Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a keresztet fel...

Szerintetek a keresztet fel lehetne venni az önkényuralmi jelképek közé?

Figyelt kérdés
Természetesen a kereszténység jelképére gondolok a keresztre. Az önkényuralmi jelkép alatt főképpen azt értem , hogy rengeteg embert kivégeztek a kereszténység nevében és még attól is több emberen végeztek erőteljes vallási agymosást.

2015. máj. 17. 12:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/141 anonim ***** válasza:
59%

De amúgy a Wikipédia oldalát is megnézhetted volna, még mielőtt forrásokat követelsz:

[link]


És még mindig: nem vagyok vallásos, de miért olyan elképzelhetetlen, hogy élt egy Jézus nevű prédikátor, akinek a tanaiból kinőtt egy vallás? Még ma is jönnek létre új vallások hasonló módon.

2015. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/141 Ozmium42 ***** válasza:
86%

Egy szó nem sok, annyit sem ismerünk közvetlenül Jézustól. Mindent, amit Jézusról tudunk, az apostoloktól tudunk (pontosabban azoktól, akik másolgatták az apostolok leveleit). Nem is Jézusban hiszünk, hanem az apostolok leveleinek legkorábban fennmaradt másolataiban. Ők pedig egyrészt ismerték a próféciákat, vagyis tudták, mit kell írni róla, hogy passzoljon a kép. Másrészt már Jézus is a mennybe ment, mielőtt elkezdtek írni róla. Pál még csak nem is találkozott vele. Szóval vagy a gondosan ellenőrizhetetlenné alkotott forrásokra hagyatkozunk, vagy nincs semmink.


Ezek pedig azt mutatják, hogy Jézus az Ószövetségből idéz, nem csak a zsidók számára, hanem például az ördög általi megkísértése alkalmával is, és a kereszten is. Egész működését ószövetségi mítoszokból vezette le. Külön érdekes, hogy honnan tudják az apostolok, hogy Jézus mit beszélt, amikor nem voltak ott. De tudjuk a választ: Szentlélek...


Jézust olyan zsidók ölték meg, akik ma is képesek lennének megfojtani egymást egy kanál vízben. Teljesen babonásak és következetlenek mg a saját ószövetségükhöz is. Jézus a vallási vezetők ellen beszélt, például a fent idézett szösszenet is nekik szólt. Nem Jehovára célozott, hanem arra, hogy a zsidó vallási vezetők és követőik nem Jehova útjait követik.


Nem szeretnék erről vitázni... csak azoknak nem nyilvánvaló ez, akik ki akarják herélni a jóságos Jézust a morbid és elfogadhatatlan ószövetségi istenképből. Nem fog menni, csak egy meghasonlott, légből kapott katyvasz lesz belőle. Ha erre vágytok, nyugodtan, de teológiai szempontból védhetetlen hozzáállás.


Nem Jézustól idéztem, hanem Mózes 5. könyvéből (amiben biztos vagyok, hogy nem Mózes írt). A Jelenések könyve hasonló módon leírja Jézus második eljövetelét, ahol mégiscsak ki lesz végezve az emberiség túlnyomó része maga Jézus és angyali serege által, úgyhogy nem kell finomkodni. De "maga" Jézus is elmondta, mi lesz a bal kéz felől állókkal, és a kecskékkel, meg a konkollyal, meg ilyesmi. A mózesi toleranciával teljes összhangban.


Szóval ne magyarázzatok nekem, hogy így Jézus, úgy Jézus.

2015. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/141 ceri ***** válasza:
37%

Ozmium42 !


Sztem nem akar senki meggyőzni téged. Mindenki a saját szemével lát, a saját agyával gondol azt amit akar és amire képes. Ha te úgy gondolod, hogy Jézus akár egyszer is atyjának nevezte Jehovát, akkor azt te biztos hallottad, vagy olvastad valahol. Ha úgy látod, hogy az ó- és újszövetségnek ugyanaz a szellemisége, mondanivalója, akkor ehhez sincs mit hozzáfűzni, mint ahogy ahhoz sem ha azt gondolod, hogy Jézus zsidó volt és meg volt jövendölve az eljövetele. Nyilván logikus is, hogy ezért feszítették keresztre.

2015. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/141 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Az Újszövetség állításokat fogalmaz meg Jézusról. Ezeket vagy elhiszed, vagy nem, de újakat nem találhatsz ki.
2015. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/141 A kérdező kommentje:

A múltkor csak egy magazin nem hiteles forrás. Wikipédia se.

Jaj , az érettségi tételeket meg hagyjuk már , semmi hasznos információ nincs ott leírva , csak annyi hogy tényként kezelik forrás nélkül. Ez ennyivel nekem még mindig kamu.


Egyébként is , ha még is létezett akkor mi van ? A csodákra a feltámadásra meg a megváltósdira már 100%-ra veszem , hogy nincs semmilyen bizonyíték pedig ezek az események alapjait képezik az egész kereszténységnek (bűnöktől való megváltás stb)


Isten létéről sincs bizonyíték , a tervezettség érve meg ehhez hasonló indokok elégtelenek.


Innentől meg vissza lehet kanyarodni az alapvetéshez: a kereszténység egy kitalált katolikus egyház önkényuralmához felhasznált ideológia.


Reagálva még egy előző válaszolóra a "komcsik" nem azért "üldözték" az egyházat , mert olyan károsnak találták a vallást , hanem meg akarták szerezni az egyház vagyonát.

2015. máj. 17. 18:53
 36/141 ceri ***** válasza:
37%
:)
2015. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/141 anonim ***** válasza:
37%

# ceri


"...akár egyszer is atyjának nevezte Jehovát..."


Ez a Jehovázás ennyire ragályos? Hogy a Jehova Tanúi jehováznak az az ő dolguk.

De a héber nyelvben Jáhvé-nak ejtik.

(Más kérdés, hogy nem volt szabad kiejteni, de ettől függetlenül teljesen ismert a nyelvtanilag helyes kiejtés.)

Nem te vagy az egyetlen, aki nem JT és mégis jehovázik, ezért kérdeztem, hogy vajon ragályos-e. :)))


"A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével."

[link]

2015. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/141 anonim ***** válasza:
35%

61-es, akkor TE nagy bajban vagy....


Tudod miért? Mert helytelenül ejted a Jézus Krisztus nevét is.


Mondta már neked valaki, hogyan ejtették ki helyesen a nevét?

2015. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/141 ceri ***** válasza:
64%

37-es ! én valakire reagáltam -ő nevezte így.


Mellesleg ez sztem teljesen mellékes. A lényeg nem a név vagy a kiejtés, hanem hogy ki mit képviselt.


Szerintem -ha már itt tartunk- istennek nincs neve. Isten, isten. Vagyis te, én, meg minden ami létezik.

Nem is értem, hogy ezt miért hoztad fel, vagy mi a problémád a Jehova névvel?

A lényeg, hogy be tudjunk azonosítani egyféle isteni tanítást, és összevetni mondjuk Jézus tanaival.

2015. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/141 anonim ***** válasza:
35%

A Legfelségesebb Istennek, a Jézus Krisztus Atyjának miért ne lenne neve?


Hisz még a pogány isteneknek is van nevük.

neked is van, és "csak" ember vagy.... :)

2015. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!