Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
 101/141 anonim ***** válasza:
50%

patinás

régies kinézetű;

egyes szóösszetételekben értéket, eleganciát is jelent (pl. a Belváros egyik legpatinásabb részében nyílt új szalon komoly mérföldkő az eddig csak itthon ismert divatcég életében.)


[link]


Felénk így használják, patinás rend. szolnoki voltam, csak erre a jelentésére hallottam.

2023. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/141 anonim ***** válasza:
25%
En 150 nm en csak napi 1 orat pakolok a 3 es 9 eves utan. A takaritas ,mosas fozes ,terasz udvar kutyakennel ebbe nincs is benne!! A ruhapakolas es mosogatogep ki be pakolassal egyutt. Amig gyesen voltam siman 3 orat eltoltottem a hazimhnkaval,fozes nelkul. En nem turom a kupit meg koszt. Idegbeteg leszek tole es zavar. Addig en nem tudok leulni sem a gyerekekkel ,vagy filmezni amig latom a koszt,morzsat. Ablakpucolas marad mindig el. 16 ablakom van! Egy teljes napi melo.
2023. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/141 anonim ***** válasza:
25%
Küldhetek sok receptet, diós tészta ami tegnap volt kb 10 perc. Főzési idővel 20. Levest összerakni negyed óra, utána fő magának. Ma babfőzelék volt, serpenyőben sült tarjával. Tarját előző este bepácoltam, ma reggel betettem egy serpenyőbe olívaolajon, megfordítottam 2szer, kis víz, fedő, végén fedőt leszedni róla. Babfőzelék megint nem nagy dolog, feltenni a babot végén meg behabarni, szerintem egy óra se volt. Nem szoktunk 3 fogásos ebédet csinálni, a legbonyolultatabb mostanában a rakott krumpli volt, de az is elfő magában, utána csak pucolás, összevágás, és sül magában. Holnap hal lesz, talán az egy kicsit bonyolultabb. Csütörtökön meg káposztás tészta, mire kifő a tészta megcsinálom a káposztát, fél óra sincs. Én nem főzögetek órákig csak hétvégén.
2023. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/141 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a tarja nem sül meg egy óra alatt, a leves sincs kész ennyi idő alatt, de amúgy mi úgy szeretjük, ha tényleg jó puha.


Nekem sok idő elmegy a főzéssel, reggel rögtön nekiállok. De mellette tudok pakolászni, gyerekkel lenni.

2023. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/141 anonim ***** válasza:
78%
Sütőben nekem se. Azért szoktam át a serpenyőre, fedő alatt, sokkal omlósabb lesz gyorsabban.
2023. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/141 anonim ***** válasza:
100%
Már jól elkanyarodunk a témától,de ezek szerint én se jól főzök,mert egy óra alatt nekem sincs kész semmi.Eleve a zöldség pucolás,hús mosás,szeletelés darabolás,stb nekem több idő.Tésztát mi szinte egyáltalán nem eszünk,nem lakunk vele jól,üres kalória.Sok salátát viszont eszünk,azt sokáig tart nekem összevágni,mert gusztusosan szoktam.Nade ez már tényleg nem tartozott ide.Ja és nekem se menne ennyi idő alatt a pakolás se,tovább tart a porszívót ide-oda huzigálni nekem mint az a pár perc amit írtak szobánként.Tuti én csinálom rosszul,de ez van.Ez is egy válasz a hogy nincs idő valamire,nem mindenki ugyanolyan gyorsan,ugyanolyan hatékonyan csinál dolgokat.Nekem meg mondjuk az ablak pucolás nem egész napos munka.Mondjuk azt meg nem napi szinten kell csinálni,bár a nappaliban nálunk akár lehetne,mert az erkélyajtó az össze van fogdosva mindig.
2023. febr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/141 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, én is lassabb vagyok, már csak férjemmel összehasonlítva, amit ő 3 perc alatt elmosogat, nekem az minimum 10. Jó, azért nem pont ugyanúgy néz ki minden utána..😉 Jelenleg nincs mosogatógépünk, de tudom, hogy aranyat ér, úgyhogy a házunkban mindenképp lesz. Amink viszont van, és szintén aranyat ér, az a robotporszívó. Minden nap megy, a rejtett zugokat meg elég hetente/kéthetente átporszívózni. A főzési időn nem tudok egyszerűen időt spórolni, a tésztás ételek nálunk se nyerők...
2023. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/141 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk pl. currys csirke volt rizzsel, azt bő negyed óra alatt oda lehet rakni, felcsíkoztam 1,5 kiló mellet, ez a legtöbb idő, beledobtam a serpenyőbe, míg pirult, gyorsan összekevertem rá a paradicsomos-currys szószt és rá öntöttem, utána már csak kavarni kellett néha. Meg a rizset odatenni, egy kis madársaláta volt mellé, ez nekünk 2 napra elég ebédre és mininális munka volt vele.


Persze van olyan kaja, ami nálam is sokáig készül, de azt inkább hétvégén csinálom. Egyébként ezt is habitus kérdése szerintem, anyósommal szoktunk viccelni, hogy ő egy húsleves-rántott hús-kókuszgolyó kombóval ott van szó szerint egész délelőtt a konyhában, ha megyünk hozzájuk, 8-tól délig (segíteni nen engedi, ő szereti csinálni) nekem ez 1,5 óra mindennel együtt. Nyilván a leves fő magának, de az érdemi munkára gondolok.


És bmeg, valahogy ő tényleg csinálja egész délelőtt :D

2023. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/141 anonim ***** válasza:
25%
Mi magasnyomású főzőedényt (kuktát) használunk például húsleves főzésére is. Tudom, hogy valakinek ez ördögtől való, de nekünk nagyon praktikus. 1-másfél óra alatt tényleg vajpuhára fő akár a kakashús is.
2023. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/141 anonim ***** válasza:
100%
Na én még nem szeretem kuktából utolsó.Próbáltam,de nem olyan az íze.És én is sok időt töltök a konyhába.Ez van.Ezért se szabadna a másikat megszólni,mert mindenkinek más megy gyorsan,van akinek mindenhez sok idő kell.Én elhiszem hogy van aki egy óra alatt puccba tudja vágni a házat,nekem nem megy Én ha porszívózok, akkor minden szöszt felszedek pl,nem csak ahol a papok táncolnak,meg ilyenek.Azt is elhiszem,hogy van ahol nem kell naponta porszívózni,nálunk kell,vagyis kellene,nem minden nap jutok el mindenhová.Főzéssel,sütéssel is nekem sok idő elmegy,cserébe a kiflitől a szülinapi tortáig bármit meg tudok csinálni,és dicsérni is szokták pl a kenyereket,hogy jobb,mint a bolti,pedig eskü nem utazók erre.Nekem ez a fontosabb,mint pl a vasalás,vagy a portörlés.Nekem is van olyan kolléganőm,akinek a mi háztartásunk maga a fertő lenne,már ahogy a sajátjáról beszél(pl minden áldott hétvégén pucol ablakot,meg mos függönyt)pedig nincs nálunk kosz.Hozzá képest viszont igen.De mondjuk semmi pénzért nem csinálnám amiket mesél,hogy éjjel is takarít pl,mert nem tud aludni úgy,hogy nem patika minden.Részemről meg ez már túlzás,inkább beteges.Tuti szörnyülködne nálunk.Úgyhogy a normális is tág fogalom,meg aztán közünk sincs a másikhoz,ha neki az úgy jó, akkor legyen úgy.
2023. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!