Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért nézik le...

Az ateisták miért nézik le annyira a hívőket?

Figyelt kérdés
Mintha az ősrobbanás, meg a materialista evolóciós elméletük annyira be lenne bizonyítva...

2015. szept. 25. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
5%

:))) Megmosolyogtam a 31-est. A saját elméleténél nagyvonalú, Istennel már szigorúbb:

"Az anyag és energia nem a semmiből keletkezett, hanem benne volt az "őstojásban". Ami tegyük fel, mindig létezett. "

vs

"Már megbocsáss, de ez érv a külső hatalom ellen is. Ő is egy "univerzum", akkor őt is kívülálló erő hozta létre? A legkülsőt ki hozta létre? Vagy ő természetes módon alakult ki?"


Az őstojás örökké létezett, nem kell létrehozni, de Isten igen?:)) Ha magadnak nem teszed fel ezeket a kérdéseket, bizony hazug úton jársz. Köszönjük, hogy bizonyítjátok az evolúció és az ateisták logikátlan gondolkodását.


Egy kérdés ateisták! Ha Istent valakinek kellett teremtenie, akkor hogy lehet Isten? Költői kérdés volt, nem kell gondolkoznotok:) Dicső őstojás, örökkön lévő anyag, imádkozunk hozzád, köszönjük, hogy bár nem élsz, mégis okosabb vagy az élőknél. Köszönjük, hogy a logikának ellentmondva te az egyszerű, nálad bonyolultabb létformát hoztál létre!

Bár az ateisták nem tudják, de azt mondják, hogy az élettelen okosabb, mint az élő, az egyszerű kémiai elem valójában bonyolultabb az összetett szervezeteknél. Ó, és egy ateista most mennyire hülyének fog nézni, de egy keresztény kreacionista pontosan érti, hogy miről beszélek. Nem kell hozzá forrásmegjelölés vagy fizikai doktorátus, csak egy kis logika:)

Jézus veletek!

2015. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
87%

Na igen, 50es ezt kihagytam.

Arról ne is beszéljünk, hogy micsoda pompázatos templomokban kell őt imádni.

48.

2015. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
11%

"Roland G. nevű felhasználó válasza:


Bizonyított és kár vitázni?Most megmosolyogtattál!

Mi volt az ősanyag,vagy az ősrobbanás előtt mi volt?(Nem vagyok szakértő a témában,úgyhogy elnézést ha rosszul fogalmazok netán)"


Hagyd őket testvér. Bemagolták, mint a verset, de te a második versszak közepétől kérdeztél. Kénytelenek előröl elmondani az egész magolt verset:))) Nem nézem le őket, mélységesen sajnálom és imádkozok értük. Ha megvetnék valakit, mert ateista és evolúció hívő, magamat ítélném, mert én is az voltam. De ha nem térnek meg, akkor jogos a kárhozat. én megtértem. ateisták, tessék végre gondolkozni,elolvasni, amiket mondunk. Nem kell csípőből, agyatlanul válaszolni, előbb nézzétek át a dolgokat. A teremtéstudomány félelmetesen logikus és minden a helyére kerül

2015. szept. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
70%
A Bibliában is van evolúcióra utaló rész: "Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végök van azoknak; a mint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság." (Préd 3:14). Ez a rész szöges ellentétben áll a Genezisszel, mely szerint Isten az emberre, mint a teremtés koronájára bízta a világot, hogy uralkodjon az állatok felett, nem? Eszerint az ember is állat, csak nagyobb intelligenciája különbözteti meg a többi élőlénytől.
2015. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
57%
A biológusok kb. 30%-a hisz Istenben világszerte, de egyikük sem fordul az evolúció ellen, mind elfogadták, sőt kutatásokat is végeznek vele kapcsolatban, objektíven, empirikus úton. Ők a teista evolúciót vallják. De attól járnak templomba, és hisznek Istenben, Krisztusban. Ezen kellene a kreacionistáknak elgondolkodni. Meg az ateistáknak is, egyébként. Isten létét a biológiai evolúció nem zárja ki, Darwin sem lett ateista a felismerését követően, esetleg agnosztikus élete vége felé. Az ősrobbanás sem feltétlenül van Isten ellen. Ő is megadhatta a kezdő löketet.
2015. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
25%

"A biológusok kb. 30%-a hisz Istenben világszerte, de egyikük sem fordul az evolúció ellen, mind elfogadták, sőt kutatásokat is végeznek vele kapcsolatban, objektíven, empirikus úton. Ők a teista evolúciót vallják. De attól járnak templomba, és hisznek Istenben, Krisztusban."


De ez ellentmondás. Ha valaki hisz Jézusban, akkor mi alapján nem hisz abban, hogy egy embert teremtett Isten a már kész Földön? Ugyanabban a könyvben van leírva, nem lehet önkényesen az egyik részét igaznak elfogadni, a másikat nem.

2015. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
63%
Nem olvastad az idézetet a Prédikátor könyvéből? Az is a Bibliában van, mégis súrolja a materializmus határait, és ellentmond a Genezisnek. Melyik akkor az igaz?
2015. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ákos: nem csak egy isten van, hanem sok. Ha egyik nem összeegyeztethető az evolúcióval, kitalálsz egyet, ami elfér mellette, mögötte, alatta, felette. Ez csak akkor problémás, ha az egyik istenképet megpróbálod konzekvens módon egyeztetni valamelyik másikkal. A keresztények istenét elvileg nem a híveik jellemzik, hanem a Biblia, amit saját magáról nyilatkoztatott ki. Ha most te következetes vagy ehhez az egy istenhez, nem mondhatod, hogy ő nem mond ellent az evolúciónak, mert de, nyilvánvalóan ellentmond. Lehet saját istened, amelyik meg nem, de az meg nem lesz JHWH. Ha meg mégis az, akkor jól el vagy tévedve.
2015. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
93%

1.Bocsánat,de minket néznek le a vallásosok eleve..,mi vagyunk akik a pokolra kerülünk és eleve bűnösek vagyunk..hmm?? Mintha minden vallásos csak attól lenne jó,mert vallásos,az ateista meg csak attól rossz,mert ateista..

Van erre egy mondás..


2.Az ősrobbanásban elméletben és az evolúciós elméletben van következetesség,ami megjósolja azt is,hogy mi történik bizonyosos galaxisokkal illetve fajokkal.. Na most a vallásban semmi logika nincs,az pedig,hogy minden úgy történik,ahogy történnie kell,az hát igazából sehova se vezet.


3.Igen,van tudományos terület,ahol lehet vallásos az ember,de vannak területek,amiket nem lehet így vizsgálni,mert ha így teszünk,akkor nem vizsgáljuk..

2015. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 Roland G. ***** válasza:
0%

Ákos13 #


"Nem olvastad az idézetet a Prédikátor könyvéből? Az is a Bibliában van, mégis súrolja a materializmus határait, és ellentmond a Genezisnek. Melyik akkor az igaz?"


A Prédikátor könyve a nap alatti dolgokkal foglalkozik,tehát arról beszél,hogy ha nincs Isten,se természetfölötti világ,akkor milyen az élet.Értelmetlen..

Nincs tehát ellentmondás,csak el kell olvasni az üzenetét!

2015. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!