Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mostanában sokat gondolkodom...

Mostanában sokat gondolkodom a Biblia igazságtartalmán. Szerintetek nem sántítanak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Noé bárkája az özönvíz után elvileg az Ararát hegyén feneklett meg. Tszf:5165 m. Ha így volt hova lett az a rengeteg víz? Mert a felszáradása nem elég ahhoz hogy tényleg eltűnjön. A felhők vagy a talajvíz nem tud eltárolni ennyit. A kánai mennyegzőn Jézus 5000 férfit vendégelt meg két kenyérrel és öt hallal és 12 kosár maradékot szedtek össze. Ha feltétezem hogy se a kenyerek se a halak nem voltak valami hatalmasak és a kosarak se gyűszűnyiek voltak akkor ez alapvető természeti törvényt sért az anyagmegmaradás törvényét, csoda ide csoda oda a folyamat lefolyásából észre kellett volna valamit venni az ott lévőknek, de a Biblia nem részletezi.
2017. júl. 30. 19:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/128 anonim ***** válasza:
71%

"Saját tengelyéhez."


Hogyan? Itt állsz a Földön. Tök sötét az ég, nincsenek égitestek. Hol a tengely amihez méred a forgást? Hol a Sarkcsillag?


"Te ezt tényleg komolyan kérdezed?"


Komolyan, vezesd le a mérés folyamatát, úgy, hogy nincs egyetlen égitest sem az égen. Ha olyan egyszerű, két sorban leírod.


"Te tényleg kisiskolás lehetsz. Fizikát nem tanultál még? Körmozgásról sosem hallottál?"


42 éves vagyok, szogorlatoztam matekból, mérnöknek tanultam.


"Oda sem kell másik test"


De kell. Te magad, aki kívülről észleli a mozgást.


"Minek viszonyítanék. Lemérem a 24 órát, oszt jónapot."


Az okostelefonoddal? Tudod, előbb volt a Nap, aztán a Föld, jöttek az emberek, észrevették a Nap mozgását, észlelték a ciklikusságát, majd sokkal később órákat gyártottak, hogy időt mérhess vele.


"Ráadásul Istennek nem jelenthet gondot, ő tudta, hogy 6x24 óra alatt teremtett, nem kellett mérni"


Egy igazi Istennek EGYÁLTALÁN nem kellene idő, hogy teremtsen, hiszen az időt is ő teremtette.


"Elhiszem, hogy szereted a kisiskolás szintű feleselést, de a teremtésről beszélünk. Az kevés, hogy nem lehet és kész:)"


Azért reagáltam így, mert érvek nélkül írtad, hogy nincs/van mire én ugyanolyan joggal válaszolhatom hogy van/nincs.


"Az, mégsem értetted meg. Szerinted nincs day, Sun nélkül, pedig a dayt a tengely körüli forgás adja."


De a tengely körüli forgást - egyszerű érzékszervekkel - Nap nélkül nem észleled.


Na, akkor redukáljuk le a kérdést a lényegre: mutasd ki emberi érzékszervekkel, égitestek nélkül:


1. Forog a Föld


2. Oszd fel ezt a periódust 24 (vagy akárhány9 egységre.

2017. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/128 anonim ***** válasza:
62%

"kössünk bele mindenbe"

Ja, hogy nem tudsz rá mit válaszolni...

van ám még egy gond.

Azért elég fontos lenne, hogy mi világított a teremtés alatt, nem?

És azóta az hova lett? Ezt miért nem írja a Biblia?

2017. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/128 anonim ***** válasza:
38%

"Egy a Világegyetem, amely minden létezőből áll: és mindegyikben egy az Isten, és egy a létezés elve, és egy a törvény, az összes gondolkodni képes lény közös értelme, és egy az igazság."


"Gondold meg, hogy egyazon pillanatban mindegyikünkben mennyi testi és lelki folyamat megy végbe, s akkor nem csodálkozol, hogy abban az egyetlen mindenségben, amit világnak hívunk, még sokkal több - sőt minden, ami történik, egyszerre történik."


Imperator Caesar Marcus Aurelius Verus Augustus

2017. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/128 anonim ***** válasza:
71%

"talán Isten megtiltotta Noénak hogy dínókat is a bárkába vigyen"

Akkor ez miért nincs benne a Bibliában?

Sutyiban tiltotta meg? Mondta neki, hogy "De aztán fiam, erről egy szót se" ?

2017. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/128 anonim ***** válasza:
81%

""Saját tengelyéhez."

Hogyan? Itt állsz a Földön. Tök sötét az ég, nincsenek égitestek. Hol a tengely amihez méred a forgást? Hol a Sarkcsillag? "

Az első pár napban nem az ember mérte az időt, hanem Isten. Ő tudta, hogy mennyire állított be a Föld forgását, de neki még erre sem volt szüksége, hogy tudja, mennyi idő alatt teremtett. Mit nem lehet ezen érteni?


"Komolyan, vezesd le a mérés folyamatát, úgy, hogy nincs egyetlen égitest sem az égen. Ha olyan egyszerű, két sorban leírod. "

Fizika, körmozgás fejezet. De ugyebár amint az előbb írtam, nem kellett senkinek mérnie, így ez nem is tartozik ide igazán, hisz Isten elbeszélte a Teremtést.


""Te tényleg kisiskolás lehetsz. Fizikát nem tanultál még? Körmozgásról sosem hallottál?"

42 éves vagyok, szogorlatoztam matekból, mérnöknek tanultam. "

Akkor ne érvelj úgy, mint egy hatéves! A matek az nem fizika, ha jól emlékszem


"De kell. Te magad, aki kívülről észleli a mozgást. "

Az a megfigyelő haver, aki a mérést végzi. Eddig a 24 óra mérésének feltétele volt a másik égitest, ne terelj!


"Tudod, előbb volt a Nap, aztán a Föld"

Ez hitkérdés. Még mindig tényként írod le, amiről vitatkozunk. Ez buta érvelés és körkörös


""Ráadásul Istennek nem jelenthet gondot, ő tudta, hogy 6x24 óra alatt teremtett, nem kellett mérni"


Egy igazi Istennek EGYÁLTALÁN nem kellene idő, hogy teremtsen, hiszen az időt is ő teremtette. "

így van. mégis 6x24 óra alatt teremtett, hogy véletlenül se higgyék el a keresztények a törzsfejlődést. Kérlek, ne vagdalkozz, nem erről szól a vita, hogy Istennek kell-e idő vagy sem


"Azért reagáltam így, mert érvek nélkül írtad, hogy nincs/van mire én ugyanolyan joggal válaszolhatom hogy van/nincs. "

Akkor elismered, hogy érvek nélkül vitázol. én nem, én érveltem:)


"De a tengely körüli forgást - egyszerű érzékszervekkel - Nap nélkül nem észleled. "

Ez igaz, de Isten az, aki információt közölt, nem az ember mérte le az első 3 nap a teremtés idejét. Még mindig nem értem, hogy jön ide az ember és a mérés


"Na, akkor redukáljuk le a kérdést a lényegre: mutasd ki emberi érzékszervekkel, égitestek nélkül:


1. Forog a Föld


2. Oszd fel ezt a periódust 24 (vagy akárhány9 egységre.

"

Kihagytál egy lényeges szempontot. Ebben az esetben én vagyok Isten, úgy kell válaszolnom, az Ő szemszögéből:

Szóval: megteremtem a Földet és az időt, majd úgy állítom be a Föld forgását, hogy 24 óra alatt forduljon egyet a tengelye körül. Előzetesen definiálom magamnak a másodperc mértékét, és úgy teremtem a Földet, hogy 24 óra alatt forduljon egyet.


"Azért elég fontos lenne, hogy mi világított a teremtés alatt, nem? "

Erre már válaszoltam, Isten teremtette a fényt, neki nem kell égitest, hogy a fényt működtesse a fizikai világban. Kb. 40000x írtuk már meg neked


"Akkor ez miért nincs benne a Bibliában?

Sutyiban tiltotta meg? Mondta neki, hogy "De aztán fiam, erről egy szót se" ?"

Nem tiltotta meg

2017. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/128 anonim ***** válasza:
67%

"Az első pár napban nem az ember mérte az időt, hanem Isten. Ő tudta, hogy mennyire állított be a Föld forgását, de neki még erre sem volt szüksége, hogy tudja, mennyi idő alatt teremtett. Mit nem lehet ezen érteni?"


Megértem, csak nem hiszek ilyen hülyeségben.


"Fizika, körmozgás fejezet."


Ha ennyire otthonosan mozogsz a fizikában, nyilván azt is tudod, hogy a mozgás viszonylagos. Így ha nincs viszonyítási pont, nincs mozgás.


"De ugyebár amint az előbb írtam, nem kellett senkinek mérnie, így ez nem is tartozik ide igazán, hisz Isten elbeszélte a Teremtést."


Mikor? Én csak régi írásokról hallottam, amit emberek körmöltek le.


"Akkor ne érvelj úgy, mint egy hatéves! A matek az nem fizika, ha jól emlékszem"


A fizika a matematika eszközeivel (is) dolgozik, a két tudomány nagyon szorosan összefügg, ha ezt nem tudod, téged minősít. Amúgy egy mérnök is vastagon benne kell, hogy legyen a fizikában - és annak tanultam.


"Az a megfigyelő haver, aki a mérést végzi. Eddig a 24 óra mérésének feltétele volt a másik égitest, ne terelj!"


Viszonyítási pont szükséges. Égitest vagy már, amit te megfigyelsz.


Tehát, hogy megértsd: mozgó tárgy, viszonyítási pont, megfigyelő. Ebben a rendszerben értelmezhető a mozgás.


"Ez hitkérdés. Még mindig tényként írod le, amiről vitatkozunk."


Annyira nem hitkérdés. Persze hihetsz abban is, hogy minden felfelé esik. Ma szinte biztosra kijelenthető, hogy a csillagképződés révén keletkeznek bolygók.


"így van. mégis 6x24 óra alatt teremtett, hogy véletlenül se higgyék el a keresztények a törzsfejlődést."


Ez már vicces.


"Szóval: megteremtem a Földet és az időt, majd úgy állítom be a Föld forgását, hogy 24 óra alatt forduljon egyet a tengelye körül."


De akkor még nem volt óra. Mi, emberek osztottuk be 24 órára (nem pont annyi, és lassul) a Nap járása alapján. Beoszthatnák máshogy is.


"Előzetesen definiálom magamnak a másodperc mértékét, és úgy teremtem a Földet, hogy 24 óra alatt forduljon egyet."


De nincs még meg az óra fogalma. Azt mi, emberek találtuk ki.


"Erre már válaszoltam, Isten teremtette a fényt, neki nem kell égitest, hogy a fényt működtesse a fizikai világban."


Akkor miért teremtett Napot? Hogy ne unatkozzunk vagy leégjen a hátunk a Balatonon?


Milyen más önálló fényforrás van a Naprendszerben mint a Nap?


Na persze, az, hogy Isten így akarta és kész, egy kőkemény érv.

2017. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/128 anonim ***** válasza:
60%

"Isten teremtette a fényt, neki nem kell égitest, hogy a fényt működtesse a fizikai világban"

A középkorban tényleg úgy gondolták, hogy Nem a Nap világítja be az egyet, hanem csak jelzi a nappal és az éjszaka váltakozását. Az eget az isteni fény világítja be.

De azért ez a szemlélet már a múlté.

Még egyszer: MIÉRT nincs ez benne a Bibliában?

És a dinók a bárkán? Az miért nincs benne?

A -200 fokot pedig továbbra se bírják a növények.

Ha pedig isteni fény IS volt és Nap IS volt egyszerre egy ideig, akkor pedig a +200 fokot SEM nagyon bírják a növények, meg más élőlény se igazán.

2017. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/128 anonim ***** válasza:
23%

"Megértem, csak nem hiszek ilyen hülyeségben. "

Azért köszi


"Mikor? Én csak régi írásokról hallottam, amit emberek körmöltek le. "

Akkor diktálás, ha úgy tetszik


"A fizika a matematika eszközeivel (is) dolgozik, a két tudomány nagyon szorosan összefügg, ha ezt nem tudod, téged minősít. "

Ez igaz, de aki matekot tanul az nem fogja érteni egyből a fizikát is;) Ha ezt nem tudod, téged minősít


"Viszonyítási pont szükséges. Égitest vagy már, amit te megfigyelsz.


Tehát, hogy megértsd: mozgó tárgy, viszonyítási pont, megfigyelő. Ebben a rendszerben értelmezhető a mozgás. "

Ez igaz, de nem erről vitatkozunk, felesleges definíciókat gugliznod. Most nem általános fizikáról vitatkozunk, hanem, hogy 6x24 óra a teremtés, és Istennek nem volt szüksége viszonyítási pontra, hogy belője a Föld forgását 24 órára és ezt később elmesélje


"Annyira nem hitkérdés. Persze hihetsz abban is, hogy minden felfelé esik. Ma szinte biztosra kijelenthető, hogy a csillagképződés révén keletkeznek bolygók. "

Mivel nem megfigyelhető, ezért hitkérdés


"De akkor még nem volt óra. Mi, emberek osztottuk be 24 órára (nem pont annyi, és lassul) a Nap járása alapján. Beoszthatnák máshogy is. "

1. Isten mindenttudó

2. Isten határozta meg az időt, és a beosztásait is. Lsd. Teremtés könyve. Isten beállította a Föld forgását 24 órára, mi pedig okosan meghatároztuk. Nem mi találtuk fel, mi csak lemértük. Isten pedig közölte, hogy minden nap az este-reggel szerint megfigyelhető időtartam szerint értendő, azaz. kb. 24 óra. a Teremtésben nincs leírva a 24 óra. Hihetetlen, hogy még mindig nem érted, hogy mit akarok mondani, de harmadszorra nem írnám már le.


"Előzetesen definiálom magamnak a másodperc mértékét, és úgy teremtem a Földet, hogy 24 óra alatt forduljon egyet."

De nincs még meg az óra fogalma. Azt mi, emberek találtuk ki. "

Semmit sem tudsz kitalálni, ha Isten nem teszi lehetővé. Isten beállította, mi lemértük, ennyi:)


"

Akkor miért teremtett Napot? Hogy ne unatkozzunk vagy leégjen a hátunk a Balatonon? "

Hozzárendelte a világítást. Ha ma is Isten világítana, nem lenne értelme a hitnek. De már megint eltértünk a tárgytól. Téged minek teremtett, ha úgy is elkárhozol?


"Na persze, az, hogy Isten így akarta és kész, egy kőkemény érv."

Kérlek, ne érvelj kisgyermek módra. Valláskritikában vagyunk, és azt bizonyítottam, hogy a hatnapos teremtést nem lehet tudományosan cáfolni

2017. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/128 anonim ***** válasza:
59%

"A középkorban tényleg úgy gondolták, hogy Nem a Nap világítja be az egyet, hanem csak jelzi a nappal és az éjszaka váltakozását. Az eget az isteni fény világítja be. "

Na, megint kiötlöttél valamit:) Kb. a te szinteden lévő emberek lehettek.


"Még egyszer: MIÉRT nincs ez benne a Bibliában?

És a dinók a bárkán? Az miért nincs benne? "

Hogy tudj magadnak ellentmondásos hülyeségeket kérdezni


"A -200 fokot pedig továbbra se bírják a növények. "

Így van, senki nem mondta, hogy bírják. Szerencsére nem volt -200 fok a 3. napon


"Ha pedig isteni fény IS volt és Nap IS volt egyszerre egy ideig, akkor pedig a +200 fokot SEM nagyon bírják a növények, meg más élőlény se igazán."

Nincs összefüggés. És tény, a +200-at sem bírták, de szerencsére kb. +20 fok körül volt a hőmérséklet


Veled olyan jó beszélgetni:)

2017. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/128 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem el, hogy ezredjére is belementem ebbe a vitába:)) De rendesen nyomjátok, buldog módra ezeregyedszerre is. Nem fáradtok:) Le a kalappal!
2017. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!