Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/141 anonim ***** válasza:
90%
Nap közben nálam káosz van. Alvásidőben és estére elpakolok, meg rendbeteszem a konyhát, elindítom a mosogatógépet, robotporszívót, de ha ébren van, max 10perc, és meg se látszik. Kosz nincs, de rendetlenség van. Ez van.
2023. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/141 anonim ***** válasza:
87%
Hát nálunk 5 gyerek van :) Szerintem nem az a nagyon gáz a helyzet, mert már nagyobbak, de azért egész nap lehetne pakolni. Szóval láttam már gyerekes barátainknál a miénknél sokkal kupisabb otthont is, ahol tényleg ropog a morzsa a talpad alatt és minden ragad - na az zavar - és persze láttam már sokkal pedánsabbat is, ami mintha lakberendezési magazinból ugrott volna elő és meg se mersz mozdulni, nehogy elrontsd :) Én személy szerint jobban szeretem a rendet, de vannak értelmesebb tevékenységek is az életemben, mint folyton ide-oda rohangálni tárgyakkal.
2023. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/141 anonim válasza:
42%

Ket gyerekem van,egy 9 eves es egy 10 honapos...nem viselem el a rendetlenseget...naponta ketszer is elmosogatok,mindig pakolok,a jatekokat 100 alkalommal is elrakom ha kell.

Vannak napjaim mikor nem akarodzik elpakolni.olyankor este csinalom meg,de nekem reggelre rend kell hogy legyen 😅

2023. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/141 A kérdező kommentje:
18 Dettó szó szerint, ugyanezt tudom én is írni, ugyanezt csináltam én is ugyanígy, és szintén egy örökmozgó, egyedül el nem levő gyerek mellett :D
2023. febr. 28. 11:35
 25/141 anonim ***** válasza:
42%
Akiknek nincs gyerekünk azoknál rend van, akinek van azoknál többségben nincs rend. (Saját pelda is)
2023. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/141 anonim ***** válasza:
65%
Biztos belefér,de neki másra van igénye,nem a rendre.Miért nem lehet ezt elfogadni?15 jól leírja,sokkal fontosabb,hogy igazán vele legyek,mint hogy fel van-e mosva minden nap. És azért zárja ki egymást időnként a dolog,mert nekem is csak 24 óra egy nap,nem egy gyerekem van,dolgozok is,van kert,meg állatok is.Van olyan,hogy felmosás helyett leülök,és nyomogatom a telefonomat,mert kicsit kikapcsol.Te meg menj akkor,és moss fel,ha neked meg az a jó.Nincs nálunk kosz,de igen,van,hogy a játékok szerte szét vannak,vagy le van ugrálva a kanapéról a párna.Sőt,olyan is van,hogy bunkert építünk belőlük együtt.Nem tudhatod,hogy kinek mennyi figyelmet igényel a gyereke.
2023. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/141 anonim ***** válasza:
83%
Miért csak a nőket szidod, ha màr a zavar a kupi. A fèrfi ugyanùgy nem takarított. A nő gyereket nevelni marad otthon nem takarìtónőnek. Pakoljon mindenki, ideje, igènye, energiàja szerint. Ha nekem szabadkozik valaki, hogy kupi van nàluk, akkor megmondom, hogy nem nèzelődni jöttem, hanem velük időt tölteni. Ès ne az ellensègeit, hanem a baràtait hìvja àt. Nàlunk volt kupisabb, ès rendesebb korszak is. A rendesebb korszakot bànom, akkor a hàzimunka a gyerek elè volt helyezve. Inkàbb szaladt volna a hàz. Egyszer kicsi minden gyerek.
2023. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/141 anonim ***** válasza:
39%

De látod, kérdező, itt is megvannak a kifogások, gyakorin 20 soros kommenteket írni belefér, elpakolni gyorsan nem :D


Mondjuk én azt sem értem, mi az a borzasztó rendetlenség, amit egy gyerek tud csinálni, pedig van 2. Persze, kipakolják a játékokat, ledobták a kanapéról a párnát, kiborítanak valamit, de az, hogy ott vannak a játékok a szőnyegen, nem kupi.


De amit írsz, hogy 3 napos kosz az asztalon, meg folyik ki a szennyes, meg ilyesmi, azt én sem értem. Ezek pár perces dolgok. Én is reggel felkelek, gyorsan bedobok egy mosást, 2 perc. Reggeli után elpakolok a pulton, letörlöm az asztalt, 3 perc. A tiszta száraz ruhákat este kiborítom, leülök a nappaliba, jö a gyerek is, együtt összehajtjuk, vagyis én hajtom, ők játszanak vele, de gyorsan megcsináljuk, elpakoljuk.


Egy héten kétszer letörlöm a WC-ket, csapokat, pultokat, zuhanykabint, ez 15-20 perc. Ja, és én főzök is 2-3 naponta.


Szóval nem értem, más hogy nem tudja ezt a párszor 2-3-5 percet rászánni a rendrakásra.

2023. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/141 A kérdező kommentje:

De látom sokan nem értik. Van különbség a minden nap felmosás között meg aközött hogy a koszos pelenka ott van a játékok közt a földön, penészes tányér az asztalon ahova a gyereked leültetnéd enni valamit vagy nem lehet valakinél leülni mert mindenhol játék, szennyes alsógatya meg könyv meg minden anyámkínja.

Sosem mostam fel minden nap, szóval ez nem volt jó találtam, porszívózni szoktam minden nap, de felmosni eszem ágában sincs.

2023. febr. 28. 11:43
 30/141 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, miért akarod mindenkire a te sémádat ráhúzni. Téged zavar a kupi, mást meg nem. Attól, mert te takarításmániás vagy, más nem az, és kész. Nálunk kupi van, engem nem érdekel. Nem fogom az egész életemet pakolással meg takarítással tölteni. Ha neked félóra rendbe tenni egy lakást, akkor nyugodtan ugorj át hozzánk és csináld meg.
2023. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!