Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliában a fiú, Atya, Isten...

Bibliában a fiú, Atya, Isten fia, kifejezéseket szó szerint kell érteni vagy szimbolikusak?

Figyelt kérdés

Bibliában többször is szerepel a fiú, Isten fia kifejezés néha Jézusa esetében és más emberek, próféták esetében is. Legtöbb keresztény irányzat ez alapján Istennek gondolja Jézust, pedig nincsen egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem. A többi esetben mikor nem Jézusról van szó szimbolikusnak veszik ugyanezeket.



Erre a versre például azt mondják bizonyítja Jézus Istenégét, tehát hogy Jézus fiú Isten és biológiai értelemben Isten fia:


Zsidók 1:5 Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."



Ebben a versben Dávidról van szó és nagyon hasonlít az előzőhöz de a legtöbb keresztény szerint itt csak szimbolikusan értendő a fiú:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.



További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



Ugyanez az helyzet az Atya szónál is, mikor Istenre utalnak. Jézus Atyának szólítja Istent, ezt úgy értelmezik hogy Isten Jézus tényleges apja, más esetben pedig szimbolikus, de Jézus azt mondja Isten mindenkinek Atyja:


Efézus 4:6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja,


János 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



Ha ezeket figyelembe vesszük miért nem Isten Dávid? Vagy miért nem Isten minden izraeli? Mert Jézus istenségét vallók logikája alapján ez következik. Vagy miért nem szimbolikus minden esetben? Tehát Jézus sem Isten? Más vallásúak is válaszolhatnak, nem csak keresztények, és az ateistákat is meghallgatjuk.



2017. jan. 5. 21:32
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/309 anonim ***** válasza:

"Kettő közül melyik? Nem ártana már tisztázni."

Egyik sem. Leírtam neked hogy Jézus Krisztusnak a földi élete alatt nem volt célja bárkit is győzködni. Leírtam neked konkrét példákkal is alátámasztva, hogy milyen igék vonatkoznak rá Istenként. Ha ennyit sem értesz meg, hogy Jézus nem egyenlő az ember Jézussal, hanem már előtte is létezett mint Isten, és ugyanezt az Isteni hatalmat kapta vissza mennybemenetelekor, akkor bocsi, de elég reménytelen eset vagy...

2017. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


Látom már hogy értelmes választ nem kapok tőled. Esetleg más meg tudja válaszolni?

2017. jan. 31. 09:44
 123/309 anonim ***** válasza:

Ismered azt a szólást, hogy hülye kérdésre hülye válasz? :D

Ezt magyarázom, hogy eleve rosszul indulsz neki, és így alapvetően értelmetlen mind a felvetésed, mind az ebből kiinduló kérdéseid.

Csak gondolj már bele egy kicsit abba amit Filippi 2:6-8 ír! Maga mögött hagyta Istenségét és szolgai formát vett magára amíg testben köztünk járt. Te pedig folyamatosan azon erősködsz hogy miért nem volt nyilvánvaló az Istensége, amikor épp maga mögött hagyta az Istenségét...

Az, hogy a "Biblia alapján", nem egyenlő azzal, hogy "Jézus földi élete alatt". Ha ebből a hibás következtetésből kiindulva kérdezel bármit is, arra egyszerűen nem létezik jó válasz, hisz eleve a kérdésnek nincs értelme.

2017. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


Hülye kérdés hogy miért nem követték Jézust miközben szerinted Isten? :) Te egy könyv alapján, amit Jézus után többszáz évvel később raktak össze, azt állítod Jézus Isten. Továbbá azt is hogy a mai Biblia Isten szava, amiből az következik hogy Jézus életéből is látnunk kellene hogy Isten. Legalább is a te elméleted alapján. Ennyire egyszerű, de nem vagy képes válaszolni erre. Újra megkérdezem. Ha a Biblia szerint Jézus Istensége nyilvánvaló, az emberek miért nem követték?


1, Az emberek látták hogy Jézus Isten, de valamiért mégsem követték


2, Jézus tettei és szavai ellenére sem látták hogy Jézus Isten és ezért nem követték.


Ja és persze ott a megváltás kérdése ami szerinted Jézus eljövetelének a célja, de erre szintén nem vagy képes válaszolni.

2017. jan. 31. 10:45
 125/309 anonim ***** válasza:

"Továbbá azt is hogy a mai Biblia Isten szava, amiből az következik hogy Jézus életéből is látnunk kellene hogy Isten. "

Na itt a gond. Hol van itt ok-okozati összefüggés a kettő között?


Olvasd újra az előző kommentem utolsó bekezdését, kérlek, és próbáld meg annak viszonylatában újraértelmezni a kérdésed!

2017. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/309 A kérdező kommentje:
Gabriel csak mellébeszélsz és kerülöd a válaszadást. A másik kérdésnék is ugyanezt tetted.
2017. jan. 31. 17:33
 127/309 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz még azon se hogy nincs értelme a kérdésednek, mivel eleve hibás feltételezésen alapul?

Egyszerűen nincs mit válaszolni rá, mert semmilyen válasznak se lenne köze a valósághoz, ha már eleve a kérdésnek sincs...

2017. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/309 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus egyszersem mondja hogy ő Isten és nem kéri hogy imádják"


Mikor hagyod már végre abba ezt a fanatikus hazudozást? Már legalább egy tucat verset mutattam, amiből egyértelműen következik, hogy Jézus Istennek mondja magát. És arra is mutattam, hogy elfogadta az imádatot. Ha nem lenne Isten, nem fogadná el többször is, hanem megfeddte és fölállította volna az eléje boruló és Őt imádni készülő tanítványokat, ahogy az angyal tette Jánossal, vagy ahogy Kornéliusz tette Péterrel. Tényleg annyira elvakít a fanatizmus, hogy egy ilyen egyszerű logikai levezetést is képtelen vagy már fölfogni?


Itt van néhány vers Jézus Istenségének bizonyításához, amit korábban gyüjtöttem ki. Ezeket Jézus mondja magáról:


Máté 18,20

,,Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük.”


Erre csak akkor képes, ha Isten. És itt is:


Máté 28,20

,,és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.”


Máté 11,27

"Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja."


János 14,7-9

"Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok.” Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” „Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?"


Nincs olyan ember, akiről azt lehetne mondani, hogy aki őt látta, az Atyát látta. Jézusra csak azért lehet ezt mondani, mert Ő nem csak ember, hanem Isten is. Ő az Atya tökéletes Fia, örököse, képmasa és visszatükröződése. S mielőtt eljött közénk, az Atyánál volt, ezért tehát bensőséges kapcsolatban van vele, tehát jobban ismeri akármelyik földi prófétánál:


János 8,23

"De ő megmagyarázta nekik: „Ti innen alulról valók vagytok, én meg felülről való vagyok, ti e világból vagytok, én nem e világból vagyok."


János 16,28

"Eljöttem az Atyától, a világba jöttem, de most itthagyom a világot, és visszatérek az Atyához."


Itt is arról beszél, hogy mielőtt ember volt, Istenként létezett. De legalábbis sima ember semmiképp nem lehet ez alapján, minimum a legnagyobb angyal kell legyen ehhez, ezt még a Jehova tanúi is felismerték.


És ezek alapján jól mondta János apostol:


János 1,18

"Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Isten, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt."


János 8,58

Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.”


János 17,5

"Most te is dicsőíts meg, Atyám, magadnál: részesíts abban a dicsőségben, amelyben részem volt nálad, mielőtt a világ lett."


Vagyis Jézus már a világ megteremtése előtt ott volt Isten mellett, dicsőségben.


János 17,24

"Atyám, azt akarom, hogy akiket nekem adtál, ott legyenek velem, ahol vagyok, s lássák dicsőségemet, amelyben részesítettél, mivel már a világ teremtése előtt szerettél."


Itt is.


János 17,10

"mert a tieid - hiszen ami az enyém, az a tied, s ami a tied, az az enyém -, és én megdicsőültem bennük."


Mindaz, ami az Atyáé, az Övé, mert Ő és az Atya egyek, ezt Jézus többször elmondta.


Még ezekből sem világos neked, hogy Jézus Isten? Szerinted ezek egy sima emberi prófétáról szólnak? Akkor Mózes vagy Ézsaiás miért nem mondott ilyeneket magáról? Hogy például "aki engem látott, az Atyát is látta." Vagy: "ami az Atyáé, az az enyém." Nos? Tényleg ideje lenne már végre elismerned, hogy csúfosan felsültél ezen a vitaszálon, és hogy semmit nem értesz a kereszténységhez. Éppen eleget égetted már magadat. Mondtam már, maradj a Koránnál, neked az való, de ne gyere ide olyanban okoskodni, amihez hülye vagy!


"több tucat vers ellentétes Jézus Istenségével."


Egyet mondj! Eddig minden érved megfeneklett Jézus kettős természetén, mármint hogy Ő nem csak Isten, hanem ember is volt.


"Ha Jézus valóban Isten lenne akkor ezt ő maga mondaná, nem pedig olyanok akik sosem látták."


Honnan tudod, hogy nem mondta? Rengeteg dolog nem került feljegyzésre a szavaiból, tetteiből, ezt is elmondja az evangéliumíró. A ránk maradt feljegyzésekben valóban nincs olyan Jézus szájából elhangzó mondat, hogy "Isten vagyok", de ha más mondja róla, és azt elfogadja, sőt, megdícséri az ezen hitben lévőket, az nem ugyanaz? Másrészt rengeteg olyan dolgot mondott, amiből világosan következik, hogy Isten. Vagy szerinted ha például egy gyilkos nem jelenti ki magáról, hogy én egy gyilkos vagyok, de azt elmondja, hogyan ölt meg egy ártatlan járókelőt az utcán, az nem ugyanazt jelenti? Komolyan, már annyiféle példázaton keresztül magyaráztuk ezt neked, hogy egy óvodás gyerek is megértette volna ennyiből!


" Persze majd Pál apostol meg Mónika és még ki tudja milyen szent egyenlő lesz Mózessel és a többi prófétával. Kizárt."


Az apostolok voltak azok, akik találkoztak Jézussal és megírták az Újszövetséget, mi köze ennek Mózeshez és a többi prófétához?


"Akkor várom a Jézus utáni próféták neveit."


Várjad. Már írtam példákat. Azt pedig nem hiszem, hogy a vég idején lennénk, szóval szerintem még nem jött el az az idő, amikor a próféták megsokasodnak majd.


"Nálad fanatikusabb keresztény nincs is ezen az oldalon."


És miért vagyok fanatikus? Mert nem hiszem el, amit az iszlám mond? Mert nem hiszek a prófétádnak?


"Egy másik vallással kapcsolatban nem nagy dolog elismerni a tévedésedet, de az nehezedre esik hogy elismerd, amiben egész életedben hittél, hazugság."


Éppen ezt ismertem el, amikor elvetettem a Jehova tanús nézeteket. Az ugyanis egy teljesem más világnézet volt egy teljesen más biliaértelmezéssel. Szerintük pl. Jézus csak egy angyal, tagadják az evolúciót stb...


"De te azt állítod a Biblia szerint egyértelmű Jézus istensége és ha a Biblia Isten szava akkor a te elméleted szerint a gyakorlatban is egyértelmű kellene hogy legyen. Ez itt a probléma."


Mondtam már, a probléma a te fejedben van, ha te csak egy olyan Istent tudsz elképzelni, akinek az a kényszere, hogy minden embert meggyőzzön, még a szándékosan megtérni nem akarókat is. Istennek azonban nincs ilyen kényszere.


"Nem csak ezt mondtátok, hanem azt is hogy Jézus született mint Isten és nem volt hatalma, azt Istentől kapta. Már sokszor mondtam hogy Isten nem születik és mindig is rendelkezett hatalommal."


Azt csak a Korán mondja, hogy nem születik. De ez éngem abszolút nem érdekel. Azt viszont mi is valljuk, hogy a Fiú Isten mindig is rendelkezett hatalommal. A Biblia írja, hogy minden a Fiú által teremtetett, tehát az idő is. Vagyis nem volt olyan idő, amikor a Fiú ne létezett volna.


"Megint a szokásos történet. Ha érdek úgy kívánja akkor a három egy, máskor meg külön három személyiség. Jézus egyértelműen megkülönbözteti magát Istentől tehát nem lehetnek egyek. Ezt még A tanúk is látják pedig őket nevezed fanatikusnak."


A Szentháromság lényegi és nem teljes egyenlőséget, vagyis egylényegűséget tanít. Tehát a Szentháromságban hívők vallják a személyek közti valóságos és örök különbséget. Az Atya és a Fiú nem egyenlőek sem személyükben sem származásukban, hanem minden másban, és ezt a minden mást nevezzük lényegnek.


"Jézus nem hazudott mivel Isten prófétája. Az egyház hazudik és azok akik belehamisítottak a Bibliába. Te őket követed, nem Jézust."


A te Jézusod sehol nincs az 1.-5. században, úgyhogy szerintem inkább a Korán hazudik Jézusról. Az Egyház által történő hamisításra pedig még eddig egyetlen bizonyítékot sem tudtál mutatni. Amiket annak hazudol, azok is inkább a kereszténységet támasztják alá. Hiszen ha számos eretnek irat fennmaradt, akkor miért pont a korános Jézusról nincs semmi? Másrészt egyetlen fennmaradt apokrif sem szól muszlim Jézusról, még a legvadabb eretnekségek is távol állnak tőle.


"Azt mondja Ábrahám nem csinált semmit, vagy ha mégis azt Isten nem számította be neki. Aki nem tesz semmit csak hisz az jutalmat kap, majdhogynem azt mondja hogy aki fáradozik az még rossz is."


Nem mond ilyet. Pál azt tanítja, hogy az üdvösség hit által van és nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedhessen. Ezzel pedig egyáltalán nem azt mondja, hogy egy hívő embernek nincs szüksége az igaz cselekedetekre, épp ellenkezőleg, ez mutatja meg, hogy az egyén hite igaz. Jézus sem mond mást: "És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát." Vagyis aki hallja és nem cselekszi, az azért tesz így, mert nem hitt neki. Ha hitt volna, akkor Jézus szavai szerint is cselekedne. De ebből egyáltalán nem következik, hogy az üdvösségünk nem hit által történik. Az igaz cselekedetek csak az igaz hit bizonyítékai. Persze nyilván ezt sem fogod érteni, ezért mondom, hogy maradj a Koránnál, és nem gyere ide olyanban okoskodni, amihez nem értesz.


"Egyébként itt van egy szép hosszú írás erről: [link]


Itt ugyanaz a marhaság van levezetve, csak hosszabb körítéssel.


"Nem, mert ti azt állítjátok Jézus eljövetelének a célja a megváltás volt tehát szerintetek ez volt a munkája."


Meg a tanítás/igehirdetés.


"Miért hirdetné ki Jézus hogy elvégezte a munkát, mikor az még hátravolt? Vagy ha ez csak a tanításra vonatkozik akkor azt mondaná hogy végeztem a tanítással de a megváltás hátra van."


Hát éppen ezt mondja, csak olvass tovább! Nem fejezte be ezzel a beszédét, csak te abbahagytad az idézést, nyilván a számodra kedvező résznél... De az is ott van, hogy milyen munkára értette az "elvégeztem"-et.

2017. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/309 A kérdező kommentje:

Istvan35


"Mikor hagyod már végre abba ezt a fanatikus hazudozást? Már legalább egy tucat verset mutattam, amiből egyértelműen következik, hogy Jézus Istennek mondja magát."


Kértem hogy mutass olyan verset amiben Jézus maga mondja hogy Isten vagyok, imádjatok. Mivel ilyen verset nem mutattál te vagy hazug.



"Itt van néhány vers Jézus Istenségének bizonyításához, amit korábban gyüjtöttem ki."


Ugynaezeket a verseket ismételgeted, de a kérdéseimre kerülöd a válaszadást. A másik kérdésnél már tisztáztam ezeket.



"Nincs olyan ember, akiről azt lehetne mondani, hogy aki őt látta, az Atyát látta. Jézusra csak azért lehet ezt mondani, mert Ő nem csak ember, hanem Isten is."


Ezzel csak az a gond hogy nem igaz. Az emberek nagyrésze miért nem látta hogy ő Isten?



"Éppen eleget égetted már magadat. Mondtam már, maradj a Koránnál, neked az való, de ne gyere ide olyanban okoskodni, amihez hülye vagy!"


Jólvan, látom a sértegetés folyamatos. Semmi gond, megszoktam, már nem is várok tőled mást :) Egyébként te olyasmit magyarázol amit még csak elképzelni sem tudsz, és te is azt mondtad hogy felfoghatatlan.



"Egyet mondj! Eddig minden érved megfeneklett Jézus kettős természetén, mármint hogy Ő nem csak Isten, hanem ember is volt."


Rengeteg ilyen vers van:


János 14:1 "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.


Vagyis megkülönbözteti magát Istentől. Nem azt mondja hogy mi vagy bennünk.



János 20:17 Jézus ezt mondta neki: "Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez."


Itt is megkülönbözteti magát Istentől, és ahogy mondtam az Atya szimbólikus, nem szó szerint értendő mert azt mondja a ti Atyátokhoz ahogy a fiú is szimbólikus.



János 8:54 Jézus így válaszolt: "Ha én dicsőíteném magamat, a dicsőségem semmi volna: az én Atyám az, aki megdicsőít engem, akiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,


Vagyis Jézus semmi Istenhez képez, tehát nem lehet Isten.


János 8:42 Jézus így szólt hozzájuk: "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.


Jézus nem magától jött, hanem Isten küldte. Tehát nem lehet Isten, Istent nem lehet küldözgetni.



János 14:28 Hallottátok, hogy én megmondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örülnétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.


Az Atya nagyobb nála így nem lehetnek egyenlőek. Hiába jössz azzal hogy ezt emberként mondja. Akkor hozzá tenné hogy majd később egyenlőek lesznek



"János 5:19 Megszólalt tehát Jézus, és ezeket mondta nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek: a Fiú önmagától semmit sem tehet,"


Ha a Fiú Isten akkor miért nem tehet önmagától semmit? Egy Isten aki tehetetlen? Legfeljebb egy pogány vallásban.



És ez csak János evangéliuma. Elég vagy kell még?



"Honnan tudod, hogy nem mondta? Rengeteg dolog nem került feljegyzésre a szavaiból, tetteiből, ezt is elmondja az evangéliumíró."


Persze, végül is az teljesen elhanyagolható információ hogy ő Isten :) Minek említeni. A többszáz oldalas Bibliába ez már nem fért bele egyszer sem :)



"Komolyan, már annyiféle példázaton keresztül magyaráztuk ezt neked, hogy egy óvodás gyerek is megértette volna ennyiből!"


Te nem magyaráztál el semmit. Kérdeztem, hogy ha Jézus Isten, miért nem követték? Persze hogy nincs válasz. Még arra sem vagy képes válaszolni hogy mi a megváltás ami szerinted a keresztény vallás alapja.



"Várjad. Már írtam példákat. Azt pedig nem hiszem, hogy a vég idején lennénk, szóval szerintem még nem jött el az az idő, amikor a próféták megsokasodnak majd."


Nem írtál, csak apostolokat akik nem próféták. Előtte meg azt mondtátok hogy Jézus után nincs több próféta, csak ezt visszavontátok mert akkor bukta az elméleted.



"És miért vagyok fanatikus? Mert nem hiszem el, amit az iszlám mond? Mert nem hiszek a prófétádnak?"


Mert mindenre gondolkodás nélkül rávágod hogy nem bizonyíték. Minden pogány hamisítást védesz, amivel csak a saját vallásodnak ártasz. Letagadod a nyilvánvaló bizonyítékokat, még a bibliai verseket is ha azok ellentétesek a nézeteiddel. Te magad is elismered hogy a Bibliában vannak tévedések, de állítod hogy isteni kinyilatkoztatás és nem történt hamisítás. Az iszlámra persze egyből rávágod hogy hamisítás miközben még a Koránt sem olvastad. Nagyjából ezért vagy fanatikus.

2017. febr. 1. 21:16
 130/309 A kérdező kommentje:

"Éppen ezt ismertem el, amikor elvetettem a Jehova tanús nézeteket. Az ugyanis egy teljesem más világnézet volt egy teljesen más biliaértelmezéssel. Szerintük pl. Jézus csak egy angyal, tagadják az evolúciót stb.."



Pedig pont te mondtad hogy a növények napfény nélkül is elélnek és Isten 7x24 óra alatt teremtette a világot :) Jó hogy nem azt mondod a föld lapos :)



"Mondtam már, a probléma a te fejedben van, ha te csak egy olyan Istent tudsz elképzelni, akinek az a kényszere, hogy minden embert meggyőzzön, még a szándékosan megtérni nem akarókat is. Istennek azonban nincs ilyen kényszere."


Ez abból következik amit ti állítotok. Ha egy Jézus után többszáz évvel később összeállított könyv szerint, ami szerintetek Isten szava, Jézus egyértelműen Isten, akkor Jézus életéből is egyértelmű kellene hogy legyen. Nem gondolod hogy ez egy nagy ellentmondás? Te egy könyv alapján állítod hogy Jézus Isten de akik személyesen látták ez nem esett le nekik.



Azt csak a Korán mondja, hogy nem születik. De ez éngem abszolút nem érdekel. Azt viszont mi is valljuk, hogy a Fiú Isten mindig is rendelkezett hatalommal. A Biblia írja, hogy minden a Fiú által teremtetett, tehát az idő is. Vagyis nem volt olyan idő, amikor a Fiú ne létezett volna.


Nem, a Biblia is azt mondja, nem születik Isten. Pogány vallásokban persze születik, meg az egyházad szerint is akiket követsz. Ha születik nem létezhet mindig, és mivel szüksége van szülőre, nem is lehet Isten.



"A Szentháromság lényegi és nem teljes egyenlőséget, vagyis egylényegűséget tanít. Tehát a Szentháromságban hívők vallják a személyek közti valóságos és örök különbséget. Az Atya és a Fiú nem egyenlőek sem személyükben sem származásukban, hanem minden másban, és ezt a minden mást nevezzük lényegnek."


Ha személyükben különböznek nem lehetnek egyek, vagyis nem lehet egy Isten a szentháromságban. Ez azt jelenti hogy te három istent imádsz, a keresztény vallás pedig politeista.



"A te Jézusod sehol nincs az 1.-5. században, úgyhogy szerintem inkább a Korán hazudik Jézusról. Az Egyház által történő hamisításra pedig még eddig egyetlen bizonyítékot sem tudtál mutatni. Amiket annak hazudol, azok is inkább a kereszténységet támasztják alá. Hiszen ha számos eretnek irat fennmaradt, akkor miért pont a korános Jézusról nincs semmi? Másrészt egyetlen fennmaradt apokrif sem szól muszlim Jézusról, még a legvadabb eretnekségek is távol állnak tőle."


Mondtam már hogy Barnabás evangéliuma erről szól. Amúgy meg te magad is elismerted hogy a Bibliában vannak tévedések. Ez bizonyítja hogy meghamisították.



"Az igaz cselekedetek csak az igaz hit bizonyítékai. Persze nyilván ezt sem fogod érteni, ezért mondom, hogy maradj a Koránnál, és nem gyere ide olyanban okoskodni, amihez nem értesz."


Ez érdekes, mert az alábbi cikk írója nem muszlim, hanem keresztény :) Biztos ő sem ért hozzá, azért írt oldalakat erről.



"Hát éppen ezt mondja, csak olvass tovább! Nem fejezte be ezzel a beszédét, csak te abbahagytad az idézést, nyilván a számodra kedvező résznél... De az is ott van, hogy milyen munkára értette az "elvégeztem"-et."


Tovább olvastam de semmi olyat nem ír hogy ez csak a tanításra vonatkozik, a megváltás meg hátra van. Különben is szerintetek Jézus eljövetelének a célja a megváltás. Semmi értelme hogy kijelentse az embereknek hogy elvégezte a munkát mikor a fő munka még hátra van. Ez is bizonyítja hogy csak az egyház hazugsága a megváltás. Ha nem lenne hazugság akkor nem kerülnéd a válaszadást :) Elmagyarázod végre a megváltást?

2017. febr. 1. 21:35
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!