Ateista vagyok-e?

Figyelt kérdés

maximális mértékben elutasító vagyok minden vallással szemben, nem hiszek istenben / istenekben, a biblia szerintem úgy hülyeség ahogy van, kitaláció, fikciók stb...

véleményem szerint azok az emberek fordulnak a valláshoz akik túl hülyék a tudományi ágak megértésében (kémia, matek, fizika, biológia stb.) mással nem tudom magyarázni a vallást. A hit a gyenge emberek számára létezik. Nemtudom hogy most ateistának-e lehet e magam mondani.


2012. márc. 6. 23:58
1 2 3
 11/21 Andizsuzsi ***** válasza:

nem kell támadni butasággal, ha nem célszerű


Én egy szóval sem támadtam butasággal, szemben a kérdezővel - és veled -, akik lehülyézitek azokat, akik más véleményen vannak, mint ti. Ezzel ti minősítitek magatokat, nem kell, hogy én minősítsek.

2012. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 izidorkata ***** válasza:
67%

ha a kérdező kategorizálni szeretné magát. Vagyis egy cimkét szeretne amelyel megtudja nevezni az álláspontját, akkor én úgy nevezném hogy: nem hívő. semmi baj nincs vele amíg nem köt bele a máskép vélekedők dolgába.


Az atizmus több mint az hogy nem hiszek Istenbe meg a vallásokba. Az atizmus egy átgondolt szellemi irányzat amelynek elméletei, hipőotézisai, sajátos hiedelemvilága van. Igazából csak az tudja megérteni aki ateista, de ahogy beszélgetek velük, egy természetfeletti erőben hisznek amit úgy neveznek hogy: VAN.

A világ van, az ember van, minden csak úgy van. Ez a Van pedig tulajdonképpen nemsokban különbözik a nincstől, vagy a semmitől. Mert az hogy a világ Van az nem olyan nagyvalami, érdektelen, tulajdonképpen lehetne hogy nincs is, de ha Van akkor már Van.

Lehetségesnek tartom hogy az ateizmus a taoizmus vulgarizált formája. De ehhez jobban utánna kellene nézni a filozófiatörténetbe.

2012. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az ateisták semmilyen szellemi erőben, sőt szellemben nem hisznek. Javaslom a vonatkozó weboldalak, esetleg ateista tudós szerzők könyveit (Isteni téveszme stb.) Már amennyiben meg akarsz ismerkedni az ateizmussal. Én hívő vagyok, érdeklődésből olvasom az ilyen könyveket és hallgatok előadásokat is. Többek között vallásos keresztény és zsidó tudósok (mégpedig elismert tudósok) álláspontját is. Kérdező: ateista vagy, vagy abba az irányba haladsz. De még fiatal is vagy és felületesek az ismereteid és az egód pöppet nagyobb a kelleténél. Majd az élet lefarag belőle. Nem vagy erős ember csak még nem mentél át igazi szenvedésen. Hozzá teszem, nagyon sok erős ember lesz hívő. Én sem támaszt kerestem hanem választ a kérdéseimre. Így lettem ateistából hívő.

az intelligencia mértéke nem a hit egyébként.

Művelődj, okosodj, finomodj.

2012. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Amíg Te magad sem tudod, hogy ki és mi vagy , hogy jut eszedbe kritizálni náladnál hitben erősebb embereket.

Vigyázzon aki áll, hogy el ne essék.

2012. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Igen, ateista vagy téves világszemlélettel.

A legnagyobb professzorok között is vannak istenhívők, első cáfolat. Magam is zseni vagyok :)

Mi az, hogy gyenge ember? Mert, fizikailag erős emberek is lehetnek vallásosak.

2012. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy gyenge ember? Mert, fizikailag erős emberek is lehetnek vallásosak."


Nem úgy értette, hogy fizikailag gyengék, hanem mentálisan.

2012. márc. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem fizikailag, akkor mentálisan egy hívő bármelyik hitetlent kenterve veri.

Ugyanis egy hívőnek hatalmas önuralma van, ösztönein uralkodik, lelkiekben erős, semmilyen esemény nem töri meg akaratát. Míg egy hitetlen összetörik, addig egy hívőt nehgezen tör meg bármi is.

2012. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

És felismeri önmagában a Krisztust, hogy Ő is onnan, arról a helyről való, rengeteg a hasonlóság közte.

Én azért követem, mert olyan mint én és azokat vagyok képes szeretni akik onnan valók mint én. Krisztustól nagyobb lelki erejű embert nem ismerek. És nekem is az a célom, hogy hitben olyan szintre jussak, hogy hegyeket mozdíthassak meg.

Valahogy én is úgy érzek: "Én nem ebből a világból való vagyok!"

2012. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak lenézed a vallásos hit követő embereket, ennyi az egész :)

Nem mondod ki, nem írod le, de lenézed azt, hogy valami "természetfelettiben" tudnak hinni és lehet ettől Ők erőt kapnak. Na most, én Atheistának vallom magam, de inkább csak az egyházakkal van problémám. Viszont én sem hiszek Istenben.

Shalom

2012. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az nem gyenge ember aki hiszi, hogy van egy Isten akit nevezhetünk a Mennyei Atyánknak. (ne a vallásokban keresd)

Minden ami van a földön, tőle van, még a tudomány is.

Sajnos nagyon kevés ember vette figyelembe, hogy amit kapott, nem a sajátjából van, hanem Istentől kapta.(tudás)

Az már más tészta, hogy a tudást sok esetben, maga ellen használja fel.

Az emberek félre vannak vezetve. Ha körül nézel, láthatnád hogy magától nincs semmi.

Van egy Isten akit még nem ismersz, mert nem jó helyen keresed. Ezért vagy ateista.

2012. ápr. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!