Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/141 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy most itt egymás közt kiventilláljuk magunkat, az nem azt jelenti, hogy ha élőben a szemedbe mondanám, hogy te gusztustalan csótány, komposztdombon a helyed. :D Elvi vitát folytatunk, hogy ki mihez tartja magát, milyen szeretne lenni és hogy sikerül ehhez tartani magát. A leszrod, hogy rend van - e, a te dolgod, ha szeretnéd, hogy rend legyen, de rajtad kívül álló okok miatt nem megy, sajnálom, kívánom, hogy mielőbb könnyebb legyen. Ha sikerül rendet tartani, ügyi vagy, így tovább.
2023. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/141 anonim ***** válasza:
35%

Gyerek előtt rendmániás voltam, tényleg. Minden nap csillogott villogott a lakásunk, pedig 14-16 órakat dolgoztam.

Gyerek után leadtam az igényekből, de kupi nincs. Egyév alatt el tudtam fogadni hogy egy matrica, éjjel is 10szer kelő gyerek és egyetemi tanulmanyok mellett nem lesz ilyen a lakás. Inkább kimentünk sétálni, sokat játszottunk, és "segített" mindenben. Lassabban ment igen, de ez van. Ettől függetlenül minden nap fel volt söpörve és mosva (mégiscsak a földön kúszik-maszik egész nap), és tiszta volt a konyhapult meg a hűtő, minden este elpakoltam a helyére az összes játékot. Volt hogy a por hetekig állt a bútorokon, vagy a fürdőszobát ette a vízkő, állt a mosnivaló, szanaszét hevertek a jegyzeteim, meg rendeltem kaját mert inkább aludtam délután, de ez nem igénytelenség, bár aki akkor roppant volna be biztos erre fókuszalna rá. Amúgy nálunk szabály hogy mindenki magának rakja be a szennyesét a kosárba, és viszi ki a mosogatóba a mosatlant. Igen, a gyerek is, amióta tud járni ezt megcsinálja maga.

Ahol nincs semmi rendszer, a gyerek is azt látja hogy normális kupiban élni, ott ő is ugyanilyen lesz. Akkor sem lesz könnyebb takarítani ha valaki már dolgozik is gyerek mellett, sőt.

2023. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/141 anonim ***** válasza:
72%

2 gyerekem van mellettük dolgozom is.

3 varázsszó van:

-mosogatógép

-robotporszívó (fel is mos)

-számítógép


Nagyon ellenük voltam de rájöttem hogy az anyák legjobb barátai.


Na meg persze még kell tanítani a gyereket hogy ha pl már nem játszik valamivel rakja el, a szennyest vigye ki a szennyestartóba vagy éppen amiből ivott a mosogatóba. Erre már a 2 éves gyerek is képes, így nagyon sok feladatban tudnak ők is segíteni.

2023. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/141 anonim ***** válasza:
42%

49-es, ilyen alapon ti miért mentegetőztök itt azzal rém hosszú kommentekben, hogy aki rendet tart, azt biztos nem foglalkozik a gyerekével, csak mártírkodik meg belehal a takarításba, meg biztos semmi mást nem csinál egész nap, bezzeg ti 0-24-ben a gyerekkel színeztek, olvastok meg a kellemes elfoglaltságaitokkal törődtök?


Ez ugyanolyan felsőbbségrendűség, hogy ti aztán nem cseszitek el a napotokat, hogy rendes házban lakjatok, mint mások.


Amúgy nem értem, én foglalkozok a gyerekkel, rendet is tartok és a kellemes elfoglaltságaimra is van idő. Őszintén megmondom, tényleg nem értem, másoknak ebben mi a hatalmas kihívás.

2023. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/141 anonim ***** válasza:
31%
Nekem erről a gyerekkori barátnőm jut eszembe, aki kb minden nap leírta, hogy jaj de kosz van jaj de kupi van, de gyerekek mellett lehetetlen rendet tartani vagy csinálni bármit. De akármikor írtam neki 1 másodperc múlva írt messengeren, állandóan zöld volt, küldte a mémeket orrba szájba. Rá is kérdeztem, hogy telefonozni hogy tud ennyit. Meg is sértődött. De aztán idővel amúgy beláthatta, mert most már elég szép rendet tart 2 gyerek mellett is, de tényleg. Szóval igen, gyereket kifogásnak használni nem szép dolog, aki felvállalja hogy lusta rá az előtt le a kalappal.
2023. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/141 anonim ***** válasza:
85%

Úgy látom ezen az oldalon vérre menő vitákat csinálnak egy-egy kérdésből.

Úgy vagyok vele,hogy mindenki más, mindenkinek másra van igénye,mindenki másra használja az idejét,valójában engem nem izgat ki mennyire kupis csak akivel együtt élek 😃

Magam részéről én szeretem a rendet és a tisztaságot, mindennap foglalkozom azzal,hogy fent is tartsam,nyilván nem mindennap megy ugyanolyan minőségben a 3 gyerek mellett, pláne,hogy van egy 2 hónapos babám is aki napközben velem meg rajtam szeret aludni, de azért találok időt rá,hogy összekapjam a házat. Mondjuk azért sem sok idő mert nem rendet csinálok hanem rendet tartok, az utóbbi egyszerűbb, mert mindennap egy kis időráfordítassal, nem kell órákig takarítani pakolni. Ez nem azt jelenti,hogy midnennap felmosok meg ablakot suvickolok vagy wct, meg van mi az amit heti 1szer szoktam mi az amit kétnaponta mi az amit naponta. A legnagyobb káosz a gyerekek szobája mindig, kosz ott sincs csak időnként a játékok vannak szanaszét, de azon avgyok,hogy a gyerekek is ahhoz,szokjanak,hogy elpakolnak maguk után pl nem baj ha a legó ki van boritva a szoba egyik sarkában de akkor ne legyyen tele a padló kiautóval, vonat sínnel egyébbel ami miatt be sem lehet lépni,nyilván nem egyszerű.

2023. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/141 anonim ***** válasza:
35%
Uhh, #53 esetleg megkérdezhetem, hogy milyen fajta a robotporszívó? Minden helyet bejár, nem akad be két szék lába között, amíg ki nem szeded? Már egy ideje keresek ilyet, de nem tudom, melyik jó.
2023. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/141 anonim ***** válasza:
78%

57!

Rowenta series Explorer 50, szerintem még árban is igen baráti a többihez képest. Most 90ezer körül van, mi 2 éve vettúk olyan 65ezer körül volt. Azóta is használom hiba nélkül. Mellette heti 1 alkalommal szoktam rendes porszívót használni és gőzölőssel felmosni.

2023. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/141 anonim ***** válasza:
68%
54 akkor örülj magadnak,hogy te nem is érted..Nem mentegetőzött itt senki,leírták,leírtuk,hogy másképp működünk,más a prioritás.Lehet lustaságnak is nevezni azt is,hogy én is ledöglök délután a kanapéra férjem mellé,és akkor ha addig nem lett kész valami, akkor az ma már nem is lesz.Kivéve ha mondjuk ki folyik valami,azt nyilván feltakarítom.De itt megint jön,a rendes házban lakhatók.Kinek mi a rendes ház?Van aki panelban lakik,van aki kúriában,van aki egy kis vájogházban.Van ahol van kert,állatok,ott az is plusz idő pl,nem is beszélve arról,hogy mennyi plusz kosszal jár egy panelház képest.Mindenki a saját dolgával foglalkozzon.Senkihez nem kötelező menni,ha koszosnak gondolod, akkor nem mész,és örülj,hogy te úgy tudod csinálni ahogy neked jó.
2023. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/141 anonim ***** válasza:
87%

Van barátnőm, akinél nekiálltam takarítani.

Régen arra fogta a kupit, hogy pici a lakás, nem férnek el. Elköltöztek nagy kertes házba, csak annyi változott, hogy nagyobb lett a kupi, most épp az az indok, hogy túl nagy a ház, nincs ideje rendet tartani. Szerintem meg inkább depressziós, és feleslegesen gyűjtöget. Halomban állnak a törött játékok, a kinőtt ruhák. A mosókonyhában nem látszik a padló a szennyestől, szennyestartót nem is használ. Az ott heverő ruhák nagy része szerintem rég nem jó a gyerekre.

Szeretem őt, és látom rajta, hogy stresszeli a helyzet, de közben nem tesz semmit, mert nem képes rá. Kértem, hogy menjen szakemberhez, de csak kifogást keres, hogy nincs ideje, pénz, akármi. A férje belefáradt, hogy egy szobát rendbetesz, és közben a másik háromban hatványozódik a kupi. Múltkor eladományoztak két zsák gyerekruhát, erre kaptak hármat barátoktól.

2023. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!