Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliában a fiú, Atya, Isten...

Bibliában a fiú, Atya, Isten fia, kifejezéseket szó szerint kell érteni vagy szimbolikusak?

Figyelt kérdés

Bibliában többször is szerepel a fiú, Isten fia kifejezés néha Jézusa esetében és más emberek, próféták esetében is. Legtöbb keresztény irányzat ez alapján Istennek gondolja Jézust, pedig nincsen egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem. A többi esetben mikor nem Jézusról van szó szimbolikusnak veszik ugyanezeket.



Erre a versre például azt mondják bizonyítja Jézus Istenégét, tehát hogy Jézus fiú Isten és biológiai értelemben Isten fia:


Zsidók 1:5 Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."



Ebben a versben Dávidról van szó és nagyon hasonlít az előzőhöz de a legtöbb keresztény szerint itt csak szimbolikusan értendő a fiú:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.



További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



Ugyanez az helyzet az Atya szónál is, mikor Istenre utalnak. Jézus Atyának szólítja Istent, ezt úgy értelmezik hogy Isten Jézus tényleges apja, más esetben pedig szimbolikus, de Jézus azt mondja Isten mindenkinek Atyja:


Efézus 4:6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja,


János 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



Ha ezeket figyelembe vesszük miért nem Isten Dávid? Vagy miért nem Isten minden izraeli? Mert Jézus istenségét vallók logikája alapján ez következik. Vagy miért nem szimbolikus minden esetben? Tehát Jézus sem Isten? Más vallásúak is válaszolhatnak, nem csak keresztények, és az ateistákat is meghallgatjuk.



2017. jan. 5. 21:32
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/309 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a baj, hogy már megint km-eket írunk, viszont valakivel, aki fanatizmusában terel, hazudgál, és még a legegyértelműbb bizonyítékokat is letagadja, nincs kedvem ilyen hosszasan írogatni nap mint nap, remélem megérted. Szóval ezután csak szemezgetni fogok az írásaid között, arra reagálok, amire kedvem van és ami az időmből is kitelik. Tudod én nem csak ezen kérdés alá írkálok, hanem sokkal értékesebb és termékenyebb vitákat is folytatok ezzel egy időben, de ami veled megy hónapok óta, azt még csak vitának sem merném nevezni.


"Kezdjük mondjuk ezzel: Mózes és Ézsaiás vagy a többi ószövetségi próféta miért nem mondja magáról, hogy például "aki engem látott, az Atyát is látta."


Kár hogy ez nem igaz. Jézust sok ember látta, de mégsem esett le nekik hogy Istent látják. Ezt hogyan magyarázod?"


Már rögtön terelsz is. Miért nem mondja egyetlen ószövetségi próféta sem magáról, amiket Jézus, erre válaszolj! Hogy miért nem ismerte fel mindenki Krisztusban az Istent, azt is megválaszoltam, de ez már másik téma. Nem érzed, hogy a kínos kérdésekre mindig tereléssel válaszolsz?


" "ami az Atyáé, az az enyém."


Ezt már többször elmagyaráztam. Isten üzenetéről van szó. Utána Jézus tisztázza is. Azt mondja enyémből vesz a szent szellem."


Nem csak így érti, Isten tényleg mindent Krisztusnak adott, egy fejezettel később pl. ugyanezt elmondja a tanítványaival kapcsolatban is:


"Kinyilatkoztattalak téged az embereknek, akiket a világból nekem adtál. Tieid voltak és nekem adtad őket. Tanításodat megtartották. Most már tudják, hogy minden, amit nekem adtál, tőled van. A tanítást, amit nekem adtál, átadtam nekik. Ők elfogadták és így valóban elismerték, hogy tőled jöttem, és elhitték, hogy te küldtél engem. Értük könyörgök. Nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nekem adtál. Tieid ők – hiszen mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém –, és én megdicsőültem bennük." (János 17,6-11)


Sőt, Isten országa egy az egyben Krisztus országa is, Isten ugyanis azt is neki adta (Lk 22,29). Krisztus minden hatalmat megkapott mennyen és földön, ezt is Ő mondja.


"Amire hivatkozol az ellentétes ezzel a verssel:


Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj."


Nem ellentétes, hiszen Krisztus Úr és Isten is. Persze itt Krisztus elsősorban az Atya Istent érti és nem magát, de az Atyát a Fiú által kell imádnunk, vagyis rajta keresztül, Őt is imádva. Nem imádhatod az Atyát a Fiú kihagyásával, megkerülésével, ez a Jelenések könyvében is ott van.


"A két vers üti egymást, vagyis a kettő közül az egyik hamisítás. Egyszer azt mondja csak Istent imádd, máskor meg elfogadja az imádatot? Ez nem lehet, a magyarázat pedig az hogy az általad említett vers bálványimádók hamisítása."


Na igen, ez lenne az egyetlen korrekt válasz az egészre, amit adhatsz, de ugye ehhez bizonyítékok is kellenének, azt viszont eddig egy darabot nem mutattál. Segítek, az nem bizonyíték, hogy az eredeti Máté Már Lukács és János által írt őspéldányok elvesztek, ezért a fennmaradt másolatok lehet, hogy hamisak. Az sem, hogy voltak akik apokrif iratokat gyártottak, hiszen ez nem bizonyítja a kannonizáltak hamisságát, csak azt, hogy voltak nem Istentől ihletett hamis próféták, akiknek felbukkanását Jézus és az apostolok egyébként is megjövendölték.


"Továbbra is azt mondom hogy az apostolok nem lehettek hamisítok. A gond az hogy te abban a hitben élsz hogy a mai Bibliát az apostolok írták, de ez nem így van."


Jézus után száz évvel már van fennmaradt evangéliumi töredék, amiben ráadásul pontosan ugyanaz van, mint a későbbről fennmaradt teljes evangéliumokban. Ez bizonyítja, hogy az evangélium legkésőbb a 2. század elején már létezett, ami az apostolok közvetlen utódainak ideje. Szóval még ha feltételeznénk is, hogy az evangéliumokat nem maguk az apostolok írták, hanem a közvetlen tanítványaik, akiknek átadták a tudást, az még akkor is lehetne az igaz tanítás. De persze teljesen értelmetlen ilyet feltételezni, a logikus az, hogy az evangéliumokat maguk az apostolok írták. Ugyan mi indokolná, hogy az apostolok semmit ne vessenek papírra abból, amit Jézustól hallottak, és csak mindent szóban adjanak át? Semmi, valld be, hogy csak azért mondod ezt, mert az evangéliumi tanítás nem egyezik a Koránnal, egyéb észérved nincs.


"Ugyanezeket a verseket hoztad a másik kérdésnél is és már többször átbeszéltük. TE vagy az aki figyelmen kívül hagyod a verseket amit én hoztam, és Jézus életét is teljesen figyelmen kívül hagyod mert ugye Jézus földi életéből kicsit sem következik hogy Isten. Amit fel tudsz mutatni az néhány homályos vers ami amúgy ellentétes a Biblia egészével."


Nem, nem beszéltük át őket. Ott vannak a versek, amikben pl. halottakat támasztott föl, Isten valóságos Fiának mondja magát, azt állítja, hogy av mennyből jött és oda is tér vissza, elfogadja az imádatot, helyeseli az Őt Istennek nevezőket, bűnöket bocsát meg és néhány tanítványát is felhatalmazza erre, azt mondja, hogy örökre velük lesz, és hogy Ő lesz a főbíró a végítélet napján. Ezek nem homályos utalások, ezek mind-mind olyan dolog, amiket csak Isten mondhat. Szóval akkor beismered végre, hogy Jézus Istennek mondja magát?

2017. febr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/309 A kérdező kommentje:

Istvan35


"Kérdező, az a baj, hogy már megint km-eket írunk, viszont valakivel, aki fanatizmusában terel, hazudgál, és még a legegyértelműbb bizonyítékokat is letagadja, nincs kedvem ilyen hosszasan írogatni nap mint nap, remélem megérted."


Én is pont ezt érzem veletek kapcsolatban. Egyébként ez a kérdés azért lett kiirva mert Gabriel elképzelése szerint tömegesen fogják igazolni Jézus Istenségét. Ehhez képest megint ti hárman ismételgetitek ugyanazt amit a másik kérdésnél is.


Ezt a kérdést én irtam ki mert kiváncsi vagyok a zsidó vallásúak véleményére is. Oda is tettem hogy csak zsidók válaszoljanak, de te mégis kommenteltél. Ha csak közben nem letél zsidó vallású, megintcsak a fanatizmusodat bizonyítja.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..



"Tudod én nem csak ezen kérdés alá írkálok, hanem sokkal értékesebb és termékenyebb vitákat is folytatok ezzel egy időben, de ami veled megy hónapok óta, azt még csak vitának sem merném nevezni."


Tényszerit valaki hogy ide irkálj. A zsidó vallásúakhoz feltett kérdésre is te kommenteltél.



"Kezdjük mondjuk ezzel: Mózes és Ézsaiás vagy a többi ószövetségi próféta miért nem mondja magáról, hogy például "aki engem látott, az Atyát is látta."


Azért mert nem láthatták Istent. Ez ellentétes a Bibliával is. Az emberek sem látták hogy Jézus Isten különben követték volna. Ez egy újabb példa arra hogy két Bibliai vers üti egymást.


János 1 18 "Az Istent soha senki nem látta"



"Hogy miért nem ismerte fel mindenki Krisztusban az Istent, azt is megválaszoltam, de ez már másik téma. Nem érzed, hogy a kínos kérdésekre mindig tereléssel válaszolsz?"


Kérdeztem hogy Jézus miért nem mondja hogy Ő Isten. Erre azt mondtátok azért mert egyértelmü. Most ott tartunk hogy mégsem egyértelmű és Jézus nem is akarta erről meggyőzni az embereket. Szerintem ez számotokra kínos.



"Nem ellentétes, hiszen Krisztus Úr és Isten is. Persze itt Krisztus elsősorban az Atya Istent érti és nem magát, de az Atyát a Fiú által kell imádnunk, vagyis rajta keresztül, Őt is imádva. Nem imádhatod az Atyát a Fiú kihagyásával, megkerülésével, ez a Jelenések könyvében is ott van."


Hol mondja Jézus hogy nem imádhatod Istent csak úgy ha őt is imádod. Nincs ilyen vers. Ha úgy lenne ahogy állitod akkor azt felelte volna a Sátánnak hogy engem is imádj az Atya mellett, de ugye ilyet nem mond.



"Na igen, ez lenne az egyetlen korrekt válasz az egészre, amit adhatsz, de ugye ehhez bizonyítékok is kellenének, azt viszont eddig egy darabot nem mutattál."


Ha két vers ellentétes az nem bizonyíték? :)



"Jézus után száz évvel már van fennmaradt evangéliumi töredék, amiben ráadásul pontosan ugyanaz van, mint a későbbről fennmaradt teljes evangéliumokban. Ez bizonyítja, hogy az evangélium legkésőbb a 2. század elején már létezett, ami az apostolok közvetlen utódainak ideje."


Ezerszer megbeszéltük. Biblia szerint akár néhány nap alatt is tömegesen lehettek az emberek egyistenhivőkből bálványimádók. Van legalább 100 év amiről semmiféle írás nem maradt meg, a Biblia egészét nézve pedig 400 évről beszélünk.


"Ugyan mi indokolná, hogy az apostolok semmit ne vessenek papírra abból, amit Jézustól hallottak, és csak mindent szóban adjanak át?"


Nem tudhatod hogy valóban az apostolok írása -e ez. Szerintem legjobb esetben is csak részben. Egy apostol aki angyalt kezd imádni, ugyanmár. Az egyes evangéliumok pedig másképp mesélik el ugyanazt.



"Ezek nem homályos utalások, ezek mind-mind olyan dolog, amiket csak Isten mondhat. Szóval akkor beismered végre, hogy Jézus Istennek mondja magát?"


Nem mert ezeket nem Jézus mondja hanem a pogány hamistok akiket követsz. Egyrészt ezek a versek ellentétesek a Biblia egészével és Jézus életében sincs semmi nyoma ennek.

2017. febr. 7. 09:58
 193/309 anonim ***** válasza:

"Minden próféta és könyv ezt hirdette. Ádámtól Mohamed prófétáig a Tórában, a Zsoltárokban aztán a Bibliában, aztán a Koránban. Ugyanaz az alapüzenet ami eljutott hozzánk, tehát sértetlen. Közben ezt egyesek megpróbálták önös érdekből megváltoztatni, de Isten mindig küldött újabb prófétát, Könyvet. Te leragadtál egy hamisított Bibliánál."


A Korán a hamis, mert eltér a Bibliától, holott arra alapozódik. A Biblia ószövetségi részében rengeteg Messiásról szóló jövendölés van: [link] Az is benne van, hogy a Fiú Isten és Örökkévaló Atya, uralkodása pedig örökké tart majd, erről bővebben is írtam itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Nos a zsidók szigorúan monoteisták, teljesen elképzelhetetlen róluk, hogy éppen így hamisítsák meg az Isten szavát, hogy az Fiú Istenről beszéljen. Szóval ez nem lehet hamisítás, hanem épp összecseng azzal az üzenettel, amit az angyal később Máriának mond:


"A hatodik hónapban pedig elküldte Isten Gábriel angyalt Galilea egyik városába, Názáretbe, egy szűzhöz, aki a Dávid házából származó férfinak, Józsefnek volt a jegyese. A szűznek pedig Mária volt a neve. Az angyal belépve hozzá így szólt: „Üdvözlégy, kegyelembe fogadott, az Úr veled van!” Mária megdöbbent ezekre a szavakra, és fontolgatta, mit jelenthet ez a köszöntés. Az angyal ezt mondta neki: „Ne félj, Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél! Íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz, akit nevezz Jézusnak. Nagy lesz ő, és a Magasságos Fiának mondják majd; az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját, ő pedig uralkodik a Jákób házán örökké, és uralkodásának nem lesz vége.” (Lukács 1,26-33)


Tehát ha ennek ellentmond a Korán, akkor az azért lehet, mert Mohamed hamis próféta volt.


Az újszövetséges hamisítós sztorid is teljesen hiteltelen, hiszen az apostolok utódai vértanúhalált haltak a jézusi tanításokért, a vértanúság és a szándékos hamisítás pedig kizárja egymást. Ráadásul semmi okuk nem lett volna Isten Jézust hirdetni, hiszen éppen emiatt üldözték őket, a zsidók szerint ez a legnagyobb Istenkáromlás.


"Közben is garantálta. Ezért jött annyi próféta. Mikor eltértek Istentől, küldött újabb prófétát aki felhívta erre az emberek figyelmét. Szerinted Jézus miért bírálta annyira a zsidókat?"


A zsidókat bírálta és nem az Ószövetséget. Azt Jézus mindig Isten szavaként kezelte, számtalanszor idézett belőle, a zsidókat pedig soha nem kárhoztatta azzal, hogy meghamisították az abban írtakat.


"Egyébként ez a kérdés úgy jogos ha azt kérdezzük, Jézus miért nem az emberiség kezdetén jött ha ő Isten. Fel is tettem már ezt a kérdést de nem jött értelmes válasz"


Azért, mert ez volt a terve. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy miért nem jött már el megítélni 2010-ben mindenkit. Kb. ugyabannyi értelme volna a kérdésnek.


"Emberek milliói mégcsak nem is hallottak Jézusról mert korábban éltek. Velük mi lesz? Nem igazságtalan ez szerinted?"


Ezt is elmagyaráztam már. Nekik is volt lehetőségük megismerni a Fiút. Ő ugyanis elment a hádészbe (halottak birodalma) és fölvitt magával minden olyan személyt a mennybe, akit erre érdemesnek talált.

2017. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/309 anonim ***** válasza:

"Ezt a kérdést én irtam ki mert kiváncsi vagyok a zsidó vallásúak véleményére is. Oda is tettem hogy csak zsidók válaszoljanak, de te mégis kommenteltél. Ha csak közben nem letél zsidó vallású, megintcsak a fanatizmusodat bizonyítja."


Gondolod, hogy egy zsidó szívesen leírja majd neked, hogy az eredeti héberben is Erő Isten van? Ez nekik kényes téma. Korábban próbáltam beszélni erről egy zsidóval, de nem válaszolt rá, illetve a válasza annyi volt, hogy ők Jézusról nem beszélnek.


Egyébként ismertettem az ő álláspontjukat is ebben a témában, tehát korrekt választ adtam a kérdésre.

2017. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


Mivel kijelentetted hogy ha vallásról van szó nem az eszedre hallgatsz, alapból nem voltak nagy elvárásaim veled szemben, de azt kell hogy mondjam, egy 5 éves gyerektől is értelmesebben válaszokat kapnék mint tőled. A másik kérdésnél mindenre rávágtad hogy nem bizonyíték és folyamatosan hülyéztél. Kérdésre most sem válaszolsz, csak elintézed annyival hogy Isten döntése, és visszakérdezed ugyanazt amit én részletesen ki is fejtettem. Persze ez neked mellébeszélés mert ellentétes a nézeteiddel és sokkal logikusabb az a válasz hogy Isten döntése és kész :)


Most is az a kérésem hogy ha nem vagy képes értelmes válaszokat adni akkor inkább ne kommentelj. Ne húzzuk egymás idejét. Tudod hogy melyik kérdésekre várom a választ. Azokra válaszolj légyszíves, és kicsit bővebben annál hogy "Isten döntése" ,

2017. febr. 7. 10:22
 196/309 anonim ***** válasza:

"Egyébként ez a kérdés azért lett kiirva mert Gabriel elképzelése szerint tömegesen fogják igazolni Jézus Istenségét"

Már megint hazudozol???

Arról szólt a kérdés hogy Jézus ugyanúgy Fiú-e, mint bárki más. És lám, nem ugyanúgy, de úgy sem hiszed el ha mások is ezt írják... nem kicsit vagy fanatikus...

2017. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/309 anonim ***** válasza:

"Csak te állítod hogy nem tudja Isten garantálni. Ábrahám próféta volt? És Mózes, Noé, József, stb ? Tehát mégis csak sok prófétát küldött Isten ahogy a Koránban szerepel."


Igen, de ez a sok próféta nem magát ismételgeti, hanem ott folytatja a kinyilatkoztatást, ahol az előző abbahagyta. Szó nincs arról, hogy azért kellett volna mindig egy próféta, mert az előző szava sértetlenségét nem garantálta volna Isten. Korán persze azt mondja, hogy Isten egyiknek a sértetlenséget sem tudta garantálni, mert amit Jézus által közölt, azt is 1-2 generáció alatt szanaszét hamisították. De a Korán sértetlenségét persze már tudja garantálni, az 1500 év alatt nem változott semmit. De ha a Koránét tudja, akkor az összes többi prófétáét tudja, s a Biblia és a kereszténység nem is állít mást, mint hogy a Bibliában szereplő összes póféta szava hiteles.

2017. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/309 anonim ***** válasza:

#195

Na, nem megmondtam hogy ez lesz? Ha ugyanúgy "érvelek" mint te, azzal már te se tudsz mit kezdeni :D

Semmilyen értelmes választ nem adtál a kérdésre, csak mellébeszéltél, és önmagadat hazudtoltad meg...

Ebből se esik le, mekkora fanatikus marhaság, amit művelsz?

2017. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


"Arról szólt a kérdés hogy Jézus ugyanúgy Fiú-e, mint bárki más. És lám, nem ugyanúgy, de úgy sem hiszed el ha mások is ezt írják... nem kicsit vagy fanatikus.."



Kik írja ezt? :)Te állítottad azt hogy majd tömegesen igazolják Jézus Istenségét. Ehhez képest a válaszolók nagyrészt nem értettek egyet ezzel. Talán egy válaszoló volt aki keresztény és igazat adott nektek. Te, István és Szp72 irogattok ahogy a másik kérdésnél is :)



"Na, nem megmondtam hogy ez lesz? Ha ugyanúgy "érvelek" mint te, azzal már te se tudsz mit kezdeni"


Én válaszoltam a kérdésre részletesen, ha nem értesz egyet az a te dolgod. Eddig kb. az összes válaszomra azt írtad nem értelmes, hazugság, nem bizonyíték, mellébeszélés vagy hasonlók, de te sok esetben mégcsak választ sem írtál. István legalább megpróbál válaszolni.

Igazából nincs is értelme a beszélgetésünknek mert nálad saját bevallásod szerint az észérvek nem számítanak és mindenre rávágod hogy mellébeszélés. Ebből szerintem világos kellene hogy legyen, te vagy fanatikus, nem is kicsit.

2017. febr. 7. 12:07
 200/309 anonim ***** válasza:

"Te állítottad azt hogy majd tömegesen igazolják Jézus Istenségét"

Sosem állítottam ilyesmit. Arról volt szó hogy hülyeség az állításod, miszerint bárki is olyan értelemben lenne Fiú, mint Jézus.

Komolyan, ennyire nem maradt már érved, csak a hazudozás?


"Én válaszoltam a kérdésre részletesen, ha nem értesz egyet az a te dolgod."

Az alap kérdésre még mindig nem jött válasz. Miért nem volt elég egyetlen próféta, akinek a szavát Allah garantálja az idők végezetéig? Ebben semmi logika nincs.

Ha meg az elsőét is garantálta, akkor nincs értelme akár csak egyetlen új prófétát küldeni, nemhogy többet. Ez megint teljesen logikátlan.

Szóval, hogy lehet hogy Allah ennyire pancser módon bánik a prófétáival? Ez minden, csak nem logikus...

Szóval, válaszolsz végre, vagy csak tereled a témát továbbra is, nehogy nyilvánvaló legyen hogy a Korán logikátlanságaira semmi válasz nincsen?

2017. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!