Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tisztelt ateista testvéreim!...

Tisztelt ateista testvéreim! Ha megszűnne az ateizmus és muszáj lenne vallást választani, akkor ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció. Ha megszűnnének a vallások én például ateista lennék:)

Valószínűleg vaskalapos:D



2012. okt. 30. 22:42
1 2 3
 11/21 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az ateizmust, egy dolog szüntethetné meg, mégpedig az, ha isten egyértelművé tenné a létezését és törvényeit. Ez esetben viszont nem kellene válogatni, hiszen mindenki tudná, mi a helyzet.:D Az ateizmussal egy időben a hit is megszűnne és helyére lépne maga a tény. Ha viszont erőszakkal kellene választani vallást, mint ahogy írta valaki előttem, akkor nyilván azt is sugallnák, hogy melyiket ajánlott választani. Ha nem választhatok szabadon, akkor viszont, tök mindegy lenne számomra, hogy hová tartozom.
2012. nov. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hpogy megszűnne. Legfeljebb az egyházak szűnnek meg, de a vallást nem lehet megszüntetni.
2012. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12. vagyok.

Viszont ha megfenyegetnének, hogy válasszak vallást, vagyis hogy mndjuk papíron tartoznom kell valamilyen létező, elismert valláshoz, akkor biztosan valami pogány vallást választanék, talán a Wiccát. De lehet, hogy az ateizmust. De azt nem válaszhtatnám, mert megszűnik... Kicsit értelmetlen a kérdés szerintem amúgy... :D

2012. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Druidarya válasza:
Teozófia, Kardec-féle spiritizmus, taoizmus, esetleg wicca.
2012. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Várjunk csak!

Ha számomra megszűnik az ateizmus, akkor az azt jelenti, hogy hiszek valamiben.

Akkor már sok választásom nincs.

Mai gondolkodásom szerint, ha mégis választhatnék, feltalálnám az ateizmust.

Komolyra véve, tetszik a katolikus. Hatalmas katedrálisok, fény, csillogás. Megadják a módját.

A református sem rossz. Amúgy is szeretek egyszerűen öltözni, farmer, edzőcsuka. Szigorú, egyszerű, emberi.

Allah sem rossz, többnejűség és férfi jogok.

Mindegyik király, csak talán Jehovista nem lennék. Mégpedig azért, mert ha nem lenne ateista, kit térítsek meg? Katolikust reménytelen...

Ejnye, micsoda maflaság?

Hát miért nem vagyok én vallásos?

2012. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyiket se, mert szükségtelen.


Azért mert valaki nem vallásos, és elvet minden vallási maszlagot, az nem jelenti azt, hogy elveti a Teremtés megtörténtét, azért mert valaki nem hisz egy mindenség teremtőjében, nem jelenti azt, hogy nem hisz olyan létezőkbe, mint a Teremtő Energiák itt a Földön.


De ha mindenképpen választanom kellene valamelyik vallás közül, erőszak miatt,


- akkor bizisten kilépnék a lelkemmel és ide hívnám az Úristen kicsinyített Jelenését, hogy törölje el a földszínéről az összes bigott, erőszakos bandát!!!


Mert egyetlen vallás nyomására se válnék se képmutatóvá se hazuggá vagy tagadnám meg azt, amit már láttam" és tudom" hogy Létezők!

2012. nov. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy megszűnik.

De ha ez történne, akkor vagy wicca, vagy református mert eleve annak vagyok bejegyezve.

2013. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Salx Narval ***** válasza:
Addig jó nekünk, amíg mindenki megálmodhatja szabadon a saját igazságát, teremtőjét és félelmeit, elhiszi, hogy ez a porszem igenis a világ közepe és csakis a mi jólétünkért küzdenek a teremtő erők és minden csakis értünk teremtetett, még ha meg is kell halnunk azért, hogy értelmet nyerjen az életünk. Mami, te majdnem jól látod, de te sem mered hinni, hogy ennyi lenne az élet.
2013. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 krostif ***** válasza:
Ha megszünne a józan ateista szellemek akkor felkötném magam egy fára
2013. nov. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 krostif ***** válasza:
Javitva:szellemi gondolkodásom
2013. nov. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!