Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás amelyiknek a...

Van olyan vallás amelyiknek a teremtéstörténete nem mond ellent a tudományos felfedezéseknek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 15:07
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/214 anonim ***** válasza:
0%
Ne értsd félre, szívesen beszélgetek ilyen ostobaságokról is, hogy ki hogyan vitatkozik. Bár kissé gyerekes, de nagyon nincs munka itt bent, halálra unom magam
2017. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/214 anonim ***** válasza:
50%
Most meg ne sértődjetek:(
2017. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/214 zizmancs válasza:

Van olyan vallás aminek tudományos alapjai vannak?

Valahogy így érted?

A vallásokat és a tudományokat külön választják az emberek, de ugyan annak a világnak a részei amiben mindig is éltek. Bármiben lehet hinni amit még nem tapasztalhattál meg, vagy nem bizonyosodtál meg róla.

Hihetsz mondjuk egy szebb fejlettebb e,berségesebb és elfogadóbb jövőben. A NewAge, zeitgeis, is alapja lehet egy jobb jövőbe vetett hitnek, ami nem terjedt még el. Sokan nem veszik hit kategóriába , mert nem arra épít bármit is hogy te, vagy más elhiggyen valamit és azután menjen akár vakon. A megtapasztalható spirituális inkább vallási , a tudományos módszerek pedig a racionalitást, kézzelfoghatóságot és anyag központú. Bár hogy is nézed ezelet a dolgokat, a gyerekeid és a te jövődet is megtapasztalás útján fogod megélni, nem pedig kiszámolni és tudni, hogy milyen lesz, vagy lehet. Annál szomorúbb nap nem is lehetne , ha előre tudnál mindent úgy hogy közbe viszont eséllyed se lehetne változtatni a jövődön, de még a megélt jeleneden sem. Hihetünk abban is hogy a világ racionálisan átlátható és van benne leírható rend, abban is hihetünk, hogy az ember képes a változásra és felülkerekedhet saját magán új és még embribb lehet a szó leg pozitívabb értelmében.

2017. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/214 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

OK, a link amit hoztam.

Nézzük!


Ha jól látom két helyen írtál:


9-es válasz:

---------------

" Jól van gyerekek, kétnaponta jön a kreósókat gyalázó trollékérdés. Ez most már biztos:)


Megfigyelték pl. hogy akármennyire is mutálódnak egyes élőlények, nem fejlődnek semerre, max. degenerálódnak, életképtelenek lesznek. Tehát a törzsfejlődés megdőlt. Ennyi:)

Amúgy az összes bukott evós kísérletet is ide tudnám sorolni:)

"

----------


Na ez nem nyert hangszórót, TÉNYANYAG nulla, alátámasztás nulla. Unalomig ismételt üres frázisok. Trollkodás ráfogása másokra.


Esetleg a 10-es válaszod? :


---------

""Az intelligens tervezettség és hasonló elképzelések hívei szeretnek nagyzolni hogy a teremtéstudomány már mennyi mindent bizonyított, meg már rég cáfolta az evolúciót, stb. De amikor visszakérdeztem hogy mit és mivel, sose tudtak még értelmes választ adni."


Aha, és egy zsák tudományos tanulmányt adtak ki. Attól, hogy itt nem kerül pubikálásra a GYAK-on több száz vagy több ezer oldalas tanulmány leírása, még léteznek a cáfolatok.

Ha a GYAK-on érdeklődsz, akkor csak troll vagy, nem az igazságot keresed, hanem vitatkozni akarsz. A tudományos élet és az eziránt való érdeklődés nem a fórumokon zajlik. Nézz utána a dolgoknak, ne itt hisztizz és hülyézz


"Hát, szituáció: Egy kérdésnél épp az evolúcióról van szó, valaki mondjuk épp a lovak evolúciójáról beszél, mire megjön egy ID-s, és közli:

- Ezt a mesét a teremtéstudomány már rég megcáfolta."

Igen, kb. 10 éve. Nincs időn minden újszülöttel újra és újra levitázni a dolgokat


"Fogalmazd újra a kérdést! Mert így...nagyobb hülyeségnek tűnik, mint elsőre!"

Csak rosszabb lenne.


És a szokásos rugózás a definíciókon. Attól, mert nem hivatalos tudomány, még nem lesz igaz a törzsfejlődés, de rugózzatok csak ezen. Ennyit tudtok:)"

---------------



Na tényekkel itt se rukkoltál elő! De a trollkodást megint ráfogod másokra!


Ez a része a válaszodnak:


"Aha, és egy zsák tudományos tanulmányt adtak ki. Attól, hogy itt nem kerül pubikálásra a GYAK-on több száz vagy több ezer oldalas tanulmány leírása, még léteznek a cáfolatok."


így tények, cikk hivatkozások nélkül megint csak NULLA érv.


"Nincs időn minden újszülöttel újra és újra levitázni a dolgokat" írod.


Nem is kellene, elég lenne EGYETLEN-EGYSZER tisztességesen válaszolni, és leírni olyan érveket, amik alátámasztják az állításaidat, utána elég lenne behivatkozni. Ha már megtetted, itt az ideje a hivatkozás bemásolásának a válaszodba!


Végigolvastam az összes hozzászólást, több 43%-os válaszadó NINCS, azaz összesen ez a két válaszod volt.


Melyikkel is nyertél vitát??? Melyikre vagy büszke? Belenéznél egyszer a tükörbe, mit látsz egy győztest, vagy egy vaktában csapkodó vesztest?

2017. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/214 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Látom 43%-os, lassan készül elhagyni a fedélzetet.


Ennyire tellett?


Most sem sikerült bármit felmutatni?

Hol vannak a győztes viták? Itt lenne az alkalom, hogy bizonyíts!!!


Legalább egyetlen érvemet cáfold bizonyítékkal!!

Vagy csak nagy szavakra futja?

2017. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/214 anonim ***** válasza:
0%

"Na ez nem nyert hangszórót, TÉNYANYAG nulla, alátámasztás nulla. Unalomig ismételt üres frázisok. Trollkodás ráfogása másokra. "

Ezeket már korábban számtalanszor levezettem, olvass vissza még. kb. 1-másfél évet nézz át, onnan szemezgess.


Amúgy melyik az én hozzászólásom és melyik a te írásod? Leírnád újra a posztot úgy, hogy mindig odaírod az elejére, hogy mi írta? Ez így átláthatatlan


"így tények, cikk hivatkozások nélkül megint csak NULLA érv"

Nem olvastál vissza másfél évet.


Amúgy te nem a 73%-os vagy, másik acc-ról bejelentkezve? Őt tudom ilyen könnyen hülyíteni:)


"Nem is kellene, elég lenne EGYETLEN-EGYSZER tisztességesen válaszolni, és leírni olyan érveket, amik alátámasztják az állításaidat, utána elég lenne behivatkozni. Ha már megtetted, itt az ideje a hivatkozás bemásolásának a válaszodba!"

Rengeteg helyen leírtam, de már ezt is írtam párszor:) Majd még egy párszor leírod?:))


"Végigolvastam az összes hozzászólást, több 43%-os válaszadó NINCS, azaz összesen ez a két válaszod volt. "

A %-ok változnak a reg óta. Bölcsnek tartod magad, legalább ennyit tudhatnál. Pár napja még 44%-os voltam


"Melyikkel is nyertél vitát??? Melyikre vagy büszke? Belenéznél egyszer a tükörbe, mit látsz egy győztest, vagy egy vaktában csapkodó vesztest?"

Hát már írtam, az összes vitát simán nyertem


"Látom 43%-os, lassan készül elhagyni a fedélzetet. "

Fotelből következtetted ki?:) Megint mellényúltál:)


"Hol vannak a győztes viták? Itt lenne az alkalom, hogy bizonyíts!!! "

Ezt az előbb is kérdezted. Te tuti a 73+-os vagy, az nem emlékszik arra,a mit 1-2 poszttal előbb írt:)))))))))


"Legalább egyetlen érvemet cáfold bizonyítékkal!! "

Mindet cáfoltam


"Vagy csak nagy szavakra futja?"

Milyenekre is?


Majd írj még, kérlek, így gyorsan megy az idő:)

2017. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/214 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Azt azért megjegyzem, én nem vitatkozni szeretnék, hanem értelmesen beszélni a felvetett kérdésekről.

Csak ahhoz olyan partnerek kellenek, akik érvelnek és nem dogmatikus kinyilatkoztatásokat tesznek, amelyeket nem képesek KÉRÉSRE SEM alátámasztani. M Ha nem mutatok rá a hibára, a tévedésre, az alaptalan állításra, nem kérem feketén-fehéren, hogy a szavainak adjon alátámasztást a másik, akkor bizony nem derül ki, kinek van igaza.

Erről van most szó, és ez nem ostobaság. Ha mindenki ALAPTALAN kijelentések tenne, akkor mi értelme van az egésznek?

2017. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/214 anonim ***** válasza:
0%

"Azt azért megjegyzem, én nem vitatkozni szeretnék, hanem értelmesen beszélni a felvetett kérdésekről. "

Nem úgy néz ki:)))))


"Csak ahhoz olyan partnerek kellenek, akik érvelnek és nem dogmatikus kinyilatkoztatásokat tesznek, amelyeket nem képesek KÉRÉSRE SEM alátámasztani"

Reklamálj a 73%-osnál. Ti sem töritek magatokat, én sem fogom. Korábbi győztes vitáimnál ott vannak a tudományos alátámasztású kifejtések


"Ha nem mutatok rá a hibára, a tévedésre, az alaptalan állításra, nem kérem feketén-fehéren, hogy a szavainak adjon alátámasztást a másik, akkor bizony nem derül ki, kinek van igaza. "

Szintén a 73%-os figyelmébe


"Ha mindenki ALAPTALAN kijelentések tenne, akkor mi értelme van az egésznek?"

73%-os, erre válaszolnál?

2017. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/214 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Szívesen ismét.


Én:


OK, a link amit hoztam.

Nézzük!


Ha jól látom két helyen írtál:



9-es válasz, TE (43%):


------,------,------,------

" Jól van gyerekek, kétnaponta jön a kreósókat gyalázó trollékérdés. Ez most már biztos:)


Megfigyelték pl. hogy akármennyire is mutálódnak egyes élőlények, nem fejlődnek semerre, max. degenerálódnak, életképtelenek lesznek. Tehát a törzsfejlődés megdőlt. Ennyi:)

Amúgy az összes bukott evós kísérletet is ide tudnám sorolni:)

"

------,------,-----,------


ÉN:


Na ez nem nyert hangszórót, TÉNYANYAG nulla, alátámasztás nulla. Unalomig ismételt üres frázisok. Trollkodás ráfogása másokra.


Esetleg a 10-es válaszod? TE(43%):



------,------,-----,------

""Az intelligens tervezettség és hasonló elképzelések hívei szeretnek nagyzolni hogy a teremtéstudomány már mennyi mindent bizonyított, meg már rég cáfolta az evolúciót, stb. De amikor visszakérdeztem hogy mit és mivel, sose tudtak még értelmes választ adni."


Aha, és egy zsák tudományos tanulmányt adtak ki. Attól, hogy itt nem kerül pubikálásra a GYAK-on több száz vagy több ezer oldalas tanulmány leírása, még léteznek a cáfolatok.

Ha a GYAK-on érdeklődsz, akkor csak troll vagy, nem az igazságot keresed, hanem vitatkozni akarsz. A tudományos élet és az eziránt való érdeklődés nem a fórumokon zajlik. Nézz utána a dolgoknak, ne itt hisztizz és hülyézz


"Hát, szituáció: Egy kérdésnél épp az evolúcióról van szó, valaki mondjuk épp a lovak evolúciójáról beszél, mire megjön egy ID-s, és közli:

- Ezt a mesét a teremtéstudomány már rég megcáfolta."

Igen, kb. 10 éve. Nincs időn minden újszülöttel újra és újra levitázni a dolgokat


"Fogalmazd újra a kérdést! Mert így...nagyobb hülyeségnek tűnik, mint elsőre!"

Csak rosszabb lenne.


És a szokásos rugózás a definíciókon. Attól, mert nem hivatalos tudomány, még nem lesz igaz a törzsfejlődés, de rugózzatok csak ezen. Ennyit tudtok:)"


------,------,-----,------


Na tényekkel itt se rukkoltál elő! De a trollkodást megint ráfogod másokra!


Ez a része a válaszodnak:


TE(43%)

------,------,-----,------

"Aha, és egy zsák tudományos tanulmányt adtak ki. Attól, hogy itt nem kerül pubikálásra a GYAK-on több száz vagy több ezer oldalas tanulmány leírása, még léteznek a cáfolatok."

------,------,-----,------


ÉN:

így tények, cikk hivatkozások nélkül megint csak NULLA érv.


TE(43%):

------,------,-----,------

"Nincs időn minden újszülöttel újra és újra levitázni a dolgokat" írod.


ÉN:

Nem is kellene, elég lenne EGYETLEN-EGYSZER tisztességesen válaszolni, és leírni olyan érveket, amik alátámasztják az állításaidat, utána elég lenne behivatkozni. Ha már megtetted, itt az ideje a hivatkozás bemásolásának a válaszodba!


Végigolvastam az összes hozzászólást, több 43%-os válaszadó NINCS, azaz összesen ez a két válaszod volt.


Melyikkel is nyertél vitát??? Melyikre vagy büszke? Belenéznél egyszer a tükörbe, mit látsz egy győztest, vagy egy vaktában csapkodó vesztest?



MEGJ: sosem írtam más személyben, egyetlen accountom van, ez. 73%-os valaki más!

2017. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/214 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"A %-ok változnak a reg óta. Bölcsnek tartod magad, legalább ennyit tudhatnál. Pár napja még 44%-os voltam "


Tudom, de neked is illene tudni, hogy párhuzamosan a többi kérdésnél is átíródnak a %-ok, valamint a közelében sem volt más válaszadó százaléka a tiédnek. Szóval ha mégis több válaszod lenne az adott kérdésben akkor te használsz több hozzáférést. Ugye nem?


De egyszerűen le is írhatod az ottani válaszaid sorszámát. Nem bonyolult ugye, meg időd is van, ha úgyis unatkozol!

2017. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!