Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
 121/141 anonim ***** válasza:
100%
Aki a currys-paradicsomos csirkemellet írta, annak köszi, ma kipróbálom. Lemérem, NEKEM mennyi idő alatt lesz kész. 😅
2023. márc. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/141 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon félve írom le, de nálunk sosem volt rendetlenség és mindenre volt időm. De ez erősen gyerek függő. Az enyémmel nem voltak gondok, napirend szerint éltünk, ezért ez egy nyugalmat is ad a gyereknek. Egyébként 4 éves korára megtanítottam olvasni, mert nagyon érdekelték a betúk.
2023. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/141 anonim ***** válasza:
100%
F@sza!Mostmár jönnek a zsenigyerekek anyukái is!🤣Hagyjátok már!Nem ez az átlag gyerek,és nem az az átlag háztartás,hogy délután 3-kor mindenki otthon van,az összes gyerek rögtön mindent megcsinál amit kérsz,sőt kérni se kell, magától csinálja.Az se átlag háztartás,hogy a robotporszívó rohangál a lakásban,meg fel is mos,ahol az nincs,ott meg Dysonnal porszívózunk.Oksi,a penészes kajamaradék a konyhában az túlzás,de az alap kérdésben nem is ez szerepelt,hanem,hogy könyvek,játékok,ruhák szét a lakásban.Ezek azért az átlag kisgyerekes háztartásban időnként előfordulnak,akár bevallja valaki akár nem.Persze biztos hogy van olyan is,ahol soha az életben nem volt ilyen.Hát annak taps,és akkor örüljön.Nálunk kosz soha nem volt,mert én sem tudnék úgy élni,de rumlit az szokott lenni 3 gyerek van,minden hétköznapunk reggeltől estig egy merő rohanás,az apjuk sokszor csak este ér haza,én is általában fél5-5között,mert nem helyben dolgozok.Ameddig itthon voltam, akkor azért volt,hogy valamivel elmaradtam,mert mással b@sztam el az időt,mondjuk egész nap kint voltunk,vagy elmentünk csavarogni,vagy csak simán eljátszottuk az időt.Akkor is beraktam a mosógépet,meg felmostam a konyhát,kaja is volt,de volt,hogy nem lett végigporszívózva pedig lehetett volna.Mikor este mindenki pihent, akkor meg én is pihentem már.Ez van.Most azért maradok el,mert van,hogy este már örülök hogy lyuk van azon a bizonyos ön és szél.Beszélgetek a gyerekekkel,csinálok vacsit,közben megnézi mindenki,hogy másnapra van e mindenből tiszta,be van-e készítve minden,stb Hétvégén szoktam "nagyobb" rendet rakni,meg rendesen kitakarítani.Hétközben is értelemszerűen megcsinálom/megcsináljuk amit muszáj,nem koszos a wc,meg nem hagyjuk a szennyes edényt az asztalon,de lehet,hogy hozzánk is betoppanhatna valaki úgy,hogy épp a kanapén van lehányva a mosott ruha,az asztalról még nem pakoltam el,és saras időben pont dzsuvás az előtér.A nappaliban még szinte mindig van elő játék,vagy fetreng valaki a kanapén,szóval ott sincs élére hajtogatva semmi.Na aki nem ismer,és ezen az egy alkalmon volt bent nálunk,az lehet,hogy elkönyveli,hogy mindig ez van,és nem is érdekel.Valójában pedig az a véleményem,hogy a ház van értünk,nem mi érte,tehát az ominózus játékok szanaszét,vagy a pléd széttúrva a kanapén az az életünk,nem az,hogy minden mindig a helyén,miliméter pontossággal,és rosszul kell lenni,ha a gyerek lehozta a kisautóit a konyhába.
2023. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/141 A kérdező kommentje:

De, írtam: a konyhában több napos maradék, szemét mindenhol :)


Nem, nem vagyunk itthon 3-ra mi sem, annyit írtam, hogy 15.30ig van oviban a gyerek. Ebből jött a mi 3-ra már itthon vagyunk 🙄😂😂


A férjem se ér haza 15.40nél előbb a gyerekkel, mint írtam én meg kb 17-re érek haza.


Na szóval ne költsétek át saját szátok íze szerint amit olvastok.

2023. márc. 1. 13:59
 125/141 anonim ***** válasza:
100%
Finom lett a currys-paradicsomos csirkemell, annyi, hogy én rizs helyett bulgurt csináltam, és tettem még bele babos-kukoricás konzervet. Naaagyon finom lett. Másfél óra volt, nem vészes. A lányom végig asszisztált, és közben egy mosást is betettem és teregettem. Nahát, ma én is szuperanyunak éreztem magam...🤣🤣🤣
2023. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/141 anonim ***** válasza:
85%
Oké,egy helyen,egyszer ezt láttad.Nem hiszem,hogy minden kisgyerek eshet bemész,és azt se,hogy mindenhol ezt látod.Ez sem átlagos,ahogy az sem,hogy ahol élnek emberek,ott mindig patyolat rend van.Meg ez a nem vagytok otthon 3-ra.Akkor fél négyre.Na mi akkorra se vagyunk otthon.Meg még több ezren.Másik válaszokban dicsekedtél,hogy még edzeni is mentek,meg filmeztek,stb amúgy,úgyhogy jólvan akkor örülünk neki,nagyon ügyesek vagytok!Hát vannak emberek,akik nem ennyire tökéletesek!Bakker!Amúgy meg kezdj el ott a helyszínen szörnyülködni,és akkor vagy rendesen el lesznek,mert elszégyenlik magukat,vagy soha többé nem hívnak be,és akkor még nem kell nézned.Még mindig gusztustalan más háta mögött kibeszélni az életét,bármilyen is az.
2023. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/141 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs 15:40-re ér haza a férjed és te 17-re az más...

Basszus én 16:30-kor végzek és 1 óra hazáérni és ez egy átlagos nap 8 órás melóval.bölcsisként van 4 óra meló,de ovisként már nem tolerálják.

Jó penész nincs nálunk,de igenis kudől a mostani q szennyestartóból sőt írt ott hever ruha,játék,etetőszék alatt morzsa( nap végén feksöpröm,de nem minden étkezés után) nincs folyton pucolva a WC,kád és mégis alapjában véve nincs mocsok.

Ja főzni sem szoktam,mert most kezdem csak tanulni gyerek mellett mindig elrontom( ez van nem tudok több mindenre figyelni,ilyen anya is van) most kiderült nem bírja a gyomra a tejzsírt meg vagyok lőve akkor mit főzzek?

DE a gyerek boldog és mi is,nem a világvége, szánalmas az hogy arra pazarlod az időt hogy kiírsz itt egy kérdést és kibeszéled a barátod,jó kis barát vagy aki unalmában leszólja őt...

Foglalkozz a magad dolgával.

2023. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/141 anonim ***** válasza:
86%
Imádom, hogy egy nappal később már vacsi tippek vannak itt. :D Én kolbászos sárgaborsó levest csinálok ma, az is megvan fél óra alatt. De nem azért csinálom ezt, hanem mert imádom.
2023. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/141 A kérdező kommentje:

Én borsólevest csináltam, ha a főzést nem számolom 20 perc volt megpucolni bele a zöldségeket meg odarakni,utána főtt szépen magában. (Szabin vagyok a beteg gyerekkel ma óta)

Vacsorára meg csináltam tejbegrízt, ami 2 éve nem volt kb, és ma bevillant, plusz legalább evett a gyerek valamit mert mást nem nagyon volt hajlandó ma. Az majdnem tovább tartott mint a leves, mert sokáig kevergetni kell türelmesen.


Holnap meg darálthúsos, mexikói zöldséges rakott kusz kusz lesz, na az hosszabb idő lesz.


Én főzni nem vagyok hajlandó órákat egy nap meg bonyolultakat, irigylem aki szeret is főzni.

2023. márc. 1. 17:42
 130/141 anonim ***** válasza:
100%
Látod,én meg pont főzni,meg sütni szeretek.Takarítani,pakolni,csak muszáj,amúgy utálom.Levest szinte soha nem csinálok amúgy,mert nálunk a kutya se eszi meg,ahogy a tésztákat se.
2023. márc. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!