Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás + Tudomány = Isten?

Vallás + Tudomány = Isten?

Figyelt kérdés

Szerintem hülyeség azon vitázni hogy a tudomány igaz e vagy az Isten hit. Miért nem próbáljuk össze illeszteni a kettőt? Lehet kiegészítik egymást, nem pedig különválnak. Elmondom mire gondoltam: Vallásos szemszögből kezdem hisz én is hívő vagyok. Ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a világot és azt a világ bonyolultságával magyarázzuk(ami véletlenül nem jöhetett létre) akkor nem értem miért nem fér össze a tudomány és a vallás. A világ mivel elég bonyolult számtalan törvényt és szabályt foglal magában ami működő képessé teszi a világot(lásd: bolygók mozgása, halmazállapotok vátozása hőmérséklettől függően, stb). Ezeket a szabályokat kutatja a tudomány és jegyzi fel.Pl ha a vizet melegítjük és eléri a forráspontot, gőzzé válik, fagyáspontkor pedig megfagy. Ez egy kikerülhetetlen törvény ami soha nem is változott és nem is fog. Ezt le is jegyezték az emberek és tudományosan bizonyított tény. De! Ezt a dolgot is Isten hozta létre ezzel is megakadályozva a káoszt ami ugye rendetlenséget jelent(a nevében is benne van rend nélküliség!).Tehát az, hogy a tudósok felismernek egyre több szabályoságot és törvényt az életben nem zárhatja ki Isten létét, hisz ezeket a szabályokat valaki megalkotta. Kérek mindenkit próbáljon objektívan állni a dologhoz és ha ésszerű akkor sem kell elfogadni de élből elutasítani sem ha nem értesz vele egyet!


Csak vallásosaknak: Mi értelme a folyamatos civódásnak? Ha ti azt valljátok, mindent Isten teremtett akkor bizony el kell fogadni a tényt, hogy az ő világának a szabályait és törvényeit összefoglaló szakág neve: Tudomány. Nem hadakozni kell ellene, hanem beépíteni a tudatba mert ez is a mindenség része. Szabályok nélkül itt káosz lenne éppen ezek miatt jöttek létre. Ezek a dolgok állandóak és hibátlanul működnek évmilliók óta. Ha elfogadjátok a tudomány állításait a természet törvényeiről, ha nem, ezek a törvények akkor is léteznek és létezni fognak, a ti hiteteken kívül is. Hogy kérhetnénk az ateitstákat, hogy higyjék el amit mondunk, ha még mi sem hiszünk abban amit Isten teremtett számunkra? Igaz, nem érthetünk meg mi sem mindent, mert felvetődik a kérdés: Akkor az evolúció hogy fér a képbe? Nem tudom, de nem is ez volt az alap kérdés. A kérdés az, szerintetek lehetséges e elfogadni ezt az elméletet és nem egyhelyben toporogni az miatt mert nem tudunk megegyezni melyik dolog igaz a tudomány vagy a hit, hanem karöltve indulhatnánk előre és örülhetnénk annak, hogy a tudomány is segítségünkre van abban, hogy még jobban megismerhessük azt amit a Teremtő Atyánk adott nekünk?


Köszönöm, hogy végig olvastad. Várom a kommenteket.



2013. jan. 6. 04:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, az utolsó két válaszoló eszmefuttatását nem értem, és szerintem nem adnak választ arra, hogy a természet, illetve univerzum törvényei minek a hatására jöttek létre (az más kérdés, hogy erre szerintem nincs jelen pillanatban válasz).

De valójában csak annyi volt a célom, hogy rávilágítsak: a tudomány sem rendelkezik minden válasszal (nem is állítja ezt egyébként), és hogy önmagában az, hogy természeti törvények, azaz szabályszerűség létezik dolgokban, tervezést feltételez, egy irányt, amerre minden halad. És hogy miért haladna bármi is bármerre, miért fejlődne, ha nem létezik nagyobb erő, szándék, cél.

2013. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 A kérdező kommentje:

Jó, látom nem igazán akar senki sem engedni. Egy valamire azért kíváncsi lennék ateisták és tudomány pártiak: Ami nem létezik azt ugye nem kell tagadni sem? Ha valami nem létezik azzal nem is foglalkozom. Akár ki mesélhet nekem a locknessi szörnyről, megjelenhet folyóirat vagy fénykép, ha szerintem nincs olyan akkor teljesen hidegen hagy, még csak egy sort sem vagyok hajlandó elolvasni róla, mert felesleges időpocséklásnak tartom. Nos, ha ti is így vagytok Istennel, mert ugye nem hiszetk benne, miért fordítotok akkora figyelmet és annyi energiát arra, hogy másokat meggyőzzetek a saját elképzeléseitekről? Ebből adódóan alakult ki ez a vita is, mindenk azzal foglalkozik bizonyítható e Isten létezése vagy sem. Csak éppen nem ez volt a kérdés.


Maminak pedig üzenem: Túl sok a rizsa, a több oldalnyi gépelésedből egyetlen értelmes mondat sem halászható ki. Mivel én indítottam a kérdést, privilégiumomat kihasználva felkérlek ne írj többet, a te véleményedre nem vagyok kíváncsi!

2013. jan. 11. 05:00
 43/84 anonim ***** válasza:
Te kérdező nagyon ostoba vagy még ahhoz is hogy kérdést tegyél fel, mert képtelen vagy elviselni a mások véleményét, mert te egy megrögzött bigott vagy, ezért volt ostobaság hogy egyáltalán kérdeztél bárkit is. Nem a mások hitében van a hiba, hanem Te benned, mert szemellenzős vagy.
2013. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:

Mami inkább hallgasd ezt


http://www.youtube.com/watch?v=t3217H8JppI


Ez jó az idegeknek mert látom felhúztad magad.Különben szerintem csak azért szidod a kérdezőt mert azt mondta nem kér többet belőled.Szerintem a kérdező nem a bigott hívők közém tartozik.A még mérsékelt fajta tagja lehet az írásaiból következtetve.Ugyanis az a felvetés hogy a tudományt próbáljuk meg egyeztetni a vallással egy eléggé újító gondolat(annak ellenére hogy lehetetlen).Tehát ő biztos ne a beszűkült hívők közé tartozik.Beszűkült hívő például Válaszom,aki még a 6 napos teremtést is szó szerint értelmezi.

2013. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:

44/ A szemellenzős bigottságot nem a vallásos beállítottságára értettem, hanem arra hogy ha a vallásos hiten túl más után is érdeklődik, akkor nyitottnak kellene lennie a mások véleményére vagy épp elképzeléseire is hisz ha össze akarjuk hozni a vallásos nézeteket a tudományosakkal akkor nyitottnak kellene lennie minden válaszra hisz minden válaszban lehet valami apró igazság és a sok kicsi igazság ahol találkozik, valami azonos van benne, akkor juthatunk el a teljes igazsághoz. értelme csak így lenne a kérdésének és kérésének.


Jó magam azért nem teszek fel kérdéseket, mert meg van a saját véleményem mindennel kapcsolatban - kivétel az univerzum keletkezése ott én is csak hipotézist alkottam.


Tehát mivel egy stabil hitem van így nem találom értelmét a Földdel, teremtéssel, Istennel, lélekkel, és a halál után várható létezés lehetőségével kapcsolatos kérdések feltevésének Magam részéről átrágtam magam a tudományos hipotéziseken vagy ismeret anyagon de végig nyálaztam az összes vallásos mesét is-- egyiket se hajítottam félre mind addig amíg nem találtam azonost azzal amit én tapasztaltam meg életem során 8 éves koromtól, 50 éves koromig, amikor mindent abban hagytam.


Pl az Észak amerikai-indiánok élet filozófiáját és a halállal kapcsolatos feltételezésüket, még ha tévedett is a varázslójuk még is többre értékelem, mint Mohamed mennybemenetelét, vagy Jézus feltámadását, Istennek "egyke fiacskáját".

Vagy az indiánok szellemben való hitét és meditációs gyakorlatát igazabbnak tartom, mint a hinduizmus csak reinkarnációs babonaságát, és meditációit .


Miért? - mert az indiánok megtapasztalásának elmesélései több igazságot tartalmaznak.

2013. jan. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 A kérdező kommentje:

44, köszönöm.


Mami: Valóban szemellenzős vagyok veled szemben. Szerintem( és ezzel nem vagyok egyedül) a földkifordulós elméleted egy kicsit sem állja meg a helyét. Ne nézz le, hisz megpróbáltam értelmezni azokat a dolgokat amiket az oldaladon írtál de sejnos nem sikerült. Az előző példához hasonlóan értelmetlen állítások tömkelegével találkoztam. Egy fél oldal elolvasása után is csak pislogtam, hogy mit is akarsz a leírtakkal mondani? Értelmezhetetlen az egész. Először azt hittem bennem van a hiba, megmutattam a feleségemnek és ő is kérdőn nézett rám, hogy ebből most milyen konklúziót kellene levonni. Ha megtennéd és belinkelnéd ide mégegyszer az oldalt hogy ne csak mi véleményünket hallja a nagyközönség hanem ők is bele olvashassanak, azt megköszönném. Így kiderülne hogy most tényleg én vagyok ilyen "ostoba" ahogy te neveztél vagy van valami alapja az állításaimnak. Egyébként meg: Legyen szép napod! :)

2013. jan. 12. 06:31
 47/84 anonim ***** válasza:

Azt nem vitatom, hogy nehéz a tartalma annak amit írtam- igazad van nehéz érteni, hisz nincs csak középfokú végzettségem és az olvasott tudományos kifejezéseket is igyekeztem hétköznapi nyelven leírni, mert sok embernek csak alapfokú az ismerete.


az is igaz megszakítottam többször más témával a fejezeteket azért, hogyne váljon az írásom vallásos szagúvá. Aztán nem olyan könnyű ám mind azt megfogalmazni amit láttam", tapasztaltam" és érzékeltem", hogy egyszerű is legyen, de a hitet se akarjam elsöpörni, Isten is maradjon ugyan akkor Természeti ERŐként értelmezhető.


Aztán végképp nehéz megfogalmazni azt hogy miképp válhat egy csak energia memóriává, ugyan akkor törvénnyé, és cselekvővé a vallásos hit értelmezése szerint Istenné.


De tudod nem is az a lényeg hogy van-e Isten vagy nincs, hiszünk-e benne vagy elvetjük. Nem az a lényeg hogy miképp keletkezett az univerzum vagy mikor lesz vége-- miért tágul és miért nem zsugorodik, mint ahogy az is lényegtelen, hogy evolúció vagy természetes adottsága az életnek hogy alkalmazkodón túlélhet valamit vagy épp ELPUSZTUL ! egy fokozatosan átforrósodó bolygón.


Annak idején írtam egy geológus profnak a földünkkel kapcsolatban, hogy tévednek a megállapításukkal. Erre mit válaszolt tudós létére, amitől majd nem hanyatt dobtam magam? -- Nem kell aggódni asszonyom az élet nem pusztulhat ki, mert Isten megvédi az emberiséget"!


Amikor a tv tudományos csatornáján azt sóderolják a tudósok, hogy a Föld a kezdetben forró volt és az óceán vízmennyiségét ami kb EGY EZER MILLIÓ köb/kilométer! kintről került a Földre aszteroidákba fagyva, akkor az a gyanúm, hogy az egész emberiséget, így Titeket is tudatosan félre vezetnek, vagy annyira sötétekké váltak a bemagolt tudástól hogy ma a XXI. szd-ban még mindig ezt a képtelenséget szajkózzák szemellenzős módon. Ha az elméletük igaz lenne akkor ma nem lenne Föld és mi se lennénk!


Miért? Ha egy aszteroida tegyük fel csak 10 köb/km, akkor az olyan hatalmas erővel csapódott volna a bolygónkhoz hogy a túloldalán is kinyílt volna az addigra talán 1km- nyi kihűlt felszini-kéreg.


Mennyi a kéreg km-ben számolva az óceánok alatt ami kihűlt állítólag a kezdetek óta? --változó mértékű 5-6-7-8 km esetleg hatalmas repedésekkel tarkítva és tűzhányókkal megszakított valamint van olyan hely amit bele se írtam a blogomba! mert magam is megdöbbentem és "elhúztam onnan" hogy szinte belelátni a Föld gyomrába!!

miközben állandóan töltődik több helyen a lávakitöréseknek köszönhetően? S ez 4-41/2 milliárd éve tart és csak 5-6 km széles a kéreg ma is helyenként?


Mit gondolsz mi fog történni ha az óceán fokozottabban fog felmelegedni? Eddig bevallották hogy az óceán vize két fokkal melegedett HA! csak ennyi az igaz! Mit gondolsz miért lehet közlekedni olyan könnyen az északi szorosoknál, miért tűnnek el a jéghegyek a csak ipar okozta globális felmelegedéstől? Egy frászt! Valamikor is voltak természetes és sokkal nagyobb erdőtüzek-- mert még oltani se tudták és az erdőségek is hatalmasabbak voltak-- még se olvadtak meg a sarki jéghegyek...


Ezen gondolkodj el, milyen sors vár az utódaidra és az ők utódaira-- ha mindent eltusolnak előletek?!!


A Földünk belülről forrósodott át fokozatosan kifelé haladva az idők folyamán és ebben biztos vagyok-- Istenetek majd megsegít?-egy frászt, mert csak természeti erők. Mit gondolsz miért szerepel annyira odaadóan a demokrácia listáján hogy a BÁRMIBEN-VALÓ hit engedélyezése, szorgalmazása, még az eszement kemény babonaságé is? Mert az ember hiába intelligens faj, de mindennel megetethető, mert lusta gondolkodni, mert ostoba!


Jó pár éve írtam az űrkutatóknak a NASA nak és az európainak hogy elindulni egy Marsi útra is életveszélyes. abban az időben hatalmas bedobással készültek arra az útra-- azóta lelassult a készülődés csak tréningeznek-- s épp a napokban hallottam, hogy amit akkor javasoltam, azon dolgoznak-- mesterséges gravitációt előállítani az úrhajó belsejében.


Igaz nem egy kidolgozott írás amit felpötyögtettem-- úgy írtam ahogy eszembe jutottak a régen megfogalmazott gondolatok-- s ha nem szemellenzős egy tudós, mint a gravitációs példa is mutatja elgondolkodnak a nem tudományos megfogalmazáson is. egyébként akkor javasoltam a mágneses energiának az előállítását is a gyorsabb haladás miatt-- hogy modellezzék le a földi mágnesesség jellemzőit, csak felgyorsítva, mert csak akkor közelíthetik meg a fénysebességet. Nyilván a saját primitív megfogalmazás stílusban -- de könyörgöm mi a frásznak tanult valaki magasabb szinten ha nem képes az egyszerűt, bonyolultabbra lefordítani? Jó hogy nem fogok bebiflázni fizika elméleteket csak azért hogy fentebb is érthessék-- az átlag ember akkor végképp nem értene egy szót se.


A lényeg azért írtam a blogot, hogy ezt is BELE ÍRHASSAM A SOROK KÖZÉ, hogy az élet jövője veszélyben van!


Nem Isten volt itt a lényeg, hanem az emberi energia hálózat aminek köszönhetően élünk, gondolkodunk és a földi élet jövőjének kilátásai!


Isten? fantasztikus! "ha úgy nézzük"-- de TE, MINT EMBER TÖBB VAGY NÁLA amíg élsz természetesen, az univerzumi természet-törvényeinek fejlődésében.

2013. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
Gondolom, most belegázoltam a vallásos hitvilágodba-- nem volt szándékos, de legalább kiírtam amit én vallok és nem hiszek Isten ilyen életmentő jóságában se! Mivel CSAK ENERGIA!
2013. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:

Kedves válaszom válasza!

Gratulálok, hogy sikerül összeegyeztetned a két dolgot.

Mióta kiderült, hogy jószívű vagy

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

megértőbb vagyok az érveiddel szemben, bár rám nem hatnak.

2013. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
44/ JA és köszi Beethovent, azóta különösen szeretem, hogy a kisebbik unokám rendszeresen játssza szintetizátoron a zongora számait.Tavaly egy Beethoven művel nyert Nivo díjat. Csodálatosan játszik és csak 12 éves. szereti a műveit-- de hasonlón a dzsesszt és a rockot is. Péri Barna már harmadik éve ítéli neki az első díjat. Egy éve alakított egy kis könnyűzenei zenekart is és azzal is elsők lettek a megyei zeneiskolások és fiatal zenészek versenyén. A zenekarnak van egy kislány énekese... hát.. fantasztikus a hangja, a jövő nagy énekese válhat belőle. Öcsi azt hiszem ha Beethoven nagyság nem is, de zeneszerző az elképzelhető lesz belőle. Végtelenül romantikus, érzelemmel teli dallamokat szokott improvizálni-- nem rég volt egy fellépése és kérte a tanára, hogy a számba amit játszik majd tegyen bele improvizációt is. Nagyon szép lett és jó lett...
2013. jan. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!