Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás + Tudomány = Isten?

Vallás + Tudomány = Isten?

Figyelt kérdés

Szerintem hülyeség azon vitázni hogy a tudomány igaz e vagy az Isten hit. Miért nem próbáljuk össze illeszteni a kettőt? Lehet kiegészítik egymást, nem pedig különválnak. Elmondom mire gondoltam: Vallásos szemszögből kezdem hisz én is hívő vagyok. Ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a világot és azt a világ bonyolultságával magyarázzuk(ami véletlenül nem jöhetett létre) akkor nem értem miért nem fér össze a tudomány és a vallás. A világ mivel elég bonyolult számtalan törvényt és szabályt foglal magában ami működő képessé teszi a világot(lásd: bolygók mozgása, halmazállapotok vátozása hőmérséklettől függően, stb). Ezeket a szabályokat kutatja a tudomány és jegyzi fel.Pl ha a vizet melegítjük és eléri a forráspontot, gőzzé válik, fagyáspontkor pedig megfagy. Ez egy kikerülhetetlen törvény ami soha nem is változott és nem is fog. Ezt le is jegyezték az emberek és tudományosan bizonyított tény. De! Ezt a dolgot is Isten hozta létre ezzel is megakadályozva a káoszt ami ugye rendetlenséget jelent(a nevében is benne van rend nélküliség!).Tehát az, hogy a tudósok felismernek egyre több szabályoságot és törvényt az életben nem zárhatja ki Isten létét, hisz ezeket a szabályokat valaki megalkotta. Kérek mindenkit próbáljon objektívan állni a dologhoz és ha ésszerű akkor sem kell elfogadni de élből elutasítani sem ha nem értesz vele egyet!


Csak vallásosaknak: Mi értelme a folyamatos civódásnak? Ha ti azt valljátok, mindent Isten teremtett akkor bizony el kell fogadni a tényt, hogy az ő világának a szabályait és törvényeit összefoglaló szakág neve: Tudomány. Nem hadakozni kell ellene, hanem beépíteni a tudatba mert ez is a mindenség része. Szabályok nélkül itt káosz lenne éppen ezek miatt jöttek létre. Ezek a dolgok állandóak és hibátlanul működnek évmilliók óta. Ha elfogadjátok a tudomány állításait a természet törvényeiről, ha nem, ezek a törvények akkor is léteznek és létezni fognak, a ti hiteteken kívül is. Hogy kérhetnénk az ateitstákat, hogy higyjék el amit mondunk, ha még mi sem hiszünk abban amit Isten teremtett számunkra? Igaz, nem érthetünk meg mi sem mindent, mert felvetődik a kérdés: Akkor az evolúció hogy fér a képbe? Nem tudom, de nem is ez volt az alap kérdés. A kérdés az, szerintetek lehetséges e elfogadni ezt az elméletet és nem egyhelyben toporogni az miatt mert nem tudunk megegyezni melyik dolog igaz a tudomány vagy a hit, hanem karöltve indulhatnánk előre és örülhetnénk annak, hogy a tudomány is segítségünkre van abban, hogy még jobban megismerhessük azt amit a Teremtő Atyánk adott nekünk?


Köszönöm, hogy végig olvastad. Várom a kommenteket.



2013. jan. 6. 04:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 Ozmium42 ***** válasza:
94%

Tudományos megközelítésből: a vallások többsége olyan elemeket tartalmaz, amelyek 1. bizonyíthatatlanok, (túlvilág, lélekvándorlás, stb.) 2. csodák, amik pontosan a tudományos megfigyeléseknek, a bizonyított törvényszerűségeknek mondanak ellent (feltámadás, örök élet, mágia, stb.)


Vallásos oldalról: a modern tudomány olyan törvényszerűségeket állapít meg, amik összeegyeztethetetlenek az adott vallással. Legkézenfekvőbb az evolúció és a kereszténység ellentmondását említeni, ami (az evolúció) ha igaz, akkor nem az első ember bűne miatt jelent meg a halál, a bűn illúzió, és nincs szükség megváltásra sem belőle. Azaz a kettő összeegyeztethetetlen.


Harmadszor pedig a tudományos álláspont nem egy sziklaszilárd valami, szóval meg lehet kérdőjelezni, és vallásos oldalról vannak, akik élnek is ezzel, nem túl sok sikerrel. A vallásos dogmatikát nem lehet megkérdőjelezni, mert elvileg teljesen befejezettnek és örök érvényűnek kell lennie úgy, ahogy most van. Legalábbis a kereszténységben, iszlámban, zsidó vallásban.

2013. jan. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit mondok? Így vallásosként mégis a tudomány pártiaknak adnék valamennyire igazat és meg is mondom miért: Ők legalább megpróbálják megismerni a világ működését, mibenvoltját míg a vaskalapos hívők szemellenzővel hajtogatják ugyan azt még akkor is ha nincs igazuk. Szerintetek Isten azt akarja, hogy egy 2000 évvel ezelőtt emberek által írt könyvet kövessünk és dobjunk sutba mindent amit eddig a világról megtudtunk? Be kell látni, hogy nagy szükség van a tudomány fejlődésére, hisz azok a gondolatok amiket nap mint nap osztotok meg itt vagy a facebook-on, nem jöhetett volna létre tudósok felismerései nélkül. Ugyanakkor a mi védelmünkre szóljon hogy az ateisták is ugyan azt a betanult szöveget hajtogatják nap mint nap ahhelyett, hogy belegondolnának az intelligens tervezés fogalmába és azt mondanák: Jó, azt elfogadom, hogy valami vagy valaki kellett, hogy ezek a dolgok létrejöjjenek, de én nem fogom Istennek hívni. Másrészt a tudósok is csak azt hiszik el amit látnak vagy tapasztalnak, így esélyük sincs Isten létének elfogadására. Szerintem a megoldás az ha mindenki tesz egy kis lépést a másik irányába, nem pedig az ellenkező irányba.
2013. jan. 6. 05:48
 3/84 A kérdező kommentje:

Ja azt kifelejtettem a tudós érvek mellett, hogy nem szeretnék egy olyan világban élni ahol az áram az ördög műve és a könyveket is el kell égetni. Büszke vagyok arra amit eddig tudósaink felfedeztek és szégyenlem magam az emberi önzőség miatt amikor visszatartanak olyan felfedezéseket, mint a vízzel működő autó(vagy élő pédaként tilos használni napraforgó olajat a diesel autókban!), anti gravitációs repülő gépek amik már a boeing tulajdonában vannak, vagy a tiszta energiák használata. Pl napelem vagy szélturbina állami finanszírozása és telepítése minden házba. Ma ha áramot termelsz otthon azt olyan procedúra leadni és csak bizonyos százalékot vesznek meg tőled. Na ez a nevetséges.

Ha csak egy lépést tenne a világ a vallás felé és nem azt mondom hogy rögtön fanatikus hívővé előlépni, csak több megértéssel tekintene mindeki a másikra, már nem lenne ennyi kizsákmányolás a világban.

2013. jan. 6. 05:57
 4/84 anonim ***** válasza:
52%

Itt a Gyk-n sem, de a való életben sem találkoztam még olyan hívő emberrel, aki a tudomány ellen volna.

Fogalmam sincs honnan származik az a tévhit, hogy a Biblia tudomány ellenes.

2013. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A biblia nem tudomány ellenes, csak a másik fél bùjik mindig a tudomány mögé és pròbálja cáfolni vele Istent és a hìvők elméjének épségét.

Ha szerinted xy dologok amiket a kutatòk felfedeznek soha nem változnak meg, mert örök érvényüek, nem tudom, hogy Isten szava miért avulna el.

Azért mert az emberekbe káros marhaságokat nevelnek?

Nem a tudásra gondolok.

2013. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 Salx Narval ***** válasza:
Csodálkozol kedves utolsó, hogy kételkedünk? PL, az előtted író 4-es válaszadó, a minap még fennen hangoztatta, hogy 6000éves a világ és ezt senki nem cáfolta meg, csak ködösítenek, mellébeszélnek a tudósok. Tudod kérdező, én értékelem a jó szándékodat, de szerintem szükségtelen fáradozás. Mennyivel visz közelebb a Bibliai Istenhez, ha azt mondom, elképzelhető, hogy egy értelmes intelligencia, teremthetett anyagot és energiát? Mivel nem tudjuk még, hogy miből és hogyan keletkezett az univerzum, csak következtetéseket vontak le a tudósok, a táguló univerzumból, így ez sem zárható ki teljesen. A káosszal kapcsolatban: Szerinted a szivárvány Isten szövetsége, vagy egyszerű fénytörés? Elhiszed, hogy azelőtt nem létezett? Egy ennyire precíz teremtő elfeledkezett volna róla és utólag korrigálta? Szerintem jobb, ha mindenki megmarad a saját hiténél, nézeténél.
2013. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!


Ebben viszont teljesen igazad van, hogy nem kell szószerint venni a Bibliát, mert nem tudományos könyv és 66 különbözű célú és stílusú könyvből áll.

Amit meg tilos csinálni, hogy hátráltatni a tudományt, mert mást állít.

Persze az is lehet ember és világ ellenes, sajnos. (ha a tudás rossz kezekbe kerül)

A Biblia szerint a tetteken van a hangsúly, a cselekedeteken és a szívünk tisztaságán.

Nem pedig azon, hogy szerintünk hány éves a föld, vagy mikor lesz a világvége stb...

2013. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 Salx Narval ***** válasza:
Ezzel nincs is baj, csakhogy a Biblia mindenkit bűnösnek ítél meg, aki nem hisz Istenben. Bármilyen életet is éljen, akár jobb is lehet egyes keresztényeknél, mégis bűnös marad.
2013. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
51%

6-osnak: én nemcsak elvetem, de ki is nevetem a tudomány teremtés elméletét.

De attól a tudományt még nem vetem meg. Ahogy mások is így vannak, csak valamiért ezt mindig félremagyarázzátok.


Istennek ugyan miért lenne nehéz munka vagy képtelenség 6 nap alatt teremteni? Mindig beleesik a nép abba a hibába, hogy önmagához méri az Urat.

Vagy az orvost, amikor hozzá fordul egy betegség miatt. Azt hiszi, hogy okosabb nála. Sajnos valamiért az ember ilyen.


Még egyszer utoljára: a tudomány által leírt darwini elmélet hülyeség, a tudományt viszont szeretem, érdekes és használom minden nap.

Más kérdés?

2013. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
Válaszom: igen. Nekem teljesen összeegyeztethető. Sok természettudománnyal foglalkozó ember is hívő volt pl. Pascal. Most az emberi felépítést, biológiát tanulom, nagyon jó érzés látni milyen gondosan teremtette meg Isten az ember, minden milyen jól ki van találva. Szerintem a tudományok hozzájárulnak ahhoz, hogy Isten csodálatos teremtését minél jobban megérthessük, Isten ajándékoz embereknek tehetséget, tudást ahhoz hogy valami újat felfedezzenek. Én így gondolom. Valahol írja a Biblia, ha valaki körbe néz a világban nem lehet többé hitetlen, nem gondolhatja hogy ez mind magától keletkezett (valami ilyesmi a lényege).
2013. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!