogatás nélkül.
"Ráadásul magad alatt vágod a fát azzal, hogy Rommel vereségeit ráfogod a logisztikára,"
Nem én mondom hanem a BBC. A BBC biztos valami náci TV csatorna Berlinben, ugye?
Képesek voltak, Ardennek, Kasserine hágó,El Alamein stb. Az más kérdés, hogy ha már volt egy masszív légi és tüzérségi fölényük akkor hülyék lettek volna nem használni azt is.
A brit és amerikai katonákat mindennek lehet nevezni, csak képzetlennek, motiválatlannak nem. Sőt a kiképzés terén olyan '43-tól kezdve sokkal több időt, energiát fordítottak az újoncok kiképzésére (volt rá idő, erőforrás) mint a németek akik "gyorstalpalón" képezték az újabb és újabb újoncokat és sietve a frontra dobták át őket.
#16 hogy miért mondta Brautchitsch a németek már '39 szeptember 1-én elvesztették a háborút? Mert józan gondolkodású volt. Mert akkor kezdtek bele egy olyan háborúba, a világ legerősebb, náluk sokkal erősebb, többszörös erőforrás-fölényben lévő országai ellen amit nyilvánvaló volt nem nyerhetnek meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!