Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/141 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez emberfüggő, én tisztaság és rendmániás vagyok, egyszerűen nem bírom elviselni ha rumli van vagy kosz, még ha beteg vagyok vagy a terhesség végén voltam illetve szülés után is mindenképpen azon voltam,hogy rend és tisztaság legyen amennyire lehet. 3 gyerekem van a legkisebb 2 hónapos, folyamatos harc van a két nagyobbal,hogy ne legyen káosz a szobájukban, már eljutottunk oda,hogy nem kell mindig szólnom,hogy egyszerre ne legyen elől 5-6 játék, és lehetőleg ne borítsák be a teljes házat a cuccaikkal, pl ne legyen a nappali padló tele legóval, nyugodtan játszon ott de utána lehetőleg tegye el vagy a helyére vagy ha kész az építmény fel az asztalra, illetve elkezdtem bevonni őket a feladatokba hogy ne teljesen egyedül csináljak mindent itthon,mondjuk a legnagyobb simán elrakja a saját tiszta ruháit a szekrényébe, tud segíteni teregetni,kipórszívózni a saját szobáját.
2023. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/141 anonim ***** válasza:
73%
7 hónapos matrica babám van. Totál káosz a születése óta a lakás. Ez van :)
2023. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/141 anonim ***** válasza:
35%

7-es, és ezzel mi a probléma? Én is így takarítok, mindenbe bevonom a lassan 2 évest, nyilván így minden 3-szor annyi idő, de mégis kész van. Nem hagyom félbe, mert kiszedi a ruha felét, ezen nem idegkedem, hát itthon vagyok egész nap, rá3rek vele pakolgatni. Közben mondókàzunk, beszélünk.


Ha minden hàzimunkát abbahagynék, csak mert közben rám csimpaszkodik a gyerek, meg kipakol, akkor egy hányás lenne az egész ház. Igy csak lassan, de rend van.

2023. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/141 anonim ***** válasza:
67%
11es vagyok a 2 hónaposom matrica 😃
2023. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/141 babyboom567 válasza:
90%

Én egy ilyen antiháziasszony vagyok.És nagyon sokáig,gőzöm sem volt,hogy miért nem vagyok képes úgy működni mint mások.Ha meggebedek akkor is fél óra múlva gyűlik a kupi.

A történethez hozzá tartozik,hogy a gyerekem kivizsgálás/fejlesztés alatt van autizmus(nincs még kódunk), és ADHD miatt, speciális oviba is jár.

Szóval nekem most derült ki 40 év fölött, mikor a gyerek miatt beleástam magam ebbe a dologba, hogy én is érintett vagyok autizmusban is, és nagyon jelen van ADHD,figyelemzavar.Az egész életemet, a gyerek és fiatalkoromat, mindent megmagyaráz ez a diagnózis.Igen ,én is tudom,hogy hogyan kellene kinéznie a lakásnak, de egyszerűen elveszek a részletekben.A másik rész pedig ,hogy anyám egész életében takarított,veszekedett,takarított, sose ült le velünk játszani időt tölteni,az egész élete egy végeláthatatlan takarítás volt(most is).És én már nagyon fiatalon ezt eldöntöttem, hogy ezt én teljesen máshogy fogom csinálni.Senki sem emlékszik már hogy 1995 február 12.-én(vagy bármelyik nap) le volt e mosva az ablak, vagy sem.De arra igen, hogy anyám sosem volt lélekben jelen.

És igen,van közép út, de nem sikerül mindenkinek.

2023. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/141 anonim ***** válasza:
41%

"Lehet,hogy inkább leül a gyerekkel rajzolni,mint hogy felporszívózzon 1000X"


?????


A kettő miért zárja ki egymást? 0-24-ben a gyerekkel vagyok, azért, mert ebéd után felporszívózok, még rajzolok is vele.


Be is b*szna, egész nap a gyerek mellett ülnék a földön és el se mozdulnék. De amikor gyakoriztok, akkor ugye pont nem akar rajzolni meg rátok csimpaszkodni, az belefér :D

2023. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/141 A kérdező kommentje:

10 De szerinted ahol nem a koszt meg szennyes ruhát kerülgetik még a folyosón is az nem ül le a gyerekével rajzolni? :D

Nehezen hiszem, hogy napi 24 órát színez meg rajzol valaki, speciel akit én írtam is még 2-3* alszik a gyereke egy nap, 10-12ig, 15-17ig meg este 8-tól, ha más nem alvásidőben is van 4-5 órája. Abból nem fér bele fél-1 óra rendet tenni? Attól mert újra olyan lesz még meg kell csinálni, és nem azt mondtam hogy csörömpöljön össze vissza, de lábujjhegyen se kell járni.

2023. febr. 28. 11:23
 18/141 anonim ***** válasza:
79%

Nekem még csak egy gyerekem van, de nem egy olyan fajta, hogy leteszem és elvan magában. Mégis nálunk mindig rend van. Amit tudok, beteszek a mosogatógépbe, amit nem tudok, az első adandó alkalommal gyorsan elmosom. Szennyes a szennyestartóba, szemét a kukába. Betenni egy mosást tudok gyerekkel is, összehajtani a tisztákat szintén tudom baba mellett. A szemetet kivinni 1 perc, annyi még akkor is akad, ha nyűgös a gyerek. Nálam az a szabály, hogy mindig, amikor elaludt a baba, gyorsan elpakolok mindent, játékokat is. Az egész kb 5 perc, de így nincsenek egész nap játékok a padlón. Napi egyszer átporszívózom a kanapét is, mert nálunk valahogy hihetetlenül gyűlik rajta a szösz. Ha a férjem végzett a munkával, lepasszolom a gyereket fél órára, indítok egy podcastet fülessel és felporszívózok, felmosok kb háromnegyed óra alatt. Ez nekem is me time, kész felüdülés, hogy nem kell fél füllel a gyerekre figyelni, csak felnőtt embereket hallgatok értelmes dolgokról beszélni. Amíg az apja fürdeti a babát, lemosom a pultot, asztalokat, szintén 5 perc. Szombaton 8-12-ig tartok egy nagyobb takarítást, amikor portalanítok, tükröt mosok, wc-t, mosdót, kádat takarítok, stb. Addig szintén az apja babázik. Van amúgy a wc-ben fertőtlenítő kendő, ha épp eszembe jut, áttörlöm a wc ülőkéjét alul felül.

Ez így soknak tűnik, de igazából ezek csak pár perces feladatok, és cserébe mindig teljesen tiszta a ház. A babám fehér bodyban mászva is fehér marad, nem kell aggódni, hogy már megint a földet nyalogatja. Jöhet bármikor vendég (jön is), nem érzem rosszul magam.

2023. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/141 anonim ***** válasza:
68%
Amit én látok, az az, hogy a nő a nőnek a legnagyobb ellensége. Komolyan, miért nem lehet egymást békén hagyni, mit kell a másikban kelteni a bűntudatot meg dicsekedni, hogy te milyen ügyesen takarítasz? Komolyan ez a legfontosabb az eletben? Hogy erről akarsz beszelgetni más nőkkel? Együtt szidni azt, akinek más fontosabb, vagy faradtabb, vagy hülyébb a férje, sírósabb a gyereke? Nem latsz bele senki életébe. Csak annyiban, hogy szerinted ott kupi van. Szerintem meg rosszindulatú vagy és nincs kinek dicsekedned.
2023. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/141 anonim ***** válasza:
35%
Ettől én is ki vagyok, van olyan aki múltkor fél óráig keresett 2 tiszta poharat, hogy tudjon nekem inni önteni meg a gyereknek. Azért kicsit nekem is erős. Aztán elegáns hókotró mozdulattal eltolta a pulton a mindenes hegyet amikor a gyerekeknek fel akart vágni egy kis gyümölcsöt, hogy az 5 méteres konyhapulton legyen helye egy almapucolásra. Valljuk be azért ez nem egészen normális, a gyerek is ebbe nő bele? Mikor itthon voltam vele nekünk is egy egy folyamat fél óra volt, de azért félbe hagyni egy teregetést mert lassan halad a gyerekkel? Akkor büdösödjön be ott a ruha? Mi van akkor ha lassan lesz kész? Ha más nem gyorsan kikaptam, és 2 perc alatt kiteregettem, ha hisztizik addig egy sort akkor ez van. Jó kifogás sosem rossz. Most rengeteget vagyok home officeban, napi 8-10 órás munkaidővel, változó munka intenzitással és sokat van itthon a gyerek mert beteg vagy akármi, olyankor sincs kupleráj, attól hogy 5 percenként felugrálok a gyerekhez, meg munka mellett gyurmázok vele vagy akármi még akkor is van 2-2 percem betenni egy adag mosást, kiszedni egy adagot, elindítani a mosogatógépet, főzni egy túrós tésztát ami 10 perc vagy elrakni amivel már nem játszik, egy home offices beteg gyerekes nap után se kellene szabadkoznom a ház miatt. Nyilván mindenkinek magánügye, attól még meg lehet rajta döbbeni.
2023. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!