Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás + Tudomány = Isten?

Vallás + Tudomány = Isten?

Figyelt kérdés

Szerintem hülyeség azon vitázni hogy a tudomány igaz e vagy az Isten hit. Miért nem próbáljuk össze illeszteni a kettőt? Lehet kiegészítik egymást, nem pedig különválnak. Elmondom mire gondoltam: Vallásos szemszögből kezdem hisz én is hívő vagyok. Ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a világot és azt a világ bonyolultságával magyarázzuk(ami véletlenül nem jöhetett létre) akkor nem értem miért nem fér össze a tudomány és a vallás. A világ mivel elég bonyolult számtalan törvényt és szabályt foglal magában ami működő képessé teszi a világot(lásd: bolygók mozgása, halmazállapotok vátozása hőmérséklettől függően, stb). Ezeket a szabályokat kutatja a tudomány és jegyzi fel.Pl ha a vizet melegítjük és eléri a forráspontot, gőzzé válik, fagyáspontkor pedig megfagy. Ez egy kikerülhetetlen törvény ami soha nem is változott és nem is fog. Ezt le is jegyezték az emberek és tudományosan bizonyított tény. De! Ezt a dolgot is Isten hozta létre ezzel is megakadályozva a káoszt ami ugye rendetlenséget jelent(a nevében is benne van rend nélküliség!).Tehát az, hogy a tudósok felismernek egyre több szabályoságot és törvényt az életben nem zárhatja ki Isten létét, hisz ezeket a szabályokat valaki megalkotta. Kérek mindenkit próbáljon objektívan állni a dologhoz és ha ésszerű akkor sem kell elfogadni de élből elutasítani sem ha nem értesz vele egyet!


Csak vallásosaknak: Mi értelme a folyamatos civódásnak? Ha ti azt valljátok, mindent Isten teremtett akkor bizony el kell fogadni a tényt, hogy az ő világának a szabályait és törvényeit összefoglaló szakág neve: Tudomány. Nem hadakozni kell ellene, hanem beépíteni a tudatba mert ez is a mindenség része. Szabályok nélkül itt káosz lenne éppen ezek miatt jöttek létre. Ezek a dolgok állandóak és hibátlanul működnek évmilliók óta. Ha elfogadjátok a tudomány állításait a természet törvényeiről, ha nem, ezek a törvények akkor is léteznek és létezni fognak, a ti hiteteken kívül is. Hogy kérhetnénk az ateitstákat, hogy higyjék el amit mondunk, ha még mi sem hiszünk abban amit Isten teremtett számunkra? Igaz, nem érthetünk meg mi sem mindent, mert felvetődik a kérdés: Akkor az evolúció hogy fér a képbe? Nem tudom, de nem is ez volt az alap kérdés. A kérdés az, szerintetek lehetséges e elfogadni ezt az elméletet és nem egyhelyben toporogni az miatt mert nem tudunk megegyezni melyik dolog igaz a tudomány vagy a hit, hanem karöltve indulhatnánk előre és örülhetnénk annak, hogy a tudomány is segítségünkre van abban, hogy még jobban megismerhessük azt amit a Teremtő Atyánk adott nekünk?


Köszönöm, hogy végig olvastad. Várom a kommenteket.



2013. jan. 6. 04:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:

Nem. tzolko nem fél csak megrögzött materialista, ő a csak porrá leszünk és vége... abban hisz.


Nagyot fog egyszer nézni, amikor megtapasztalja a végtelen Teret úgy ahogy még álmában se képzelte el soha.


Tavaly 2012 ben valaki meghalt januárban aki ismerhetett engem- lehet, hogy közeli vérrokon volt. (kettő is van ilyen, de még mindig nem mertem rákérdezni egyiknél se telefonon, mert bármelyik beleszólt volna akkor a másik lett volna aki eltávozott...nekem bármelyik távozása fájt volna. Mind kettő tudott a képességemről bizonyos mértékben, de egyik se hitt el belőle soha semmit sőt, nagyon megbántott mind kettő, pedig szerettem őket őszintén és mélyen)


A halála után az illető itt volt nálam, talán bocsánatot kérni, talán elköszönni-- mert határozottan megfogta a bal vállamat. Persze lehet hogy valaki, akit sok évvel ezelőtt gyógyítottam... szóval nem tudom.


Még az se lehetett, hogy valami misztikummal kapcsolatos dologra gondoltam volna-- mert itt ültem a gépnél és szidtam a politikusokat azért amit az országgal műveltek-- tehát teljesen más gondolatok és indulatok kavarogtak a fejemben.


Olyan valóságosan éreztem volt a kéz formáját, és fogását, hogy azt hittem a férjem vagy az unokám viccelődik.

2013. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:

Valóban, kedves mami, materialista vagyok.

Félni is csak olyasmiktől szoktam, hogy esetleg magatehetetlenné válok, aki moccanni sem tud.

Nem létező dolgoktól minek félnék, amikor a létezőkre is fittyet hányok?

2013. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:

Talán igazad van...de talán még se? Az természetes, hogy csak azt hiszed el, amit eltud fogadni az elméd és elveti azt, ami számodra felfoghatatlan, mert nem tapasztaltad meg.


S tudod ez az, ami csodálatos lehetett volna és számodra nem adatott meg... komolyan, néha úgy szeretném kiönteni mindenki elé a lelkem úgy, hogy átérezhesse mindenki azt, amit én átélhettem, akkor talán a világ, az ember megváltozna...de nagyon nehéz szavakkal elmagyarázni...szavakkal képszerűvé, érezhetővé tenni...


Hisz még a saját férjemnek se tudom átadni, amikor türelemre inteném a saját egészsége érdekében... igaz akkor elneveti magát... aztán pillangózva járkál a szobában engem akarva utánozni.... de valójában mindig félt a képességemtől... és talán tőlem is olykor... s mindentől... ami számára, akár csak neked, felfoghatatlan, hihetetlen.

2013. jan. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 Salx Narval ***** válasza:
Nyilván aki átélt valami természetfelettit, vagy inkább úgy mondom ismeretlent, az másképp viszonyul a dolgokhoz. Nem tudom, hogy milyen képességeid vannak Mami,hogy fél tőle a férjed, de az tényleg rossz lehet, ha nem hisznek az embernek a családtagjai, barátai. Biztos, hogy én is átértékelném az életemet, ha megtapasztanék valami természet feletti dolgot.
2013. jan. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:

4, akkor még nem néztél szét a valláskritika rovatban, nap mint nap szapulják egymást a tudós palánták meg a hívők.


9, szerintem is helytelen a Darwini elmélet, a napokban néztem is egy videót róla ahol tudósok cáfolják meg az elmélketet, akit érdeket itt megnézheti: http://www.youtube.com/watch?v=eg0wurKUdqU


11, nagyon jól látod a dolgokat


15, Kár sajnáltatni magad ugyanis veled ellentétben én el tudom fogadni ha másnak más a véleménye, így a tiédet is. Az hogy SZERINTED a tudomány és a vallás nem fér meg egymás mellet nem álltalánosítható, mert eddig te vagy az első ember itt aki ezt felhozta. Senki más nem említett ilyet. Másodszor, dszerintem rossz irányból közelíted meg a dolgokat. A tudósok végezzék csak a munkájukat és nem kell holnaptól a biblia szerint élni, bár én sosem mondtam, hogy a keresztény hitről beszélek, hanem csak úgy általánosságban a hitről meg Istenről, de mindegy, nem te vagy az első aki kiforgatja amit mondok. Én arra kértem őket, fogadják el hogy valszeg intelligens tervezés lehet a háttérben ha máshogy nem tudják megmagyarázni a fajok kialakulását. Erre itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=eg0wurKUdqU

Ennyit kértem, nem többet, a vallásosaktól pedig azt, hogy ne vessék el a tudomány vívmányait csak mert nem fér bele a vallási nézeteikbe hanem igazítsák hozzá a nézeteiket. Azaz fejlődjenek éppúgy ahogy a tudomány teszi. Még egy dolgot kifogásolnék a mondandódban, mégpedig azt, hogy a tudósok cáfolták , hogy lett volna valaha özönvíz. Csak írd be gooogliba: özönvíz bizonyítékok. És olvasgass. A többi gondolatra meg a válasz: lehet nem hallotad még de a bibliát nem kell szó szerint venni. Ugye most is használod azt a szót: nagy volt a kísértés hát megtettem. Tehát ott ült a válladon a kisördög és ő biztatott fel? Nem? Na látod ez történt akkoriban is, csak metaforikusan elmondva. Remélem érthető.


16, ugye neked vannak kézzel fogható bizonyítékaid a teremtésre, esetleg felvételed róla hogy ilyen lekezelően mersz beszélni velem. Ki kell hogy kérjem ezt a hangnemet, hisz te semmit nem tettél még le az asztalra, csak vitázni jöttél. Köszönjük hogy itt voltál.


17, nem igazán értem a te álláspontod. Te most egyik oldalon sem állsz mert mind a kettő hülyeségben hisz. Ha lehet, elmesélhetnéd te miben hiszel, csak hogy mi is elmondhassuk a véleményünket rólad, ha már így pocskondiózol velünk. :)


Mami, kérlek ne tereld a témát, mindenhol ezt teszed. Mi köze a te természetfeletti képességeid reklámozásának ahhoz amiről beszélgetünk? Kérlek a témához szólj vagy maradj csendben.

2013. jan. 7. 04:36
 26/84 anonim ***** válasza:

Szóval azt írod önmagam reklámozom... holott épp azért írtam, mert a gondolataiddal értek egyet ezzel mindenképp;

"

Vallás + Tudomány = Isten?

Szerintem hülyeség azon vitázni hogy a tudomány igaz e vagy az Isten hit. Miért nem próbáljuk össze illeszteni a kettőt? Lehet kiegészítik egymást, nem pedig különválnak."


Nem ezt írtam én is?-- hogy az lenne helyes képlettesen, ha leülnének egy "kerekasztalhoz"


ezt írom a blogomban is, hogy nem lehet kihagyni a ritka de az idők folyamán újra meg újra felbukkanó rendkívüli emberi képességeket se amiből születtek a hitféleségek. Különbözőek? Nyilván, hisz más korban éltek, más kultúrában, más tudással rendelkeztek, ami meghatározta tulajdonképpen mennyit értett meg belőle és miképp értelmezte az illető, mennyit tett hozzá a fantáziája.


Hogy is fejezeted be a kérdésed? "Köszönöm, hogy végig olvastad. Várom a kommenteket."


-- Szívesen, több kommentet nem kívánok feléd írni, mert úgy látszik sértem a szó szerint értelmezett, nem létező Atyádat"-- Egyet ne felejts el ez itt, valláskritika oldal! Miért nem a vallásosokat győzködöd, hogy a tudományt is vegyék figyelembe mielőtt bigottá válnának?!

2013. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:

Aki megbántott régen nem ilyen értelemben bántott meg, hogy hitt vagy nem hitte el azt a keveset amit elárultam-- az csak a gyógyításra vonatkozott főleg.


a férjem pedig azért félt a dolgaimtól, mert őt vallásosnak nevelték még ministráns is volt, ha őt kellett gyógyítanom attól is félt-- legtöbbször mást mondtam róla- pl. a kenőcs amit ráteszek a térdére az gyógyít... Csak kétszer árultam el neki és hagyta is, hogy gyógyítsam, amikor nagy felületen vált ekcémássá a teste és nem tudta elviselni már a viszketést. Azt a gyakorlatot nem lehetett kencékkel eltusolni.A másiknál megúszta, hogy szétkapják a térdét az Orfiban-ott a műtéttől, az altatástól, jobban félt, mint tőlem.


A másik képességemről ritkán esett szó, mert attól főleg engem féltett- így hallgattam róla, és csak ha muszáj volt akkor hoztam szóba.

2013. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:

Mami 26-os kommentjére reagálok:Jó.Tételezzük fel,megtörténik a nagy békére törekedő összeülés.És mi lesz?A tudósok felhozzák legnagyobb bizonyítékaikat,tartanak egy kéthetes bizonyítékfelsorolást,több tíz órányi előadást és a bizonyítékok kombinálásával kialakítva elmondják a tudományos történetét az Univerzumnak.


Ezután jönnek a vallások(már csak az is probléma hogy meghallgassák az összeset mert minimum van pár százezer de lehet hogy millió vallás).Szóval legyen mondjuk a keresztény.(Mivel ő belőlük van a legtöbb és mert itt a gyakori hallgatósága is gondolom nem taoista hanem keresztény ezért mondom most őket)Szóval a keresztényeken a sor hogy elmondják az elképzeléseiket.Ők tartanak egy 4-5 napos előadást és végig csak Bibliai példabeszédek és versek felsorolásából állna az egész.


Kérdem:Hogy juthatnának közös nevezőre ha:


-az egész érvelési rendszerük(tudomány és vallás) teljesen más típusú(a tudomány mindenki számára látható és elvégezhető kísérletekkel és számításokkal érvelnek.Míg a vallások csak a szent iratokra és könyvekre támaszkodik)


-és az elhangzottak is teljesen mások.


-valamint a vallás azért is egyeztethetetlen a tudománnyal mert ködös.Nem lehet tudni mikor kel csak metaforikusan értelmezni nem lehet tudni mikor kell igaznak értelmezni.Amerikában vannak akik a 6 napos teremtést is komolyan veszik,a vatikán pedig még az evolúciót is elfogadja.Na most kinek van igaza?Pedig mindketten ugyanazt a könyvet olvassák.Különben abból is látszik mennyire félreérthető hogy csupán 34 00 keresztény irányzat létezik.

2013. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:

És ez aranyos volt kérdező."Az özönvízre vannak bizonyítékok".Ha ezekre a Hovind elméletes agymenésekre gondolsz kérlek hagyjál mert már a falat átütöm tőlük (téglafal).Egyszerűen röhejesek sőt már szánalmasak.Ha alkoholmérgezést akarnék kapni azt játszanám hogy Hovind minden hazugságánál és állítólagos bizonyítékánál bedobnék egy felest.Remélem érzed mennyire nincs neki ezekből.


De hogy ne csak mondjam a szitkozódást,érveket is hozok.Remélem te leszel az első aki válaszol ezekre:


-Miért vannak csupasz ősföldek?Nem kéne mindenhol egy ugyanolyan korú iszaprétegnek lennie?Elvégre ha egy terület hosszasan el van árasztva ott iszap alakul ki.Akkor miért vannak olyan ősföldek(Skandináv vagy Kanadai ősföld) amik teljesen fedetlenek?


Hová tűnt az a rengeteg víz?És ne mond hogy elpárolgott mert a vízpára ugyanúgy mint a metán vagy a szén-dioxid erősíti az üvegházhatást.Ennyi vízgőz után már kész trópusi őserdő lenne még a sarkokon is.


-Mi történt a növényekkelk.Noé elvileg csak állatokat vitt fel.Max néhány magocska jutott fel a bárkára vagy véletlenül vagy élelem formájában,de egy rakás növényt biztos nem vitt magával.Kétlem hogy vitt volna magával az összes orchidea féléből mert mondjuk a boldogasszony papucsa (magyar orchidea ) semmire se jó.De ha nem vitt akkor nem kellett volna mindnek megdöglenie?


És még bele se melegedtem.Na erre a három kérdésre normálisan válaszolsz , megfontolom hogy egyáltalán versenyképes hipotézisről van e szó.

2013. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
Ha valaki kíváncsi lenne Mami elképzeléseire ennél a kérdésnél oldalakon keresztül kifejti.Én az első 3 oldal után azt hittem kinyomtatom és könyvet csinálok belőle.
2013. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!