Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A neten lehet találni magyaráz...

A neten lehet találni magyarázatot a Bibliához? Ha valaki talált már, linkelné nekem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 13:05
 1/2 yuda ***** válasza:

Nem túlzás azt mondanom, hogy a biblia a világ leggazdagabb könyve, ráadásul egészen mást ért belőle az aki most ismerkedik vele, vagy megtérése után van közvetlenül, vagy eltelt rajta egy év...vagy 20..vagy csak filozófiai alapon művelődik.

Ezek miatt kizárt, hogy létezhetne bibliát magyarázó könyv.


Nem tudom, te milyen szándékból akarod tanulmányozni, de tanácsot adok, hogy előbbre juss.


Azt tehát megállapítottam, hogy az egész bibliát magyarázó könyv ugyan nincs, mert képtelenség megírni a sokféle értelmezés terjedelme miatt, de tedd azt, hogy amit nem értesz, egy-egy igeverset írd be a fórumba és biztos legyél abban, lesz valaki aki válaszol, ám előre szólok, még abban sem lesz megegyezés, mert egész máshogy látja egy Hit Gyülekezetes, egy jehova tanúja, egy katolikus...sorolhatnám, ráadásul még folyamatosan vannak ateista emberek, akik ezek ellenére kompetensnek érzik magukat mindenhez :)

2012. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biblia magyarázat? És milyen, katolikus, református, evangéliumi, Jehova tanúi......merthogy a Bibliát ahány gyülekezet, annyiféleképpen magyarázzák.....szerintem olvasd magad és előre írt magyarázatok nélkül gondolkozz el rajta, neked mit mond. Ha tagja vagy valamilyen felekezetnek, tőlük kérhetsz segítséget. Jó olvasást.
2012. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!