Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim válasza:
97%
Vannak akik eleve kupisabbak, nem csak gyerek mellett. Különbözünk kinek mi a jó. És tudod hogy hangzik a “szólás”… a zseni átlát a káoszon. :D Ők másban jók, te meg ne foglalkozz vele, nem neked kell rendet rakni.
2023. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 anonim válasza:
86%

Miért törödsz te más házával?Nem a te dolgod..

Ha nem tetszik legközeleb nem mész,vagy pedig nekiálsz rakodni:)Ennyi

2023. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/141 anonim ***** válasza:
90%

Nálam is kupi van. Mivel egyszerűen fáradt vagyok lévén az én gyerekem több emberes baba és éjszaka többször kel szóval nem alszom eleget. Most kezdek pakolni mert végre "csak" 2-er kel éjszaka és nem másfél óránként. Plusz amint takarítok belecsimpaszkodik a lábamba és nem hagy élni amíg nem játszom vele és nem nem volt állandóan foglalkoztatva,régen elvolt magában is csak most elkezdodott egy szeparációs szorongás.


Ha alszik minden féle takarítás zajra felébred,szóval ez sem opció. Egyszerűen van aki szerencsés, másnak viszont egy nem alvó több emberes baba jut.

2023. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/141 A kérdező kommentje:
Néha szoktam, legalább a játékokat, mosogatni nyilván senkinél nem fogok :D
2023. febr. 28. 11:04
 5/141 anonim ***** válasza:
25%

Én alapvetően nagyon rendetlen vagyok. De tényleg. Viszont amikor a szomszédasszonyhoz átmentem, hát döbbentem, pedig én már dolgoztam, ő még nem. Ráadásul húsvét volt, akkor elvileg azért csinál egy nagytakarítást a nő.

Egyébként általában nem foglalkozom azzal, hogy ki mit csinál, szerintem te se tedd.

2023. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/141 anonim ***** válasza:
28%
Igazából én is ezt látom, aztán meg fogják a gyerekre. Azért nehezen hiszem, hogy gyerek mellett nincs valakinek egy órája. Nyilván nem kell minden nap ablakot pucolni, de azért egy konyha nézzen már ki valahogy, meg az összes gyerekjátékot sem a szoba közepén kell tárolni meg a nappali szőnyegen.
2023. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/141 anonim ***** válasza:
85%

Elmondom ma mi volt,söpörni kezdtem mire gyerek folyton átgázolt a koszon, hajtogattam mire szétdobálta a ruhákat,szennyest beraktam közben ő meg kiszedte Ugyanez mikor kiszedtem a mosógépből a tiszta ruhákat. A 2. Kiszedésnél feladtam és inkább ittam egy teát. Egyszerűen nem görcsölök a takarításon főleg ha állandóan szabotál a kisbabám😅 nyugodt anya=nyugodt baba


Ja amint elpakolom a játékot a gyerek 5 perc múlva újra kupit csinál. Másfél éves, igyekszem nevelni,de ugye még túl pici szóval kell pár hónap mire megérti hogy pakolja vissza a játékot a helyére.

2023. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 A kérdező kommentje:

Mondjuk én minden csak nyugodt nem vagyok a káoszban.


Meg más az, hogy nincs kimosva minden, meg más az is, hogy 1 hetes kajamaradvány ül a konyhapulton..


Azért ha más nem este lehet egy fél órát pakolászni.

2023. febr. 28. 11:16
 9/141 anonim ***** válasza:
36%

Én is látom ezt a jelenséget, és nem is értem. Vagyis alapvetően azt látom, hogy egy ilyen alaptulajdonság, én pl. találkozok néha egy anyukával, aki pár háznyira lakik, ismertem őket már gyerek előtt is, voltam náluk, na ők akkor is olyan "lusták" voltak a férjével.


Nem főzött soha, mert nincs kedve, kupi volt mindig, bocsi, ne nézzük, most nem volt ideje, a kert lerohad alattuk, mert nincs rá idő, nincs kedv. Na, mióta van náluk is gyerek, ugyanez, csak most mindig az van, hogy mert a gyerek mellett semmit nem lehet csinálni. De panaszkodik, hogy a férje meg veszekszik vele, miért van kupi, mikor hazajön a munkából, hát nem igaz, hogy nem érti meg, hogy gyerek mellett nem lehet rendet tartani.


Szóval, szerintem sokan egyszerűen csak lusták, és könnyebb a gyerekre fogni, hogy jobb a gyakorit nyomkodni meg a Facebookot pörgetni, mint a gyerekkel foglalkozni.


Nálunk sincs sosem brutál rendetlenség, persze vannak kupisabb napok, de ahol van egy rendszeres takarítás, ott be sem gyűlik akkora rendetlenség, amit nem lehet 15 perc alatt kicsit helyrehozni. És nem érzem, hogy sz*ranya lennék, az én gyermekem is kelt sokáig éjjel 5-6 alkalommal is, volt nagyon matrica, aztán már kettő van, így még nehezebb, mégis rend van ahhoz képest, amit néhány anyukánál látok, és amit nem is értek.


Mármint, most sokan nem is főznek, akkor mi a tökömmel megy el az egész napjuk gyerek mellett? Szerintük lelkibeteg lesz a gyerek, ha 10 percre fel kell találniuk magukat, míg anya rendet raktam konyhában és felporszívozik? Nem értem.


Inkább abban látom az okot, mint írtam, hogy aki gyerek mellett full rendetlen, az gyerek előtt is az volt.

2023. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/141 anonim ***** válasza:
64%
De sok időtök van filozofálni más dolgán!Lehet,hogy inkább leül a gyerekkel rajzolni,mint hogy felporszívózzon 1000x.Nálunk is van,hogy kupi van.Nem kosz,csak kupi.Lehet,hogy nem olyan egyszerű eset az ő gyereke mint a tiéd,lehet,hogy az az egy óra neki kell a pihenésre,vagy inkább lefekszik a gyerek mellé aludni,hogy ne legyen egy fáradt idegbeteg.Nekem pl nem alszanak a gyerekek 2 éves koruktól napközben.Előtte is 10 hónaposan már csak egyszer aludtak 1 órát.Cserébe éjszaka mindig is aludtak.Van akinek meg órákat alszik az óvodás is délután.Utálom az olyanokat,akik még akarják mondani,hogy másnak mit kéne csinálnia.Ha tudnák ezek az emberek,hogy a hátuk mögött mikről beszélsz,nyugodj meg nem hívnának be magukhoz.Szégyeld el magad!Foglalkozz magaddal,meg a saját portáddal!Ja és nálunk is a nappali van teli játékkal,mert itt szeretnék játszani,úgyhogy a nappali szőnyegen van tárolva a játék.Most mi lesz?
2023. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!