Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinaljak? Nem tudomn ezt...

Mit csinaljak? Nem tudomn ezt mivel magyarazni! Lehetoleg ateistak ne valaszoljanak kerdesemre, nem szeretnek gunyolodast olvasni.

Figyelt kérdés
Kereszteny vagyok,es mostanaban es regebben is sokszor bunbe esek.Nem tudom valamiert meghuzni a hatart.Tudom hogy csalodast es fajdalmat okozok Jezusnak,megis nem tudom miert,folyton,rendszeresen bunbe esek.Hanyni tudnak magamtol.
2011. dec. 18. 21:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én is... ez szomorú. Beszélj pappal, ők tudják, hogyan segítsenek.
2011. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, hogy felkavarodott benned a sok esemény, és rálátsz a hibákra, a saját hibáidra bennük. Így vagyunk ezzel mi, gyarló emberek.

Ez kell ahhoz, hogy változni tudj, javulni, ez egy nehéz folyamat.. kellene egy lelkivezető, aki segít.. Lelkigyakorlat?

A krónikák írják, nagy, szent, heroikus királyainról, hogy sírtak, amikor imádkoztak. Sírtak, mert látták bűneiket. És ha nagyon-nagyon sírtak: látták Istent.

2011. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 pelgrim ***** válasza:
67%
Jézusnak te nem tudsz se csalódást, se fájdalmat okozni. Ő feladatának tekintette az emberek tudatát felemelni, hogy a bűntudattól megszabaduljanak, ne hagyd hogy mások bűntudatot keltsenek benned.
2011. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Leírnád, hogy mi az a bűn, melybe folyton beleesel? Van egy sanda gyanúm, hogy ilyen önkielégítés és társai, vagy tévedek? Elárulod?


Üdv: L

2011. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

mindenképpen fontos egy lelki vezetővel az őszinte kapcsolat. Nem tudom mit jelent a bűnbe esés nálad, csak sejtésem van hogy a nemiségből adódó problémákra gondolsz.

Ez a kor szelleme, ha lehet ezt így mondani.

Sajnos elég sok szennyeződést kapunk a környezetünktől. Biztosan segít a Szentírásaid tanulmányozása és a felekezetedbe tartozó fejlettebb szellemiséggel bíró emberek társasága. Ők majd tudnak neked segíteni. Csak segítsd őket s érdeklődj tőlük alázatosan.

2011. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ez az állapot minden hívő életében megvan, és egyenes következménye annak, hogy az Istentől a megtéréskor kapott új természetünk harcol bennünk a régivel. Erről ír Pál is a Római levélben, és ő is csak kiáltozni és keseregni tud emiatt. Az egyetlen megoldás Isten szabadítása a Krisztusban. Nem lelkivezető, nem felekezeti tanácsadó, hanem az Istentől Felkent Úr.


""Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem. Ha pedig azt cselekszem, a mit nem akarok, megegyezem a törvénnyel, hogy jó. Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn. Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom. Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok. Ha pedig én azt cselekeszem, a mit nem akarok, nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn. Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint; De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban. Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből? Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által.""


Mindig új és új megtérésekre vezet bennünket a bensőnkben munkálkodó Szent Szellem (ez a megszentelődés útja), ezek első állomása pedig a fájdalom és a bűn felett érzett utálat. Ez jó dolog, hiszen ez a mi feladatunk, hogy felismerjük a rosszat és elhatárolódjunk attól. Ha már látod, hogy valamit hibásan csinálsz, hogy sokszor vétkezel, akkor már elindultál a helyes úton, és Isten ereje meg is fog szabadítani, hiszen az Ő ereje a mi gyengeségünkben mutatkozik meg legjobban. Könyörögj, kérj, zörgess amikor csak alkalmad van rá, éjjel-nappal, és a mennyei Atya megszabadít majd a hiábavalóságoktól. Tudom, mert velem is így cselekedett.

2011. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd le a tekinteted magadról, és nézz fel Jézusra. Ne azzal törődj, ki vagy te, hanem azzal, kicsoda Ő. Nem az számít, te mit teszel, hanem csak az, mit tesz Ő. A megtérés újjászületés egy pillanat. A megszentelődés egy egész élet. Aki elkezdte benned a jó munkát be is fogja fejezni. Ha bűnnek látod a bűnt, már az is nagy dolog! Ha megvallod bűnnek, megbocsátja Isten. Azt, hogy magadtól képtelen vagy a bűn elhagyására, Istent nem lepi meg. Ő tudja ezt rólad, jó, hogy most már te is tudod. Hogy mi a bűnöd, nem érdekel. Mi van, ha csak szeretsz pletykálkodni, vagy irigy vagy mások sikerére? Az is bűn! Bűntelen ember nincs! Mindegy hány éve tért meg, milyen kiemelkedő szolgálatot végez, stb. Ebből élnek az ateisták. Te vagy a hívő? Hát hogyan élsz? mit csinálsz? És igazuk van! Én ismerek olyan ateistát, aki különb nálam! Jobb ember, jobb férj, jobb apa, jobb munkatárs, stb. De! Nekem van üdvösségem, neki nincs! Micsoda különbség!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van valódi kiút ebből.


Ha a teológiai alapokra vagy kíváncsi, szívesen leírom neked azokat is, ill. tudok ajánlani olvasmányt, videót, amiben jól elmagyarázzák, miért van így. Most csak egy rövid példa Spurgeon-től:


Tegyük fel, hogy hátul van két malacunk. Itt elől, van egy tál friss gyümölcs és zöldség, a másik asztalon pedig egy csomó moslék, szemét. Elengedjük a malacokat, mit gondolsz, hová mennek majd? Természetesen a moslékba, a szemétbe, a trágyába mennek. Mert ez a természetük.

Tegyük fel, hogy hatalmam van emberré változtatni egyiküket. Meg is teszem. Amint ez megtörténik, a -volt malac, de már ember- észreveszi, hogy milyen mocsokban van, és rosszul lesz. Kihányja a szemetet, elrontja a moslékkal a gyomrát. Mert már ez a természete.

Egy idő után az emberünk elfelejti, hogy már nem malac, ránéz a másikra, aki csodásan érzi magát a trágyában fetrengve. Ő is visszamegy moslékot zabálni. És mi történik? Ismét rosszul lesz, kihányja, elrontja a gyomrát!


Ezt hívják újjászületésnek. Még visszamehetsz moslékot zabálni, de már elrontod a gyomrodat. Már nem tudod élvezni, rögtön belebetegszel.


Egy másik történet: egy pásztornak volt két kutyája. Ugyanúgy néztek ki, csak az egyik fehér, a másik fekete volt. Minden héten versenyeztette őket egymással. Soha, senki nem tudta, melyik fog nyerni, csak a gazdájuk. Egyszer megkérdezték az öreget, mégis honnan tudja ilyen pontosan megmondani, melyik fog nyerni?

Erre azt mondta: egyszerű. Az egyiket etetem, edzem, a másikat bezárom, és nem adok neki enni. Mindig az nyer, amelyik rendesen kap enni, és hagyom mozogni.


A Római levél ír erről sokat, a szellem és hús küzdelméről. Egy újjászületett embernél ez már küzdelem. Halálos, vérre menő küzdelem. Egy hitetlennél nincs ilyen, fel sem merül benne, hogy bűnt követett el.


Szívesen írok még bővebben is, de hogy gyors legyek: kezdj el rendszeresen böjtölni. Megtanulja a tested, hogy nem ő az úr. Megtanulod fegyelmezni a vágyaidat vele, és szellemileg sokkal erősebb leszel.

A húst kiütöd, a szellemet "eteted". Csak így, együtt működik!

2011. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem gondolati bűnöket követsz el? mert nálam ez a helyzet, de nem tudom kontrollálni.. sajnos
2011. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia


Nincs olyan ember aki betudja tartani a törvényeket, mind bűnösök vagyunk.Még a gondolataink is bűnösek.

Nem a törvény megtartásából igazolunk meg hanem a kegyelem által.

Isten már akkor tudta a te bűneidet amikor elkövetted és mégis szeret téged. Nem azért kéri, hogy megbánd, hogy ő is tudomást szerezzen róla, hanem azért, hogy kibocsáthassa rád a kegyelmét.

A Sátán pontosan tudja mi az amivel bűnre tud vinni téged.

Kerüld el ezeket a dolgokat.

Legyen személyes kapcsolatod Jézussal.

Ne hagyd hogy lekössék az idődet a démoni dolgok mint pl: pénzköltés, TV, internet, külsőségek, szép modellnők, télapó, karácsony, mozi, stb.

Ezeket mind a Sátán találta ki hogy ne legyen időnk Jézusra és a családunkra.


Nekem sokat segített ez az oldal [link]

2011. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!