Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarországon mennyi ateista...

Magyarországon mennyi ateista van?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 23:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
x millió. 1<x<10.
2012. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Speciális esetben meghaladhatja a 10 milliót is, ha számos ember több mint egy személyiséggel rendelkezik, s ezek összege együtt meghaladja a nem ateisták számát:P
2012. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 <random> ***** válasza:
87%
Nehéz kinyomozni, mert a határ a vallásos és nem vallásos emberek között korántsem éles. A népszámláláskor is sokan valamely X felekezet tagjának mondják magukat, miközben életükben nem jártak még templomban / szentélyben, és ha meghallgatnák "saját" hitvallásukat, alapból nem értenének vele egyet. Tehát igazából mindig alulbecsüljük az ateisták számát, és túlbecsüljük a hívőkét. A statisztikák szerint kb. 15% vállalja hogy ateista, de 10% egyáltalán nem ad választ a kérdésre. Viszont ha a tényleges vallásgyakorlás alapján kellene meghatározni, könnyen lehet hogy arányuk elérné a 60-80%-ot is.
2012. ápr. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogyan számolod. Ha csak az nem ateista, aki részt vesz egy felekezet vallási rítusaiban, és komolyan is gondolja ezeket, akkor 9-9,5 millió ateista van az országban. Ha az az ateista, aki nemmel felel arra a kérdésre, hogy "szerinted van valamiféle isten?", akkor 3-4 millió.


Ha a vallásosakat üldöznék, 9,9 millió ateista lenne az országban. Ha az ateistákat üldöznék, 9,9 millió vallásos lenne.

2012. ápr. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

01:20


Jó, de ennyi erővel azt is lehet mondani, hogy csak az az ateista, aki eljár valamilyen ateista klub rendezvényeire.


És akkor kiderül, hogy mondjuk van 10% vallásos, 2% ateista és 88% egyéb.

2012. ápr. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem egyszerű a kérdés.


Én úgy gondolom, hogy ateistának azt nevezhetjük, aki semmilyen Istenbe nem hisz. Most jön az a kérdés, hogy ateista-e az olyan ember, aki nem hisz Istenbe, de hiszi, hogy van valamilyen erő, aki így vagy úgy irányít, vagy elkezd dolgokat. Mondok egy talán rossz példát. Szerintem van olyan ember, aki nem hiszi az Istent, de hisz a spiritualitásba, mondjuk a szellemekbe. Ő most ateista, vagy nem? Hiszen nem hiszi az Istent, de ha van szellem, mondjuk egy halotté, akkor az már azért valamiféle felsőbb hatalom jelenlétére kellene paraszti ésszel utalnia.


Ráadásul bonyolítja a helyzetet az is, hogy véleményem szerint, ha valaki beírja egy közvéleménykutatásba vagy népszámlálásnál, hogy római katolikus, az közel sem feltételezhető, hogy abban az Istenbe hisz, amit a vallása hirdet, vagy egyáltalán hisz-e Istenben. Lehet egy családi tradíció, egy neveltetés vagy egy helyi divat, hogy megnevez egy hozzá közeli vallást, melyet alkalomszerüen még gyakorol is. Szerintem több az ateista Magyarországon, de a világban is, mint gondolnánk.

Ha úgy fogalmazok, hogy a keresztény országok lakosságának több, mint a háromnegyede, szerintem nem túlzás.

2012. ápr. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Egy önbevallásos alapú, a teljes lakosságot magába foglaló, tehát közelítőleg pontos adatunk lesz erről várhatóan 2012 végéig, mivel a 2011-es népszámláláson a vallásra vonatkozó kérdésnél külön kategóriaként jelölhető volt az "ateista". Magam is kíváncsi vagyok, hányan jelölték ezt a lehetőséget.

Ha ebből azt nem is fogjuk megtudni, hogy mennyi ateista van Magyarországon, de legalább azt igen, hogy hányan akarják bevallani. :)

2012. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Granulátum ***** válasza:
32%

3 831 458


Ez tutibiztos!

Tegnap megszámoltam.

2012. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Jó dolog a statisztika, de a magán életemhez senkinek semmi köze nincs.
2012. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
22%
A többire ne halgass Állami ateista szagértő vagyok és pontosan 5.423.359. várj épp most halt meg egy de mire elolvasod addigar 23 fog meghalni remélem értékeled .ha igen akkor írd meg nekem a Beszoptada@om.citromail.hu
2012. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!