Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
 91/141 anonim ***** válasza:
38%

Én is így csinálom, mint a 90-es, azóta igyekszem bevonni mindenbe a gyerekem, mióta jár. Most 2 lesz lassa, már adogatja a mosogatógépből a dolgokat, kiszedi a ruhát a mosógépből, rohan, ha porszívózni kell, azt mondjuk nem tud, csak segíteni akar. Igen, így minden lassabban halad, de halad és közben a gyerekkel is vagyok, neki ez még játék. Plusz így legalább abba nő bele, hogy otthon szokás rendet tartani.


Én nem értem, hogy aki nem csinál semmit "fél kézzel", miközben ott a gyerek, az nem vonja be semmi házimunkába soha, nem mutat erre példát?

2023. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/141 anonim ***** válasza:
74%
Akkor most elmesélném, hogy aki azzal nyugtatja magát, hogy a gyerek úgysem emlékszik a háztartásra milyen volt az azért ne vegye ezt készpénznek. Én az egyedülálló édesanyámmal nőttem fel, aki egy boltot üzemeltetett, sok munkája volt vele, szinte egyedül vitte, árut szerzett be, kiszolgált, pakolt. Hattól tizenegyig, kettőtől estig nyitva volt, szóval volt munkája, általában hétvégére volt csak alkalmazott meg néha hétköznap is. A bolton kívül főzött még, étel mindig volt, de kb ennyi, semmi mást nem csinált. Tornyosodtak a mosatlan edények, a hűtő penészes volt, az asztal ragadt, a pultot nem is láttuk, a szennyes jött ki a fürdő ajtaján, porszívózva por törölve sose volt, hogy egyéb takarítást ne is említsek, gyűlt a sok lom, szemét. Káosz volt. Már gyerekként is láttam, hogy ez nem jó így, még más barátoknál rend van, szégyelltem is. Amikor nagyobb lettem ezt azt csinálgattam, néha a húgom is, de nyilván nem 2 gyerek fogja ezt felszámolni. Aztán felnőtt koromra szöges ellentéte lettem, a mi házunk patinás 2 fiú gyerek mellett is. Nem szeretném ha úgy nőnének fel, mint mi. Anyukám meg is halt fiatalon nagyon, nem marasztalom el, ő ilyen volt, de azért nem volt jó. Szóval de, a gyerek emlékezhet erre is.
2023. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/141 anonim ***** válasza:
82%

89!

Most simán ráhagyod mert jajj szegénykém reggel van fáradt.

Persze az enyémek is.

De! Megisszák a kis macikávéjukat, nézhetnek addig egy mesét és máris jobban indul a reggel. Ezek után már majdcsak nem halnak bele ha megigazítják az ágyat és összehajták a pizsit.

Ezt fogják megszokni és felnőttként is ezt csinálják majd!

2023. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/141 anonim válasza:
84%

Miért van mindenki lepontozva, aki merészel rendet tartani otthon??

Én meg ezt nem értem!!

2023. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/141 A kérdező kommentje:
Mert az szupercsoda anya, felvágós, hazudós, aki kiveri a gyerekét a macska mellé, meg lókakit se dolgozik nem fárad el. :D Azért szerintem. Akinek meg rumli van, az a jó anya, aki a gyereknek áldozza szent életét, nem holmi porszívót tologat.
2023. febr. 28. 14:28
 96/141 anonim ***** válasza:
79%
Addig volt rend amíg az első gyerek el nem érte azt a kort, hogy már tud pakolni, azután csak éjszaka volt rend itthon, mert miután elaludt összelakoltam. Az évek alatt viszont kinőttük a házat 2 gyerekkel, egyelőre nincs pénzünk újat venni, de annyi cucc halmozódott fel, hogy csomó mindennek nincs helye, így ezért van kupi (vagy éppen rendetett cucchalmok). Szelektálni meg nem tudunk
2023. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/141 anonim ***** válasza:
61%
Tesóm pl nem is tud semmit fél kézzel,mert gerincsérves,és nem hajolhat úgy,a gyerek meg 8 hónapos.Mibe vonja addig be,ameddig nem áll,és nem ért? Hétvégén tud csak rendet tenni,meg takarítani,mikor otthon van a férje,vagy ott van valamelyikünk.Hétközben segíteni se tudunk menni,mindenki dolgozik.Nyilván kosz ott sincs,meg még nagy kupi se,de azért szokott ramazuri lenni.Később biztos fog a gyerek is "segíteni".Nekik is van nagy kert,meg állatok.Sokszor örül,ha azokat ellátja,meg azt a koszt eltakarítja,amit a teraszon felhord az állatoktól,kertből nyáron.A férje dolgozik egész nap,van hogy hétvégén is.Nem olyan szélsőséges amit itt említettetek,hogy ragad minden,mert mondom kosz nincs,de volt,hogy hétvégén ketten egy órát ruhát pakoltunk,mert nem volt annyi ereje,ideje,hogy a tiszta ruhát összehajtsa,eltegye.Kimosta,csak nem pakolta el.Ez ugye nem egy ordenáré dzsuva,de a kanapén marha nagy kupinak nézett ki.Egy idegen erre is mondhatná,hogy nem is értem hogy nem volt rá ideje.Hát így jött össze.És ez egy példa volt csak.
2023. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/141 anonim ***** válasza:
57%

Ma már csak azért is komolyan lemértem mi mennyi idő.. Reggel orvosnál (fog) voltam a gyerekkel, majd játszótéren. 12.00 értünk haza, 13.00-ig főztünk a gyerekkel+rumlizott, szóval ma még semmit se csináltam, volt is kupi, a kérdésen felbuzdulva most lemértem mennyi idő egy 115 négyzetméteres házat rendbe tenni.

1. hálószoba (ágyazás, töltők, laptopok, zsepik, poharak minden eltávolítása, ablak nyitás, porszívózás)

2.gyerekszoba (kis szárítónyi gyerek ruha elhajtása, ágyazás, szellőztetés, játékok elrakása, rajz/festőcuccok elrakása, porszívózás)

3. közlekedő (cipők, kabátok elrakása, táskám rendberakása, tükör takarítás, ablak nyitás, porszívózás)

4.fürdőszoba (mosdó, wc takarítás, pizsik összehajtása, ablak nyitás, mosdópult letörlés, tükör takarítás, törölközők cseréje, 1 adag mosás indítása, porszívózás)

5. nappali (játékelpakolás, ablak nyitás, kanapé rendbetétel, számítógép asztal lepakolás, porszívózás)

6. konyha (asztal takarítás, mosogatás, eltörlés, pultok letörlése, mikro letörlése, szemét kivitel, porszívózás, szellőztetés)

7-8: spejz, mosókonyha (porszívó, szellőztetés, pár apróság elpakolása)


Kerek egészen 67 perc volt ez. Szóval nem sok, szinte semmi. És rend van teljesen. A gyerek elaludt, ha nagyon akarnék neki tudnék állni nagyobb dolgoknak mondjuk a ruhás szekrényt rendbe rakni, de ma nem fogom, ha a férjem hazaér akkor kimegyek és a kutyák kennelét és kifutóját rendbe rakom, én a kutyáknak is rendet tartok. Akkor a családomnak ne tartanék? Hétvégén meg mehet a portörlés, ablakpucolás, felmosás. Konklúzió: Napi max 1 óra ráfordítással gyönyörű rendet lehet tartani. Igen, fogunk ma még enni, azt elmosom egyből, fog még a gyerek játszani, azt meg elpakolja az apja, tehát úgy fekszünk le, hogy rend van. Egyszerűbb így, mint halmozni mindent. Másnak nem? Aki hajlandóságot érez próbálja ki ezt. Én írtam hogy a barátnőmnek is beszóltam egyszer és azóta ő se fogja a gyerekekre, rendet tart.

2023. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/141 anonim ***** válasza:
100%

98-as: ügyes vagy.


Halli, én azt a receptet szeretném elkérni, amivel végeztél 12 és 13 óra között mindennel együtt (esetleges sütési/főzési idő, stb.) Köszi szépen. ❤️

2023. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/141 anonim ***** válasza:
77%
98, nekem tuti nem ennyi idő lenne mindaz, amit felsoroltál. Esetleg a felét tudnám megcsinálni, de csak ha nagyon rohanósan csinálom...
2023. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!