Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
 111/141 anonim ***** válasza:
43%
Dyson akkus porszívóm van, eszem ágában nincs dugdosni a porszívót, amint tudtam lecseréltem a vezetékeset a Dysonra, aranyat ér, életem egyik legjobb befektetése volt
2023. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/141 anonim ***** válasza:
87%
Megint a piszkos anyagiak.Nekem még nincs,nem is lesz,mert nem erre költök.Robotporszívóm sincs,nem is lesz.Gondolom a kúpos szomszédnak sincs
2023. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/141 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljes mértékben hihetetlen, hogy 115nm-t egy óra alatt ki lehet takarítani. Akkor vagy üres a lakás vagy csak végigszaladsz egy ronggyal. Nekem csak a fürdőt tart ennyi ideig, ha tényleg mindent le akarok takarítani. Na mindegy, szerintem ezen felesleges tovább vitatkozni. A lakás rendben tartása jóval több feladat, mint néhány dolgot elrakni. Akinek ehhez kedve van, csinálja, aztán gondoljon, amit akar a többiekről.
2023. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/141 anonim ***** válasza:
37%
Nem beszéltem sehol takarításról. Mint írtam, portörlés, felmosás, ablakpucolás és hasonlók majd hétvégén. Nem tudom hol beszéltem takarításról :D Rendrakást írtam, ágyazás, szellőztetés, mosogatás, játékpakolás, porszívózás (Dysonnal) ruhahajtás, elpakolás. Nálam ez nem takarítás. Amúgy igen, elég üres, nincenek porfogóink, nincs 600 csecsebecse, nincsenek nyitott szekrények, bútorokkal sincs zsúfolva a ház. Igen, jóval több feladat van, mint elrakni néhány dolgot, de amint látod van akinek ez sem megy, lásd a kérdező kérdésében szereplő csaj vagy millió egy háztartás ahol penészedésig áll a kajamaradvány az asztalon meg az összeszáradt kajamaradványok meg folyik a szennyes. A válaszom arról szólt, hogy nem kell megszakadni a háztartásban, de azért napi 1 óra házimunkával elérhető hogy ne másszon ki a kajamaradvány a tányérból meg le tudjon ülni valaki ha betoppan.
2023. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/141 anonim ***** válasza:
72%

Én mindennap porszívózok, mert van egy cicánk, meg egy kúszó babánk és nem akarom, hogy a szőrben ússzon állandóan szegény. :D Van vezeték nélküli porszívónk, ami tényleg hatalmas áldás a mindennapokban, de azért bőven nem egy dyson kategória és hogy őszinte legyek ezt is úgy fizettem ki, mintha a fogamat húznák, szóval nemááár. Valahol egy 5 tagú család megél annyiból, amennyibe ez kerül. Na mindegy.

Egyébként nekem a rend és a takarítás két külön kategória. Az állandó rend tartás alap. Ha mindent a helyére teszünk, nem kell rendet rakni. A gyerekek ezt látják. A 9 hónapos kislányom nyilván még nem érti, de ott van mellettünk, amikor a testvérével pakoljuk el a játékokat, ebbe nő bele, nincs kérdés. Van, hogy gyorsabb lenne összepakolni egyedül, mint háromszor kérni, hogy jöjjön segíteni, de én ezt amolyan hosszútávú befektetésnek tartom... és nem. Nem sajnálom, hogy szegény már álmos, de még 2 percet fordítani kell a pakolásra. Ez nekem szintén a nemáár kategória. Valaki kérdezte egy pár hónapos babát ugyan hogy lehetne bevonni. Leteszem mellé a tiszta ruhát, leülök vele a földre, ő pakol ki a kosárból, matat, nézelődik, húzza el az összehajtogatott ruhát. Mindig hagyok előtte csalit, amire rárepülhet, a többit felteszem magasabbra, ahonnan még nem tudja leszedni, így haladok is, ő is elmolyol. Ha főzök, ott van láb alatt. Mindig adok neki valami új "játékot". Műanyag poharat, ha megunta fakanalat, ha azt is kis fa tányért, kanalat, stb. Tök sok időre le lehet kötni ilyesmikkel, rácsodálkozik, nézegeti, ütögeti, egy nagy játszótér nekik az egész konyha, csak a fantázia szab határt! Le is van kötve és én is haladok.

110 nm-es házunk van, én nem tudom kitakarítani egy óra alatt. Nagyon nem és nem is érzem cikinek, de butom osztani az időmet. Ha főzök, nem takarítok, ha takarítok, nem főzök. Egynap csak 1, nagyon max 2 órát vagyok hajlandó háztartási munkára szánni, mégis tök szép rend és egy állandó alap tisztaság van nálunk mindig, bár mikroszkóppal nyilván nem kell körbenézni. :D Egyiknap megcsinálom a fürdőt, másik nap letörlöm a port, mindennap felporszívózok, heti egyszer-kétszer felmosok. Alap, hogy a konyhát rendberakom főzés után amint lesz rá időm, stb. Ezek nem nagy dolgok, de egyáltalán. A kupi fogalma sem ugyanaz mindenkinek. Állítom, hogy itt sokak kupisnak érzik azt, amit más patika rendnek. Ez van, nem vagyunk egyformák. Amiről a kérdező ír, az szerintem nem kupi, hanem merő igénytelenség, ami egyszerűen nem normális és már egészségre is ártalmas (penészedő kaja a pulton).

2023. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/141 anonim ***** válasza:
91%

Ez már csak kötözködés, de mióta nem takarítás a porszívózás? Akkor az mi? De én porszívózni sem úgy szoktam, hogy két perc alatt végigszaladok.

Ebből is látszik, hogy megint ki mit ért rendrakás és takarítás alatt.

2023. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/141 anonim ***** válasza:
35%

Munkaszervezés szemszögből nézve:

Az emberek nagy része képtelen egyszerre több szálon gondolkodni, és emiatt párhuzamosan végezni több különböző egymástól független munkafolyamatot. Sokan mondják egyszerre 2-3 dologra is tudnak figyelni, csak éppen egyik fülükön be, a másikon meg ki..., az információ jó része pedig elveszik!

11 éve ismeretlen emberek problémáival foglalkozom, 19 beosztottam van. Ez napi 60-100 telefonhívás + 10-20 személyes egyeztetés. Nekem a probléma megoldás a munkám, de egyszerre csak 1 dologra tudok figyelni! 18-20 problémát tudok memóriából jegyzetek nélkül párhuzamosan kezelni, ez felett már írnom kell! Tehát kitalálom a megoldást, kiadom a munkát, nyomon követem, ellenőrzőm és folyamatosan informálom az ügyfelet, szükség esetén intézem az anyagbeszerzést, túlórát, hétvégi munkát. Gyárak üzemeltetésével foglalkozom.


Az ismeretségi körömben rokonoknál viszont rendszeresen látom azokat az apróságokat amiken elcsúsznak és folyamatosan elhavaznak, mert már tizen-harminc éve így csinálják, meg már a szülei is így csinálják stb. Vagy csak egyszerűen igénytelenek a környezetükre. A munka össze szervezés hatásfoka a szakmai szemszögemből nézve a nullához közelít.


Átlagos emberek esetére nagyon jó példa amit 116 írt!

Haveromnak 3 ovis gyerek van, felesége dolgozik, mégis mindig rend és tisztaság van náluk. A feleség/barátnő/stbnek pedig a féri is be tudna segíteni, ha akarna... Ezt haverom és én is megteszem, nem muszájból, hanem szeretetből! Nem várjuk el azt, hogy gyerek nevelés és/vagy munka mellett mindet az asszony csináljon!

2023. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/141 anonim ***** válasza:
51%

Én márpedig nem tudok a gyerek mellett takarítani,hulla fáradt vagyok szinte semmit nem alszom így amikor alszik eldönthetem eszem/fürdök/alszom. Többnyire alvás lesz belőle. Amikor nem alszom alig bírok mozogni,ha mégis van erőm sétálni viszem,de nem talarítássql vagy főzéssel cseszem el az időt. Az meg hogy itt egy rakás rendmániás mit gondol nem érdekel,mert utálok főzni és takarítani mindent gyűlölöm belőle, ráadásul csak most kezdtem el tanulni főzni szóval nekem alap kaja sem pár perc mert még bizonytalan vagyok benne. Aztán sem a férjem,sem a gyerek nem eszik belőle mert finnyásak( nem rossz az íze, van önkritikám és csináltam már rossz ízűt az elején),ekkor napokig nincs kedvem főzni, mert elb..szok másfél órát arra hogy csak én eszem meg,ennyi erővel meg aludhattam volna is( lévén éjszaka alig alszom,elején hasfájás miatt,most fogzás).


Aki szeret takarítani és erre elcseszni az idejét hajrá,engem viszont nem izgat a rendetlenség,inkább akkor pihenek.

2023. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/141 anonim ***** válasza:
56%

Aki igénytelen a környezetére az gyerekkel is az lesz, sőt, már van egy sokak által elfogadott kifogása is. A gyerek.

Aki rendet akar tartani maga körül, meg nem akar retekben élni az takarít, rendet rak ha van gyerek ha nincs.

A sógornőm is ilyen fajta. Már gyerek előtt is ragadt otthon a padló, 1 hetes mosatlan szaglott a csapban és környékén, megtelt- kifolyt szemetes kuka, szennyes ruhák, büdös zoknik mindenhol, a tűzhelyen vastag leragadt szennyeződés, a wc/ kád kombóról meg ne is beszéljünk...

Gyerekkel sincs jobb állapot náluk. Múltkor már 2 csótányt is láttam.🤮

2023. márc. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/141 anonim ***** válasza:
77%

Nalam nincs gyerek es igy is kupi van🤷‍♀️ Kosz nincs, meg csotanyok se, mert annyi mindig belefer, azt en sem ertem, a maradek kajat miert nem lehet kidobni, szerintem nem kotelezo csillivilli rendet tartani nonstop, mert ez abszolut emberfuggo, ki mennyire igenyli, hogy minden a helyen legyen korulotte, en pl pont szarok ra, ha egy pokroc csak le van hanyva a kanapera, nem oda van hajtogatva, de a retekre nem tudom, kinek mi a mentsege. Tinikoromban hajlamos voltam ra, hogy mindenfele felig tele bogre a szobamban hanykolodjon, de mikor mar gombafarm nott bennuk, rajottem, hogy ez nem olyan jo buli😂

Raparazik mindenki erre a rend temara, mikozben csak tisztasagot kellene tartani es kesz, onnantol kezdve tok mindegy, maganugy, minek hol van vagy nincs helye. A csotanyok nem a szennyes ruhara jonnek. De a kosz egy tarsashazban pl mindenkinek az ugye, mert ha a szomszedot ellepik a bogarak, azok elobb-utobb atjonnek az en lakasomba is, egy csotany egy szem pulton maradt cukorkristalyt is megerez… (plane, hogy nem is kell nekik, hogy kaja legyen, megeszik a szappant is.)

Nem tudom, min ment itt a vita 10 oldalon keresztul, de szerintem mindenki koncentraljon a tisztasagra es kesz, azt meg nyugodtan le lehet szarni, ki szerint gaz, ha a gyerekjatekok szet vannak szorva es tarsai.

2023. márc. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!