Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/141 A kérdező kommentje:

#54

Lehet mi vagyunk ufók akkor :D

Mi is ledolgozzok a napi 8 óránkat, megyünk a gyerekért, aki 8-15.30 van oviban, hazaérve egyikőnk játszik vele, másik elvégez ezt azt, vagy akár együtt 3-an,aztán még kimegyünk a játszóra, 6-7 között vacsora, valamelyikőnk fürdeti a gyereket, addig a másik még egyszer elpakol, aztán még általában játszunk egyet, meseolvasás, altatás. 8 körül alszik mióta már nagyobb. Van hogy még egyikőnk konditerembe megy, hol én hol a férjem, itt van az utcasarkon. Este még szoktunk egyet akár együtt filmezni, vagy inkább párom sorozatozik, én olvasok. Hétvége káoszosabb de akkor is nap végére rend van :) Ha beteg a gyerek és itthonról dolgozok mellette akkor azt szoktam, hogy délig koszolhat ahogy akar, aztán délben fél óra alatt elpakolok mindent, majd háromkor ha hazajön a férjem megint még egy fél órás pakolás. Nagyjából így mindig rend van, nincs órákig tartó takarítás meg nincs önfeláldozás soha, meg sarokba tett gyerek, meg vannak kellemes elfoglaltságaink nekünk is ;)

2023. febr. 28. 12:37
 62/141 anonim ***** válasza:
46%
Ennyi szuperanyát basszus...
2023. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/141 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm #57 a 90 is simán belefér, ezek sokkal drágábbak is tudnak lenni. Nagyon örülök, este megbeszélem a férjemmel! :)
2023. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/141 anonim ***** válasza:
58%
61 Na most ezt képzeld el, amikor 6-ra érsz haza, a férjed meg 8-ra és több gyerek van.
2023. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/141 anonim ***** válasza:
31%

Ja, b+ hogy egy gyereked van 🤣

Egy gyerek mellett olyan patika lakásom volt, pedig nem is takarítottam.

2023. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/141 A kérdező kommentje:
Amúgy én is tök szívesen segítenék takarítani másnak, de szerintem felháborodna az ajánlaton, így felajánlani se merem. Pedig simán bevállalnék néha egy kis segítséget.
2023. febr. 28. 12:44
 67/141 anonim ***** válasza:
76%

Na igen, én is azt nem értem, miért beszélnek itt egyesek ablakpucolásról, meg órákig tartó takarításról.


Nyilván vannak hosszabb feladatok, de azok nem mindennaposak. Ami mindennapos, azok rövid kis feladatok, na meg ahogy írták többen, fenntartani kell a rendet, nem mindig hagyni elkupizódni az egész lakást és az elejétől kezdeni.


De szerintem az is igaz, amit itt írnak sokan, vannak, akik szimplán igénytelenek ilyen szempontból, nem vágynak a rendre, jó nekik a kupi, a kosz, a káosz. Van egy nagy lakberendezési csoport, ott szoktak olyan képeket feltenni emberek, hogy sokszor csak nézek, hogy komolyan emberek ilyen otthonokban élnek? De hidd el, nekik nem tűnik fel, ez olyan, hogy aki nem tud leírni 3 mondatot magyarul helyesen, annak sem magyarázod meg, hogy buta. Az igénytelennek sem, hogy igénytelen, ő nem látja magát annak (és itt meg mindig nem arról van szó, ha valahol a játékok kint vannak a nappaliban, nem ilyen szintű dolgokról beszélünk).

2023. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/141 A kérdező kommentje:

65 Akiről írok is egy gyereke van. Na akkor?

3 gyerekes tesóméknál mindig rend és tisztaság van. Tökre nem függ a gyerekek számától de mondjatok még kifogást :D

2023. febr. 28. 12:45
 69/141 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy engem azóta kezdett el zavarni a kosz és a bordel, mióta gyerekem van. 🙈 Amúgy annak a hozzászólónak is igaza van, hogy ez NEM CSAK a nő dolga, de gondolom, a kérdező csak megszokásból tette fel így a kérdést, igazából úgy értette, hogy sok a rendetlen család.


Én napom is pakolászásból áll, ha itthon vagyok. Már sok mindenbe be tudom vonni a 3 éves lányom, de azért még nyilván nem ugyanolyan. Amúgy mikor alszik, pl. most, én igenis pihenek, bár van 1-2 játék a földön, de most inkább kávézok.🤣 Ha felkel, majd elrakjuk együtt. Szerintem nem kell annyira rágörcsölni, mondjuk hozzánk senki nem jön, bár nincs is sok kisgyerekes a baráti társaságban...

2023. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/141 anonim ***** válasza:
71%
69-es, de nem is a szőnyegen hagyott 1-2 játékról van itt szó :S
2023. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!