Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás amelyiknek a...

Van olyan vallás amelyiknek a teremtéstörténete nem mond ellent a tudományos felfedezéseknek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 15:07
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/214 anonim ***** válasza:
0%

@140

Neked miért jó, hogy ugyanazt leírod egymás utáni 20 posztban? Várod, hogy egyszer csak mást fogok válaszolni? Vagy mi a motivációd?


"Éppen kérni akartam. Lássuk."

Ismét csak hivatkozni tudok az elmúlt másfél évre. Keresd vissza. Gondolod, hogy minden új reges izguló foteltudós ateistával újra lejátszom a kilométer hosszú vitákat? Tévedsz. Erre jó a GYAK, vissza lehet mindent keresni, ráadásul a szabályzatban is benne van, hogy mielőtt kérdezel, keress, hátha már ki volt vesézve.

Mivel ezeket leírtam már sokszor, a szabályzatot pedig a regisztrációddal elfogadtad, így kérdezném: melyik része érthető nehezen a számodra? Mert úgy látom, komoly gondok vannak

2017. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/214 anonim ***** válasza:
16%

- A logika pofon egyszerű...és cáfolhatatlan :


Zsidók 3:4 " Mert minden háznak van építője, aki pedig mindent elkészített, az Isten az. "


- Mivel mai napig sem tudtak sem a holt anyagból...sem az Élő anyagból olyan példát mutatni ,a Természet ben....hogy valami "Ok"-nélkül keletkezzen-" magától-

véletlenek útján "?

-Ezért amíg ilyet senki sem tud felmutatni ,addig az Ős-Ok....mint eredeztető....vagyis...Isten-van érvényben...akiből van az anyag.- Amíg ezt Természet Tudományos tényekkel,és lemodelezéssel nem lehet cáfolni...addig az Isten mint Teremtő -Eredeztető -van érvényben.

-Hiába bántja ez egyesek fülét...a Millió évekre hivatkozni...alaptalan....mert "Okozat" -csak "Okból" keletkezhet...semmiképpen sem magától.

-Ha annyira a megfigyelhető Tényekhez ragaszkodik a Materializmus...akkor tessék fogadja el a megfigyelések által létező Tényeket....!


-De nem fogja sohasem elfogadni....mert ahoz túl büszke.


-Ezekről az emberekről ír Pál a Rómabeliekhez írt levelében,teljesen helytálló ma is :


Róma1:20


" Mert az ő láthatatlan+ tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva,+ mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők,+ igen, az ő örök hatalma+ és istensége+, úgyhogy nincs mentség számukra"

2017. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/214 anonim ***** válasza:
15%

Louis Pasteur mikrobiológus (1822-1895):

„Élő csak élőből keletkezhet.”


Azóta sem sikerült cáfolni

2017. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/214 Dongaben ***** válasza:
0%
Emlékszik még valaki az eredeti kérdésre...? :) Nincs ilyen vallás! A "Teremtés a semmiből"-t semmilyen tudományos felfedezés nem fogja bizonyítani...soha! Lehet hinni benne, és ez nem baj. 1000 évvel ezelőtti történetekre sincs bizonyíték, csak feltételezések. Egy dologban egységes (Nagyjából.) az összes vallás története... Hogy volt egy Fő-Isten, akinek egyes alantasok ellenszegültek. Aztán...lett, ami lett...:)
2017. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/214 anonim ***** válasza:
0%

"Emlékszik még valaki az eredeti kérdésre...? :) "

:DD


"A "Teremtés a semmiből"-t semmilyen tudományos felfedezés nem fogja bizonyítani...soha! "

A keresztények szerint nem a semmiből, hanem Isten a saját szellemi teljességéből hozta létre a fizikai világot. Ezt a szellemi produkciót a fizikai világot vizsgáló természettudomány tényleg soha nem fogja tudni bizonyítani (bár a kvantumfizika még lehet, hogy bevillant valamit), de ettől még a keresztény hatnapos teremtés nem mond ellent a tudományos felfedezéseknek.

2017. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/214 Dongaben ***** válasza:
100%
Én nem megyek bele ebbe a vitába! Olvasd el figyelmesen a válaszom! Ha unatkozol a munkahelyeden, akkor játssz mással...:)
2017. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/214 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem megyek bele ebbe a vitába!"

Nem feltétlen akartam vitatkozni. Tekintsd úgy, hogy leírtam a véleményem a válaszod tükrében


"Olvasd el figyelmesen a válaszom! "

Elolvastam, és adekvát válaszoltam. Mi a bajod az én válaszommal?


"Ha unatkozol a munkahelyeden, akkor játssz mással...:)"

:D

Azt csak a 73%-ossal és társaival teszem. Te értelmesen szóltál hozzá, szerintem nem olyan stílusban válaszoltam, mint nekik. Kár, hogy támadásnak vetted a válaszom, pedig nem az

2017. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/214 A kérdező kommentje:

"Louis Pasteur mikrobiológus (1822-1895):

„Élő csak élőből keletkezhet.”


Azóta sem sikerült cáfolni"


Miért kéne cáfolni? Pasteur kísérletesen megdöntötte az ősnemzés elvét, és erre vonatkozott a megállapítása.

Az abiogenesist sosem vizsgálta, a kísérlete is egész más körülményekre épült, így nem is vonatkoztatható arra a fent említett kijelentés.


Ha vitázni szeretnél, nézz utána pontosan az adatoknak amiket felhozol, mert ilyen válaszokkal csupán a hozzá nem értésed bizonyítod a természettudományok témakörében.

2017. aug. 4. 14:56
 149/214 anonim ***** válasza:
50%

"Az abiogenesist sosem vizsgálta, a kísérlete is egész más körülményekre épült, így nem is vonatkoztatható arra a fent említett kijelentés."

Szerintem te nézz utána a dolgoknak, mert most óriási baromságot mondtál. Pasteur pont az abiogenezist próbálta bemutatni, de nem sikerült. Pasteur az abiogenezist döntötte meg. Tudod egyáltalán, hogy mit jelent, vagy csak a fotelből fröcsögsz?:) Segítek:

"Az abiogenezis az élet kialakulásának élettelen anyagokból történő, spontán folyamata."

tudod egyáltalán, hogy mi volt Pasteur kísérlete? Gondolom nem, különben nem írtál volna ekkora marhaságot:)


"Ha vitázni szeretnél, nézz utána pontosan az adatoknak amiket felhozol, mert ilyen válaszokkal csupán a hozzá nem értésed bizonyítod a természettudományok témakörében."

Akkor ezt vehetjük úgy, hogy magadnak írtad emlékeztetőként. Én elvagyok a természettudományos szakirányú diplomámmal, tehát sokkal jobban értek ezekhez a dolgokhoz.


"Miért kéne cáfolni?"

Válaszolok erre is, bár érdekes a kérdés. Azért kellene cáfolni, hogy az abiogenezis ne csak egy meseszerű vágyálom legyen. Tehát ma is kimondhatjuk, hogy a földön lévő élet egy másik élőből keletkezett. Ez pedig Isten

2017. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/214 A kérdező kommentje:

"Pasteur pont az abiogenezist próbálta bemutatni, de nem sikerült. "

Javaslom olvass utána Pasteur munkásságának! Mint említettem, a spontán ősnemzést cáfolta meg 1861-ben. Az abiogenesis elmélete éppen ez után született, minthogy az ősnemzés megdőlt, a tudósok elkezdtek foglalkozni azzal a kérdéssel, hogy akkor vajon hogy jött létre az élet.

Huxley közel 10 évvel írt először az abiogebezisről. Pasteur aligha tudott volna egyáltalán foglalkozni vele, nemhogy cáfolni, hacsak nem időutazó volt.

A valóságban Pasteur munkássága éppen az alapot teremtette meg az abiogenezisről szóló kutatásokhoz.


Csak újfent ajánlani tudom, tájékozódj az érintett témában mielőtt vitába próbálsz szálni valakivel, mert így csak a saját hiteled rombolod!

2017. aug. 4. 17:07
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!