Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliában a fiú, Atya, Isten...

Bibliában a fiú, Atya, Isten fia, kifejezéseket szó szerint kell érteni vagy szimbolikusak?

Figyelt kérdés

Bibliában többször is szerepel a fiú, Isten fia kifejezés néha Jézusa esetében és más emberek, próféták esetében is. Legtöbb keresztény irányzat ez alapján Istennek gondolja Jézust, pedig nincsen egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem. A többi esetben mikor nem Jézusról van szó szimbolikusnak veszik ugyanezeket.



Erre a versre például azt mondják bizonyítja Jézus Istenégét, tehát hogy Jézus fiú Isten és biológiai értelemben Isten fia:


Zsidók 1:5 Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."



Ebben a versben Dávidról van szó és nagyon hasonlít az előzőhöz de a legtöbb keresztény szerint itt csak szimbolikusan értendő a fiú:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.



További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



Ugyanez az helyzet az Atya szónál is, mikor Istenre utalnak. Jézus Atyának szólítja Istent, ezt úgy értelmezik hogy Isten Jézus tényleges apja, más esetben pedig szimbolikus, de Jézus azt mondja Isten mindenkinek Atyja:


Efézus 4:6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja,


János 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



Ha ezeket figyelembe vesszük miért nem Isten Dávid? Vagy miért nem Isten minden izraeli? Mert Jézus istenségét vallók logikája alapján ez következik. Vagy miért nem szimbolikus minden esetben? Tehát Jézus sem Isten? Más vallásúak is válaszolhatnak, nem csak keresztények, és az ateistákat is meghallgatjuk.



2017. jan. 5. 21:32
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/309 anonim ***** válasza:

"a próféta Jézus esetébe viszont mindenre van logikus válasz. "

Éppen ellenkezőleg. Ha a próféta Jézust vennénk alapul, akkor hogy hívhatja őt bármely Bibliai személy Istennek? Akkor hogy teremthetett volna mindent az Atyával együtt? Akkor hogy lehetne a megtestesült Isteni Ige? Akkor hogy kaphatott volna meg minden hatalmat a mennyben és a földön is? Akkor hogy lehetne különb még az angyaloknál is? Akkor hogy vethetné alá Ő maga a Sátánt?


A Biblia szemszögéből semmi értelme a próféta Jézusnak. Lehet hogy a Koránban mást írnak róla, lehet hogy nem hiszel a Bibliai Jézusban, de hogy a Biblia alapján próbálnád csak egy sima embernek, egy prófétának beállítani, azzal újra és újra fel fogsz sülni.


Már eddig is hazudoztál itt össze vissza, hogy a Bibliából ne derülne ki hogy Jézus Isten, amikor ez szó szerint benne van! Hova akarod még ezt folytatni, ha azt sem ismered el hogy a fő kérdéseddel teljesen felsültél?

2017. jan. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/309 A kérdező kommentje:

István


"Válaszolni? Mire? Egyetlen érvet nem tudtál írni, amit ne cáfoltunk volna meg már legalább tízszer."


Ezt ugye nem gondolod komolyan? :) Semmit nem cáfoltál meg, és azt mondod én vagyok hazug?



"Szerinted hányszor adtunk már erre is választ? Hányszor le lett már írva, hogy a Biblia szerint próféta minden olyan ember, aki ihletett kijelentést kap,"


Ez csak a te elképzelésed. Persze, biztosan egy akármilyen szentnek nevezett ember úgyanúgy próféta mint például Mózes? :) Ezt csak azért találtad ki mert különben bukna a magyarázatod. A másik kérdésnél is egy válaszoló azt mondta nincs Jézus után próféta. Ha mégis van akkor várom a neveket.



"És persze sokszor volt már olyan, hogy nem tudtam válaszolni, olyan is, hogy meggyőztek valamiben. Szóval egyáltalán nem ezért kapod a hülyézéseket."


Azért hülyézel mert nem tudsz értelmes válaszokat adni és inkább hazudsz magadnak, csak ne kelljen elismerned hogy tévedtél. Persze ezzel magadnak ártasz, de te dolgod.



"Ez meg miféle marhaság már megint? Szerinted a zsidók, akik Jézus életére törtek, tudták, hogy az Istent mennek megölni?"


Ezzel elismerted hogy Jézus nem lehet Isten. Eddig azt mondtátok Jézus Istensége nyilvánvaló, most meg azt hogy a zsidók nem látták Jézust Istennek.



"Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön" - már ennyiből teljesen egyértelmű, hogy Jézus Istennek vallotta magát, és rengeteg ilyen vers van még. De te ugye továbbra is hazudni fogol, igaz? :)


Ezt a verset már megbeszéltük. Nem így van. Születésekor nem volt hatalma Jézusnak és itt a földön sem. Egy Isten akinek egyszer van hatalma máskor nincs. Aztán azt is megbeszéltük hogy Isten nem születik, csak a pogány vallásokban: Ésaiás próféta könyve 43:10 Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz. Tehát kizárt hogy Jézus Isten legyen. Persze ha egy hamisított vallást követsz, abban minden lehetséges, csak nem igaz.



"Szavaiból és tetteiből is egyértelmű volt."


Előbb még azt mondtad hogy a zsidók nem látták Jézust Istennek, most meg azt hogy Jézus szavaiból és tetteiből is egyértelmű. Folyamatosan ellentmondasz magadnak.



"De megjelent neki és beszélt vele, nem olvastad? Meg is vakult emiatt egy időre. És persze bensőséges kapcsolatban volt vele, mint ahogy a többi apostol."


Persze, bensőséges kapcsolatban volt vele :) Annyira hogy meg is változtatta Jézus tanítását. Ezt nem én állítom hanem keresztények is.



"Vagyis ezt a munkát végezte el, de ez még nem jelenti azt, hogy nincs más teendője."


Kár hogy ilyet nem ír, csak te képzeled oda. Nem mondja hogy elvégeztem a munkát, kivéve ezt és ezt. Semmi ilyen nincs. Kijelenti hogy elvégezte amivel Isten megbízta. Teljesen egyértelmű. Nincs semmiféle megváltás, ez egy emberi hazugság, ezért nem is tudod megmagyarázni és kerülöd a válaszadást.

2017. jan. 27. 18:31
 113/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


"Éppen ellenkezőleg. Ha a próféta Jézust vennénk alapul, akkor hogy hívhatja őt bármely Bibliai személy Istennek? Akkor hogy teremthetett volna mindent az Atyával együtt? Akkor hogy lehetne a megtestesült Isteni Ige? Akkor hogy kaphatott volna meg minden hatalmat a mennyben és a földön is? Akkor hogy lehetne különb még az angyaloknál is? Akkor hogy vethetné alá Ő maga a Sátánt?"



Olyan ember nevezi Jézust Istennek aki még csak nem is látta, vagy olyan aki gondolkodás nélkül leborul egy angyal előtt és Istenként imádni kezdi. Ilyen emberek véleménye kicsit sem mérvadó. Születésekor nem volt hatalma Jézusnak és itt a földön sem. Egy Isten akinek egyszer van hatalma máskor nincs nem hihető. Isten nem születik, : Ésaiás próféta könyve 43:10 Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz. Továbbá minden ember különb lehet az angyaloknál ha Isten parancsa szerint élnek. A Sátán pedig tehetetlen ha nem hallgatsz rá, ehhez nem kell Jézusnak lenned. "János 16:15 Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek." Ez pedig Isten üzenetére vonatkozik, abból merít és továbbítja az embereknek, nem pedig Istenségére. Röviden ennyi.


Az Isten Jézus ezernyi kérdést vet fel amire nem tudsz válaszolni, a próféta Jézus viszont illeszkedik a képbe.



"A Biblia szemszögéből semmi értelme a próféta Jézusnak. Lehet hogy a Koránban mást írnak róla, lehet hogy nem hiszel a Bibliai Jézusban, de hogy a Biblia alapján próbálnád csak egy sima embernek, egy prófétának beállítani, azzal újra és újra fel fogsz sülni."



Mondtam már hogy a próféták nem egyszerű emberek. Még arra sem tudsz válaszolni Jézus miért is jött el a földre és milyen bűnöktől váltotta meg az embereket. Persze arra sem hogy Jézus miért nem mondta hogy ő Isten és arra sem hogyha Jézus Isten és szerinted ez egyértelmű akkor miért követték alig életében? Továbbá miért 2000 éve jött el és mi lesz azokkal az emberekkel akik Jézus előtt éltek, és még sok ilyen kérdés. Na most akkor ki sült fel? Válaszolsz ezekre a kérdésekre vagy kerülöd ahogy eddig?

2017. jan. 27. 18:56
 114/309 anonim ***** válasza:

"Na most akkor ki sült fel? "

A fő kérdésben, Jézus Fiúságával kapcsolatban, te. Hogy Jézus Istensége nincs benne a Bibliában, te.

És amikor szembesítelek azzal hogy milyen nyilvánvaló hazugságokkal operálsz, akkor sem nézel magadba, hanem csak gyorsan eltereled a témát.

Hisz oldalakon keresztül ismételgetted hogy Jézus Istensége nem derül ki a Bibliából. Rávilágítottam többször is hogy szó szerint benne van, erre végül inkább gyorsan eltereled a témát azzal hogy az ő szavuk nem mérvadó.


Komolyan hova menjünk tovább bármilyen kérdéssel, ha fanatizmusodban már nyíltan hazudozol, amikor meg nem húzható tovább a hazugságod, akkor közlöd hogy ami egyértelműen megcáfol, az nem mérvadó?

Minek játsszuk le még tízszer ugyanazt, hogy mondasz egy hülyeséget, amit megcáfolok, amire te vagy hazudozni kezdesz vagy a témát terelni, csak hogy véletlen se kelljen szembesülnöd az igazsággal?

2017. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


Nem válaszolsz a kérdésre. Ha Jézus valóban Isten ahogy te állítod és valóban ez van a Bibliában akkor miért nem követték Jézust életében? Ha a Bibliában ez nyilvánvaló akkor Jézus életéből is nyilvánvaló kell hogy legyen, hiszen szerintetek a Biblia Isten szava. Egyértelműen látszik hogy amit állítsz nem igaz Jézusra.

2017. jan. 28. 21:25
 116/309 anonim ***** válasza:

A Biblia nem csak az evangéliumokból áll.

Szóltam már hogy felesleges értelmetlen elvárásokból kiindulni és magadat Isten fölé helyezni (mert ezt teszed, hiszen hiába van benne a Bibliában hogy Jézus Isten, te úgy döntesz hogy ez csak akkor lenne hihető ha ezt akkor és úgy prezentálná, ahogy ezt TE elvárod tőle).

2017. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/309 anonim ***** válasza:

De tudod mit? Csak most, csak neked, megpróbálom mégegyszer :D

Szóval, Filippi 2:6-8 elég tisztán leírja nekünk hogy Jézus pont Istenségét hagyta maga mögött amikor eljött közénk emberként. Mert nem az volt a célja hogy bárkit is győzködjön, hanem hogy tanítson (és igen, egy próféta is tud tanítani, de ez nem azt jelenti hogy aki tanít, az csak próféta lehet) és megadja nekünk a megváltás lehetőségét.

De Istensége nyilván nem abból kell nyilvánvaló legyen hogy emberként milyen volt. Ez olyan, mintha egy tanár tanítói képességeinek bizonyítását keresnéd abban, hogy hogyan főz...

Jézusról nem csak akkor van szó a Bibliában, amíg emberként köztünk járt. Hanem számtalan ige szól róla Istenként, Mennyei Királyként emberként születése előttről vagy utánról.

Például tudjuk hogy minden, ami csak teremtve lett, az a Fiú, Jézus közreműködésével teremtetett. (János 1:3)

Vagy hogy még az angyalok is imádattal tartoznak neki. (Zsidók 1:6)

Tudjuk hogy Jézus Krisztus örökké uralkodik. (11:15)

Lehetne még sorolni, de lényeg a lényeg, számtalan kijelentés van a Bibliában a Fiúról, Jézusról, mint Istenről (hisz emberre egyik sem lehet igaz, ha próféta, ha nem). És akkor is benne vannak a Bibliában, ha te nem tekinted őket mérvadónak. Szóval ha nem is hiszel ebben az egészben, Jézus a Biblia szavai alapján attól még ugyanúgy Isten marad.

2017. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/309 anonim ***** válasza:

"Ezt ugye nem gondolod komolyan? :) Semmit nem cáfoltál meg, és azt mondod én vagyok hazug?"


Egy oyan fanatikus, aki konkrét tényeket is tagad, vajon mikor ismerné el, hogy a kereszténységet támogató érvek sokkal meggyőzőbbek? Nyugi, ezt nem várom el tőled :) Azt viszont evárnám, hogy a "Jézus Isten-e a Biblia szerint" vitában beismerd a vereségedet.


"Ez csak a te elképzelésed. Persze, biztosan egy akármilyen szentnek nevezett ember úgyanúgy próféta mint például Mózes? :) Ezt csak azért találtad ki mert különben bukna a magyarázatod."


Nem, egyszerűen mert ezt anították az apostolok:


"Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy Istentől származnak-e, mert sok hamis próféta ment ki a világba. Az Istentől származó lelket erről ismeritek fel: minden lélek, amely vallja, hogy Jézus Krisztus testben jött el, Istentől van. S minden lélek, amely nem vallja meg Jézust, nem Istentől való, hanem az antikrisztusé, akiről hallottátok, hogy eljön, és már most a világban is van." (1János 4,1-3)


"A másik kérdésnél is egy válaszoló azt mondta nincs Jézus után próféta. Ha mégis van akkor várom a neveket."


Erre semmi szükség. A Biblia beszél Jézus utáni prófétákról, ennyi elég, hogy cáfoljalak. Mellesleg olyat is ír, hogy a vég ideje előtt megsokasodnak majd a próféták.


"Azért hülyézel mert nem tudsz értelmes válaszokat adni és inkább hazudsz magadnak, csak ne kelljen elismerned hogy tévedtél."


Ez hülyeség. Pl. amikor még a Jehova tanúi nézeteit vallottam, szp72-nek egy az egyben beismertem többször is, hogy tévedtem és sokkal meggyőzőbbek az érvei. De te hülyeségeket írkálsz, többnyire. Ahol pedig nem, azt szintén elismertem (lásd amit a "Korán a más nézeten lévék lemészárlására buzdít-e" témához írtam a másik kérdésnél). Szóval sehogy sem tdod rámhúzni, hogy fanatikus vagyok, bocsi :) Ez rám a legkevésbé jellemző, rád viszont nagyon is.


"Ezzel elismerted hogy Jézus nem lehet Isten. Eddig azt mondtátok Jézus Istensége nyilvánvaló, most meg azt hogy a zsidók nem látták Jézust Istennek."


Tehát mert nem fogadta el minden zsidó Jézust Istennek, ezért nem lehet Isten? Nem hitt neki mindenki, ez csak ennyit bizonyít. Ráfogták, hogy az ördög hatalmával teszi a csodákat.


"Ezt a verset már megbeszéltük. Nem így van. Születésekor nem volt hatalma Jézusnak és itt a földön sem. Egy Isten akinek egyszer van hatalma máskor nincs."


Azt beszéltük meg, hogy ezeket a szavakat feltámadása után közvetlenül mennybemenetele előtt mondta. Igen, egy Isten, aki igy időre letette hatalmát, amíg ember volt, aztán feltámadása után visszakapja, ezt mondjuk kezdettől, mert ez van a Bibliában.


"Aztán azt is megbeszéltük hogy Isten nem születik, csak a pogány vallásokban"


Meg a Bibliában:


"Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk. Az uralom az ő vállán lesz, és így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme!" (Ézsaiás 9,5)


"Ésaiás próféta könyve 43:10 Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz. Tehát kizárt hogy Jézus Isten legyen."


Itt olyan istenek nemlétéről beszél, akik nem belőle forrásozódnak. A Fiú viszont egy az Atyával, nem egy másik Isten, hanem lényegében ugyanaz, ezt tanítja a Szentháromság.


"Előbb még azt mondtad hogy a zsidók nem látták Jézust Istennek, most meg azt hogy Jézus szavaiból és tetteiből is egyértelmű. Folyamatosan ellentmondasz magadnak.


Egyértelmű, hogy annak vallotta magát. Természetesen ettől még hiheted, hogy hazudott.


"Persze, bensőséges kapcsolatban volt vele :) Annyira hogy meg is változtatta Jézus tanítását. Ezt nem én állítom hanem keresztények is."


Aki állítja, az nem sokat ad a Bibliára. Szerintem nem változtatott meg semmit, de ha szerinted igen, írj ki néhány verset és megbeszéljük.


"Kár hogy ilyet nem ír, csak te képzeled oda. Nem mondja hogy elvégeztem a munkát, kivéve ezt és ezt. Semmi ilyen nincs."


Minek mondta volna? Elvégezte a munkát, ami a tanítás volt, és már csak a halála van hátra. Én is mondhatom, hogy elvégeztem a munkát, amit a főnököm rám bízott, aztán később csinálok valami mást, amit szintén ugyanaz a főnököm bízott rám.

2017. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/309 A kérdező kommentje:

Istvan35


"Egy oyan fanatikus, aki konkrét tényeket is tagad, vajon mikor ismerné el, hogy a kereszténységet támogató érvek sokkal meggyőzőbbek? Nyugi, ezt nem várom el tőled :) Azt viszont evárnám, hogy a "Jézus Isten-e a Biblia szerint" vitában beismerd a vereségedet."


Tényleg nagyon meggyőzőek :) Jézus egyszersem mondja hogy ő Isten és nem kéri hogy imádják, de te mégis ezt teszed, mikor több tucat vers ellentétes Jézus Istenségével. Ha Jézus valóban Isten lenne akkor ezt ő maga mondaná, nem pedig olyanok akik sosem látták.



"Nem, egyszerűen mert ezt anították az apostolok"


Nem tanítottak semmi ilyesmit az apostolok. János 4,1-3 csak Jézusról van szó, nem arról hogy Isten. Muszlimok elfogadják Jézust prófétaként. Persze majd Pál apostol meg Mónika és még ki tudja milyen szent egyenlő lesz Mózessel és a többi prófétával. Kizárt.



"Erre semmi szükség. A Biblia beszél Jézus utáni prófétákról, ennyi elég, hogy cáfoljalak. Mellesleg olyat is ír, hogy a vég ideje előtt megsokasodnak majd a próféták."


Akkor várom a Jézus utáni próféták neveit.



"Ez hülyeség. Pl. amikor még a Jehova tanúi nézeteit vallottam, szp72-nek egy az egyben beismertem többször is, hogy tévedtem és sokkal meggyőzőbbek az érvei. De te hülyeségeket írkálsz, többnyire. Ahol pedig nem, azt szintén elismertem (lásd amit a "Korán a más nézeten lévék lemészárlására buzdít-e" témához írtam a másik kérdésnél). Szóval sehogy sem tdod rámhúzni, hogy fanatikus vagyok, bocsi :) Ez rám a legkevésbé jellemző, rád viszont nagyon is."


Nálad fanatikusabb keresztény nincs is ezen az oldalon. Bármi ami a kereszténységhez kapcsolódik szerinted rendben van, legyen az akármilyen pogány hazugság. Egy másik vallással kapcsolatban nem nagy dolog elismerni a tévedésedet, de az nehezedre esik hogy elismerd, amiben egész életedben hittél, hazugság. Én megértem hogy nem könnyű, de ha hazudsz magadnak, azzal elsősorban magadnak ártasz. Plusz még itt nyilvánosan hírdeted ezt a tévtanítást amivel másokat is megtévesztesz ami nem válik ám a javadra.



"Tehát mert nem fogadta el minden zsidó Jézust Istennek, ezért nem lehet Isten? Nem hitt neki mindenki, ez csak ennyit bizonyít. Ráfogták, hogy az ördög hatalmával teszi a csodákat."


De te azt állítod a Biblia szerint egyértelmű Jézus istensége és ha a Biblia Isten szava akkor a te elméleted szerint a gyakorlatban is egyértelmű kellene hogy legyen. Ez itt a probléma.



"Azt beszéltük meg, hogy ezeket a szavakat feltámadása után közvetlenül mennybemenetele előtt mondta. Igen, egy Isten, aki igy időre letette hatalmát, amíg ember volt, aztán feltámadása után visszakapja, ezt mondjuk kezdettől, mert ez van a Bibliában."


Nem csak ezt mondtátok, hanem azt is hogy Jézus született mint Isten és nem volt hatalma, azt Istentől kapta. Már sokszor mondtam hogy Isten nem születik és mindig is rendelkezett hatalommal.



"Itt olyan istenek nemlétéről beszél, akik nem belőle forrásozódnak. A Fiú viszont egy az Atyával, nem egy másik Isten, hanem lényegében ugyanaz, ezt tanítja a Szentháromság."


Megint a szokásos történet. Ha érdek úgy kívánja akkor a három egy, máskor meg külön három személyiség. Jézus egyértelműen megkülönbözteti magát Istentől tehát nem lehetnek egyek. Ezt még A tanúk is látják pedig őket nevezed fanatikusnak.



"Egyértelmű, hogy annak vallotta magát. Természetesen ettől még hiheted, hogy hazudott."


Jézus nem hazudott mivel Isten prófétája. Az egyház hazudik és azok akik belehamisítottak a Bibliába. Te őket követed, nem Jézust.



"Aki állítja, az nem sokat ad a Bibliára. Szerintem nem változtatott meg semmit, de ha szerinted igen, írj ki néhány verset és megbeszéljük."



Jézus ezt mondja:


Máté 7:26: És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát.


Pál ezt mondja:


Róma 4:1-5 Mit mondjunk tehát, mit ért el Ábrahám, a mi test szerinti ősatyánk a saját erejéből? Ha ugyanis Ábrahám cselekedetekből igazult meg, akkor van mivel dicsekednie, de nem Isten előtt. De mit mond az Írás? "Hitt Ábrahám az Istennek, és Isten ezt számította be neki igazságul." Aki fáradozik, annak a bért nem kegyelemből számítják, hanem azért, mert tartoznak vele. Aki pedig nem fáradozik, hanem hisz abban, aki megigazítja az istentelent, annak a hite számít igazságnak.


Azt mondja Ábrahám nem csinált semmit, vagy ha mégis azt Isten nem számította be neki. Aki nem tesz semmit csak hisz az jutalmat kap, majdhogynem azt mondja hogy aki fáradozik az még rossz is.


Egyébként itt van egy szép hosszú írás erről: [link]



"Minek mondta volna? Elvégezte a munkát, ami a tanítás volt, és már csak a halála van hátra. Én is mondhatom, hogy elvégeztem a munkát, amit a főnököm rám bízott, aztán később csinálok valami mást, amit szintén ugyanaz a főnököm bízott rám."


Nem, mert ti azt állítjátok Jézus eljövetelének a célja a megváltás volt tehát szerintetek ez volt a munkája. Miért hirdetné ki Jézus hogy elvégezte a munkát, mikor az még hátravolt? Vagy ha ez csak a tanításra vonatkozik akkor azt mondaná hogy végeztem a tanítással de a megváltás hátra van. Itt semmi ilyesmi nincs. Azt mondja végzett a munkával amivel Isten megbizta tehát nincs semmi más hátra. Egyébként Mohamed próféta is szintin így tett és kijelentette ezt az embereknek, és gondolom a többi próféta is ugyanígy. Ez is bizonyítja hogy Jézus próféta.

2017. jan. 30. 11:21
 120/309 A kérdező kommentje:

Gabriel


Továbbra is mellébeszélsz vagy válaszolsz végre?


Ha a Biblia szerint Jézus Istensége nyilvánvaló, az emberek miért nem követték Jézust? Még azt sem tisztáztad hogy:


1, Az emberek látták hogy Jézus Isten, de valamiért mégsem követték


2, Jézus tettei és szavai ellenére sem látták hogy Jézus Isten és ezért nem követték.


Kettő közül melyik? Nem ártana már tisztázni.


Amit

2017. jan. 30. 11:25
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!