Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/141 anonim válasza:
83%
Aki akar az el tud pakolni, erről ennyit. De engem nem zavar, ha nem akar. :) Van egy barátnőm ahol a kávét állandóan jégvarázsos műanyagpohárból kapom verdás kanállal, és imádom :)
2023. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/141 anonim válasza:
36%

😳😳😳

Mi megy itt?? Mindenki kifogyott a csaszar vs természetes szules témákban?

Komolyan vicc hogy egy nap alatt 3 kerdes alatt ugornak egymásnak 70 kommenttel az emberek. Ennyire depis mindenki?!?!?

2023. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/141 anonim ***** válasza:
65%
Hát mondjuk van akinek a férje 12 órat nehéz fizikai munkát dolgozik,ő maga se csak 8 órában dolgozik,tehát nem 3-kor érnek haza,és nemhogy kondizni nincs energiájuk,de örülnek,ha pár órát fekszenek egymás mellett.Ezért mondom,hogy más dolgába beleszólni úgy,hogy nem tudod a hátteret, undorító dolog.Meg írtam már a különbséget egy panel,meg mondjuk egy kertes ház állatokkal között is.Meg úgy egyébként is,nem mindegy hogy a másik hogy csinálja?Neked nem kötelező ott lenni.Nincs mindenkinek pénze mosogatógépre,robotporszívóra se.És attól még nem csóró,az nem itt kezdődik.Ettől már csak az lenne jobb,ha azt emlegetnétek,hogy nekem a bejárónő heti 2x ezt,meg azt megcsinálja.Na mindegy tényleg!Mindenki másmilyen,mindenkinek másra van igénye, lehetősége.
2023. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/141 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvastam minden választ, de amilyen vitaindító itt ez a téma (is), lehet jobban is tettem. :D

Elég sok babás/kisgyerekes ismerősünk van. Egy pár van ezek közül, akiknél tényleg ESZMÉLETLEN ami van és őszintén nem értem hogy lehet így élni. Mivel nekem is vannak gyerekeim, nem zavar, hogy játék van mindenhol, vagy ha fél órája evett a család és még halmokban áll a mosatlan edény a konyhában. Szerintem a gyerekekkel jár, hogy nem tudunk mindent azonnal patika rendbe vágni, mert már altatni kéne, a másik éppen majd be pisil, szaladunk a wc-re, stb. Ha éppen nem volt idő felporszívózni, vagy port törölni, de amúgy az rendszeresen megvan csinálva, akkor nekem személy szerint fel sem tűnik, hisz nem azért megyek valahova, hogy dísztárgyakon húzgálva az ujjam ellenőrizzem mekkora a por a házban. Ez ilyen és emiatt szerintem senkinek nem kell szabadkoznia.

DE! Amit én ennél a párnál láttam az beégett a retinámba és ilyen szinten nagyon is megértem a kérdezőt. Amikor a konyhapultra egy zsebkendőt nem tudnál leejteni, mert tele van mosatlan edényekkel, penészedő kajamaradékkal, tejmaradványos cumisüvegekkel, félig megivott üdítőkkel, üres üvegekkel, kulacsokkal, stb. A kanapéra is csak úgy lehet leülni, hogy a szennyessel keveredő mosott, tiszta ruhát odébbhányják egy másik kupacba, közben a budin is gyerekjátékokon lépkedsz és próbálod levenni a szemed uvdariasan az amerikai konyhában mindenről, mert hát bárhol is legelteted a szemed, ott valami kupac van, amin nem kéne... hát az több mint kellemetlen. Értem, hogy valakinek babája van és kevés ideje, de ez már szerintem az igénytelenség kategória, hiszen néhány egyszerű szabály/szokás bevezetésével orvosolható. Pl. ha ettem, elpakolok magam után. Koszos tányér, evőeszköz, bögre azonnal a mosogatóba, vagy a gépbe. A kaja a hűtőbe, szekrénybe, kenyértartóba, minden a helyére. Ha egy ruhát már nem akarok felvenni, szennyes, ha igen, annak lehet egy kijelölt helye. Ott mindig max egy szett ruhát tarthat mindenki, hogy ne halmozódjon. Mosást beindítani 3 perc, teregetni 10, hajtogatni szintén. Játékokat minden alvás idő előtt összeszedjük, elpakoljuk a helyére és tádám máris nincs okadék disznóól a házban. A mi gyerekeink ebben szocializálódnak és ez nem azt jelenteni, hogy minden percben patika rend és tisztaság van a házban, hanem azt, hogy nem kell szégyellnem, ha valaki beesik hozzánk, mert van egy állandó "szintentartás", ami érdemi plusz időbe nem kerül, mégis normális lakókörnyezetben élhetünk. Én nem tudnék ilyen igénytelen környezetben élni és pláne nem engednék ide vendégségbe így senkit, mert égne a pofám.

A házimunka meg apránként szintén napi 15-20 perceket vesz igénybe, amit le lehet csípni akár akkor, amikor már apuka itthon van, vagy mégjobb... megcsinálhatja akár ő is. :D

Én speciel ha így élnék és nem tudnám uralni a helyzetet, segítséget kérnék. Barátok/egy család vagyunk könyörgöm. Ha felhív, hogy megcsúszott, segítségre van szüksége ebben és ebben, akkor megyünk és segítünk egymásnak, ez természetes. De ha szégyellek erre tőlük segítséget kérni, akkor akár fizetnék is egy takarítót, csak ne kelljen így léteznünk. Dehát nem vagyunk egyformák.

2023. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/141 anonim ***** válasza:
17%
65 Nem kell 5 gyereket szülni, ha nem tudsz takarítani mellette.
2023. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/141 anonim ***** válasza:
37%

Azta 3-kor már otthon vagytok,micsoda luxus...

Kezdjük azzal hogy férjem hazájának reggel 8 körül és délután 5-ig alszik. Igen akkor beteget de addigra kipurcanok és végre eszem,lazulok,wc-ek,fürdök. Este 10-kor már el is megy a férjem dolgozni. Fix hétvége nincs,néha van 2 szabadnapja,van amikor csak 1 ami nem igazi szabadnap.

Ja a gyerek éjfél előtt nem hajlandó elaludni,de MINDIG fixen reggel hétkor ébred akkor is ha éjjel nem aludt a fogfájás miatt.


Hiába van 1 kialudt éjszakám( ami 5 óra) de ez nem pótolja a nem aludt éjszakákat. Kb egy hónapja alussza át az éjszakát, előtte másfél óránként kelt( nekem 1 óra elaludni),szóval ja napközben hulla vagyok ránézésre a Kupára,de nincs erőm pakolni,szó szerint néha az egészhez sincs energiám. Igen szoktam mobilon mint pl most,mert szopizik a gyerek ilyenkor legalább ennyi "szórakozásom" van.

Egyem q szíved hogy nézel egy filmet én nemhogy moziban,de itthon sem tudtam megnézni egy filmet, mert ha belekezdek mindig felébred közben a gyerek,éjszaka meg nem nézek akkor örülök ha alszom,nem cseszem el filmnézésdel az időt. Még q Szerencsekereket is részletekben nézem...

Nem zavar hogy kupi van,mert cserébe szinte semmit sem alszom,bezzeg férjemnek külön szobája van ő éjszakás és nappal kialussza magát. Most is sírt a gyerek a foga miatt ezért ringathattam úgy hog aludt 50 percet előtte ebből én 10 percet wc-n voltam negyven perc alvás (továbbra is egy óra elaludnom) férjecskem közben durmol q szobában. Neki van energiája ruhát mosni,mosogatni főleg azért mert akkor is én gyerekezem így nem tapad rá egy másfél éves. Egyszer mondta miért nem tudom ezt csinálni,hát akkor nem tereltem el a gyereket,no ratapadt apa lábára ba pici és rohadtul lassan ment a pakolás neki is sőt amit elrakott gyerek kirámolta,nem is kérdőjelezett meg újra...


Óvodás gyerekkel már nekem is több energiám lenne takarítani ,egy másfél évessel örülök hogy nem esem össze a fáradtságtól.

2023. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/141 anonim ***** válasza:
71%

Utálok takarítani, pedig szeretem a rendet. Ilyen is van. De amikor nekiállok, azt érzem, kevés értemetlenebb tevékenység létezik, mint tárgyakat A-ból B-be pakolászni. És emiatt állati fárasztónak élem meg, pedig tudom, hogy amúgy nem lenne olyan vészes, de valahogy minden porcikám tiltakozik ellene. Egy áttakarított délelőtt után az élet értelmetlenségének érzése lesz úrrá rajtam. Ránézek a tiszta lakásra, és azt érzem, lám, milyen sekélyes minden körülöttem. (Mielőtt itt felnégyelnek a rendesek, a legkevésbé sem állítom, hogy az ő életük sekélyes!)

Pedig frusztrál a kupi. És ha takarítok, szeretek alapos lenni. De ritkán takarítok. A kupi pedig szerintem exponenciális terjedést mutat. Ugyanis a kupi kupisabbá tesz. Mert lehet, hogy amúgy beindítanám a robotporazívót, de tele a padló szennyesekkel és játékokkak. Lehet, hogy elpakolnám a szennyest, de tele a szennyestartó, és épp büdösödik az előző mosás is 2 napja a mosógépben. Lehet, hogy beraknám a szárítógépbe, hogy berakhassak egy újabb mosást, de még abban is ott egy adag ruha. Kiszedhetném, de hova rakjam? 6-an lakunk itt, mire mindenkiét összehajtom, elrakom, megmakkanok. Sétálok inkább egyet. Pedig én bizisten be akartam indítani azt a robotporszívót. Na majd talán holnap. És néha hetekig élünk ebben az állapotban. Aztán bejelentei a vedőnő, hogy jön (pici babám van), és akkor egy éjjel nem alszom, mert takarítok mint az őrült. Ettől annyira megutálom megint a takarítást, hogy hetekig nincs kedvem hozzá. Már-már felfordul a gyomrom a hülye tárgyakkal való foglalatoskodástól. Én ücsörögni akarok a fotelben és álmodozni.

2023. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/141 A kérdező kommentje:
65 Persze vannak szélsőségek, de most én nem ilyenről beszéltem, akiről írok konkrétan gyönyörű házuk van, luxus gépesítéssel, döbbenet is, hogy ilyen szép házukat nem becsülik meg. Miért nem járat akkor egy takarítónőt? Az se szégyen. És nem ő az egyetlen, más ilyen ismerősöm is van, ők se szegények. De tudok neked olyan szegényt is mutatni, akinek csak seprűje van, de rend van. Szóval kár ilyen kifogásokkal félre magyarázni dolgokat.
2023. febr. 28. 13:51
 79/141 anonim ***** válasza:
100%
77# Én is ilyen vagyok. Belebetegszem, ha fél napot egyben takarítanom és pakolnom kell, ezért alakítottam ki a szintentartást, amit az egész család betart, így véletlenül sincs olyan lánc probléma, amit leírtál és véletlenül sem kell fél napokat pakolással és takarítással töltenem. Próbáld ki! ;)
2023. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/141 A kérdező kommentje:
Nem 65, 73 bocsi :)
2023. febr. 28. 13:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!