Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezzel az elképzelé...

Vallásosok! Ezzel az elképzeléssel mi bajotok van?

Figyelt kérdés

5 milliárd éve,az akréciós korong anyaga elkezdett sűrűsödni és kisebb nagyobb kavicsokká állt össze.A kavicsok nagyobb gravitációs vonzóerejük miatt még több anyagot építettek magukba. És így növekedtek.Ez így ment tovább évmillókon át mígnem kisebb bolygók ki nem alakultak.Ezekből rengeteg volt így alkamakkor keresztezték egymás pályáját.Ilyenkor a két égitest egymásbaolvadt vagy csak egymásnak ütközött.A Föld Végül kialakult és nagyából 4,6 milliárd éve ő is átélt egy nagyából Mars méretű égitestel való ütközést.Az ütközés miatt a bolygónk forgástengelye megdőlt a merőlegeshez képest és a kirepülő törmelékből kialakult a Hold.Ezt bizonyítják a holdi kőzetek oxigén izotópos kormeghatározásából származó adatok.A Föld ekkor még forró és oxigénben szegény légkörrel rendelkezett.A földi víz csak év tízmilliók múltán jelent meg.A legvalószínűbb elképzelés hogy meteor becsapódások szállították ide a vizet.Erre szintén bizonyíték a földi és a meteorok vizsgálata.Kiderült hogy a földi víz hidrogénjének prótium és deutérium aránya egyenlő a meteorok vízével. Aztán megkezdődött a kőzetek és gázok oldódása.A víz akkoriban telített lehetett egyszerűbb molekulákkal és köztük aminósavakkal.A légkör pedig nitrogént , vízgőzt és más szerves anyagokat tartalmazott.Ezek évmilliókon át keveredtek , bomlottak és minden lehetséges módon kapcsolódtak egymással.


Ezt részletesebben leírom.


A komplexitás növekedéséhez szükséges valami energiaforrás.Ezt az energiaforrást a Nap képviselte.Mellette voltak még kisebb energiájú energiaforrások is amilyenek például a geotermikus kürtők de a Nap volt a legfőbb.A molekulák ezt az energiát használták fel.De a történet korántse ilyen egyszerű.A légkör oxigénben szegény volt.Ez pedig azt jelenti hogy nem volt ózon ami megvédje a talajt és a molekulákat a sugárzástól(röntgen,UV)Emiatt a molekulák folyton kivoltak téve a sugárzásnak,minek hatására felbomlottak és lesüllyedtek a mélyebb vízrétegekbe.A mélyebb vízben már nem volt jelentős a molekulák növekedését gátló Uv sugárzás.Mikor lesüllyedtek már szabadon növekedhettek ugyanis


1.nem rombolta szét a sugárzás

2.A felső rétegben elbomlott molekulák alkotóelemei lesüllyedtek és állandó építőanyag forrással látták el a mély rétegben fekvőket.Aztán még ott volt az agyag is.Az agyag szerkezete nagyon bonyolult ezért egy mintát adott a molekuláknak a komlexitás növekedéséhez.Az agyag a molekulák növekedéséhez katalizátorként szolgált.


Ezeknek a folyamatoknak a millió ébves menete után 3,5-3,8 milliárd éve létrejöttek az első élő szervezetek.



2012. szept. 7. 16:58
 71/103 anonim ***** válasza:
55%

"majd belebotolhatsz a Jézus lelkébe is"

mami...mami...

Ha majd amikor ott fogsz himbálódzni az energiaszálaidon Krisztus Pantokrator előtt, talán megérted, mi a probléma. Csakhogy akkor már késő. Próbálj lazítani a mániáidon- és odafigyelni, mit tanított Jézus?????

[link]

2012. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:
53%

Miért kellene nekem bármelyik valláshoz is tartoznom lélekben? Különösen, hogy ha mindegyiket erősen bírálom.

Szememben Jézus ember volt és emberként halt meg.


Jó néznénk ki hogy magamról többet képzeljek csak azért mert egy életen keresztül szinte kiléptem a lelkemmel és bejártam a világot vagy embereket gyógyítottam, de ami még több volt, szembesültem a teremtő Erők Jelenésével -- csodálatos volt egyébként--


Én soha nem beszéltem róla, mert nem lehetett. De azt gondolom valamivel többet jelentett, mintha Jézus lelkével találkoztam volna. Valahol ott kell lennie az isteni energiával, de csak épp úgy mint mindenki aki élt és eljutott az isteni Fénybe, a Földünk szívéhez.

2012. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
53%

71/ Csak nem Jézussal ijesztgetsz? Nem gondolod hogy ellentmondásos a gondolkodásod?


Pont Jézus volt az aki azt tanította bocsáss meg a te ellenségednek-- na persze én ezzel se értettem soha egyet.



Valahogy nem olvastam Tőled azt Hogy ISTEN !!?!!! Nem gondolod hogy nektek kellene félni amikor Isten elé helyezitek a porszemnyi emberi létezőt?


Én csak az isteni Teremtőkben hiszek és senki másban!!

Én rájuk hagyatkozom és rájuk bízom majd a lelkemet, hogy valahol a végtelenben újra születhessek, egy jobb és szebb életbe, mint amit itt az ember elfuserált!

2012. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:

"Mondjátok meg hát nékik: Az

istenek, a kik az eget és földet

nem alkották, el fognak veszni e

földről és az ég alól!"


Ha igaz lenne mit állitasz, nem tévednél teológiai kérdésekben ekkorát.


Ezt írod:

" egy életen keresztül szinte

kiléptem a lelkemmel és bejártam

a világot "


Viszont beszéded nagyon hasonlít valaki más beszedéhez. Felismertem ám... ipiapacs megvagy...


"És monda az Úr a Sátánnak:

Honnét jösz? És felele a Sátán az

Úrnak és monda: Körülkerültem és

át meg át jártam a földet. " Job 1.7

2012. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel az elképzeléssel elöszöris az a baj hogy nincs benne Isten.Aztán ez naggyjából ez azt jeleniti hogy az életnek semmi értelme.És még ráadásul rodhadtul gusztustalan.Elsősorban le kell szögeznem, hogy az evolúcióelmélet nem tényeken alapszik. A természettudománynak öt át nem hágható kritériuma van, ezek: megfigyelhetőség, modellezhetőség, megismételhetőség, reprodukálhatóság, és gyakorlatba való visszacsatolhatóság. Az evolúció gondolata ezek egyikének sem felel meg.


Több vitatott területe van az evolúciótannak, néhány példa erre:


1. A világ és az élet kezdete


A tudósoknak nem sikerült életet létrehozni az anyagból. Egy rendezett világ vajon egy robbanás következménye? Nem ésszerűbb feltételezni egy Intelligens Tervezőt?


Számomra a logika az alábbiakat valószínűsíti, mert az ok és okozat érvelésével megállapítható:


- az élet eredendő oka csak élő lehet

- az emberi szeretet eredendő oka csak olyan lény lehet, aki szeret

- az emberi becsületesség eredendő oka csak igazmondó lehet

- az emberi felelősség eredendő oka csak akarat lehet

- a lelki értékek eredendő okának lelkinek kell lennie

- az erkölcsi értékék eredendő okának morálisnak kell lennie

- a végtelen összetettség eredendő okának mindentudónak kell lennie

- az egyetemes kölcsönhatás eredendő okának mindenütt jelenvalónak kell lennie

- a korlátlan energia eredendő okának mindenhatónak kell lennie

- a végtelen idő eredendő okának öröknek kell lennie

- a határtalan űr eredendő okának végtelennek kell lennie.


2. A majom és ember közötti átmenet hipotetikus


Egy cáfolható érve az evolucionistáknak az ember és az emberszabású majom közötti hasonlóság. Áthidalhatatlan szakadék van pedig közöttünk:


- folyamatos két lábon járás (ezt a majmok testfelépítése nem teszi lehetővé, az emberről pedig bebizonyították, hogy soha nem járhatott négy lábon, mert nem bírná a testfelépítése)

- beszéd (a majmok agyában nincs erre lehetőség, mivel a Broca-központ hiányzik, sőt, nincsenek meg az emberszabású majmoknak sem a hangképzéshez szükséges anatómiai feltételeik (a szájban sem)

- a majmoknak az emberénél jóval kisebb az agyuk

- a főemlősök csak a jelenben élnek, pillanatnyi érdekeiknek megfelelően

- nincs távlati tervezés, vagy vallás a majmoknál

- nincs fejlett erkölcsük, sem lelkiismeretük, csak ösztönlények

- a testfelépítés különbségei (pl. kézfej, csigolyák, karok, lábak)

- eltérő kromoszómaszám (ember:46, főemlősök 48)

Ha az evolúció igaz lenne, a kövületeknek tanúskodniuk kellene egyik faj másik fajba való fokozatos átalakulásáról. S ennek így kellene lennie, függetlenül attól, hogy az evolúciós elmélet melyik általánosan elfogadott változatáról van szó. Még azok a tudósok is, akik a gyors átalakulásokkal járó “szakaszos evolúció” elvét képviselik, úgy gondolják, hogy ezek a feltételezett elváltozások több évezredes időtartam alatt következtek be. Ezért ésszerűtlen azt hinni, hogy nincs szükség az átmeneti kövületi alakokra.


Tehát, ha az evolúció tényeken alapulna, akkor elvárható lenne, hogy az ősmaradványok alapján felismerjük az új jellegzetességek kialakulását. Legalábbis néhány olyan kövületnek kellene lennie, amelyből felismerhető a karok, lábak, szárnyak, szemek és további szervek és csontok fejlődési stádiumai. Például látni kellene azt, hogy a hal uszonyai egyre hasonlóbbak lesznek a kétéltűek lábaihoz, valamint, hogy a kopoltyúk tüdőkké alakulnak át. Fel kellene ismerni, hogy a hüllők elülső végtagjai madárszárnyakká módosulnak, a hátsó végtagok karmokkal ellátott madárlábakká, a pikkelyek tollakká, a száj pedig csőrré.


Ezzel az elmélettel kapcsolatban azt írja az angol New Scientist c. folyóirat: “Kijelentik, hogy a tökéletes kövületi bizonyíték olyan élőlények leszármazási sorozatából áll, amelyeknél hosszabb időszakon át lassú, de szakadatlan változások figyelhetők meg.” Miként maga Darwin is kijelentette: “Így a közbenső és átmeneti láncszemek számának valamennyi élő és kipusztult faj között mérhetetlenül nagynak kellett lennie.” Az átmeneti formák feltételezett sokaságát azonban nem látjuk.


Ezeken kívül még bőven lehetne szólni az evolúcióelmélet egyéb buktatóiról, pl. hogy a mutációk nem hoznak létre magasabb rendű fajokat; a sejt bonyolultsága; olyan komplex szervek, mint a szem tervezettségre utaló jelei; az emberi lélek bizonyítékai (intuíció stb.), de pl. az Értem honlap rengeteg hasznos információt nyújt a gondolkodóknak.


Összefoglalva szerintem: Az evolúció meredek ötlete ahhoz a feltételezéshez hasonlítható, mely szerint a szeméttelepen végigsöprő tornádó egy feltankolt, új Boing 676-os képes létrehozni.

A teremtés logikusabb.

2012. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:

=75/ ahogy olvastalak, az a gyanúm támadt, hogy te az Intelligens tervező,- alkotta az élővilágot szemléleletű emberek közé tartozol.


--az hogy az élet alkotva lett spontán, játékosan, majd tudatosan azzal egyetértek.


-- az evolúció, mint alkalmazkodás és módosulás képessége az életnek, - az benne van az életben.


Darwin a maga korában, nagy gondolkodó volt. S még ahhoz is volt bátorsága, hogy szembeszálljon a vallások hatalmasaival a maga korában -nem semmi bátorságra vallott--


De tudod kimondani azt, hogy az élet egy Intelligens tervezőre vall, ugyan akkor kihagyni belőle azt, hogy Isten volt ez az intelligens fazon--- hát ez az én szememben sumák és alamuszi, olyan kétkulacsos megállapítás


-- jó pofizik a tudósok felé; én nem vagyok ostoba hívő, - de nincs mersze a vallások ellen se fordulni,- mert hátha nekik van igazuk, - és mi van ha még is van Isten?


Nem volna egyszerűbb ha logikusan átgondolnátok mielőtt bármelyikhez csapódnátok?

A korunkban olyan szintet ért el az elektrotechnika -- számgép, tv -- technika már, hogy fel sem foghatom miért nem lehet a nagy mágneses energiát úgy megközelíteni, mint a hétköznapi gyakorlatban tesszük? Miért nem lehet a magas feszültségű mágnesességről elképzelni, hogy nem csak tudattá vált, nem csak megőrizni tudta zárt ívein az infókat de az anyagot magasfeszültségével elektrokémiai hatásnak kitéve átalakítani volt képes? De nem volt intelligens, csak fokozatosan vált egyre nagyobb "memóriává"!!


S ezt lehetne tovább folytatni csak most vacsorát kell készítenem

2012. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
50%
75! Köszönöm, mentettem ! Nagyon jó!!
2012. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:

látod Manócska-- olyan kérdést tettél be amely, hát eléggé rázós, mert soha a büdös életben nem fog a tudományos természettörvényeit tartalmazó logika találkozni a vallásos de már bigott gondolkodással-- ha közelítene is egy réteg az se meri kimondani azt a szót Isten, legfeljebb azt, hogy valamiféle intelligens alkotó holott az nem más, mint Tudatássá vált, önmagába visszazárt Energia.


Ha még tovább írod a tudományos érveidet akkor egy két látogatod még elátkoz és pokolra fog ajánlani a jóságos Jézusuk által, aki majd ítélkezik szerintük egyszer... TE és én megsemmisülünk, amíg ők feltámadnak...Az intelligens tervezőben hívőket szerintem a zöldemberkékhez küldik...c..c.c..akik esetleg kitenyészették a világunkat...


S még én reklámoztam a blogomat? akkor mi volt az a vallásos kép ajánlat? Mennyiben vagytok ti keresztények jobbak a iszlámtól akik felégetnék jelenpillanatban a világot is, mert a Mohamed prófétájukat bántották... azt a prófétát akinek egy tucat felesége volt csak azért mert a nők akiket elevett feleségül mind gazdag családból való volt. --- Ja elfeledtem, hogy látható volt amikor felment a mennyekországába arról kődarabról...Milyen Isten az amelyiknek a nevében öldökölnek? Ahonnan gyermekek menekülnek, végig országokon át amíg ide nem jutnak hozzánk-- és mit teszünk mi? nyitva hagyjuk a kaput hogy tovább menekülhessenek a reménytelenségbe vagy visszavágjuk a nyomorultakat jugóba a szeméttelepre!


Ez a legfőbb ok, hogy nem vagyok vallásos, még ha kereszténynek kereszteltek is. Majd ha átírják a vallásos könyveket és igaz szó lesz benne és annak megfelelő igazságos élet... ami soha nem lesz ezen a földön, mert még a vallásos is tele van gyűlölettel, holott a szeretetről és megértésről toleranciáról papolnak -- ha nem igy lenne, akkor nem akart volna Sátán fajzatnak titulálni... ostoba bigott... nincs se alvilág se ördög se mennyek országa se angyalok--


-- csak kézzelfogható valóság van és azt alkotó energiák!

2012. szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:

Csitulj mami, a végén még mérgedben megint azt hiszed, hogy körberepülöd a világot. Nehogy megzavard a Nasa-t.


" -- csak kézzelfogható valóság van

és azt alkotó energiák!"


Mit is mondasz akkor? Hogy én egy mesében hiszek, és láthatatlan dolgokban. És te? Amiről te beszélsz, az hagyján, hogy eszement baromság, de egy nagy fantazmagória, és szintén láthatatlan dolgokat probálsz bizonygatni. Majd ha kicsüngted magad az energia nyalábaidon, tájékozódhatnál körültekintőbben az írásokból. Nem csak az igazak támadnak majd fel.

Sajnálom, hogy anno annyi ezoterikus könyvet olvastál el. És azt leginkább, hogy az érzelmeidet ennyire hagyod becsapni.

Ha megbocsájtasz nekem nincs idegem válaszolni egy ezoterikus befolyásolt asszonynak, így szerintem be is fejeztem a hamis profétálásod elemzését.

Az Teremtő Úristen kegyelme és szeretete legyen veled és a Bárányé.

2012. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:

Látod 79/ az utolsó mondatod méltó volt egy hívőhöz- valami ilyesmit vártam egy kereszténytől.


tudod az hogy miben hisz az ember, az életünktől, élet- utunktól, - vagy sorsunktól- amit megteszünk ez idő alatt és személyiségünktől függ.


De teljesen mindegy hiszel vagy nem hiszel bármiben is, egy a lényeg isteni emberré válj még életedben, hogy a lelked tiszta maradhasson, mert a lelkünk sorsa viszont csak Tőlünk függ, az életünktől. Teljesen mindegy muzulmán vagy buddhista vagy zsidó akár keresztény-- egy ugyanaz az Utolsó-út vár mindnyájunkra, ahol megmérettetik a lélek, tisztasága által vagy megteszi vagy ott semmisül meg.


Isten nem határozott meg törvényeket mert amit tudni kell ott van a lelkünkön, mint lelkiismeretnek halk hangja.

Igazad van részben, talán nem kellett volna semmit se mesélnem- hisz az isteni Jelenés nem hatalmazott fel rá, talán nem is akarta, hogy az ember tudja az igazságot. Sokat gondolkodtam ezen... elmondjam, ne mondjam? Miért nem mondta a Jelenés meséld el.. vagy azt semmit ne mondj senkinek... miért csak óvta az egészségemet, hogy siessek haza, mert miatta beteg leszek, és sugallta miképp gyógyítsam önmagam?


Persze ez csak saját gondolataim ne is figyelj rá úgy visszakalandoztam az időbe. Egy a lényeg maradj becsületes, soha ne hazudj és ne fordulj a saját fajod élete ellen. S felejtsd el ezt a Sátán marhaságot, mert nem igaz.

2012. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!