Ateista vagyok-e?

Figyelt kérdés

maximális mértékben elutasító vagyok minden vallással szemben, nem hiszek istenben / istenekben, a biblia szerintem úgy hülyeség ahogy van, kitaláció, fikciók stb...

véleményem szerint azok az emberek fordulnak a valláshoz akik túl hülyék a tudományi ágak megértésében (kémia, matek, fizika, biológia stb.) mással nem tudom magyarázni a vallást. A hit a gyenge emberek számára létezik. Nemtudom hogy most ateistának-e lehet e magam mondani.


2012. márc. 6. 23:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%
Igen. Én is így vélekedem, lehet hogy túlságosan is szélsőségesen, ez már eretnekség.
2012. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Lebannen ***** válasza:
19%

Nem.A kommentárod alapján te egy igaz-hívő vagy.

Minek írsz olyan kérdést,amit azonnal megválaszolsz,hacsak nem csak a kötekedés a lényeg.Vagy bizonyítani szeretnéd,hogy a hit badarság?Tedd meg.Ja,nem tudod?Itt sem fogod megkapni a választ.

Ha pedig nem vagy hívő,sem vallásos,abszolút hülyeségnek tartod,és még kíváncsi sem vagy rá,sem mások véleményére,akkor minek írogatsz a vallás kategóriába?

Talán csak nem azért,mert valahol mélyen reménykedsz,hogy nincs igazad?

2012. márc. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

"véleményem szerint azok az emberek fordulnak a valláshoz akik túl hülyék a tudományi ágak megértésében (kémia, matek, fizika, biológia stb.) "


Pl. az a hülye Newton :)))

2012. márc. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

01:47


"Ha pedig nem vagy hívő,sem vallásos,abszolút hülyeségnek tartod,és még kíváncsi sem vagy rá,sem mások véleményére,akkor minek írogatsz a vallás kategóriába?"


Mert szeretné, ha kapna buksisimit, amiért annyira okos, önállóan gondolkodó és erős jellem, hogy ateista.


Hiszen napjainkban ateistának lenni akkora bátorság, olyan sportteljesítmény, hogy hűha.


Azok fordulnak a valláshoz, akik hülyék a "tudományi ágakhoz". A szerző ellenben ateista. Így remélhetőleg a matektanár is megkegyelmez neki, hiszen egy ilyen csodálatos elmével nem lenne méltányos kiszúrni.

2012. márc. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 hollófernyiges ***** válasza:
43%

Inkább egy önhitt, ellenszenves alaknak lehetne mondani téged :) Mondom ezt úgy, hogy én ateista vagyok (vagy erős agnosztikus).

(valójában persze remélem hogy ez csak kamaszkori lázongás, amit majd kinősz, a lényeg hogy az ember keresse az igazságot és ne kinyilatkoztassa)

2012. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%

Szia !



Igen ateista vagy, valóban úgy gondolod erős vagy a hívők pedig gyengék?

Mit csinálsz ha számodra megoldhatatlan probléma üti fel fejét életedben, családodban, munkádban, könnyedén megoldod vagy összeomlasz ?

Látod ez a különbség közted és a hívők között !

A Bibliában ezeket olvastam, elhiszem, alkalmazom és tapasztalom Isten gondviselését !


Máté evangéliuma 6, 25-34 :


Jézus ezt mondja

25. Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogy-nem az eledel, és a test hogy-nem az öltözet?

26. Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?

27. Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy arasszal?

28. Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;

29. De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.

30. Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemencébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?

31. Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

32. Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

33. Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

34. Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.



Filippi levél 4,6-7 :


6. Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgésetekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

7. És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.



Ezenkívül több alkalommal tapasztaltam Isten érintését amikor is az egészségi állapotomban változás történ több alkalommal átvettem Isten gyógyítását mert van ilyen !


Máté evangéliuma 9,35 :


35. És körüljárja vala Jézus a városokat mind, és a falvakat, tanítván azoknak zsinagógáiban, és hirdetvén az Isten országának evangéliumát, és gyógyítván mindenféle betegséget és mindenféle erőtelenséget a nép között.

Ma Jézusnak ez az egyik szolgálata az Egyházban.


Két példa :

A fejem sosem fáj mert alkalmazom az Igazságot, régebben volt fejfájásom most már nincs.

Más alkalommal lázas állapotból gyógyultam meg azonnal néhány pillanat alatt.



Shalom.

2012. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Andizsuzsi ***** válasza:
41%

" Nemtudom hogy most ateistának-e lehet e magam mondani."


Még szerences, hogy a helyesírást nem soroltad az általad oly jól ismert tudományok közé.

Amúgy olvastad valaha a Bibliát, vagy anélkül is jól tudod, hogy hülyeség? Mert ha olvastad, és nem értesz vele egyet, az rendben van. Különben ...

2012. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 izidorkata ***** válasza:
Amit leírtál, az alapján még nem vagy ateista
2012. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok !


A nem hiszek Istenben az nem ateizmus ?


Shalom.

2012. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy vélem, hogy te saját magadat egy okos és erős embernek titulálod. Mivel a vallásosok hülyék és gyengék, és te nem vagy az, akkor te erős és okos vagy, igaz? Taníts minket. Mit tudsz te, amit egy vallásos nem tud? Oszd meg velünk, kérlek.
2012. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!