Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tisztelt ateista testvéreim!...

Tisztelt ateista testvéreim! Ha megszűnne az ateizmus és muszáj lenne vallást választani, akkor ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció. Ha megszűnnének a vallások én például ateista lennék:)

Valószínűleg vaskalapos:D



2012. okt. 30. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Alkotmányos joga az embernek hogy miben hisz, ennek adhat hangot is bizonyos keretek között

Mivel én katolikus vagyok, ezért ha megszünne én is ateista lennék, de amúgy annak is vallom magam ugyanis semmi hasznát nem veszem a görögkatoliskusnak


Abban hiszek amit látok :)

20/F

2012. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy megszűnik. Egy vallás sem szűnhet meg,mert azt semmi és senki nem változtathatja meg, hogy te hiszel benne. Mint ahogyan azt sem, hogy én nem hiszek. És nem véletlenül nem vagyok vallásos, ha lenne olyan vallás, amivel egyetértenék és tudnék vele azonosulni, akkor vallásos lennék...
2012. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálnék egy saját vallást és meggazdagodnék.
2012. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Első körben az agnoszticizmust próbálnám ki.

Ha ez se... jobb híján talán baptista.

2012. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "megszűnne" az ateizmus, vagy bármelyik másik meggyőződés.

Olyan lehet, hogy esetleg betiltják.

Akkor pedig ugyanaz fog történni, mint idáig is: a meggyőződéses ateistákat megégetik.


Amúgy én csakis az igaz vallást választanám.

Jöjjön elő bármelyik vallás, és mutassa meg, hogy ő az igazi! Nem a legszebb, legrózsaszínebb - és nem is a legerőszakosabb - hanem az, amelyik az igazságot mondja, és ezt be is tudja bizonyítani.

2012. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%
Én akkor katolikus keresztény magyar ember lennék legszívesebben, ha már választhatnék, és végre eltűnne az ateizmus a Föld színéről örökre.
2012. okt. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó: nem tudom, feltűnt-e - de nem a katolikusokat kérdezték.
2012. okt. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Sátánista lenek,
2012. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg Napimádó lennék. Több ok miatt is. A Napot láthatod... Nem úgy, mint a többi ember, én valóban látnám a Napot. Nem tudom, ki hogy van vele, de ha valamit látni lehet, az hogy is mondjam, nagyban hozzájárul a hihetőségéhez. Szóval láthatom a Napot minden nap, és minden szükséges dolgot megad: meleget, fényt, táplálékot, virágokat a parkban, tükröződéseket a tó vizén, stb. Esetenként bőrrákot, de héé! Nincs keresztre feszítés, máglyán elégetés csak azért, mert nem értünk vele egyet. A Napimádat meglehetősen egyszerű: se misztérium, se csodák, nem kér pénzt, dalokat sem kell bemagolni és nincs külön épület arra, hogy hetenként ott egybegyűljünk összehasonlítani az öltözködéseinket... De a legjobb dolog a Napban, hogy soha nem mondja azt nekem, hogy nem vagyok méltó rá. Nem mondja, hogy rossz ember vagyok, akit meg kell menteni. Egyetlen rossz szava nincs, jól bánik velem. De! Nem imádkoznék a Naphoz. Nem apellálnék a barátságunkra. Az nem szép dolog. Mert azt hiszem, az emberek sokszor durván bánnak Istennel. Naponta bombázzák milliárd és milliárd imával, naponta kérnek, könyörögnek, fohászkodnak ezért meg azért, és a legtöbb imára a pihenőnapján kerül sor... Ez nem túl szép dolog.


Szóval Napimádó lennék.

2012. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ateista, de hívőként mondom, hogy kicsit furi a kérdés, mivel az ateizmus csak akkor tudna megszűnni, ha már nem létezne ember, vagy ha mindenki látja Istent.

Első esetben azért, mert a hit egy nagyon személyes dolog, minden ember maga dönti el, hogy miben hisz, a második esetben meg azért, mert ha valamit színről színre látunk, akkor már megszűnik a hit.

2012. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!