Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mostanában sokat gondolkodom...

Mostanában sokat gondolkodom a Biblia igazságtartalmán. Szerintetek nem sántítanak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Noé bárkája az özönvíz után elvileg az Ararát hegyén feneklett meg. Tszf:5165 m. Ha így volt hova lett az a rengeteg víz? Mert a felszáradása nem elég ahhoz hogy tényleg eltűnjön. A felhők vagy a talajvíz nem tud eltárolni ennyit. A kánai mennyegzőn Jézus 5000 férfit vendégelt meg két kenyérrel és öt hallal és 12 kosár maradékot szedtek össze. Ha feltétezem hogy se a kenyerek se a halak nem voltak valami hatalmasak és a kosarak se gyűszűnyiek voltak akkor ez alapvető természeti törvényt sért az anyagmegmaradás törvényét, csoda ide csoda oda a folyamat lefolyásából észre kellett volna valamit venni az ott lévőknek, de a Biblia nem részletezi.
2017. júl. 30. 19:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/128 anonim ***** válasza:
88%

Nem fog.

Ő egy sakkozó galamb.

2017. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/128 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

Tudod úgy: link a kérdésre, oldalszámmal, válasz számmal!!!!


Csak, hogy lássuk, igazat mondasz-e?


Mert az ilyen állítást "Amúgy nem buktuk a vitát, mindig én kerekedtem felül." illik tudni igazolni is.


Evolúció??


Hányszor buktad el az okoskodást, a valótlanságok és ferdítések hangoztatását, és menekültél el annak elismerése elől, hogy nem volt igazad???

Hozz már egy olyan linket, ahol bebizonyítottad azt, amit állítottál!

2017. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/128 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

Tudom, csak szeretném végre egyszer, hogy tisztességes választ adjon.


Bár tudom ezt soha se fogja megtenni,inkább elmenekül, mert különben összedőlne az a légvár amit felépített magának. Néha sajnálom a szélmalom harcért amit folytat, de mindig rájövök, hogy mégsem lehet szó nélkül hagyni a sok ostoba választ, ami egy-egy kérdésre a fanatikusoktól beérkezik, mert akkor esetleg a naív-tájékozatlan olvasók elhinnék, hogy az az igazság. Így legalább remélem józanul tudnak mérlegelni, megismerve az ellenvéleményt is.

2017. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/128 anonim ***** válasza:
16%

"Hoznál legalább EGYETLEN példát??????"

Persze. Ez, vagy a múltkori, vagy a régebbiek. Az összes. Szemezgess


"Nem fog.

Ő egy sakkozó galamb."

Hozod az elvártat. Folytasd lszi!


"Hányszor buktad el az okoskodást, a valótlanságok és ferdítések hangoztatását, és menekültél el annak elismerése elől, hogy nem volt igazad??? "

Egyszer sem, természetesen. Az összes szó nálad milyen jelentéssel bír:)

Nektek a vita megnyerése azt jelenti, hogy széthisztizitek akár itt is magatokat:))))))


"Bár tudom ezt soha se fogja megtenni,inkább elmenekül, mert különben összedőlne az a légvár amit felépített magának."

Milyen fennkölt vagy. Kár, hogy az ékesszólónak és a féleszűnek a mondanivalója kb. ugyanannyi értékelhető tényt tartalmaz:) Te kidumálod, hogy nyertél, ez valójában a félelmeidre mutat rá. Én mikor vergődtem ennyit offtopikban, hogy nekem volt igazam? Soha:)

Többen vagytok, ez is erővel tölt el titeket, de ez egy igazi vita szempontjából semmit nem ér. A ti üresfejű vitáitokban ez persze alap, és a hisztizés, kidumálás is, így akkor ezt nyomassátok. Ti még arról is nekiálltok vitatkozni, hogy ki nyerte a vitát:))

Vitakényszeresek

2017. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/128 Darkmoon80 ***** válasza:
88%

Nos, ebben egyetlen alátámasztó link sem volt!


Többre nem telik????

2017. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/128 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Én fel tudok mutatni ÉRVELÉSRE (és nem trollkodásra, mint amit te csinálsz ) példát:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


45, 46, 47, 48-as válaszok.


Te jössz!


Mutasd a lapjaidat. TE hol érveltél hasonlóan?

2017. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/128 Darkmoon80 ***** válasza:
88%

Amúgy te ÁLLÍTOTTAD, hogy nyertél (ráadásul mindig) vitát.


Ha rákérdezek, hol, illene tudni legalább néhány példát hozni, különben nem fogja senki elhinni, hogy igazat mondtál. Mert ugye azt tetted?

2017. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/128 anonim ***** válasza:
11%

" Mert ugye azt tetted?"

Persze

2017. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/128 Darkmoon80 ***** válasza:

Úgy tűnik két szálon fut a beszélgetés, hogy valaki le ne maradjon róla linkelem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2017. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/128 anonim ***** válasza:
16%

"Úgy tűnik két szálon fut a beszélgetés, hogy valaki le ne maradjon róla linkelem"

Nem akarlak elkeseríteni, de senki nem figyel minket, max. a 73%-os, aki lehet, te vagy. Meg esetleg a 77%-os. Erősítést vársz tőlük mi, mert remeg a kezed és máris Elbizonytalanodtál:) Na látod, megint én győztem:) Egyedül félsz, de ha sokan vagytok, nekem az is kevés:)

2017. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!