Ateista vagyok-e?

Figyelt kérdés

maximális mértékben elutasító vagyok minden vallással szemben, nem hiszek istenben / istenekben, a biblia szerintem úgy hülyeség ahogy van, kitaláció, fikciók stb...

véleményem szerint azok az emberek fordulnak a valláshoz akik túl hülyék a tudományi ágak megértésében (kémia, matek, fizika, biológia stb.) mással nem tudom magyarázni a vallást. A hit a gyenge emberek számára létezik. Nemtudom hogy most ateistának-e lehet e magam mondani.


2012. márc. 6. 23:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én speciel matematikus vagyok :)

Nem tudok erre választ adni neked, de van egy elhívás, amit nem értek, hogy egyes emberekben miért nem keletkezik, másokban meg igen. De sajnos oda sorolható vagy, aki nem részesült ebben az adományban. Ez egy ajándék. Kb. olyan, mint amikor Karácsonykor mindenki kap ajándékot csak te nem.

Nem mondom azt, hogy egyszer kapsz-e mert meglehet. Semmi sem lehetetlen!

Kezdem azt érezni, hogy Isten azt hív meg magához akit ő akar. Igaz mindenkinek megadja az esélyt, de nem mondja, hogy mindenki egytől-egyig üdvözül. És szerintem a bűnök megbocsátatnak kifejezést éppen a jók miatt van, akiket kiválaszt, hogy senki se mondhassa majd akkor azt, hogy neki miért bocsátottál meg, ő is azt tette mint én ő is paráználkodott, ivott, hazudott. Őt mégis jobban szereted mint engem és üdvözül!


Erre a válasz: MERT.

Pál apostol is mondta, hogy egyedül a remény maradhat nekünk, hogy Isten nagyon szeretni fog. Igyekezd kerülni a bűnt és belül lágyulj meg! A többit reméld!


Kain és Ábel testvéreknél is láthatjuk, hogy Isten miért Ábeltől fogadta nagyobb szeretettel az áldozatot? A különbség, hogy Kain kötelességből mutatott áldozatot, elvárásképpen, Ábel pedig szívből adta. Na, ezt nehéz megvalósítani!

2012. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!