Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért akarják...

Az ateisták miért akarják pokolra küldeni a hívőket?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán nem hisznek benne akkor hogyan kívánhatják ezt? Nem rég kaptam privátban egy ateistátol, hogy reméli pokolra kerülök. Ők arról beszélnek milyen álszentek a hívők és stb... Ők meg álateisták? Mindig úgy kezdődik, hogy beégnek és erre elkezdenek értelmetlenül vihogni, játszani a Janit, meg okoskodni mivel beégnek. Mindig jönnek logikus magyarázatokkal. Na de hát, ha olyat mondanak amire van másik logikus magyarázat. Erre besértődnek és úgy van ahogy mondják. Miért csinálják ezt?

2012. febr. 17. 19:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Annak aki nem hisz, te nem fogod tudni elmagyarázni, hogy de igen is, ott van fent az a bácsi, és figyel minket. Ahogy téged sem lehet meggyőzni arról, hogy az egész csak egy szép mese. És nem is kell senkinek meggyőznie senkit.

Ami neked logikusnak tűnik, az egy nem hívő embernek hatalmas hülyeség, és ami az ateisták szerint logikus, azt pedig te nem találod annak.

Ha elküldenek a pokolba, az szerintem nem álszentség, csupán nem zárja be a kiskaput, és nagyjából azt mondja: Ha mégis neked lenne igazad, remélem a pokolban rohatsz majd. :)

De ne kategorizálj, a 'besétődés' és a 'beégés' nem tipikus ateisták tulajdonsága, hanem az érettlen embereké.

2012. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De ki mondta, hogy én meggyőzni akarom? Lehet ez a baj, hogy beképzelik, mert én senkit se győzök meg. Az hogy nem ismerem el amit ők mondanak az nem jelenti, hogy én megakarom változtatni őt. Hát nem. Én csak megcáfolom amit mond. Nem mesélekkel hanem logikus érveléssel, de nekik csak egy logikájuk van ami kőkemény fallal van körbe véve. Ismét elmondom, hogy én nem akarok senkit se megtéríteni. Nem értem miért vádaskodnak ilyenkor is. Mert ők nekik lehet?
2012. febr. 17. 19:54
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ateisták 95%-a "gyakorlati ateista", azaz olyan személy, akit az egész vallástéma hidegen hagy, és nem foglalkoznak vele.


Egy törpe kisebbség a hittérítő militáns ateista. Ők többnyire olyan emberek, akik úgy érzik, hogy mivel ateisták, ezért nagyon okosak (hiszen racionálisabban gondolkodnak, mint azok, akik nem ateisták), és kényszert éreznek arra, hogy vélt szellemi fejlettségüket úton-útfélen bizonyítsák. Tehát a saját önbizalmuk alátámasztása érdekében van szükségük az állandó igehirdetésre.

2012. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Végülis megértem miért ragaszkodnak a nézeteikre, de nem provokálni akarom őket. Csak amikor tényekre kerül a sor akkor hiába mondom a verzióm, mert úgy is el akar taposni. Hívőként nekünk is lehet logikánk és mégis mintha primitív lények lennénk.
2012. febr. 17. 20:29
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Hát, te hülye vagy! :D Aki a pokolra kíván téged, az a te hitedrendszered alapján kíván neked vmi olyat, amiben hiszel, ami jelent neked vmit. Vagyis jól meg akar szívatni vele.


Én amúgy úgy vettem észre, h a hívők "égnek be", mert egy ponton túl nincsenek érveik, csak a hitük. Ami így van rendjén, hiszen a hit az nem fejlődik, a tudomány viszont napról-napra, percről-percre változik. Ha ez a helyzet nem így lenne, akkor a hit nem lenne hit, a tudomány meg nem lenne tudomány. :)

2012. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
*hitrendszered
2012. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen ismerlek téged a százalékodról:) Te általában mindenkit hülyézel. A pokolra azért kívánt, mert csorikám beégett elég szépen. Jött egyik kérdésnél, hogy nem a kérdésre válaszolok ezért agyhalott vagyok, de mire szóltam neki, hogy ő se válaszolt így saját szavaival élve agyhalott. Ezért kíván pokolra? Nem kedveske! Azért, mert hívő vagyok és ez neki nem tetszik! Bármi is legyen. Nem vagyok hülye, mert pont te is áltámasztod, hogy csak azért hülyézel le, mert hívő vagyok. Nem jösz semilyen dologgal amiről te saját magad írsz csak oltogatsz. Te magad is bizonyítod a szavam. Lehülyézel csak, mert hívő vagyok. Azért kerülök pokolra is, ugye?
2012. febr. 17. 20:42
 8/25 A kérdező kommentje:

"Aki a pokolra kíván téged, az a te hitedrendszered alapján kíván neked vmi olyat, amiben hiszel, ami jelent neked vmit. Vagyis jól meg akar szívatni vele."


Ezt én is tudom. Ezért hülyézel? Épp a kérdésem iróniája a pokolba való küldés. Talán elkapkodtad a hülyézgetést:) Irónia akar lenni benne. Tudod mi az irónia, ugye?

2012. febr. 17. 20:50
 9/25 Aszakura ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!

Világnézettől függetlenül egy elmondásod szerint éretlen ember tett neked csúnya megjegyzést. Ha valóban olyan éretlen, hisz ahogy mondta "beégett", akkor mit számít neked egy ilyen ember véleménye? Feleslegesen rágódsz rajta.

2012. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2012. febr. 17. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!