Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a keresztet fel...

Szerintetek a keresztet fel lehetne venni az önkényuralmi jelképek közé?

Figyelt kérdés
Természetesen a kereszténység jelképére gondolok a keresztre. Az önkényuralmi jelkép alatt főképpen azt értem , hogy rengeteg embert kivégeztek a kereszténység nevében és még attól is több emberen végeztek erőteljes vallási agymosást.

2015. máj. 17. 12:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/141 anonim ***** válasza:
75%

"A bökkenő csak itt van: Honan lehet tudni(biblián kívül) , hogy Krisztus valóban élt e ?"


Megint nem hívőként mondom neked, hogy ma Krisztus létezését a történelemtudomány is tényként kezeli. Krisztus létezett, az hogy valóban Isten fia volt-e, az még nem jogerős :D

2015. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/141 A kérdező kommentje:

Ha tényként kezeli akkor mutasd a forrást is légyszíves ! Én úgy tudom , hogy voltak feljegyzések róla , de azok sem olyanok amik egyértelműen meggyőztek volna mindenkit.

Amíg nem addig hit kérdése marad. Tehát várom a bizonyítékokat arra , hogy élt Jézus , és ne kreás oldalt linkelj...

2015. máj. 17. 16:41
 23/141 Ozmium42 ***** válasza:
36%

Jézus nem azért jött, hogy eltörölje a törvényt, hanem, hogy betöltse :) Az Ószövetség istenének követésére buzdított elsősorban, akkor is, ha bevezetett pár reformot.


"Ama népek istenei közül, akik körültetek vannak, közel hozzád vagy távol tőled, a földnek egyik végétől a másik végéig:

8

Ne engedj néki, és ne hallgass reá, ne nézz reá szánalommal, ne kíméld és ne rejtegesd őt;

9

Hanem megölvén megöljed őt; a te kezed legyen először rajta az ő megölésére, azután pedig az egész népnek keze.

10

Kövekkel kövezd meg őt, hogy meghaljon; mert azon igyekezett, hogy elfordítson téged az Úrtól, a te Istenedtől, aki kihozott téged Égyiptomnak földéből, a szolgaságnak házából;"


Ez az ábrahámi vallások alapvető hozzáállása, a többi csak cukormáz.

2015. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/141 Pietrosol ***** válasza:
53%

Ozmium42!


"Az Ószövetség istenének követésére buzdított elsősorban, akkor is, ha bevezetett pár reformot."


Te annál sokkal tájékozottabb vagy, hogy ekkora ostobaságokat klimpírozz.


Az Ószövetségben egy Istenképről tájékozódhatsz, aki végigmészároltatta a fél keletet. Róla így nyilatkozik Jézus:

"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

2015. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/141 ceri ***** válasza:
33%

"Jézus nem azért jött, hogy eltörölje a törvényt, hanem, hogy betöltse :) Az Ószövetség istenének követésére buzdított elsősorban, akkor is, ha bevezetett pár reformot."


Aha, azért feszíttették keresztre a zsidók.

Az idézetek pedig nem tőle vannak, bár előtte az ő nevét említetted. Ellenben ezzel ellentéteseket hangoztatott folyamatosan. Ennyit a pár reformról.

2015. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/141 A kérdező kommentje:
Várom a hiteles forrásokat arról , hogy élt Jézus....
2015. máj. 17. 17:15
 27/141 ceri ***** válasza:
47%
Naná, hogy tájékozottabb. Morális gondok vannak ott.
2015. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/141 ceri ***** válasza:
62%

Kérdező, várjál, most forgatok róla filmet.


A tanait olvasgathatod addig.

Ha pedig valamikor majd tüzet kell gyújtanod, addig ne tedd, amíg meg nem nem nevezik neked, hogy ki volt az első ember aki erre rájött, és nem mellékelnek róla egy életrajzot.

2015. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/141 anonim ***** válasza:
77%

"Ha tényként kezeli akkor mutasd a forrást is légyszíves ! Én úgy tudom , hogy voltak feljegyzések róla , de azok sem olyanok amik egyértelműen meggyőztek volna mindenkit.

Amíg nem addig hit kérdése marad. Tehát várom a bizonyítékokat arra , hogy élt Jézus , és ne kreás oldalt linkelj..."


Te kajakra ennyire buta vagy? Ez alapján a komment alapján biztosra veszem, hogy neked érettségid sincs, mert még az érettségi tételekben is történelmi személyként tárgyalják Jézust. Szerinted Mohamed sem élt, vagy mi a fene?


[link]


[link]

(Még én is úgy tanultam gimiben, hogy Krisztus valószínűleg "Krisztus előtt" született pár évvel.)

2015. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/141 Pietrosol ***** válasza:
60%

Kérdező!


Ehnaton fáraóról, Platónról, Szókratészról vannak hiteles feljegyzések? Ha vannak, ezek mennyivel hitelesebbek? Mitől válik hitelessé egy feljegyzés? Ha nem hiszed el, hogy létezett Jézus, akkor minek foglalkozol olyan emberrel/dologgal, aki/amely szerinted nincs? Ha öntudatodnál vagy, akkor minek foglalkozol nem létező dolgokkal? Ha nem vagy öntudatodnál, akkor miért nem foglalkozol azzal, hogy miért nem vagy öntudatodnál?

2015. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!