Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerek mellett kupis ház? Ti...

Gyerek mellett kupis ház? Ti is sok rendetlen anyát láttok?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya lévén sok kisgyerekes ismerősöm van, akivel összejárunk, és többnél is látom,hogy olyan kupi rendetlenség van, hogy eszméletlen. Én már dolgozok is napi 8 órát, de sosins ekkora rendetlenség, mikor gyesen voltam se volt soha. Több gyeses anyukánál is látom, van akihez egyenesen szégyellek bemenni, mert nekem kellemetlen, hogy hova nézzek, nehogy félre értse, hogy azt lesem milyen kupi van, de olyan gáz mikor kb leülni nem lehet mert mindenhol szennyes ruha, gyerekjáték, könyv, szemét. A konyhán több napos maradékok, szemét, a pulton egy négyzetcenti üres hely se. És csak 1 gyerekkel van ő is gyesen, nehezem hiszem, hogy nem lehet elpakolni soha. Hogy lehet így élni? És nem, nem szuperanyaság az, hogy valaki elpakol maguk, maga után, igazából nem is kell non stop takarítani, csak szemetet a kukába tenni, koszos edényt a mosogatógépbe, szennyest a szennyeskosárba, és a többi. Ez miért olyan nehéz egyeseknek? Ha valakihez bementek és szabadkozik a kupi miatt mit kéne mondani? Mert én nem tudok sose rá mint mondani ha valaki mondja hogy jaj bocsi a kupiért meg ne nézz szét meg ilyeneket. Oké, nem baj, végülis nem az én házam nyilván.
2023. febr. 28. 10:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/141 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ha nekem este van egy fél órám, akkor nem takarítani meg pakolni fogok. Ha lenne 2-3 órám naponta, akkor abból áldoznék annyit, de gyakran örülök, ha összesen fél órám van.


Mármint amikor nem vagyok helyhez kötve. Szoptatás közben vagy ha csak az ölemben alszik a fiam, netezni például tudok, többet is, mint szeretnék. Azokra a dolgokra jut nehezen időm, amit nem lehet hordozóban, vagy aminek az előfeltétele ilyen (pl. padlóról elpakolni nem jó hordozóban, porszívózni lehet, de ahhoz előtte el kell pakolni a padlóról).


Biztos van, akinek jobban megy, és időnként nekem is: vannak jobb és rosszabb időszakok. Szerintem nagyon függ a lakáskörülményektől (tárolt cuccok és tárolóhely aránya), gyerek habitusától, anya-apa veleszületett tehetségétől, esetleg hogy milyen praktikákat ismernek, és valamennyire az igényeiktől is.

2023. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/141 anonim ***** válasza:
42%
18 vagyok. Nem is az a lényeg, hogy valaki sok időt szánjon a takarításra, hanem hogy próbáljon rendet TARTANI. Ha a szándék megvan, esetleg van benne némi rendszeresség, akkor már túl nagy baj nem lehet. Akkor van baj, amikor valaki gyerek mellett fel is adja, hogy rend/tisztaság legyen, és kifogásként használja. Nagynéném csinálta azt, hogy a rántott húsokat a pultra tett papírtörlőre tette ki, és a hónapok alatt felrakódott zsírba miliméter magasan ültek a beleragadt morzsák. Nyilván nem azt mondom, hogy valaki vagy ilyen, vagy naponta súrolja fel a földet fogkefével. De a nagynéném meg se próbált takarítani, csak azt szajkózta, hogy gyerek mellett nincs ideje, így is napi 4 órát tud csak aludni. 3 éves volt a gyereke ekkor. És szerintem sok ember bújik be a gyerek mögé kifogásként, amikor valójában lenne ideje. Nem kell megváltani a világot, de napi 16 órát vagy ébren (mondjuk), abból csak össze lehet hozni egyet, amit erre szánsz. A maradék 15-ben lehet pihenni, rajzolni, sétálni, telefonozni, mindent. De az, hogy a házban legalább az alap tisztaság meglegyen, az nem csak esztétikai szempontból fontos, hanem szüksége van rá a családnak és neked is.
2023. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/141 anonim ***** válasza:
37%
Hát igen, én is ezt tapasztalom. Szuperanyu vagyok mert rend van? Komolyan felnőtt emberek ne csináljátok már, hol nőttetek fel? Ólban? Húha, érezzem magam rosszul mert katalógus házunk van 2 gyerek mellett is. A gyerekek szobájában van egy 3 méteres szekrény, játékok is mind abban vannak, és vissza is kerülnek oda minden nap. A szobában egy ágy, szekrény, asztal, szőnyeg van neki alapból meg némi dísz, nincs kupleráj. Nálunk ez olyan alap dolog, hogy beágyazás,mosogatás,porszívózás, mosás, pult eltakarítása, fertőtlenítése, kanapé rendbetétele. Nettó pár perc az egész darabonként, ahol van két felnőtt egészséges ember ott ez nem fér bele 24 órába? Vannak bajok. A férjem barátjáék ilyenek, sokszor ha átmegyünk hozzájuk az előszobában leveszed a cipőt kb koszos lesz a zoknid olyan sár, kosz van. Minden kutyaszőrös, az ajtófélfák ragadnak a csokitól meg az isten tudja mitől, a gyerekeknél egy db játékkal se lehet játszani mert minden eldobálva, összekeverve, nincs meg a fele, kanapé alatt van a fél szoba kb, egyszer réges régen még egy kutyagumiba is beleléptem zokniban, mondjuk az egyszer volt azért ilyen nem szokott lenni náluk. Gyerek múltkor kiborított egy csomag kekszet, felszedte a nagyját morzsa minden ott hagyva. Gyerekek leejtik csoki darabot, nem szedi fel, beletapossák a szőnyegbe. Sajnálom, kedvelem őket mint embereket, de nem vagyok vak, és nem tudok ettől elvonatkoztatni hogy ilyen a házuk, miért ne írhatnám le egy névtelen fórumon is?
2023. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/141 anonim ***** válasza:
43%

*Nálam alapvető (volt gyerek előtt is), hogy más házára nem teszek megjegyzést"


Szerintem a kérdező se jegyzett meg semmit neki. De azért, mert valaki nem szólal meg, még lehet magában véleménye.

2023. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/141 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk alszik 30 percet nappal,ez alatt wc-zek vagy eszem. Aztán csak a karomban tud másfél órát aludni, utána vele foglalkozom és nem, semmi kedvem úgy takarítani akár egy teljes napot hogy a gyerek folyton kipakolja amit én el pakolok és közben mondókázok.... nincs kedvem este pakolászni amikor csak annyi erőm van,hogy vacsizzak és lefeküdjek aludni. Amikor végre alszik egyedül akkor inkább alszom vagy ha jó éjszakánk volt akkor olvasok. Fene fog még takarítani vagy főzni amikor végre magam lehetek,ráadásul egy pici zörejre is felébred( ha én csinálom,bezzeg ha veri szét a betont a szomszéd alszik mint a bunda).

Plusz utálok főzni,főleg úgy hogy amit készítek azt úgyse eszi meg a férjem( csak Bolognai,pizza,húsleves lehet kevés dolgot szeret) a gyerekem meg szintúgy pokoli válogatós,ezért töltsék el másfél órát hogy aztán csak én egyek belőle amikor végre alhatok pff nagy francokat. Szenvedjen az és legyen mártír anya akinek két anyja van.

Mellesleg én anyukám foglalkozott velem,de szinte mindig vagy főzött vagy takarított, csak nyáron volt ideje velem játszani mert tanár és akkor nem dolgozott. Szinte a teljes napot a konyhában töltötte ( mármint amikor suli után együtt lehettünk volna pár órát lefekvés előtt, ugyanez ovi idején)

Ja ha főzök ott üvölt a lábamba csimpaszkodva,én meg csak egy dologra tudok figyelni szóval ilyenkor tiszta ideg vagyok mert zavar q gyerek,alvás közben próbáltam főzni,de még a krumpli hámozásra is felébred.

Folyton megy ide-oda sosincs idő takarításra mert ő nem molyol el magában,hanem mindig megy előre, egyedül hagyni sem lehet,ő az az önveszélyes fajta. Ha csak játszogatna a szőnyegen és nem szabotálná a takarítást illetve ha nem csak 3-4 órát aludnék éjszaka tuti takarítanék , így viszont mikor alszik én is alszom.


Magasról letojom hogy kupi van,attól meg hogy a ferjem dolgozik nem mentesíti a házimunka alól, mert ő legalább ALSZIK ÉJSZAKA...

2023. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/141 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok igénytelen.Szaranya az lehet,sose tudni.Nekem mondjuk egyáltalán nem kell teregetni,mert szárítógépet használok,de akinek kell,az ha nem akar , akkor ne teregessen fél kézzel.Nekem már 14 éves a legkisebb is,így nálunk már rend is van,de nem gondolom,hogy bárkinek joga lenne beleszólni,hogy más hogy él,mit szeret.Mi van,ha valaki meg kupiba szeret élni?Attól,hogy te a rendet szereted nem biztos,hogy mási is.Mondandóm inkább az lett volna,hogy undorító más dolgáb beleütni az orrodat.Azt se tudod pl,hogy nem-e csak pont akkor volt rendetlenség,uram bocsá kosz mikor ott voltál,mert esetleg előtte 3 napig beteg volt valamelyik gyerek,vagy az anyuka,és nem tudta megcsinálni A gyerekek se egyformák,az enyémekkel pl nem tudtál volna ruhát hajtogatni,mert ameddig egyet összehajtottam,addig ők 2-t szétdobáltak.Szeleburdik is voltak,álandóan kifolyt valami,vagy kiszórtak valamit.Ezek a 2 perc lemosni,15 perc a wc-t kitakarítani is jók,csak sok tényezősek. Én mondjuk a nagy fürdőt nem szerettem volna részletekben takarítani,így mindig hétvégén estem neki,mikor itthon volt a férjem,mert a gyereket nem akartam,hogy a vízkőoldóban,meg a domestosban mászkáljon.De ez csak egy példa.Mentegetőzni meg itt minek?Anoním oldal,ha azt írnám,hogy istálóban lakók, akkor se tudná senki hogy igaz-e.Az a fajta kösz meg amit néhányan említenek itt,(penészes tányér,stb)az a ritka kategória azért.De itt meg van szólva mindenki,akinek nem patika az otthona,mert hogy nem lehet azt megcsinálni,én nem is értem.Nem kell értened!Nem kell vele foglalkoznod!Nem a te dolgod,nem a te életed!
2023. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/141 anonim ***** válasza:
66%
44, hát téged véletlen pontoztalak fel. Magában, hogyne. Azért csámcsog rajta gyakorin.
2023. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/141 anonim ***** válasza:
34%

"Mi van,ha valaki meg kupiba szeret élni?Attól,hogy te a rendet szereted nem biztos,hogy mási is."


Oké, de akkor aki igénytelen, miért sértődik meg azon, ha valaki más igénytelennek gondolja?


Miért zavarja, ha másnak ez a véleménye róla?

2023. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/141 anonim ***** válasza:
79%
Büszke rendetlen vagyok. És nem értem, a rendesek miért érzik magukat felsőbbrendűnek? (Nem értem, hogy lehet így élni és társai). Örüljetek neki, hogy nektek van belső késztetésetek a rendre, így nyilván könnyebb rendet tartani. Nekem meg annyi más kellemesebb elfoglaltságom akad folyton. Fene a pofámba. :)))
2023. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/141 anonim ***** válasza:
25%
Nem az zavarja,hogy véleménye van róla, valószínűleg nem is tudja,hogy van,mert ott gondolom nem mondta meg neki,hanem az a gusztustalan,hogy utána kibeszéli.Valaki írta,hogy ilyenkor nem sír a gyerek utánam.Utánam már nem sír,mert 14,16 éves,de amúgy mindig ezt szoktátok előhúzni,hogyha elfogytok,hogy bezzeg gyakorizni van idő.Mi van,ha valaki kikapcsol kicsit,és nem gürizik,hanem telefont nyomkod,mert azt lehet pihenve is?Meg szoptatás közben is,meg alatatás közben is.Na mindegy!Ne menjetek olyanhoz,aki szerintetek kúpos,koszos,és akkor nem kell nézni semmit.
2023. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!