Ha Istent azért találták ki, hogy magyarázatot adjanak a megválaszolatlan kérdésekre, akkor miért hiszünk még mindig benne?
Hiszen a kérdéseinknagy részét már rég megmagyaráztuk a tudománnyal pl. miért dörög az ég, miért beteg valaki, miért fogyatékosak egyesek. Régen azt hitték, ezek Isten büntetései. Ma már tudjuk h nem.
Ennyire kéne hinnünk valami felsőbb hatalomban? Nem sokkal kényelmesebb és ésszerűbb elfogadni a tényeket? Abban is hihetünk! Vagy az egyház volt ennyire manipulatív, hogy több ezer éven keresztül a markában tudta tartani az embereket? Talán egyszer reménykedik, hogy visszakapja a hatalmát? Vigéülis, nem is lehet annál jobb ígéret, mint az örök életen át tartó boldogság. Mert akármit is ajánlhatnak neked életedben, annak egyszer vége lesz (halál), de hogy örökkön örökké boldog légy, és hogy a halál nem a vég...hú.
egy részbe igazad van.
sok mindenre megkaptuk a választ.
De ahol törvények, ott törvényhozó is van,(gravitáció stb)
s hol alkotás van ott alkotó is van.de vannak kérdések amik megválaszolatlanok maradtak, maradnak ha kihagyjuk a teremtőt.
Miért vagyunk itt?
Ennyi lenne az emberi élet?
Még a fák, és némely állatok is tovább élnek mint az ember, miért?
Amikor már egész életünkben dolgoztunk akkor élveznünk kellene a munkánk gyümölcsét, de meghalunk és más élvezi azokat, akik utánunk jönnek, Ez nem igazságos!STB
Zsömle/lány
Kedves előttem szóló.
Én nem hiszek a "túl világi" életben.
A többi válaszomat pedig nem is vetted figyelembe.
Minden dolognak van alkotója, az életnek is van élő forrása.
s nem leszek öngyilkos, mert ha ez lenne az élet rendje akkor így kell elfogadni.:) De nem az.
Az ember génjei lázadnak a "csak ennyi" ellen.
Sőt a tudósok azt is felfedezték, hogy igazából van egy sejt aminek örökké működni kellene, de valamiért 30,40, éves kortól megáll, és test el kezd öregedni.
szóval vannak kérdések, amire csak a bibliából kapjuk meg a választ.
Persze mindenkinek joga van a saját elképzeléséhez, de nem realitás, hanem logika.:)
S erre nem találják a magyarázatot.
Szia!
Istent nem kitalálták,hanem van!A régiek a hagyomány korában felfedezték a létezését és nem próbálták mindenféle ideológiákkal bizonygatni meglétét!
Az ő létezése nem emberek által szerkesztett könyvekben volt leírva,hanem a természet törvényeiben tetten érhető abszolút kiáradásokban valósult meg!
Ezek nem holmi vallásos ideológiák,dogmák,hanem például a fizika,biológia törvényszerűségei és az ezekkel azonos pszichológiai analógiák!
Ilyen például,a legrövidebb út az egyenes-élve,amely egyébként úgy igaz a fényre,mint az emberi viselkedésre!Honnét tudja a fény,hogy neki a legrövidebb út a legkisebb energia befektetéssel járó,legtakarékosabb út?
És miért nem járja,-többnyire,- ezt az utat az ember?
Mert az egész feldarabolásával és vallássá,tudománnyá,filozófiává,stb.. tördelésével és egymástól elszeparálásával elvették jogos jussodat!
Biztos ismered a Magyar Népmesékből ezt a pár sort:– "Édes lányom! Van énnekem hét szobám. Abból hatot tisztára kell seperned, de jól vigyázz! A hetedikbe be ne tedd a lábad! Ha így teszel, nem lesz semmi baj."
De a lány csak bement a szobába és csak megismert valami olyant,amit el akartak rejteni!De miért akarták elrejteni?Talán azért,mert valakinek érdekében áll,hogy az a "szoba" maradjon rendetlen,hogy az ember zavarban legyen az élet bizonyos területein és befolyásolható legyen?
Elődeink mesékben adták tudtunkra,hogy el akarnak zárni minket valami elől,ami feltétlen szükséges a teljességhez!
Jól látod,a vallások egy többé-kevésbé misztikus Istent kínálnak,aki többé-kevésbé nincs!A helyett amely megismerhető és van!
Ez szép volt Pietrosol, minden elismerésem.
az ember mindig tanul valamit:)
Zsömle/lány
A hit oka az emberi gyengeségben keresendő. Az emberek nem képesek elfogadni, hogy egyszer meg kell halni, vagy hogy valami rossz történhet velük pusztán a véletlen miatt, pl egy baleset. Sokkal kényelmesebb hinni valakiben aki a nap 24 órájában figyel ránk, és lehet hozzá imádkozni. Az emberek nem tudják elfogadni, hogy meglehetősen kicsi a befolyásuk az életükre és a természet törvényeire nem tudnak hatni, mindenki lehet beteg, mindenkit érhet valami rossz ami ellen nem nagyon tehetünk, és ezt nehéz elfogadni.
A vallás lényegében a tudomány komplementere olyan értelemben, hogy akármit is fedez fel a tudomány, akárhány felfedezést tesz, a vallás mindig meg fogja találni a hézagokat, amire azt mondhatja hogy na látod ezt nem tudja megválaszolni a tudomány. "vannak kérdések, amire csak a bibliából kapjuk meg a választ"
Aztán amikor mégis megtudja akkor új hézagokat keres magának. De még ekkor is sokak képtelenek elfogadni, hogy egyre több felfedezett tény megy szembe a Bibliával, körömszakadtáig ragaszkodnak hozzá a legkisebb hézagokba kapaszkodva.
A hit valaminek az elfogadása bizonyíték nélkül. A tudomány bármikor képes elismerni, ha hibázott, nem úgy volt ahogy gondolta, felülvizsgálja magát. A vallás soha, inkább úgy alakít mindent, hogy illeszkedjen hozzá, belemagyaráz, csúsztat.
Szóval röviden amíg lesz a világnak egyetlen felderítetlen kis részlete, addig lesznek istenhívők, hogy belekapaszkodjanak.
Isten találta ki az embert, nem az ember találta ki Istent.
Nem kell hinni egy felsőbb hatalomban; a hit nem kell, nem akarat dolga, akarattal nem lehet hinni. Természetesen rá lehet erőltetni az emberekre sok mindent, hogy vallják ezt vagy azt a hitet, attól még nem lesz senki igaz-hívő, csak legfeljebb érdek-hívő.
De talán egykor rájövünk arra, hogy a hit lehet egy nagyszerű eszköz, nem csak azok számára akik méltatlanul kihasználjak az emberek hiszékenységét, hanem saját szellemi fejlődésünkre is.
A hit az elszánt őszinte kutatónak egy nagyon hasznos dolog, és valóban, neki kilátásba helyezi az örökké tartó boldog életet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!