Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mostanában sokat gondolkodom...

Mostanában sokat gondolkodom a Biblia igazságtartalmán. Szerintetek nem sántítanak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Noé bárkája az özönvíz után elvileg az Ararát hegyén feneklett meg. Tszf:5165 m. Ha így volt hova lett az a rengeteg víz? Mert a felszáradása nem elég ahhoz hogy tényleg eltűnjön. A felhők vagy a talajvíz nem tud eltárolni ennyit. A kánai mennyegzőn Jézus 5000 férfit vendégelt meg két kenyérrel és öt hallal és 12 kosár maradékot szedtek össze. Ha feltétezem hogy se a kenyerek se a halak nem voltak valami hatalmasak és a kosarak se gyűszűnyiek voltak akkor ez alapvető természeti törvényt sért az anyagmegmaradás törvényét, csoda ide csoda oda a folyamat lefolyásából észre kellett volna valamit venni az ott lévőknek, de a Biblia nem részletezi.
2017. júl. 30. 19:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/128 anonim ***** válasza:
63%

"Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. "


A 107-ből 90 billió ember kórusban kérdezi: Kicsodát? Az meg ki?

2017. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/128 anonim ***** válasza:
77%

Kedves #89


Nem vitázok csak egy álláspont a részemröl . Azon én már élettapasztalatilag rég tul vagyok hogy megkérdőjelezzem a Biblia hitelességét. Ami vonatkozik történelmileg,idöbelileg és teologiailag-szerkezetileg.


Ahoz végtelen kevés a napvallás hogy a Bibliát a fentiekben emlitett szempontokbol cáfolni tudja vagy próbálgassa. Ezért a hiányosság és kigondolás ténymorzsalékára alapozva nem megyek ilyen talajszinti vitákba.


Szerkezeti és teologiai "vitákba" abba igen, mert építő.

2017. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/128 anonim ***** válasza:
36%

Kedves hsz.

"A 107-ből 90 billió ember kórusban kérdezi: Kicsodát? Az meg ki?"


János 3:16


Van ak látja van aki nem, van aki akarja látni és van aki nem, van aki meglátja van aki nem, Én már szeretném fizikailag is meglátni a megváltómat hogy megölelhessem és megköszönjem személyesen hogy a halálával fizetett azért hogy én élhessek.

2017. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/128 A kérdező kommentje:

90: Megnéztem a Mózesi részt a Bibliában ami látszólag igazolja, hogy Jézus nem mondott mást mint Jézus. Íme egy egész oldal. Az idézett részt is tartalmazza:

"Ne légy bosszúálló, se haragtartó a népedhez tartozókkal szemben. Szeresd felebarátodat, mint magadat! Én vagyok az Úr!

Tartsátok meg rendelkezéseimet! Állatodat más fajtával ne párosítsd!

Ne vesd be meződet kétféle maggal! Ne végy magadra kétféle anyagból

szőtt ruhát!

Ha egy férfi egy nővel hál, vele közösül, és az a nő egy másik férfi

tulajdonában levő szolgáló, akit nem váltottak ki, se szabadon nem

bocsátottak, akkor büntessék meg őket, de meg ne haljanak, mert nem volt

szabad a nő.

A férfi vigye el jóvátételi áldozatát az Úrnak, a kijelentés sátrának a bejáratához: egy jóvátételi áldozatra szánt kost."

Azért itt a hangsúly a "NÉPEDHEZ TARTOZÓKKAL Szemben"-en van.

Vagyis már megint a zsidó vs. nem zsidó kettős mérce...a többi meg, nos legalábbis kicsit megmosolyogtató.

2017. júl. 31. 19:19
 95/128 A kérdező kommentje:
Akarom mondani Mózes, nem Jézus.
2017. júl. 31. 19:24
 96/128 anonim ***** válasza:
70%

#93. Igen, erre írtam, hogy eljutnak odáig még a primitív törzsek is, hogy van Isten. Csakhogy:


Aztékok: sok istenben hittek, pl. Tonatiuh (napisten), Quetzalcoatl (tanulás és tudás istene)


Kelták: Lenus (gyógyítás istene), Nerthus (termékenység istennő)


Kína: Heng-O (holdisttennő) Pangus (a teremtő isten, aki egy tojásból kelt ki)


Hindu: Brahma, Visnu, Siva


Japán: Amaterasu (napistennő), Susanoo (víz és vihar isten)


Norvégok: Freya (termékenység), Odin


Ókori rómaiak, görögök, ezeket nem kell bemutatni.


És ezek még csak a nagyobbak, a kis törzsi isteneket még fel se soroltam (pl. afrikában az elszigetelt mursziknál Tumwi, akihez jobbára esőért fohászkodnak sámánokon keresztül.)

Ez megfelel annak, hogy rájöttek, van Isten?

2017. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/128 anonim ***** válasza:
69%

Azért az tetszik, hogy az egyik oldal azt állítja, hogy a Biblia csak egy "mese", erkölcsi példabeszédek gyűjteménye, nagyon is öncélú válogatása az akkori kor irodalmának (kanonizáció), amelynek célja az egyházi hatalom biztosítása, a hívek "kordába tartása". Állításuk szerint ilyen erővel akár La Fontaine állatmeséit is lehetne szent iratnak tekinteni.


Erre a másik oldal a kritikák tárgyából hozott idézetekkel érvel.


Elég paradox és abszurd vita ez.

2017. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/128 A kérdező kommentje:
Végülis igen, a monoteizmus csak a politeizmus "továbbfejlesztése" amit addig több különböző felsőbb hatalomnak tulajdonítottak, azt utána egynek.
2017. júl. 31. 19:47
 99/128 anonim ***** válasza:
15%
inkább a 89. válaszra válaszolj. Fura hogy eddig mind a kettőtök bukta a vitát. te is és a 44%os személyeskedő kretén is.
2017. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/128 anonim ***** válasza:
40%

# 99/99 Időpont ma 19:51

Ezt kinek írtad?

2017. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!