Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mostanában sokat gondolkodom...

Mostanában sokat gondolkodom a Biblia igazságtartalmán. Szerintetek nem sántítanak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Noé bárkája az özönvíz után elvileg az Ararát hegyén feneklett meg. Tszf:5165 m. Ha így volt hova lett az a rengeteg víz? Mert a felszáradása nem elég ahhoz hogy tényleg eltűnjön. A felhők vagy a talajvíz nem tud eltárolni ennyit. A kánai mennyegzőn Jézus 5000 férfit vendégelt meg két kenyérrel és öt hallal és 12 kosár maradékot szedtek össze. Ha feltétezem hogy se a kenyerek se a halak nem voltak valami hatalmasak és a kosarak se gyűszűnyiek voltak akkor ez alapvető természeti törvényt sért az anyagmegmaradás törvényét, csoda ide csoda oda a folyamat lefolyásából észre kellett volna valamit venni az ott lévőknek, de a Biblia nem részletezi.
2017. júl. 30. 19:29
 71/128 anonim ***** válasza:
74%

"Nem tudjuk=akkor magától jött létre a semmiből"


Ilyet senki nem mond. Vannak elméletek, és vannak megfigyelések, pl. a 3 kelvines háttérsugárzás, vöröseltolódás és mások amik azt alátámasztani látszanak.


Ha az elmélet nem bizonyul igaznak, a tudósok elvetik azt és tovább keresnek. Nekik ez nem jelent semmilyen problémát. Ha egy nap bebizonyosodik tudományosan, hogy de mégis úgy volt, ahogy a Bibliában áll, akkor az sem. Onnantól fogva az tudományos tény.


"Hogy jobban értsd: a csillagok és az élővilág kialakulása minden természeti törvénynek ellentmond."


Példának okáért? Ma is keletkeznek/pusztulnak csillagok. Az élet nehezebb dió, de mivel ma még nincs rá megnyugtató válasz, abból még nem következik, hogy Isten keze van a dologban.


"Olyan sok mindent tudunk, hogy láthatjuk, nem jöhet létre magától."


Az, hogy nem tudjuk mitől jött létre, nem azt jelenti, hogy magától jött létre. Bebizonyítod, hogy Isten teremtette és onnantól tény. De előbb lássuk a bizonyítást.


"Ezért régebben az ismeret hiánya mondatta az emberekkel, hogy "Isten volt" ma pedig az ismeret felhalmozódása mondatja ugyanezt."


Már akivel. Egyre nagyobb részét látjuk az Univerzumnak és egyre kisebb a valószínűsége, hogy az egész értünk van.


Lehet, hogy van valahol egy magasabb szintű elme, nevezzük Istennek, de annak köze nincs ahhoz, ami a Bibliában áll.


"Na? Na?:))) Jó vagyok, mi? El kell ismernetek:)))"


Gyengécske, majd fejlődsz.

2017. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 anonim ***** válasza:
34%

"Ma már aránylag tudható. És megtudhatunk a jövőben még többet. A Biblia mit tud a csillagokról? Odatette őket az égre Isten a 4. napon és ennyit. "

Ja, tudjuk, hogy nem jöhettek létre, de ez szerinted változni fog. Rendben, zárjuk.


"Itt valóban vannak fehér foltok, de a tudomány nem úgy működik mint a hit, ha valamit nem tud, akkor tovább kutat. "

Ez a tudományban való vakhit. Ha valaminek a létrejötte fizikailag lehetetlen, akkor később is az marad. Ennyit már ismerünk a világ működéséről, hogy láthassuk mi az, ami lehetetlen. Te vagy a vakhitű, nem én.


"De, mert gyenge lábakon áll egy olyan iromány, ami már az elején téved. "

Pont erről vitatkozunk, hogy nem téved, és ezt nem is sikerült bizonyítanod. Nem jelentheted ki, hogy téved, mert ez körkörös érvelés:

A gyilkos azért gyilkos, mert ő a gyilkos... De jó, hogy nem lehetsz esküdt ...


"És akkor hol a bizonyíték? Lássuk, 6 x 24 óra alatt teremtette Isten a világot. Bizonyítsd már. "

Már írtam az indirekt bizonyításról, ne kérdezd meg hatodszor is, mert ignorálom ezeket a többször feltett, többször megválaszolt kérdéseket


"Ezt kérdezem. De a teremtés könyvét letojom, azt te hoztad fel, engem nem nagyon érdekel. "

Akkor minek vitatkozol velem a Teremtés könyvéről? Össze vissza beszélsz. Ha nem érdekelne, nem izgulnál a vallási rovatokban


"

Könyörgöm áruld már el, honnan volt fény Nap nélkül. Mit tegyek, hogy elmond végre?"

Egyszerű dolgod van, korábban négyszer leírtam. olvass vissza. Én megtaláltam egy korábbi válaszomban, és már akkor is másodjára írtam le. Ha nem figyelsz, a te bajod


"Mikor mondtam ilyet? Annyit mondtam, matekból szigorlatoztam valaha. Természetesen tanultam fizikát is, miből gondolod, hogy nem? "

Olvass vissza, értelmezz


"Egyébként összefügg, mert magas fizikát megfelelő matematikai tudás nélkül nem tudsz megérteni."

Tudom, egy húszéves is tudja. Miért vagy büszke alapdolgokra? Egy ismerősöm arra volt büszke, hogy rájött, hogy a forró kávéban jobban olvad a cukor. Én meg sajnáltam. Te is ilyen bölcsességeket durrogtatsz.

2017. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/128 anonim ***** válasza:
40%

Nem jött létre magától = Isten volt.

Ezt is köszönjük.


Nem a Spagettiszörny volt az alkotó, nem a Nagy Zöld Trüsszentő orrlikából esett ki a világ, hanem Isten volt.

2017. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/128 anonim ***** válasza:
34%

"Ezúton szeretném jelezni, hogy Gene Wilder, akinek a képeivel már nem először dobálózól, szintén ateista volt."

Ebből mit tudsz kikövetkeztetni?:)

2017. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/128 anonim ***** válasza:
62%
CSak szóltam csak. :)
2017. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/128 anonim ***** válasza:
82%
"Jobb ma egy ateista, mint holnap egy Spagettiszörny." - tartja a kelta közmondás.
2017. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/128 anonim ***** válasza:
78%

"Ja, tudjuk, hogy nem jöhettek létre, de ez szerinted változni fog."


Ki tudja, hogy nem jöhettek létre?


"Ez a tudományban való vakhit."


Nem, a tudományban egyáltalán nem kell hinni.


"Ha valaminek a létrejötte fizikailag lehetetlen, akkor később is az marad."


Minek a létrejötte lehetetlen fizikailag?


"Ennyit már ismerünk a világ működéséről, hogy láthassuk mi az, ami lehetetlen."


Mi lehetetlen?


"Te vagy a vakhitű, nem én."


De nem.


"hogy nem téved, és ezt nem is sikerült bizonyítanod. Nem jelentheted ki, hogy téved"


De téved, mert a szemünk láttára keletkeznek csillagrendszerek ma is. Minden tudományos vizsgálat azt mutatja, hogy a Nap keletkezett előbb és aztán a Föld. Az ellenkezőjét, egy régi könyv állítja.


"Már írtam az indirekt bizonyításról, ne kérdezd meg hatodszor is, mert ignorálom ezeket a többször feltett, többször megválaszolt kérdéseket"


Úgy látszik, ezt ma már nem tudjuk meg. Ja, azt nevezed indirekt bizonyításnak, hogy bemondod: 6 x 24 óra alatt teremtette Isten a világot. Ha most nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét (bár a tudomány már megtette) akkor az állítás igaz.


"Ha nem érdekelne, nem izgulnál a vallási rovatokban"


Valláskritika rovat. És kritizálom benne a vallást. Hol a gond?


"Én megtaláltam egy korábbi válaszomban, és már akkor is másodjára írtam le."


Na, akkor honnan is volt a fény?


Ami a fizikát illeti, te hoztad fel:


"Te tényleg kisiskolás lehetsz. Fizikát nem tanultál még?"


ma, 10:18


Mire írtam, hogy mérnöknek tanultam, matekból szigorlatoztam, amiből értelmes embernek mindjárt adódik, hogy a fizika sem távoli tudomány számomra - és ezen vergődsz azóta is.

2017. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/128 anonim ***** válasza:
82%
Jobb ma egy ateista mérnök, mint holnap egy hulla, uff, beszéltem - mondogatták gyakran a kecsua indiánok.
2017. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 anonim ***** válasza:
57%

"Nem a Spagettiszörny volt az alkotó, nem a Nagy Zöld Trüsszentő orrlikából esett ki a világ, hanem Isten volt."

frappáns

2017. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/128 anonim ***** válasza:
34%

"Nem, a tudományban egyáltalán nem kell hinni. "

De, hisz most írtad, hogy majd rájönnek arra is, amire eddig nem-->ez a hit, a nem látott dolgokról való meggyőződés.


"Na, akkor honnan is volt a fény? "

:))) Droid vagy, nyolcadszor kérdezed. Az "olvass vissza" számodra mit jelent?


"Mire írtam, hogy mérnöknek tanultam, matekból szigorlatoztam, amiből értelmes embernek mindjárt adódik, hogy a fizika sem távoli tudomány számomra - és ezen vergődsz azóta is."

Aham, csak nem ezt írtad. A fizikatudásod azzal bizonyítottad, hogy matekot tanultál. Most meg mosakszol:)


""Ha nem érdekelne, nem izgulnál a vallási rovatokban"

Valláskritika rovat. És kritizálom benne a vallást. Hol a gond? "

Ha a korábbi mondatokat is idéznéd, értenéd a mondanivalóm elsőre is

2017. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!