Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mostanában sokat gondolkodom...

Mostanában sokat gondolkodom a Biblia igazságtartalmán. Szerintetek nem sántítanak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Noé bárkája az özönvíz után elvileg az Ararát hegyén feneklett meg. Tszf:5165 m. Ha így volt hova lett az a rengeteg víz? Mert a felszáradása nem elég ahhoz hogy tényleg eltűnjön. A felhők vagy a talajvíz nem tud eltárolni ennyit. A kánai mennyegzőn Jézus 5000 férfit vendégelt meg két kenyérrel és öt hallal és 12 kosár maradékot szedtek össze. Ha feltétezem hogy se a kenyerek se a halak nem voltak valami hatalmasak és a kosarak se gyűszűnyiek voltak akkor ez alapvető természeti törvényt sért az anyagmegmaradás törvényét, csoda ide csoda oda a folyamat lefolyásából észre kellett volna valamit venni az ott lévőknek, de a Biblia nem részletezi.
2017. júl. 30. 19:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/128 anonim ***** válasza:
77%

#50

:)

2017. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/128 anonim ***** válasza:
37%

"Nincs összefüggés."

Ja, tényleg nincs összefüggés.

Van két világításod - külön-külön mindkettő 200 fokot fűt a Földön.

Ha egyszerre bekapcsolod, akkor is 200 fokot fűt a Földön?

És te tanultál fizikát?

2017. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/128 anonim ***** válasza:
62%

Ami megerősít abban, jól teszem, hogy nem vagyok hívó: 44 %-os stílusa és válaszai. :)


" Téged minek teremtett, ha úgy is elkárhozol? "


Mint írtam, nem vagyok hívő, de ennyit én is tudok, hogy tudtommal a hitetek szertin végül csakis és kizárólag Isten/Jézus dönti majd el, hogy ki fog üdvözülni és ki fog elkárhozni. Te, mint halandó ember, ezt nem tudhatod előre, így ha ítélkezel mások felett, az olyan, mintha Istent játszanál. Szerintem izgulj inkább a saját lelki üdvösségedért.

2017. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/128 anonim ***** válasza:
31%

"Ja, tényleg nincs összefüggés.

Van két világításod - külön-külön mindkettő 200 fokot fűt a Földön. "

Jesszusom. Eme magasröptű gondolkodásba most nem rondítanék bele. Csak reménykedem, hogy tovább boncolgatod! Kérlek, ne hagyd abba!


"" Téged minek teremtett, ha úgy is elkárhozol? " "

Ez csak egy célzatos kérdés volt, nem kiemelendő a szövegkörnyezetből, mert így más értelme van! Olvass vissza, ne trollkodj!


"Ami megerősít abban, jól teszem, hogy nem vagyok hívó: 44 %-os stílusa és válaszai. :) "

Téged az is megerősít, ha egy rigó felrepül előtted ...


"Mint írtam, nem vagyok hívő, de ennyit én is tudok, hogy tudtommal a hitetek szertin végül csakis és kizárólag Isten/Jézus dönti majd el, hogy ki fog üdvözülni és ki fog elkárhozni."

Hát megint rosszul tudod. Fotelből kitalálsz valami a kereszténység nevében, majd cáfolod:)


"Te, mint halandó ember, ezt nem tudhatod előre, így ha ítélkezel mások felett, az olyan, mintha Istent játszanál."

De, az újszövetség sokszor tanít erről, hogy hogyan ismerhető fel az újjászületett ember. Ez sem nyert.

Ez nem ítélkezés: ha valaki ateista az nem fog üdvözülni. Ez tény, ezen nincs mit ítélni.

Majd még oktatsz ateista létedre a kereszténységre, engem a keresztényt? Tedd meg, kérlek!


"Szerintem izgulj inkább a saját lelki üdvösségedért."

Nem izgulok, hála Jézus Uramnak! De a Ti üdvösségetekért imádkoznom kell, ez parancsolat

2017. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/128 anonim ***** válasza:
32%

"így ha ítélkezel mások felett, az olyan, mintha Istent játszanál."

Furcsa egy ateista szájából.. Mintha hinnél Isten létezésében, csak harcolnál ellene. Tudtam, hogy így van:)

2017. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/128 anonim ***** válasza:
74%

"Ez igaz, de aki matekot tanul az nem fogja érteni egyből a fizikát is;)"


A matematika segítségével érthető meg igazán a fizika.


"Ez igaz, de nem erről vitatkozunk"


De pont erről. Ha a Föld egymagában áll (áll?) akkor A mozgása, mint olyan, nehezen értelmezhető. A Föld keletkezése a központi csillagunk keletkezésétől nem választható el. Márpedig a Biblia azt mondja, hogy a Napot (és a többi égitestet) a Föld után teremtette Isten. Ami marhaság.


"felesleges definíciókat gugliznod. Most nem általános fizikáról vitatkozunk"


Nekem ezt nem kell gugliznom.


"hanem, hogy 6x24 óra a teremtés, és Istennek nem volt szüksége viszonyítási pontra, hogy belője a Föld forgását 24 órára és ezt később elmesélje"


De nem lőtte be 24 órára. Régebben gyorsabban forgott a Föld és gyorsabban is keringett.


"Mivel nem megfigyelhető, ezért hitkérdés"


Közvetlenül nem megfigyelhető, de más úton lehet rekonstruálni. Amellett ma is keletkeznek csillagok, csillagrendszerek és onnan sok információt nyerhetünk arra vonatkozólag, hogyan keletkezett a Nap és utána a Föld.


"Lsd. Teremtés könyve. Isten beállította a Föld forgását 24 órára"


Nekem a teremtés könyve nem forrás. Emberek írták, olyanok aki abban az időben igen keveset tudtak a világról. Azt hitték, a Nap csak egy fénylő test az égen. Ma meg tudjuk, hogy Nap nélkül nincs élet a Földön.


"Isten pedig közölte, hogy minden nap az este-reggel szerint megfigyelhető időtartam szerint értendő, azaz. kb. 24 óra."


Hol közölte? És mint mondtam, nem 24 óra. Nem fix, lassul.


"Teremtésben nincs leírva a 24 óra."


Akkor miért mondod, hogy 24 órára osztotta be Isten a napot? Itt: "belője a Föld forgását 24 órára és ezt később elmesélje"


"Hihetetlen, hogy még mindig nem érted, hogy mit akarok mondani, de harmadszorra nem írnám már le."


Te mondasz ellent önmagadnak.


"Semmit sem tudsz kitalálni, ha Isten nem teszi lehetővé. Isten beállította, mi lemértük, ennyi:)"


Kőkemény érv.


"Hozzárendelte a világítást."


Minek, azelőtt mi világított?


"Ha ma is Isten világítana, nem lenne értelme a hitnek."


Nincs is sok értelme


"Téged minek teremtett, ha úgy is elkárhozol?"


Nem kárhozok el. Nem hiszek a kárhozatban.


"Valláskritikában vagyunk, és azt bizonyítottam, hogy a hatnapos teremtést nem lehet tudományosan cáfolni"


Már rég megcáfolták. Te nem tudod bizonyítani. Egy régi emberek által írt szöveggyűjtemény minden amire hivatkozni tudsz.

2017. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/128 anonim ***** válasza:
67%

"Hogy tudj magadnak ellentmondásos hülyeségeket kérdezni"


Tényleg, miért csak bizonyos állatokat mentett meg Isten? A dínóknak miért kellett meghalniuk? Vagy nem is voltak dínók?


"Így van, senki nem mondta, hogy bírják. Szerencsére nem volt -200 fok a 3. napon"


Nem, valószínűleg közel 0 K, - 273 fok lehetett, mert Nap addig még soha nem volt, így fel sem melegedhetett volna a Föld felszíne. És mondani sem kell ilyen körülmények között élet szóba nem jöhet.


"Nincs összefüggés. És tény, a +200-at sem bírták, de szerencsére kb. +20 fok körül volt a hőmérséklet"


Hogy jött ez a szám ki, és mi tartotta fent ezt a hőt a 0 kelvin körüli világűrben?

2017. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/128 anonim ***** válasza:
67%

De kicsit művelődj, ha akarsz, tudok ettől tudományosabb forrást is:


[link]


[link]


"A gázfelhő maradékát a csillag sugárzása és csillagszele kifújja, az akkréciós korong maradékából pedig protoplanetáris korong képződik, amely végül bolygókká áll össze."


Így keletkezett a Föld is. Én nem mondom, hogy nem Isten hozta létre a Napot és utána a Földet, bár nem hiszek benne, de lehet, hogy így volt.


De hogy előbb a Nap volt és csak aztán - jóval később - a Föld, az biztos.

2017. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/128 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező,

a Biblia igazságtartalmán nem kell sokat gondolkodni.


Azt bírom amikor öregektől hallom, hogy a Biblia ezt mondja azt mondja, mondjuk a víz borrá változtatását még el is lehet hinni, mert az ma is működik.


A lényeg, hogy a BIBLIA EGY KAMU..


Na de természetesen mindenki azt hisz amit akar..

2017. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/128 anonim ***** válasza:
43%

"A matematika segítségével érthető meg igazán a fizika. "

még mindig igaz, de ez is:

"aki matekot tanul az nem fogja érteni egyből a fizikát is"

Segítek: a fizikának is matematikai leírása van, de más összefüggés nincs. A fizikát is külön meg kell tanulni, nem elég, hogy matekot tanulsz. De felőlem ellenkezhetsz, nem csodálkoznék.


"De pont erről. Ha a Föld egymagában áll (áll?) akkor A mozgása, mint olyan, nehezen értelmezhető. A Föld keletkezése a központi csillagunk keletkezésétől nem választható el. Márpedig a Biblia azt mondja, hogy a Napot (és a többi égitestet) a Föld után teremtette Isten. Ami marhaság. "

Ez a levezetésed nem cáfolja. Te kvázi azt írod, hogy a Föld egyedül nem tud forogni. De, tud. Ha valaki mozgásba lendíti. Aki mozgásba lendíti, az pedig tudja, hogy mozgásba lendítette. Szerinted nem:) Ez pedig Isten, az első mozgató. De ez már keresztény filozófia. Csak leírtam harmadszor is. Majd kérlek negyedszer is írd le ugyanazt a cáfolatod:)


"Nekem ezt nem kell gugliznom. "

Neked mindet gulgiznod kell


"De nem lőtte be 24 órára. Régebben gyorsabban forgott a Föld és gyorsabban is keringett. "

pfff, plusz mínusz pár perc nem számít, kér ebbe kisstílűen belekötnöd. 6000 év alatt nem változott számottevően


"Közvetlenül nem megfigyelhető, de más úton lehet rekonstruálni"

Ez nem igaz. Nem csoda, hogy nem írtál példát:)


" Amellett ma is keletkeznek csillagok, csillagrendszerek és onnan sok információt nyerhetünk arra vonatkozólag, hogyan keletkezett a Nap és utána a Föld. "

[link]

Feltételezést feltételezéssel magyaráztok.


"Nekem a teremtés könyve nem forrás. Emberek írták, olyanok aki abban az időben igen keveset tudtak a világról. Azt hitték, a Nap csak egy fénylő test az égen. Ma meg tudjuk, hogy Nap nélkül nincs élet a Földön. "

Halló, ez a vitánk alapja, te meg a fotelből kitalálod a hülyeségeket. Nem tudod cáfolni a Teremtés könyvét. Nap nélkül, víz nélkül, élelem nélkül, oxigén nélkül, stb. Általános iskola 2. osztályos színvonal. Attól még, mert a Nap fontos az élet miatt még nem cáfolod, hogy Isten teremtette:)


"Hol közölte? "

azt hittem tudod, hogy mi alapján vitatkozunk


"És mint mondtam, nem 24 óra. Nem fix, lassul."

És most okosnak tartod magad, hogy nem pont 24 óra és hogy kicsinyes vagy? Ilyen briliáns döfésnek csak egy kisiskolás örül ... Színvonal ...


""Teremtésben nincs leírva a 24 óra."

Akkor miért mondod, hogy 24 órára osztotta be Isten a napot?"

Ahh, tényleg buta vagy, vagy gyengén kötekedsz. Szorul a hurok, ha már ilyen gyenge dumával jössz. Ismerkedj a szinonima fogalmával, hátha így leesik


"Minek, azelőtt mi világított? "

Komolyan írjam le negyedszer? Eddig nem volt érthető?


"Nem kárhozok el. Nem hiszek a kárhozatban. "

Az igazság független a véleményünktől, bár ezt egy relatív gondolkodású ateista nem tudja felfogni


"Már rég megcáfolták."

Ja, leírtad, hogy nem így volt és kész. Marha nagy cáfolat.


"Te nem tudod bizonyítani. Egy régi emberek által írt szöveggyűjtemény minden amire hivatkozni tudsz."

Mindenre adtam logikus választ és nem a Bibliából, elég visszaolvasni. Tehát nem tudtad cáfolni.


Akarod még ragozni? Ha igen, légyszi ne írd le ugyanazt ötödször is. Köszi

2017. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!