Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás + Tudomány = Isten?

Vallás + Tudomány = Isten?

Figyelt kérdés

Szerintem hülyeség azon vitázni hogy a tudomány igaz e vagy az Isten hit. Miért nem próbáljuk össze illeszteni a kettőt? Lehet kiegészítik egymást, nem pedig különválnak. Elmondom mire gondoltam: Vallásos szemszögből kezdem hisz én is hívő vagyok. Ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a világot és azt a világ bonyolultságával magyarázzuk(ami véletlenül nem jöhetett létre) akkor nem értem miért nem fér össze a tudomány és a vallás. A világ mivel elég bonyolult számtalan törvényt és szabályt foglal magában ami működő képessé teszi a világot(lásd: bolygók mozgása, halmazállapotok vátozása hőmérséklettől függően, stb). Ezeket a szabályokat kutatja a tudomány és jegyzi fel.Pl ha a vizet melegítjük és eléri a forráspontot, gőzzé válik, fagyáspontkor pedig megfagy. Ez egy kikerülhetetlen törvény ami soha nem is változott és nem is fog. Ezt le is jegyezték az emberek és tudományosan bizonyított tény. De! Ezt a dolgot is Isten hozta létre ezzel is megakadályozva a káoszt ami ugye rendetlenséget jelent(a nevében is benne van rend nélküliség!).Tehát az, hogy a tudósok felismernek egyre több szabályoságot és törvényt az életben nem zárhatja ki Isten létét, hisz ezeket a szabályokat valaki megalkotta. Kérek mindenkit próbáljon objektívan állni a dologhoz és ha ésszerű akkor sem kell elfogadni de élből elutasítani sem ha nem értesz vele egyet!


Csak vallásosaknak: Mi értelme a folyamatos civódásnak? Ha ti azt valljátok, mindent Isten teremtett akkor bizony el kell fogadni a tényt, hogy az ő világának a szabályait és törvényeit összefoglaló szakág neve: Tudomány. Nem hadakozni kell ellene, hanem beépíteni a tudatba mert ez is a mindenség része. Szabályok nélkül itt káosz lenne éppen ezek miatt jöttek létre. Ezek a dolgok állandóak és hibátlanul működnek évmilliók óta. Ha elfogadjátok a tudomány állításait a természet törvényeiről, ha nem, ezek a törvények akkor is léteznek és létezni fognak, a ti hiteteken kívül is. Hogy kérhetnénk az ateitstákat, hogy higyjék el amit mondunk, ha még mi sem hiszünk abban amit Isten teremtett számunkra? Igaz, nem érthetünk meg mi sem mindent, mert felvetődik a kérdés: Akkor az evolúció hogy fér a képbe? Nem tudom, de nem is ez volt az alap kérdés. A kérdés az, szerintetek lehetséges e elfogadni ezt az elméletet és nem egyhelyben toporogni az miatt mert nem tudunk megegyezni melyik dolog igaz a tudomány vagy a hit, hanem karöltve indulhatnánk előre és örülhetnénk annak, hogy a tudomány is segítségünkre van abban, hogy még jobban megismerhessük azt amit a Teremtő Atyánk adott nekünk?


Köszönöm, hogy végig olvastad. Várom a kommenteket.



2013. jan. 6. 04:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 A kérdező kommentje:

Mami: Azért mindennek van határa! Eddig próbáltam kedves lenni de most már betelt a pohár. Elég a hazugságaidból hallod??? Méghogy írtál egy geológus professzornak és ő még válaszolt is. Tudod ki hiszi ezt el, a többit meg már csak a vicc kedvéért is leírom, hátha a többiek nem akarják a drága idejüket az agyatlanságaid szemezgetésével tölteni.

Tehát a NASA tudósainak is írt régen egy levelet amiben felhívta a figyelmet, hogy veszélyes a Marsra utazni. Plusz! Ő ajánlotta nekik, hogy nem e kéne mesterséges gravitációt kifejleszteni!! Ők ezt meg is fogadhatták mert lelassult a készülődés a marsra. Ennyi baromságot honnan lehet összeszedni??? Ja és még valami, a NASA-nak írt levelében egyszerűen fogalmazott meg mindent (mert attól félt nem értik majd meg:)) de persze ide is mert MI sem értenénk egy sort sem abból amit mondani akar. Még minket tartasz hülyének, melyik gyógyintézetből szabadultál? Ezek után meg elkezd az unokáival hencegni aki bethowen szimfóniákat játszik és már megnyert egy csomó díjjat is. Elmész te a p*icsába hallod!! Ne ronts itt a levegőt nyanya!!!

2013. jan. 13. 05:46
 52/84 anonim ***** válasza:

Először is kérdező ne húzd fel magad.Nem tesz jót az egészségednek.


Másodszor, valóban nagyon tehetséges a kisebbik unokám zenészként és tervezésben, rendezésben.


Harmadszor valóban írtam egy itthoni geológus prof.nak, majd a NASA-nak, de mind két helyre interneten keresztül és ugyanúgy kaptam a válaszokat.


De mivel katolikusnak kereszteltek,-- A Pápának is írtam. Az főleg a vallások ideológiájával kapcsolatban íródott és mind azon élményemről amit életem során tapasztaltam absztrakt módon. Neki azért, hogy számítson a kritikával tűzdelt írásomra itt, az interneten is.


A Pápától kaptam választ, postán keresztül, megköszönték amit küldtem. aztán hogy miért, mi okból, a hazai püspökünktől kaptam levelet postán, amiben nem csak megköszönte amit a Pápának küldtem sok oldalas szöveget, de a könyvtárukba helyezték "méltó" helyre. Abban a vallásos hit világot kritizáltam, és mind azon élményeket leírtam amit életem során tapasztaltam absztrakt módon. Aztán emberi élettel kapcsolatban írtam, valamint a Földünket fenyegető veszélyre hívtam fel a figyelmet.


De tudod kérdező ha már voltál olyan kedves beleolvasni a blogba és abban nem értettél bármit is, akkor miért nem írtad meg a fejezet alján az észrevételedet? Pl Nem érthetőek ezek a gondolatok.... Hogy kellene ezt érteni...? S akkor én talán igyekeztem volna másképp fogalmazni. Sőt volt olyan fejezet amit direkt erre a célra kezdtem el;--Kérdezzetek és válaszolok.címmel. De tudod annyira nem aggódom, mert nagyon sokan megköszönték az írást átlagban naponta 200-500 között látogatnak és kétszerese az oldalszám amit letöltenek.


Ha kérdeztél volna akkor talán hamarabb megértetted volna és én tudtam volna, hol kellene másképp fogalmazni.


Pl a Tudat megfogalmazása olyan rész volt amit nagyon nehezen tudtam megírni, mert más valamit átélni, érzékelni és megint más azt valamiképp szavakkal visszaadni. Na de mindegy most már-- a kettőnk szóváltása már zsákutcába futott.... Reményteli új esztendőt kívánok Neked és a feleségednek. üdv Viktória

2013. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:

Ja még valami, hogy érthető legyen az ilyen gyors egymásutáni ide-oda való írás. Egy bazi nagy idegesség miatt kaptam egy még nagyobb bazi infarktust. Nagy területen elhalt a bal kamrám hátsó fala és elpusztult a jobb kamra inger vezetésének pályája"-- De mivel ilyen hibákkal kicsi az esély hogy túl élem a beavatkozásokat-- ahogy magamhoz tértem, saját felelősségemre hazajöttem.


Semmiféle katéterezést, javítási macerához nem járultam hozzá-- Ezt elismételték egy párszor az első évben, mert rendszeresen vitt a férjem a kardiológiára... Egyszerűen nem engedhettem meg magamnak ekkora rizikót mivel itt volt kettő még kicsinek számító gyerek, akiket felakartam nevelni.


Mivel eleinte semmit nem tudtam itthon végezni, na és megérintett a "végleges távozás szele" is, így ide ültem, pihentem és elkezdtem elmesélni mind azt, amit átéltem, megtapasztaltam életem során, akár absztrakt módon akár a munkám során, gyógyítások közben. Közben elküldtem a leveleimet is.


Hát nem volt könnyű felidézni, főleg megfogalmazni 20 évvel ezelőtti emlékeket, akkor megfogalmazott gondolatokat, amit akkor viszont összetéptem.


Hát ennyi, nem zavarlak többet.

2013. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 A kérdező kommentje:
Örülnék ha nem zavarnál többet. És ezekkel az állításokkal csakis magadat járattad le, nem engem. Ha te tényleg ekkora koponya lennél nem itírkálnál, vagyis jobbanmondva nem írkálnál sehol olyan butaságokat amiket az utolsó pár kommentedben olvashat az emeber.
2013. jan. 13. 09:53
 55/84 anonim ***** válasza:

Mami 48-as kommentjére reagálnék.


Nagyon szeretem az írásaidat mert egyrésztérezni rajtuk hogy olvastál a témában és nem csak most kerested ki a Googléból,másrészt nagyon jóll tudsz beszélni.Élvezetesek az írásaid.Csak egy bajom van velük:Néhány állítsás nem igaz.Ezt most össze is foglalnám:


-Mit gondolsz mi fog történni ha az óceán fokozottabban fog felmelegedni? Eddig bevallották hogy az óceán vize két fokkal melegedett HA! csak ennyi az igaz! Mit gondolsz miért lehet közlekedni olyan könnyen az északi szorosoknál, miért tűnnek el a jéghegyek a csak ipar okozta globális felmelegedéstől? Egy frászt! Valamikor is voltak természetes és sokkal nagyobb erdőtüzek-- mert még oltani se tudták és az erdőségek is hatalmasabbak voltak-- még se olvadtak meg a sarki jéghegyek...


Persze.Természetes jégkorszakok mindig is voltak és természetes felmelegedések is.(most is egy jégkorszakot élünk át ugyanis a Föld természetes állapota az ha nincs jég a sarkokomn)De ez amit most élünk át leginkább az embernek köszönhető.Az óceánok vize nem azért változik mert a Föld magát melegítoi geotermikus módon,hanem a felmelegedésnek köszönhetően.Amit említettél hogy az északi szorosoknál lehet közlekedni az nem a geotermikus hőmérséklet emelkedése miatt van hanem mert a Skandináv félsziget (gondolom rá gondoltál) pont Egy Portugália partjaitól érkező meleg áramlat mellett van.Ez nem azt jelenti hogys emelkedne a belső hőmérséklet.Például ugyanabban a szélességi övben van a Skandináv félsziget másik oldalán lévő Balti tenger már telljesen hajózhatatlan ,mert ott már nincs meleg áramlás és így ott a víz befagy.


-Mennyi a kéreg km-ben számolva az óceánok alatt ami kihűlt állítólag a kezdetek óta? --változó mértékű 5-6-7-8 km esetleg hatalmas repedésekkel tarkítva és tűzhányókkal megszakított valamint van olyan hely amit bele se írtam a blogomba! mert magam is megdöbbentem és "elhúztam onnan" hogy szinte belelátni a Föld gyomrába!!

miközben állandóan töltődik több helyen a lávakitöréseknek köszönhetően? S ez 4-41/2 milliárd éve tart és csak 5-6 km széles a kéreg ma is helyenként?



-Hát ezt a 6-7-8 km vastag kérget nem tudom honnan vetted.Sehol nem ilyen vastag a kéreg (az óceáni hátságokat,szubdukciós zónákat,és forró pontokat kivéve) .A kéreg nagyjából 40-50 km vastag.Ha tényleg csak 6-8 km vastag lenne akkor a Kola-félszigeti fúrásnál a köpenyben jártak volna(12 km mély volt a fúrás).Tehát ez is badarság.És az aszteroidás dolog:Hát a dinoszauruszokhoz egy nagyjából 8 km átmérőjű test csapódott a Földbe ,mégse történt semmi se a túloldalon.


-Aztán itt voolt említve a Földi víz eredete.El kell keserítselek,tényleg meteoritok szolgáltatták a Földre a vizet.A vizsgálatokból ez derül ki.Ugyanis megvizsgálták a meteoritokban található víz prótium és deutérium arányát és teljesen megegyezik a Földi víz arányával.Tehát ismét csak tévedés.De különben szerinted honnan származna?

2013. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 A kérdező kommentje:
Viszont ha tényleg igaz az állítás miszerint a víz kintről érkezett, miért ne hozhatott volna magával különböző egy sejtőeket, illete más élőlényeket? Nem halakra gondolok hanem többsejtű élőlényekre. Érdekes felvetés!
2013. jan. 15. 07:36
 57/84 anonim ***** válasza:

Mivel 55/ itt nem írhatok válaszokat, igy kérlek nézz majd be a [link]

Soron kívül; válaszok a feltett kérdéseitekre…

utolsóként betett fejezet írásaiba.


-igaz nem azonnal lesz, mert a hidegfrontot nagyon megérzem s örülök ha, mint "szülő" elvégzem a dolgomat-- többet fekszem és gyógyítom magam- inkább úgy fejezném ki, hogy kitolom az élet-időmet...


De azért előzetesen Te honnan vetted a földkéreg vastagságáról írt adataidat? az én tudomásom szerint 5-80 km de az óceánok alatt a legkevesebb 5km- és annál vastagabb a partok felé. De ahol még hosszú mély repedések is vannak olyan helyen annyira elvékonyodhatott már hogy lyuk tátong, s belátni, mint írtam a Föld gyomrába.


mielőtt hozzám ellátogatnál gondold azt is végig, hogy mi okozza általában az anyag halálát?-- akár atom, akár csillag akár bolygó vagy épp a biológiai anyagét? Szerintem az egyre emelkedő hő.


Mi okozza az anyag-energiák halálát vagy inkább létezését? Szerintem az abszolút zérus hideg!


Kérdező igaz nem kérdeztél engem speciel-- de azt feltételezem, hogy bármiféle életkezdemény az űrön keresztül haladva nagy sebességgel, és kitéve a kozmikus magasfeszültségű sugárzásoknak elképzelhető, hogy mire ideérne, addigra életképtelenné válna. Bocsi hogy belekotyogtam.

2013. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 A kérdező kommentje:

Mami, nem tudom megállni hogy ne kérdezzek rá: Mit értesz ez alatt: "okozza általában az anyag halálát?-- akár atom, akár csillag akár bolygó vagy épp a biológiai anyagét? Szerintem az egyre emelkedő hő. "


Akkor a nap hogy működik, ott sokkal nagyobb a hő mint itt a földön, mégis létezik, sőt a világűrben van ahol meg a hőmérséklet -270 celsius. Így ezt sem tudom értelmezni: "Mi okozza az anyag-energiák halálát vagy inkább létezését? Szerintem az abszolút zérus hideg! "


Itt ellentmondások halmaza található, vagy rosszul értelmezem amit írtál?

2013. jan. 16. 14:34
 59/84 anonim ***** válasza:

Szóval megengeded kérdező hogy szóljak?


Mint ahogy az élet halálát épp úgy mindennek a halálát a magas hő okozza. Természetesen a hő és hő között különbség van. A Napunkat említetted-- benne több ezer fokos a hú aminek a következménye az lesz hogy fokozatosan felbomlik és a végén vagy összeesik vagy felrobban-- persze a tudósok szerint és remélhetőleg még nagyon sokáig élvezhetjük.


Ha melegítünk bármit annak nem egyszerűen felmelegedés lesz a következménye hanem a benne lévő atomi energiák mozgása felgyorsul, kiszakadnak belőle és azt fokozatosan pótolja belülről aminek az a vége hogy lebomlik az anyag.

Természetesen minden anyagnak forrás illetve bomlást okozó hője más és más-- mi a 40-41 fokos láz esetén elpatkolunk a végén a víz az különleges 100 foknál forr és elpárolog-- de hiába melegítjük egyre nagyobb hővel akkor se fogja átlépni a 100 fokos meleget soha. és nem fog fel bomlani a molekulája se, páraként víz marad-- mert csak elektromos energiával bontható H- és O-re.


A hideg hatása-- ezt megtapasztaltam saját örült kísérleteim során. Az anyagok különböző hőfokon képesek megdermedni-- a víz pl nem 0 fokon hanem plusz 4 fokon fagy meg. az emberi test hamarabb képes megdermedni, látszatra holttá válni. Valójában minden kihűlt embert akit találnak-- attól tartok- nem mindegyik halott még még akkor se ha orvosilag észlelhetetlenek az életjelek.


Sajnos volt ilyen találkozásom" egy kihűlt asszonnyal, akit az orvos holttá nyilvánított reggel, aztán a család egy nap elmúltával eltemettette délelőtt-- Én pedig hajnalban arra ébredtem, hogy valaki nagyon ver valamit és iszonyatosan üvöltött segítségért-- erről a kehülésről- temetésről fogalmam se volt addig majd csak később tudtam meg kivel történt, mert a férjem kinyomozta.


A lényeg még a testben is a hidegtől lelassulnak az energiák az idegi is, a sejtes is és a kínaiak által talált lélek energia is. Ha viszont nem fagyott csontra, és nem volt életveszélyes a rosszullét amitől kin rekedt a hidegbe-- akkor bizony a szerencsétlen a koporsóba magához térhet-- a föld melege és sugárzása felmelengeti és az energiák mozgását felgyorsítja és bizony életre kell az illető.


Nem tudtam akkor hajnalban mit hallok és elmentem" megnézni-- annyira megdöbbentő volt számomra hogy a lélek energiám csak derékig hatoltam be abba a koporsóba, mikor rádöbbentem hova tévedtem, megállt" a lelkem-- Fele-részem" bent fele-részem" a földben volt.


Tehát bizonyos kisebb térben a lélek látható lehet-- mert az asszony elcsendesült és figyelt-- én" pedig meleg sárga fénnyel világítottam be a koporsót-- döbbenetes volt és visszarántottam magam.


De amikor ásót kerestem volna hogy kimegyek megkeresni a temetőbe, a férjem lefogott és nem engedett Aztán hiába fogtam be a fülem újra halottam azt a szörnyű üvöltést és dörömbölést egy jó ideig. Tulajdonképpen igaza volt a férjemnek, hisz mint mondta, "őrültség amit tervezel, képtelenség nem engedem" három temető is volt kb egyforma távolságra tőlünk több km-re-- megkeresni szinte lehetetlen lett volna azt a szerencsétlen nőt. De hiába én több hónapig szinte betege voltam annak, hogy nem segíthettem.


Az energiák csak akkor nem lassulnak és dermednek meg ha nagy sebességgel képesek mozogni, vagy száguldani-- erre3 faragtam rá majd nem magam is, amikor meglátogattam" a két Sarkot a D és Északit. Csak pillanatokra bámészkodtam-- de mondhatom úgy is, hogy "dideregve tértem vissza"


A több ezer fokot is képesek elviselni az elektromos-energia részecskék, sőt ha átéli akkor felgyorsulni képes tőle a sebessége maximálisan! De megállni, abban-- egyenlő a megsemmisülésével.


Tehát az univerzumi több ezer fokos sugárzások ha száguldani képesek akkor semmi bajuk nem lesz de ha valamitől megtorpannának, az űr abszolút zérus hideg terében akkor szint úgy megdermednének mint az ember.


Nem fogalmazok tudományos szavakat használva, mert számomra épp elég volt annak idején a magam egyszerű szókincsével memorizálni a megállapításaimat.


Remélem érthető volt. Az hogy hihető-e az egy más kérdés, de nem árt ha tudomásod van erről soha nem tudni mikor érhet bárkit hasonló tragédia mint ezt az asszonyt.


Valamikor mivel nem volt olyan jó az orvostudomány na és sokszor nem is volt-- még divatban volt a "lélek-kürt" a biztonság kedvéért és ha valaki magához tért mondjuk a koporsóban, tudta hol van és belefújt segítségért. aztán volt a pestis járvány ha jó emlékszem akkor szüntették be ezt a szokást.

2013. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:

S most írhatnád azt hogy hogy lehet az hogy az anyag energia részecskéi kint a hideg kozmoszban nem dermednek meg? -- mert állandóan rezgésben, mozgásban vannak és ha szükséges a magból táplálkoznak"-végső soron a protoni energia elvesz a neutron porszemcsétől és a protoni feszültségnek köszönhetően pótolja önmagát a elektroni feszültség.


Vagy is ha az anyagot kívülről hatások érik az visszahathat az élet-idejére, vagy erősebbé válhat vagy lebomlik. Vagy új anyaggá alakul, vegyületté, vagy épp látszat anyaggá. Lásd a vasat-- vagy rozsdásodik-- vagy mágnesezhető, - vagy ha jól emlékszem hamis aranyat is állítottak elő a segítségével, vagy még keményebbé szilárdabbá kovácsolható hő hozzáadás mellett.De a hideg nem hiszem hogy ártana neki, mint fémnek, az atomi szerkezete megvédi.

2013. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!