Vallás + Tudomány = Isten?
Szerintem hülyeség azon vitázni hogy a tudomány igaz e vagy az Isten hit. Miért nem próbáljuk össze illeszteni a kettőt? Lehet kiegészítik egymást, nem pedig különválnak. Elmondom mire gondoltam: Vallásos szemszögből kezdem hisz én is hívő vagyok. Ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a világot és azt a világ bonyolultságával magyarázzuk(ami véletlenül nem jöhetett létre) akkor nem értem miért nem fér össze a tudomány és a vallás. A világ mivel elég bonyolult számtalan törvényt és szabályt foglal magában ami működő képessé teszi a világot(lásd: bolygók mozgása, halmazállapotok vátozása hőmérséklettől függően, stb). Ezeket a szabályokat kutatja a tudomány és jegyzi fel.Pl ha a vizet melegítjük és eléri a forráspontot, gőzzé válik, fagyáspontkor pedig megfagy. Ez egy kikerülhetetlen törvény ami soha nem is változott és nem is fog. Ezt le is jegyezték az emberek és tudományosan bizonyított tény. De! Ezt a dolgot is Isten hozta létre ezzel is megakadályozva a káoszt ami ugye rendetlenséget jelent(a nevében is benne van rend nélküliség!).Tehát az, hogy a tudósok felismernek egyre több szabályoságot és törvényt az életben nem zárhatja ki Isten létét, hisz ezeket a szabályokat valaki megalkotta. Kérek mindenkit próbáljon objektívan állni a dologhoz és ha ésszerű akkor sem kell elfogadni de élből elutasítani sem ha nem értesz vele egyet!
Csak vallásosaknak: Mi értelme a folyamatos civódásnak? Ha ti azt valljátok, mindent Isten teremtett akkor bizony el kell fogadni a tényt, hogy az ő világának a szabályait és törvényeit összefoglaló szakág neve: Tudomány. Nem hadakozni kell ellene, hanem beépíteni a tudatba mert ez is a mindenség része. Szabályok nélkül itt káosz lenne éppen ezek miatt jöttek létre. Ezek a dolgok állandóak és hibátlanul működnek évmilliók óta. Ha elfogadjátok a tudomány állításait a természet törvényeiről, ha nem, ezek a törvények akkor is léteznek és létezni fognak, a ti hiteteken kívül is. Hogy kérhetnénk az ateitstákat, hogy higyjék el amit mondunk, ha még mi sem hiszünk abban amit Isten teremtett számunkra? Igaz, nem érthetünk meg mi sem mindent, mert felvetődik a kérdés: Akkor az evolúció hogy fér a képbe? Nem tudom, de nem is ez volt az alap kérdés. A kérdés az, szerintetek lehetséges e elfogadni ezt az elméletet és nem egyhelyben toporogni az miatt mert nem tudunk megegyezni melyik dolog igaz a tudomány vagy a hit, hanem karöltve indulhatnánk előre és örülhetnénk annak, hogy a tudomány is segítségünkre van abban, hogy még jobban megismerhessük azt amit a Teremtő Atyánk adott nekünk?
Köszönöm, hogy végig olvastad. Várom a kommenteket.
10-es
Tehát emberi testet tanulsz.És ezt a testet az teremtésnek tulajdonítod.Nekem itt lenne egy kérdésem ami már 8. osztály óta idegesít .Ha tényleg teremtve lettünk akkor mi szerepet játszott valaha is a szőrszálmerevítő sima izom?Te neked valószínüleg nem de másoknak ecsetelni kell hogy mi is az:ez az a szerv ami mondjuk hideg hatására megfeszül és felállítja a szőrszálakat.Ennek mi értelme?Ha a teremtés igaz?
Evulúcionistaként én ezt csak egy dologgal tudom magyarázni.Mikor a fejlődésünk kettévált a majmokkal közös őstől akkor testünk igen nagy részét szőr t.Aztán még ott van az is hogy az ember kialakulása egy jégkorszakokkal teli időben zajlott.Nos mivel az állatvilágban a szőrmerevítő izom azt a szerepet játsza hogy hideg hatására levegőt enged a hám és a szőr közé,ezzel egy hőszigetelő réteget létrehozva.Szerintem és az evolúcionisták szerint a szőrünk felállása (libabőr) ennek az állati származásunknak egy maradványa,mára már elcsökevényesedett , funkció nélküli szerv.Én így gondolom,de ha valaki elmondja hogy a tervezőnek mi ezzel a szándéka meghallgatom.
Bocs kérdező de tévedsz.Már Einstein elkezdte meglátni hogy a természeti törvények maguk jöttek létre és magukat irányítják.De gondolom te ezen csak jót nevetsz és nem is érdekel, mert ellent mondana a drága kis hitednek.
Valamint hogy a kérdésre is válaszoljak:A tudomány és a vallás nem egészítik ki egymást és nem férnek meg egymás mellett.A tudomány mindig az exoterikus,empirikus(vizsgálható) dolgokkal foglalkozik.Valamint szabályai teljesen lehetetlenné teszik a vallások és spirituális dolgok efogadását.A tudomány például szereti ha van bármi közvetett vagy közvetlen bizonyíték egy dologra.Gondolom nincs videófelvétel Jézus mennybe meneteléről.Aztán a legtöbb tudományág szereti ha egy állítás más helyen és más időben is megismételhető és ugyanazt az eredményt mutatja.Gondolom senki se tudja semmilyen modellen vagy animáción bemutatni a teremtést.A tudomány ezen kívül csak mindenki számára azonosan érzékelhető dolgokkal foglalkozik.A vallásviszont olyan dolgokkal van tele mint hogy mindenható ,természetfeletti,csoda.Láthatjuk hogy ezek elég szubjektív és relatív dolgok.
Aztán a vallásoknak vannak konkrét állításaik is amiket a tudomány megcáfol.Például hogy a Föld előbb volt mint a Nap vagy az öszes többi csillag.Hogy egy özönvíz volt ami világméretű volt.Hogy két embertől származik mindenki.Hogy volt egy beszélő kígyó.Ezek miatt a tudomány minsdig is összeegyeztethetetlen lesz a vallással.
A kérdező feltételez, ha elfogadjuk, ha azt gondoljuk, képzeljük, hisszük...
Nincs erre szükség, felesleges vele foglalkozni.
Mindezt úgy nevezik, bizonyítatlan, légből kapott hipotézis.
A semmire épül, nincs alapja.
A kérdező egyenlete nem matematikai igazság, esetleg vágyálom, de a benne foglalt jó szándék értékelhető és több szempontból üdvözölhető.
Természetesen ezt arra értem, hogy az ismeretek megszerzése cél lehet az olyan vallásosnak is, aki nem éri be Isten mindenhatóságával és ha a fenti gondolatból indul ki, hogy mindent Isten teremtett, akkor az Ő törvényei megismerése fontos lehet és ha ütközik a régi tanokkal, akkor világos, hogy mit szükséges módosítani.
Mindez a vallás által kőbe vésett alapgondolatok átértelmezéséhez, szimbolikus jelentéséhez vezet, ami a világ fejlődését nem akadályozza.
A fanatizmus, amely a butaság és tudatlanság iskolája így a háttérbe szorul és bár a végső kérdésekben, a világ keletkezésében marad ellentmondás, de ez már lényegtelen abban az értelemben, hogy ennek pontos ismerete nélkül is alkalmazható minden tudomány, illetve az azokból szerzett ismeret és további gondolkodásra serkent...
A tudomány és a vallás valóban nem egészítik ki egymást. Miért? mert egyik se hajlandó leszállni a maga teremtette csak illúzió magasságából.
Ha vallások közelítenének a tudományhoz attól félnek elvesztik a hitet a hívők, ők pedig azt a nagy hívő-tömeget, akik agymosáson estek át eddig és akikből a vallások elég szépen meg is élnek..c..c..
a tudomány? Csak nem ereszksik le a hivők világába épp elég a maguk teremtette HIT-világuk-- mert a tudósok megállapításainak nagy része is, csak HIT VALAMIBEN de nem bizonyított, még akkor se, ha bonyolult matematikai egyenletek két oldala egyenlőséget mutat. Csak a laborokban képes igazolni bizonyos elméleteket más különben minden csak feltételezés tudományos szókinccsel axiomának nevezik.
Ilyen mese.- bocsi- axioma vagy hitvilág az univerzum keletkezése--egyik Istent feltételezi a teremtőjének, a másik a Bumm elméletet-- holott mind kettő nem több, mint abszurd és irreális fantázia.
az élet születése pedig még ennél is irreálisabb mesék és feltételezések.-akár a vallásokat akár a tudományos históriákat nézzük.
Pedig közelíthetnének egymás felé sőt, kezet is foghatnának megértőn, hogy aztán egy kerekasztalnál végre logikusan, közösen, megtanulnának egyeztetni és gondolkodni. akkor esetleg sok mindenre a helyes választ is megtalálnák.
Kedves kérdező,
Szerintem helyesen látod, a vallás és a tudomány nem egymás ellenfelei, hanem kiegészítői. Amit a vallás ma tanít a tudomány holnap bizonyítani fogja, de hogy ez megvalósuljon, mindkét oldalról le kell mondani a fanatizmusról, a babonáról, ki kell tisztulni...
A legtöbb félreértés, viszálykodás a hívők és ateisták közt egy helytelen elképzelésből, ábrázolásból származik. Némely vallások még mindig ragaszkodnak egy hatalmas jóságos uralkodóról alkotott Isten ábrázoláshoz, mintha egy valaki, egy személy lenne, aki minden létező dolgot kigondolt és megteremtett, aki itt-ott néha közbelép, ha az emberek nagyon elrontottak valamit. Az ateisták ellenben azt állítják, hogy minden véletlenül jött létre. Az igazság szerintem a kettő között van:
Isten létezik, de nem egy valaki, nem egy személy, Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több. Az ember azonban nem tud elképzelni egy végtelen hatalmas, értelmes lényt, amely nem egy személy, nem egy valaki lenne. Isten az egyetlen Mindenható törvény, a vezérlő alapelv mindenben; Isten minden hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt, Isten az Eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye – nem teremtménye – minden létező dolog, melynek legelőbbre haladt fejleménye itt a földön mi emberek vagyunk.
Isten minden, mindenben, rajta kívül nem létezik semmi és nem történik semmi, minden benne és általa megy végbe.
Létezik egy magasabb rendű természeti törvény Isten, a Mindenható törvény, melynek minden más törvény (a természeti törvények is) alá van vetve; azok a dolgok, melyeket csodának nevezünk e törvényen alapulnak. Ez a törvény a megfelelő feltételek mellet egy értelmes lény kívánságát, szándékát valósítja meg. Alkalomadtán ez a Törvény (Isten) bármely más törvényt (a természeti törvényeket is) érvénytelenít, akkor oly dolgok történnek melyeket nem tudunk megmagyarázni. Egy ilyen alkalom lehet egy ember tökéletes utasítása. A hívők csodákról beszélnek, mikor egy ilyen megmagyarázhatatlan dolog történt, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni.
Ez a törvény mindig létezett és a megfelelő feltételek mellett mindig érvényesül, de általában csak véletlenszerűen, mert az ember nem ismeri e Törvényt (Istent). Mégis vannak akik ismerik, a legismertebb köztük Názáreti Jézus, Ő ismerte ezt a törvényt és tudta hogyan alkalmazhatja. Az ember tehát megismerheti és megtanulhatja hogyan alkalmazhatja. És valójában az ember létének célja, rendeltetése az, hogy megismerje ezt a Törvényt, Istent és éljen vele, megtanulja, hogyan alkalmazhatja. Ez egy életre szóló lelkigyakorlat.
Akkor ez a Törvény, Isten személyessé válhat nekünk, akkor kialakul köztünk egy meghitt kapcsolat, akkor isteni kilétünkre ébredünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!