Az ateizmus is hit? Milyen dogmákban hisznek az ateisták?
Kedves Kérdező!
A válasom 5. sorában nem jól fogalmaztam.
Ezért a jogos kritikát mellőzd kérlek.
Természetesen a bizonyítatlan dolgot értelmetlen cáfolni, így értettem, de ez kí is tűnhet, némi jóindulattal az előzőkből...
Unalmas vagy és csak nyomod a saját hülyeséged.
Egyszerűen, a szükségtelen kisregényeket nélkülözve, mert a kérdezőt meggyőzni nem fogjátok, mivel nem is ez a célja:
Nem. Semmilyemben. NINCSENEK!
Akkor tegyél fel kérdést, ha tényleg kíváncsi vagy a válaszra is. Ne kamu kérdést, hogy provokálhass mást.
Tudod, kérdező, már mindjárt az elején félrevezeted magad. Olyan állításokat tulajdonítasz általánosságban az ateistáknak, amit nem mindegyikük gondol, valamint nem tisztázod a fogalmak jelentését a listádban. Ez utóbbi miatt az összes elemzésed értelmezhetetlen. Definiálatlan fogalmak között mászkálsz és kényed-kedved szerint ugrálsz a kontextusok és jelentések között épp úgy, ahogy neked a vitában kényelmes.
""Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén. Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."; Ez egy körbezárt logika, vagy körkörös logika ( Petitio principii ). Ami bizony logikai hibának számít és nem elfogadható érvelés."
Tévedsz, hiszen az Isten fogalmat te magad nem definiálod most épp, ezért róhatod föl az (ismét csak saját önkényes) állítás hibájának e definiálatlanságot. Nehéz dolgod lesz ezen az úton járni, hiszen neked azt kellene kitalálnod, amit emberek nem-gondolnak, majd arra érvelést alapozni, szemben mondjuk azzal, ha a Bibliában leírt fogalmak ellen érvelnél, mert ez utóbbiak legalább le vannak írva.
De segítek neked és kiegészítem egy ateista megfogalmazással azt, amit te rosszul interpretáltál: Az az isten fekszik a tudomány hatókörén kívül, ami eleve ilyennek van definiálva! Ugyanis a keresztény isten közös, kollektív értelmezésében általában egy fajta "világon felüliség", "világból való elérhetetlenség", stb. megközelítés a nagyon gyakori.
A dogma szón való fölösleges rugózásnak semmi mögöttes értelme nincs, mert ha már két ember gondolja pont ugyanazt és amihez nincs közvetlen tapasztalása, tehát csak elhiszi, akkor máris dogmáról van szó. Tehát ilyenformán a dogma szót leamortizáltad annyira, hogy mivel minden állításunk végül valami axiómára épül, így _minden_ állítás dogma. Gratulálok, igen hasznos jelzőt kaptunk így. A helyzet és a különbség a (szó eredeti jelentésében) dogmatikus rendszerekhez képest azonban az, hogy az én tapasztalatom szerint általában az ateisták istenről és más axiomatikus állításai kondicionálisan temporálisak. Vagyis az "amíg nem látom, hogy nem így van, addig jobb híján ezt hiszem el" elv alapján és nem a "ez van, mert ezt mondta az urunk/könyvünk" megközelítés alapján helyezik kontextusba saját állításaikat. Ez, ez különbözteti meg a kettő világnézetet (messziről nézve, nagyot általánosítva és leegyszerűsítve). Hogy te most ehhez milyen jelzőket, igéket, főneveket társítasz és azokkal hány szintaktikai trükköt követsz el, az édesmindegy.
"Amennyiben az lenne, akkor sem tagozódhatna be az ateizmus alá, attól el kellene különülnie. Viszont ennek van egy másik fő akadálya is. A semleges álláspont nem ateizmus. Ahhoz egyértelmű szembeszegülés, tagadás szükségeltetik."
Szerinted. Definíció és osztályozási ízlés kérdése. Ennyi. Lényeget nem érint.
Kedves Kérdező.
Nagyon kapacitálnak a millióra.
Sajnos, szerintem egy vasad sincs
Szegény vagy, anyagilag, szellemileg.
A logikád is hiányos
Azért pozitívum is található
A túlzott szerénység bűnébe nem esel.
Egy másodpercig se hidd, hogy bármelyik önkényes állításod nem cáfolható.
Ugyan minek vergődnék Veled, hiszen a legelső állításod gyermetegnek bizonyult.
Megmérettél és könnyűnek találtattál.
Nem is kicsit...
Ateisták rögeszméi!
Mekkorákat rugaszkodsz, már megint.
Sajnos az ateista tudomány Isten létét, szándékát, soha, semmivel kapcsolatban nem tételezi fel.
Eddig ezt 0 azaz NULLA alkalommal sikerült bizonyítani.
Mármint azt, hogy Istennek bármihez is köze lenne.
A vallásosak mégis, állandóan erre pocsékolják az idejüket.
Talán erre jobban illik a mondásod.
(szinte rögeszmeszerűen)
Dawkins az ateisták pápája eljutott valameddig "Isten" tudományos definíciójának meghatározásában, de aztán meg is torpant. Azt már nem ismerte fel, hogy ez a mém az ateistákat is megfertőzi és azt sem, hogy gyógyítani is lehet. Mivel a gyógyítás elindítása roppant egyszerű... Csak szabadon kell engedni néhány gyógyító vakcina gondolatvírust és az majd szépen terjed magától. Mint a jelen esetben is történik.
Richard Dawkins Az önző gén című könyvében szerepel: "Isten létezik, ha másképp nem is, olyan mém formájában, amelynek az emberi kultúra kínálta környezetben nagy túlélési értéke vagy fertőzőképessége van." Tehát egy ateista leírta, hogy Isten létezik. Az a helyzet, hogy igaza is van, csak nem ment tovább a gondolkodásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!