Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/141 anonim ***** válasza:
64%
Csak arra megy ki,hogy ki itt a szuperanyu!Én félkézzel is tudok teregetni,bezzeg Icus még egy poharat se talál tisztát.Én meg nem akarok félkézzel teregetni,nem akarom 2 percig se hallgatni,hogy sír értem,és ha itthon van a férjem,nem lepasszolom neki a gyereket,hanem onnantól együtt vagyunk,együtt fürdetjük stb.Emellett meg sinálom amit muszáj,nálunk sincs kösz,nem ropog a morzsa,meg ragad minden,ahogy írta valaki,de van,hogy van mosatlan edény,vagy kimosott,el nem rakott ruha.Én nem vagyok hajlandó éjfélig zoknit párosítani,vagy vasalni pl.Nekünk nem baj,ha pl a ruhaskosárból vesszük fel a tiszta zoknit De eszembe se jut megszólni bárkit,aki meg inkább megcsinálja, ellentétben veletek.Nekem mondjuk ilyen felszínes kivagyi barátaim sincsenek,mást meg nem is hívok meg magunkhoz.Nekem csak szaranya ismerőseim vannak.Van aki kaját rendel,mert nem főz,meg van akinél időnként kupi van.De jó nektek,hogy tökéletesek vagytok!
2023. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/141 A kérdező kommentje:

A férfi is tartson maga után persze, az én férjem se a rend példánya, de annyira azért eljut ő is, hogy a szennyes ruháját bedobja a szennyesbe, a szemetét a szemetesbe teszi, a kenyeret visszateszi a kenyérkosárba, a tejet a hűtőbe. Ha el nem is mosogat a koszos edényt beteszi a gépbe vagy a mosogatóba. Elég fura hogy valakinek ezek nem természetesek.

Mondjuk mikor otthon voltam 3 évig ő meg kelt hajnal 5-kor nekem nem jutott eszembe, hogy ő takarítson délután 5-kor, éppen elég segítség ha megfürdette a gyereket vagy elvitte egy órára sétálni vagy valami. Aki szerint a dolgozó férjnek kellene még munka után takarítani az megint érdekes. Más ha már mindketten dolgoznak, akkor tényleg tegye magát oda jobban

2023. febr. 28. 11:49
 33/141 anonim ***** válasza:
66%
11es vagyok Szerintem nem szuperanyukaság ha valaki nem szereti a rendetlenséget vagy a koszt.. Speciel,én csak a saját példámat írtam le,hogy én nem bírom elviselni, ez még nem azt jelenti hogy 24 óraban takarítok vagy pakolok,hanem azt,hogy mindennap forditok rá egy kicsi időt, és igy nincs az hogy órakat kel ezzel töltenem..ettől függetlenül engem nem izgat más hogy csinálja..de én szeretem ha rend van körülöttem és szeretném ha a gyerekeim is azt szokják meg, ettől még rengeteg időt töltök velük is és a férjemmel is
2023. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/141 anonim ***** válasza:
62%

Ha nálatok ennyi dolog van csak, hogy a tejet a hűtőbe kell tenni, akkor az valami csoda hely.

Képzeld, nálunk is a hűtőben van a tej, a szennyes meg a szennyeskosárban. Ettől még nem lett rend, sőt tisztaság sem lett hirtelen. De tudom, arra már elég az a híres félóra.

2023. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/141 anonim ***** válasza:
43%
Lassan 2 hónapos a babám, de én baba előtt is, meg most is úgy takarítok/pakolok, hogy ha valaki váratlanul beállít, akkor is nyugodt szívvel beengedhessem. Nyilván az én babám még nem pakol szét, de van neki egy habtapis sarok a nappaliban ahol le vannak téve a játékai, oda szoktam letenni, van, hogy melléfekszem ha igényli, de sokszor addig gyorsan legalább egy szobát felporszívózok, elpakolom a száraz ruhát, letörlöm a port stb. Ha igényel, megyek. A többit hétvégén csinálom, ill. a konyhát nagyrészt a férjem tartja rendben. Főzni több napra, vagy gyorsan elkészíthető kaját szoktunk. Ha épp a férjem elvan a babával, vagy alszik, akkor áttörlöm a pultokat, tükröket. A szennyest mindig a szennyestartóba tesszük, sosincs elől hagyva. A mosogatnivalót a mosogatóba, a konyhapult mindig tiszta és üres. Így csináltuk mindig is, és ha kicsit el is csúsztunk, akkor is max. 15 perc és patika rend volt.
2023. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/141 anonim ***** válasza:
52%

Na ezért nem hívtam én fel soha senkit a "játszóról", hogy aztán rajtam köszürlje a nyelvét ;)

Igaz barát nem szól be. Ő tudja, hogy mi a fontos, mi a nem. Akinek pedig nem tetszik, hogy milyen a lakásom: vagy jöhet takarítani vagy ne jöjjön fel.

És hogy gyakorizás helyett takarítsak, sajnos 10 kilométerről nem megy.

2023. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/141 anonim ***** válasza:
66%
Az otthon lévő fél is "dolgozik"nem 8 órát,hanem többet,gyakran éjszaka se alszik 2-3 óránál többet egyhuzamban.Egyik szavaddal ütöd a másikat.A te férjed az beteszi a szennyes be,stbutána meg ne neki kelljen porszívózni.Van olyan férj,aki nem teszi be a szennyes edényt a helyére,stb.Meg van olyan is,aki nincs kiakadva,ha hazaér,és meg kell fogni a porszívót.Hát most mondtátok,hogy 1 óra cakk-pakk a házimunka.Vagy mégse annyi?Na.Hát nálunk aki itt lakik,az meg foghatja a felmosót,vagy indíthat egy mosást.Ha meg pihenni akarunk, akkor pihenünk,és nem kapunk agyvérzést,hogy ma még nem pucoltam ablakot.Mondom mégegyszer,ez nem azt jelenti,hogy vasvillával hányjuk arrébb a szennyest,vagy,hogy odaragadunk a konyha pulthoz,de semmi bajunk sincs ha a gyerekszobába ki van szedve az összes plüssállat.
2023. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/141 anonim válasza:
42%
Több kisgyerekes anyukánál voltam már vendégségben, mindenhol patika rend volt. Nálunk is az van, amikor jön valaki. Ha meg nem jön, akkor is legalább napi egyszer rend van :D
2023. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/141 anonim ***** válasza:
63%

"Csak arra megy ki,hogy ki itt a szuperanyu".


De miért szuperanyu az, akit nem esz meg a kosz és rendetlenség? Ne is teregess fél kézzel meg nehogy hisztizzen fél percig a gyerek, míg bepakolsz a mosogatógépbe, mert biztos lelkisérült lesz tőle, hogy meg kell tanulnia egyedül is elfoglalni magát pár percekre. Aztán csodálkozol, hogy 5 évesen sincs el magában egy percre sem.


Most ilyen alapon nálatok meg arra megy ki az egész, hogy mentegessétek magatokat, amiért igénytelen sz*ranyák vagytok, akik ugyanezt az igénytelen mentalitást adjátok át a gyereknek. De olyan fura amúgy, míg gyakorizol, addig nem sír érted a gyerek és nem lóg rajtad, csak, mikor teregetni kellene? 🤣

2023. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/141 anonim ***** válasza:
74%
Nálam alapvető (volt gyerek előtt is), hogy más házára nem teszek megjegyzést. Nálunk ugyan csak kupi van időnként, kosz nincs, de aki itt ilyet csinálna, mehetne is. Nem azért, mert fájó lenne, ha megjegyzik, hogy nincs tökéletes rend, lesz.rom, így is rengeteget pakolok a gyerekek után, hanem mert undorítónak tartom, mikor valaki elmegy máshoz, aztán húzkodja a száját. Én is tudnám kire, de semmi közöm hozzá.
2023. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!