Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért akarják...

Az ateisták miért akarják pokolra küldeni a hívőket?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán nem hisznek benne akkor hogyan kívánhatják ezt? Nem rég kaptam privátban egy ateistátol, hogy reméli pokolra kerülök. Ők arról beszélnek milyen álszentek a hívők és stb... Ők meg álateisták? Mindig úgy kezdődik, hogy beégnek és erre elkezdenek értelmetlenül vihogni, játszani a Janit, meg okoskodni mivel beégnek. Mindig jönnek logikus magyarázatokkal. Na de hát, ha olyat mondanak amire van másik logikus magyarázat. Erre besértődnek és úgy van ahogy mondják. Miért csinálják ezt?

2012. febr. 17. 19:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ismerem az iróniát, de ugye te meg ismered a smileyt, amit használtam? :P


Amúgy szerintem te vagy az első, akit finoman lehülyéztem. A százalékom ingadozik fel és le, és a mai napon nem én vagyok az egyetlen 79%-os válaszoló ezen az oldalon. Amúgy nem gond. :)


Én egyébként a kérdésedért hülyéztelek le, nem a hívőségedért. Amúgy ez sem gond. :)

2012. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Akkor egyezzünk ki annyiban, hogy mindkét félnek annyi joga van véleményt alkotni dolgokról mint másnak. Én is szeretem a tudományos dolgokat. Csak vannak dolgok amire ők se tudhatnak mindent.
2012. febr. 17. 21:45
 13/25 anonim ***** válasza:
Ez így van. Soha sem mondtam mást. :) A vélemény kinyilvánítása mindenki számára szabad. És minden területnek megvannak a maga korlátai. Ezért nem lehet már oly régóta dűlőre jutni a hívő-ateista vitákban. De szerintem ez így van rendjén.
2012. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Aki téged a pokolra kívánt, az az ember egy nagyon rosszindulatú ember lehet: szerintem nem kell vele foglalkozni.

Üdv: Napirai

2012. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Na, ez egy jo kerdes, kedves Kerdezö!! :))

Azt hittem, valami vicc! Dehogy ezen vitatkozni! :(

Többre mennetek, ha megfognatok egymas kezet...

2012. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nemreg olvastam egy vallasos hsz-ban: "Hogy jövök en ahhoz, hogy biraljam Isten szellemenek teremtmenyet?"


22.21

2012. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
16. válaszoló így van. Mindannyian Isten teremtményei vagyunk akár ateista akár hívő. Igaz meglesz mindenkinek a jogos sorsa, de ezt nem mi döntsük el. Sok eset van mikor egy hívőt is elragadtatt az indulat, mert kit nem? Mind bűnösök vagyunk.
2012. febr. 19. 11:14
 18/25 anonim ***** válasza:
........hanem kövessed az igazságot, a hitet, a szeretetet, a békességet azokkal egyetembe, a kik segítségül hívják az Urat tiszta szívből. 1Tim 6:11; 23 A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek. 1Tim 1:4; 1Tim 6:4; Tit 3:9; 24 Az Úr szolgájának pedig nem kell torzsalkodni, hanem legyen mindenkihez nyájas, tanításra alkalmas, türelmes. 1Tim 3:2; 25 A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére, Gal 6:1; 26 És felocsudnának az ördög tőréből, foglyokká tétetvén az Úr szolgája által az Isten akaratára.
2012. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"16. válaszoló így van. Mindannyian Isten teremtményei vagyunk akár ateista akár hívő. Igaz meglesz mindenkinek a jogos sorsa, de ezt nem mi döntsük el. Sok eset van mikor egy hívőt is elragadtatt az indulat, mert kit nem? Mind bűnösök vagyunk."


Az a baj, hogy ezzel az indulat-kifogassal mindig lehet takarozni: ez azt jelenti, hogy amikor egy hivöt alragad az indulat, "vedve" vagyunk, hiszen "bünösök vagyunk"... Biztos, hogy igy van? Abban a pillanatban nem szabadon, mi döntöttünk, es a kenyelmes utat valasztva kiengedtük a gözt? Dönthettünk volna mashogy is!


"meglesz mindenkinek a jogos sorsa, de ezt nem mi döntsük el" Vagy inkabb vegyük a kezünkbe a sorsunkat, es döntsünk... Valo igaz, hogy mindenröl nem dönthetünk, mert a korabbi dönteseink következmenyeit mar nem irhatjuk ujra, de amit eldönthetünk, azt csak döntsük el magunk - es döntsünk jol!


16.

2012. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ha kijelentjük, hogy bűnösök vagyunk az nem védés még. Ha valakit megvádolnak bűnösséggel és ezzel védekezik akkor védés, szerintem. Így önmagában kijelentve, hogy mind bűnösök vagyunk az nem kibúvás és nem védés hanem beismerés vagy épp egy idézet a Bibliából. Nem érzem ezt kibújásnak, mert nem megvádolásból jelentettem ki. Ezt egyetértéssel jelentettem ki.
2012. febr. 22. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!