Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezzel az elképzelé...

Vallásosok! Ezzel az elképzeléssel mi bajotok van?

Figyelt kérdés

5 milliárd éve,az akréciós korong anyaga elkezdett sűrűsödni és kisebb nagyobb kavicsokká állt össze.A kavicsok nagyobb gravitációs vonzóerejük miatt még több anyagot építettek magukba. És így növekedtek.Ez így ment tovább évmillókon át mígnem kisebb bolygók ki nem alakultak.Ezekből rengeteg volt így alkamakkor keresztezték egymás pályáját.Ilyenkor a két égitest egymásbaolvadt vagy csak egymásnak ütközött.A Föld Végül kialakult és nagyából 4,6 milliárd éve ő is átélt egy nagyából Mars méretű égitestel való ütközést.Az ütközés miatt a bolygónk forgástengelye megdőlt a merőlegeshez képest és a kirepülő törmelékből kialakult a Hold.Ezt bizonyítják a holdi kőzetek oxigén izotópos kormeghatározásából származó adatok.A Föld ekkor még forró és oxigénben szegény légkörrel rendelkezett.A földi víz csak év tízmilliók múltán jelent meg.A legvalószínűbb elképzelés hogy meteor becsapódások szállították ide a vizet.Erre szintén bizonyíték a földi és a meteorok vizsgálata.Kiderült hogy a földi víz hidrogénjének prótium és deutérium aránya egyenlő a meteorok vízével. Aztán megkezdődött a kőzetek és gázok oldódása.A víz akkoriban telített lehetett egyszerűbb molekulákkal és köztük aminósavakkal.A légkör pedig nitrogént , vízgőzt és más szerves anyagokat tartalmazott.Ezek évmilliókon át keveredtek , bomlottak és minden lehetséges módon kapcsolódtak egymással.


Ezt részletesebben leírom.


A komplexitás növekedéséhez szükséges valami energiaforrás.Ezt az energiaforrást a Nap képviselte.Mellette voltak még kisebb energiájú energiaforrások is amilyenek például a geotermikus kürtők de a Nap volt a legfőbb.A molekulák ezt az energiát használták fel.De a történet korántse ilyen egyszerű.A légkör oxigénben szegény volt.Ez pedig azt jelenti hogy nem volt ózon ami megvédje a talajt és a molekulákat a sugárzástól(röntgen,UV)Emiatt a molekulák folyton kivoltak téve a sugárzásnak,minek hatására felbomlottak és lesüllyedtek a mélyebb vízrétegekbe.A mélyebb vízben már nem volt jelentős a molekulák növekedését gátló Uv sugárzás.Mikor lesüllyedtek már szabadon növekedhettek ugyanis


1.nem rombolta szét a sugárzás

2.A felső rétegben elbomlott molekulák alkotóelemei lesüllyedtek és állandó építőanyag forrással látták el a mély rétegben fekvőket.Aztán még ott volt az agyag is.Az agyag szerkezete nagyon bonyolult ezért egy mintát adott a molekuláknak a komlexitás növekedéséhez.Az agyag a molekulák növekedéséhez katalizátorként szolgált.


Ezeknek a folyamatoknak a millió ébves menete után 3,5-3,8 milliárd éve létrejöttek az első élő szervezetek.



2012. szept. 7. 16:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 A kérdező kommentje:

És innentől jön az agyrém amit mami írt.Kezdjük.


1.)Aztán mint írtad Manó a tudományos hipotézist tovább-- az se igaz-- mert a Földünk valószínűleg egy abszolút zérus hidegen kihűlt bolygócskaként ide száguldott majd neki ütközött egy itt már meglévő érett bolygónak-- amitől az darabjaira hullott a Földünk pedig ledekkolt a Nap fogságában vagy nászágyában ahogy tettszik...


Persze én határozzam meg hogy honnan van az Ősrobbanás , de teneked nem kell azt meghatároznod honnan jött ide a Föld?Légyszíves mond meg!


De elmondom mi baj van ezzel.Tudod az akréciós korong tartalmazta azokat az elemeket amikből létrejöttek a csillagok bolygók.Javarészt ez héliumot és hidrogént tartalmazott.(nem akármiért ez a két leggyakoribb elem a világegyetemben)Csakhogy egy csillag nem csak van és kész.Nem . Egy csillag állandóan anyagot lövell ki magából (korona kitörés)és ezek az anyagáramlatok szépen kifújták a könnyebb anyxagokat a külső naprendszerbe.Ez azzal magyarázható hogy a hélium például egy nemesgáz.Tehát képtelen más elemekkel kötést létrehozni.(A Földön is ezért van belőle igen kevés).Tehát biztos nem a külső naprendszerben alakult ki a Föld.


2.)"S majd ezek után kelt életre és bizony az elmult 4,5 -5 milliárd idő alatt fokozatosan melegedett fel belülről kifelé haladva. A dőlésszögének pedig semmi köze az ütközéshez-- mivel a dőlés szöget a mi korunkban határoztuk meg épp a sarkok elmozdulásához viszonyítva-- ami nem jelenti azt hogy valamikor amikor még nem volt mágnesessége kizáródva lett volna északi illetve Déli sarka. "


Valamit nagyon akartál írni , de hogy mit azt nem tudom .Ha vissza olvasod rájössz hogy értelmetlen.


3.)"ha ide betér egy meteor az akkora hővel sebességgel közelített volna és ütközik hogy az esetleg rajta levő víz elpárolgott volna-- nem hogy 1 millió köbkilométernyi víztömeg ami csak, az óceánjaink tömege. "


Biztos ismered a víz légkörben történő desztilációját (eső).Na ez történt akkor is.Logika...


4.)"Ha viszont belegondoltok hogy az óceánok alatt 5-6 km csak a kéreg rész sőt van ahol már annyi sincs mert mély és hosszú repedésekkel hasított keresztbe kasul-- akkor ha számoltok józanul rájöhetnétek arra hogy a Földünk haldoklik és az életnek csak legfeljebb pár ezer esztendeje maradt itt. "


Itt leálltam.Tudod a Vénusz és a Föld sokmindenben egy kicsit más.Például a Földön van lemeztektonika a Vénuszon viszont nincs.A lemeztektonika hiánya miatt a Vénusz kérge állandóan újra és újra megolvad és a magma kiönt a kéregre.A Földön van lemeztektonika és ez egy szeélepként funkcionálva csökkenti a Föld belselyéből érkező belső nyomást.Ezért hülyeség amit írtál.Nem fog megolvadni a kéreg.


"Egyébként ha valamit jól értelmeztem akkor a Földünk haldoklása elkezdődött 1991 aug 1."


De aranyos ez a Föld! Ilyen pontos , behatárolható dátumon kezdett el haldokolni?És milyern jó az idő érzéke!Pont elsején?(remélem érezhető a szarkazmus)

2012. szept. 10. 18:48
 32/103 anonim ***** válasza:
0%

Amit Te írzs Manó az a tudomány jelenlegi hipotézisei

az hogy van kémiai reakció vagy volt elektro-fizikai reakció hogy molekulák majd sejtek keletkeztek, az egy dolog de tudod ne keverd össze a hidrogén és hélium csillagokban található alkotókat a Földi anyagi összetétellel. Az hogy sok volt belőle az univerzumba az is csupán azért lehetett, mert annyi parányi isteni porszemcse is volt ami nagyobb porszemcse volt nyilván az más elemmé alakult.


De tudod a Föld forró volt na és a viz kintről lett importálva hát tudod az is csak hipotézis-- hisz egy forró bolygóban már nem lehet viz nem igaz-- akkor importálni kellett-- ez nagyon sántit.


A másik a Föld tengely dőlése-- könyörgöm a kezdetekben nem volt még tengelye se-- se mágnesessége se gravitációja. Akkor mire fől dőlt volna?

Csak a Napnak volt gravitációs hulláma, mint tóba dobott kőnek a hullámai,- annak vált a foglyává.


Az hogy megdőlt mára a tengelye az teljesen más okok miatt van.


Amit egyébként elmagyarázni akartam azt nagyon nehéz itt röviden. az élő szervezetekre gondolok vagy az isten illetve lélek fogalmakra amit a vallások túl misztifikáltak és sajnos igy vonult be a tudatba, mint gyermek mese sajnos. Holott mind kettő létező csak épp természeti törvények alkotása egy folyamat ami valamikor elkezdődött az univerzumban és itt a bolygónkon folytatódott mint fejlődés a primitív passzív anyagból, eleven tudatos biológiai anyag keletkezett--


De jobb lenne ha megkeresnéd a jobb értés miatt A létezés fantasztikuma blog.hu -- abban minden fejezet sorban elmagyaráz mindent- pl. 8. f. Csodálatos Földünk 1.



S ez a Földünk két Tudatos energiájának köszönhető-- vagy is hogy a bolygónk kintről jött ide és előtte átélhetett egy abszolút hideg hatást-- ennek a következménye a fejlődő tudatos anyag keletkezése, mert érzékeny mágneses energia van benne, mint lélek.

2012. szept. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
Nem vitatom a jószándékot, és hogy mami hisz abban amiket ír, de csak azért, mert valaki jószándékkal ír valamit és hisz benne nem következik, hogy annak köze van a valósághoz. Mi a bizonyíték az állításokra? Ezek a bizonyítékok valóban kizárnak minden lehetséges magyarázatot? Ha ezeket a kérdéseket őszintén meg akarja válaszolni mi marad? Szomorú látni, hogy valaki ennyire elszakad a valóságtól...
2012. szept. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 Srapnel ***** válasza:
100%

"S most fogódzkodjatok meg-- amikor ezt annak idején megírtam egy geológus professzornak aki egyetemen tanított, azt válaszolta vissza; Ne aggódjak, mert Isten megsegíti az embert."


A gyereknek is azt mondják, hogy a gólya hozta. A kegyes hazugság csodálatos dolog.


"Ha fogsz egy kutyát, és összeturmixolod (molekuláris szinten), majd steril környezetbe helyezed, sosem fog kifejlődni belőle semmilyen életforma, pedig minden kémiai komponens, és a megfelelő körülmények is rendelkezésre állnak."


Pedig nem állnak. Azért nem jön létre.


"A tapasztaló cognitor-t hagytad ki az egészből. Amint egy korongra dobott agyagmasszából soha,de soha nem lesz korsó a fazekas szellemi-lelki-testi beavatkozása -az alkotása nélkül, úgy ebből sem."


Tehát te egész télen nézed az ablakot, vagy másokat kérsz meg rá, hogy folyamatosan nézzék, hogy a jégvirág létrejöjjön rajta?


"Ugye senki sem gondolhatja komolyan, hogy az anyag váladéka egyszer csak olyan szintre jut-magától- hogy megírja a H-moll misét?"


Már konkrétan mi is a baj ezzel?


"Véletlenül? Ha ez a cucc nagyot változott, akkor hogyan volt képes a szaporodásra a régi magával?"


Te magad is látod: úgy, hogy nem változott nagyot. Mindegyik élőlény egy kicsit más, mint az elődje. De csak egy kicsit. Érdekes módon te is másokkal és nem ikertestvérekkel szaporodsz (aki utóbbiakkal van a leginkább egyező DNS-ed). Vagyis a kis különbség még nem teszi lehetetlenné az utód nemzését.


"Ha milliárd évek alatt, akkor hová lett a rengeteg átmenet?"


Megették az utánuk jövők. A vasárnapi húslevesből hol a csirke maradéka? Na, abból sem lesz már fosszília. Pláne ha a csontokat feltetted a kutyával.


"El tudod képzelni, hogy bogár lettél, aztán ember?"


Nem, de mivel nem is így történt, fölösleges is ilyet elképzelni.


"Vagy azt, hogy egy sejt vagy, aztán valami nagyobb trugyi, aztán lesz rajtad valami torz szem, ami elkezd javulni, bőröd lesz stb...??"


Szerintem egyszer olvasd végig az embergyerek fejlődésének élettanát, képi illusztrációkkal: hogyan alakul ki a csecsemő egyetlen sejtből. Maradandó élmény lesz.


"Hirtelen változtatni fogsz a kajálási szokásaidon?"


Voltak emberek, akik kényszerűségből fakérget ettek és úgy élték túl mondjuk a náci táborokat.


"Csak hogy az evolúció nem bizonyított, csak egy része és rohadtul nem úgy működik, ahogy néhányan mondják"


Mint ahogy a teremtés sem bizonyított, csak a nagyrésze ráadásul nem is érthető.


"Miért sírtok, ha az oroszlán megeszi a szeretteiteket?"


Az oroszlán miért sír, ha megeszed a szeretteit?

2012. szept. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
53%

Sorry OFF.


"1991 aug 1. hajnalban"


Mi történt akkor?

2012. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
0%

35/ ez egy rendkívüli történés volt még számomra is. Tegyem hozzá hogy én soha nem voltam vallásos ma sem vagyok az. Az isten és lélek fogalmak nem is szerepeltek saját szótáramban -- nyilvánvaló hisz egy rákisi érában és ráadásul intézetben nöttem fel. ott az ima sztálin és rákosi apánkhoz szólt. ennyi érthető?


DE születtem vagy a háborús trauma vagy egy újraélesztés nem tudom mi de valószínűleg valamelyiknek köszönhetően gyermekkoromtól volt egy nagyon ritka képességem amiről a hindu guruk csak halandzsázni szoktak. A test-elhagyás képessége.Amire a szüleim azt mondták soha senkinek nem szabad elmondanod, mert akkor elhurcolnak. Ezt gyerekként megfogadtam, felnőttként már tisztába voltam azzal hogy mit is jelentene ha elszólnám magam. szóval egész életemben kb 8 éves koromtól használtam játékként majd kíváncsiságból majd tudatosan. S ennek köszönhetően egyre messzebb és merészebb dolgokra is vállalkoztam.


E miatt hagytam ott a könyvelést 29 évesen és ismét tanultam osztályos és-intenziv ápoló lettem. mert érteni akartam az életet éás mind azt amit átélhetek.


De még mindig nem érdekeltek a vallások csak az élet és annak eredete- igy jutottam egyre messzebb a Földünk belsejébe is 1991 tavaszán. -- ennek az utó-következménye lett valószínűleg aug 1. hajnala.


Abban az időben már régen a könyvtárakat bújtam és minden amit olvasni lehet a különböző antik megtapasztalásokról" kezdve a geológiáitól a fizikáig és mindent újra kezdtem olvasni. Igy már tisztába voltam azzal régen hogy mi az ami elhyagyni képes a testem és az olvasottak alapján vettem kölcsön a lélek fogalmat. A Föld belsejét megjárva pedig az isten fogalmat-- mert ezek megfelelőek kifejezik megnevezik ezeket a lét-formákat ami ugyan csak energiák-- de tudatosak a lélek is és a Magmában megbúvó, onnan kiáramló isteni energia is.


Viszont ennek a kalandozásomnak volt egy következménye, hogy felplankoltak ezek az energiák. Több olyan történt a családommal akik frászt kaptak miatta-- alig tudtam elmagyarázni elsimítani-- csak természeti okok nem pedig más.


Ilyen volt az a hajnal is ami miatt a férjem összecsomagolt és kitűzött németbe a családdal. Bár ő soha nem látott hallott semmit, de számára az is félelmetes volt hogy hónapok óta csak a mi házunk mozog vagy ép a kocsink dülöngél ha elmentünk valahová próbaként és éjjel abban aludtunk. Ne tudjátok mennyit üvöltözött velem minden miatt és persze ő babonás mert valamikor vallásosan nevelték még ministráns is volt. Szóval kitűzött németben akkor délben elindult, mert újra mozgott a házunk alatt a föld és furcsa dobogó hangja volt.


Tavasszal miután lementem a Föld belsejébe utána következtek ezek a dolgok-- és valami megfogta a vállamat amikor közzé akartam tenni és írtam. Akkor olyan történt velem ami még soha a lecsukott szemhéjamon képek jelentek meg, mozdulni képtelen voltam. Az pedig a jövőről szólt-- nem néztem végig mert némelyik borzalmas volt ráadásul nagyon öregnek ráncosnak láttam saját magam és egy arc nélküli állt mellettem és ez az arc-nélküli meg a sok nyitott sir és siró emberek megrázó volt kinyitottam a szemem. Nem akartam többet látni. A látomás első képe egy húsvér hófehér paripa volt megállt az ablakom elött két lábra állt és nyeritett-- olyan figyelmeztetőn, majd felrepült a magasba és eltünt.


Ez történt aug. 1. én a föld mozgás a dobogás arra hasonlitott amikor a férjem felébresztett és rémülten kiakart vinni bennünket a házból-- de bent maradt a kérésemre és én kimentem és kilépve" megnéztem, mi az ami ezt okozza--


Fantasztikus volt!több emeletes ház nagyságú csak energia alkotta ló állt ott két lábon és nyerített figyelmeztetőn vakitott a fehérsége fantasztikus volt! vagy felszállt és eltünt.


Ehhez tudni kell, hogy a tavaszi látomásban ezt láthattam húsvérként de akkor mutatta is hogy érkezni fog egy bolygó a naprendszerbe jobbról balra haladon nekem majd egy hatalmas kődarab pont szemből zúgott felénk. volt hatalmas robbanás megremegett a kép aztán koromfekete harci mének vágtattak és nyomukban remegett és repedt a föld házak dőltek bele és újra az első földrengéses kép német feliratú volt és kisebb a második is gyengébb volt a táblán jászfénysarú volt de csak ház fala repedt-- aztán délebre mecsetek és más épületek szóval sok sok helyen, sajnos nálunk is.


Bármi.. kilépve gondolat volt a tudatomban az a valóságban mindig igaz volt -- igy amikor láttam feltekintve" alulról a láva tömegének rohanását arra gondoltam-- uramisten a földünk belülről melegedett kifelé haladva az idők folyamán!


Hát nagyon röviden ennyi az előzménye és története 1991 aug 1. hajnalának.


Ma a számitógépek, tv és egyéb memóriás készülékek korában nem érteni meg azt hogy a primitív anyagból aligha lehet tudatos sejtmolekula mert szüksége van tudatra ami csak a mágneses energia alkalmas-- amikor kimondottan hideg hatásnak teszik ki, kezelik le azt amiből aztán lesz az az információ megörző képesség-- tudjátok én már öreg vagyok ehhez-- de ennek ellenére még is felfogtam valamikor számgépek nélkül.


Itt van az emberi tudat az orvosok kutatját de még mindig nem értik-- neurológián végeztem egyébként.-

S ledöbbentek annak idején amikor azt mondtam az orvosnak ez a komás visszajön a másik viszont soha. Az agyhalott érez fájdalmat és hallhatja, láthatja amit beszélünk -- csodálkoztak -- és igazam lett.


Fogalma sincs fel sem fogják, hogy a gondolataink nem az agyban keletkeznek és tárolódnak - az agy csak képi és egyéb memória és vezérlő-egység.


-- a tudomány fél ezekhez a témákhoz nyúlni, mert a vallások agyon misztifikáltak mindent.


Azt mondjuk természeti törvények vannak az univerzumba a és mindenhol-- mert valamiféle tudat fixálódik még az atomiba is-- ez az egyik az ami azt sugallja, hogy a kezdetekben bizony a legnagyobb abszolút hideg lehetett az univerzumban is, mert a törvények soha nem változnak, lehet mondani bele égett-fagyott az isteni porszemcse tudatába mint törvény.


sok különös dologról meséltem a blogomba megcáfolva sok mindent és rámutatva a helyes gyógyítási technikákra is amit önmagukon végezhetünk. pl gondolattal vagy is saját lelkünkkel


Itt nem írható be a blog cim kattintásra --


Tudod kérdező jó az ha a tudomány megállapításait megjegyzed, tanulod-- de azért nem árt azt is tovább gondolnod-- mert tudod axiomák születnek vagy épp matematikával igazolják addig irva az egyenleteiket amig egyenlő nem lesz a két oldal-- vágod?


Ezért is volt megdöbbentő számomra a geológia prof válasza-- mert Isten a büdös életben nem fog segíteni az emberiségen! Mert csak Energia- telis-tele infóval,éltető kisugárzással na és pusztítani képes erővel!

2012. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
60%

Hmmmm...Érdekes volt.

Ha jól értettem mami, akkor te el tudod hagyni a tested még a mai napig?

2012. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
53%

Az élő szervezetek kialakulását nem írnád le?

Mondjuk az embert.


Az élet kialakulásához és az univerzum működéséhez olyan "agy" kell,ami nekünk soha nem lesz...


(K.GY)

2012. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 A kérdező kommentje:

mami leírnád azoknak a könyveknek a címeit amikből ezeket tanultad? Érdekelne az a "fizika" könyv ami azt írja : "A másik a Föld tengely dőlése-- könyörgöm a kezdetekben nem volt még tengelye se-- se mágnesessége se gravitációja. "

Pedig 1 egész hetet töltöttem a Vega csillagászati táborban,amit Dr.Csizmadia Szilárd vezetett és egyik előadásán pont hogy a Föld és a naprendszer történetéről volt szó.Furcsa mód a te verziód kimaradt... vajon miért...

És nem egy Michio Kaku,Stephen Hawking és John Gribbin könyv van a polcon.De még sorolhatnám a világhírű csillagászok,biológusok és elméleti fizikusok által írt műveket.Furcsa mód egyik se ír ilyet hogy a Földön valamikor ne lett volna gravitáció.


De ha már ennyiszer szóba jött a gravitáció , mi is az?Suliban én úgy tanultam hogy : Minden esetben vonzó hatású erőhatás.Minden tömeggel rendelkező test fejt ki környezetére gravitációs erőt , tömegétől függetlenül mindennek van gravitációs mezeje.


De nézzük mit ír a Wikipédia , hátha rosszul tudom!"A gravitáció, más néven tömegvonzás egy távoli kölcsönhatás, amely bármilyen két, tömeggel bíró test között fennáll, és a testek tömegközéppontjainak egymás felé gyorsulását okozza. A gravitációs erő az az erő, amelyet az egyik test a másikra a gravitáció jelenségének megfelelően kifejt."


Nahát, majdem ugyanaz!


Tehát , kifejthetnéd hogy mégis hogy nem volt gravitáció az ősi Földön!Az akréciós korong forgására , már rá se térek.Ugyanis tudod van egy olyan megmaradás hogy PERDÜLET MEGMARADÁS.Ez azt jelenti hogyha egy forgó testben(akréciós korong)kialakulnak kisebb testek (bolygók) akkor azoknak a perdülete megmarad , és ugyanúgy fog forogni mint az a test amiből keletkeztek.Nos ezért baromság az hogy az ősi Föld nem forgott.


De akkor megkérdeznék néhány dolgot:

-Hogyan dőlt meg a tengely?

-Mitől lett hirtelen gravitáció?

-Miért kezdett el forogni a Föld?

2012. szept. 11. 17:22
 40/103 A kérdező kommentje:

"Az élő szervezetek kialakulását nem írnád le?

Mondjuk az embert. "


NEM.Azért nem írom le mert azzal szembesülök hogy a vallásosok vagy akármik , egyáltalán nem is értenek azzokhoz a dolgokhoz amikbe belekötnek.


Már a kérdésedből ordít hogy még csak a Wikipédiát se voltál hajlandó elolvasni mit ír az evolúcióról.Egy evolúciós könyvnek pedig még csak a borítóját se olvastad el.Szóval megkímélem magam egy 80 000 szóból álló komment leírásától és 3 óra gyűjtőmunkától.Ugyanis ha tömörítek is , kb. ilyen hosszú lenne leírni az élet kialakulásától az emberré válás történetét.Már maga a kérdés egy szegénységi bizonyitvány.Azt hiszed hogy 5-6 mondatban le lehet írni az evolúciót és az összes többit.


Pont ezért olyan népszertűek a vallások!Gyors , egyszerű és végtelenül embereknek szánt magyarázatot ad a dolgokra.Mert a tudomány ír vagy negyven oldalnyi szöveget csak a Föld létrejöttéről, ezzel szemben a Biblia egy mondattal elintézi:És Isten mondá, legyen!Ugye mennyivel egyszerűbb!

2012. szept. 11. 17:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!