Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezzel az elképzelé...

Vallásosok! Ezzel az elképzeléssel mi bajotok van?

Figyelt kérdés

5 milliárd éve,az akréciós korong anyaga elkezdett sűrűsödni és kisebb nagyobb kavicsokká állt össze.A kavicsok nagyobb gravitációs vonzóerejük miatt még több anyagot építettek magukba. És így növekedtek.Ez így ment tovább évmillókon át mígnem kisebb bolygók ki nem alakultak.Ezekből rengeteg volt így alkamakkor keresztezték egymás pályáját.Ilyenkor a két égitest egymásbaolvadt vagy csak egymásnak ütközött.A Föld Végül kialakult és nagyából 4,6 milliárd éve ő is átélt egy nagyából Mars méretű égitestel való ütközést.Az ütközés miatt a bolygónk forgástengelye megdőlt a merőlegeshez képest és a kirepülő törmelékből kialakult a Hold.Ezt bizonyítják a holdi kőzetek oxigén izotópos kormeghatározásából származó adatok.A Föld ekkor még forró és oxigénben szegény légkörrel rendelkezett.A földi víz csak év tízmilliók múltán jelent meg.A legvalószínűbb elképzelés hogy meteor becsapódások szállították ide a vizet.Erre szintén bizonyíték a földi és a meteorok vizsgálata.Kiderült hogy a földi víz hidrogénjének prótium és deutérium aránya egyenlő a meteorok vízével. Aztán megkezdődött a kőzetek és gázok oldódása.A víz akkoriban telített lehetett egyszerűbb molekulákkal és köztük aminósavakkal.A légkör pedig nitrogént , vízgőzt és más szerves anyagokat tartalmazott.Ezek évmilliókon át keveredtek , bomlottak és minden lehetséges módon kapcsolódtak egymással.


Ezt részletesebben leírom.


A komplexitás növekedéséhez szükséges valami energiaforrás.Ezt az energiaforrást a Nap képviselte.Mellette voltak még kisebb energiájú energiaforrások is amilyenek például a geotermikus kürtők de a Nap volt a legfőbb.A molekulák ezt az energiát használták fel.De a történet korántse ilyen egyszerű.A légkör oxigénben szegény volt.Ez pedig azt jelenti hogy nem volt ózon ami megvédje a talajt és a molekulákat a sugárzástól(röntgen,UV)Emiatt a molekulák folyton kivoltak téve a sugárzásnak,minek hatására felbomlottak és lesüllyedtek a mélyebb vízrétegekbe.A mélyebb vízben már nem volt jelentős a molekulák növekedését gátló Uv sugárzás.Mikor lesüllyedtek már szabadon növekedhettek ugyanis


1.nem rombolta szét a sugárzás

2.A felső rétegben elbomlott molekulák alkotóelemei lesüllyedtek és állandó építőanyag forrással látták el a mély rétegben fekvőket.Aztán még ott volt az agyag is.Az agyag szerkezete nagyon bonyolult ezért egy mintát adott a molekuláknak a komlexitás növekedéséhez.Az agyag a molekulák növekedéséhez katalizátorként szolgált.


Ezeknek a folyamatoknak a millió ébves menete után 3,5-3,8 milliárd éve létrejöttek az első élő szervezetek.



2012. szept. 7. 16:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
100%

mami!


Te pályát tévesztettél! Sci-fi regényeket kellett (kellene) volna írnod, mert ennyi eszement zöldséget csak ilyen regényekben lehet olvasni! :)


Bocs, az offért!

2012. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 anonim ***** válasza:
0%

Most udvariatlan leszek és kérdező Manónak szóló válaszomat, csak ez után írom, mert a neki szánt írásom hosszabb és bonyolultabb választ igényel.


37/ Igen bármilyen különös és megdöbbentő a mai napig is képes vagyok kilépni bár nem teszem (!) de sajnos már csak szüken egy percre. Kb 6 éve kaptam egy bazi nagy infaktust ami után a jobb kamrám, egyáltalán nem mozdul, mert tönkre ment az ingervezeték. Aztán majd nem a perc leteltekor a szinusz csomótól kap egy szikrát és egyet végre összehúzodik aztám megint semmi. Ami ebben dühitő, hogy 8 éve megörököltem két unokámat, akiket azóta nevelünk a férjemmel nyugdíjból.


Kb 5 éve amikor megtanított a nagyobbik unokám (aki egyébként a hét végén lesz 18 éves fiú) ezt a gépet úgy ahogy kezelni, akkor akadtam egy amerikai szkeptikus társaságra akik fizettek volna különleges képességek bemutatásért, aztán találtam indiai, ausztrál és angol társaságot is.


Mind közül a megírt képességeim után, a legtöbbet az amerikai ajánlott fel 1 millió dollárt. Akkor elhatároztam, hogy még a veszély ellenére is bemutatom hogy több pénz jusson a gyerekek felnevelésére—mindenben meg is egyeztünk levélen keresztül az én feltételeimben is. Először is kértem 2 -3 hónap türelmi időt, aztán ideutazhatnak egyetlen kísérletre bemutatóként, amit külön megfizettek volna és együtt kiutaztunk volna utána.


Én a kilépéseimet a férjemnek tett ígéretemhez híven akkor 1991 tavaszán hagytam abba, amikor napi vagy heti gyakorisággal mozgott a föld alattunk éjszakánként vagy a házunk alatt vagy a kocsink alatt amikor kimentünk németbe, végig az úton ahol csak aludtunk kempingben—csak a mi kocsink dülöngélt!! A férjem babonás, másképp nevelték, különben se akart tudni a dolgaimról annyira majrézott, hogy az ördög(!) fog ártani nekem de ezek a földmozgások kikészítették. Ezért attól kezdve csak egyetlen egyszer léptem ki, amikor a lódobogásszerű hang is volt, a föld finom mozgása mellett.


Aztán soha az utána következő években—ha csak megéreztem, hogy ilyen célja van a lelkemnek akkor akár éjjel volt akár nappal egyszerűen, nem feküdtem le, nem helyeztem biztonságba a testem, amibe beletartozott az is, hogy senki nem lehetett jelen.


Tehát a szivem miatt, nem sikerült, - mert a lelkem bármilyen messzire küldtem, Pestre vagy vagy másik városba, kimondottan beteg személyhez, vagy beteg gyermekhez, —amikor ott volt az ideje és letelt volna az egy perc, még alig tisztult fel a kép a másik távoli helyen, újra eltűnt a kép, sötét lett, majd akkorát dobbant a szívem majd ki ugrott a mellkasomból – vagy is onnan messziről figyelemmel kísérte a szívem mozgását és visszatért!!! Így nem tehettem mást, lemondtam a bemutatását, nagy csalódás volt az unokáimnak de a férjemnek is- túlságosan beleringatták magukat, hogy sok pénzt fogok szerezni…


Az igazság az, hogy annak idején semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy a ruszkik kémje váljon belőlem—hisz ez a képességem többet ért volna számukra, mint ma a műhold. Nem volt előttem se betonfal se vas, se földkérge se távolság, ami akadály lett volna és bármit láttam, hallottam mindenre emlékeztem visszatértem után. Pedig nem ártott volna a sok babonaság miatt a vallásoknak a hatalma és befolyása és annyira különböző tanai miatt és valljuk be az emberi aljasság miatt se.


Le lehetett volna kisebb töksötét helységben filmezni, mert azt hiszem látható akkor— Volt egy-két alkalom, amikor mintha látott volna valamit az illető, amikor megjelentem, mert elhallgatott és figyelt. Mindenesetre speciális technikával, még tökéletes felvételt is lehetett volna késziteni. Hisz a lélek szálakat csak negatív töltések alkotják Igaz az élő lélekké aranysárga. Ilyennek láttam a karom vonalait és ilyen fénnyel világítottam be kisebb helyet.


Egyébként a kilépések 32 éves koromig spontán történtek meg, akaratom ellenére— amig gyerekként érdekes játék volt, és öröm számomra, (mert akkor Anyám mellett lehettem pár percig és láthattam, simogathattam, amitől jobban lett, súlyos TBC volt) fiatal felnőttként féltem tőle és kerestem az okát és mentem újra tanulni, klinikára dolgozni. Érteni akartam mi az, ami eltávozik belőlem, mi az, amivel látok, hallok, gondolkodom (!) és fénysebességgel a világ másik felén kötök ki.


Mi az, ami gyógyít beteg gyerekeket, mi az, ami lesújt egy- egy gazemberre, különösen akit gyermek ütlegelése közben értem. Úgy sújtottam le, hogy összerogyott a fájdalomtól és vonszolta magát görnyedten utána. vagy úgy megcsaptam valakit, mert gazember volt, hogy éjjel már a mentő vitte el- és még lélekként újra azt is végig néztem! holott csak akkor tudtam meg hogy hol is lakik az illető. Ott topogtam" a kapu elött és olvastam" le a tábláját a maszeknak, aztán mentem" be a vaskapun, mintha ott se lenne!


Utána ellátogattam a valóságban is és a felesége engedett be a házba én pedig akaratom ellenére véletlenül balra kanyarodva indultam a szoba felé... meg is kérdezte, hogy mikor jártam náluk, nem emlékszik rám... hogy tudom merre van a szoba? Hát még ha tudta volna hogy akkor éjjel is ott voltam amikor elvitte a férjét a mentő...Én az ember sajnáltam a bitangját, de a lelkem kegyetlenül elbánt vele-- a sebészek nem láttak még olyat úgy szétszakadtak a belei....


Mi az, amit megláttam önmagam kar-forma-szerüségéből ilyen esetekben, hisz számomra félelmetes volt. Vagy miért nem volt soha senki beteg a közelemben? miért hallok meg hangot és ébredek fel, amikor valaki jajgat vagy fuldokolva köhög,- és azonnal ott topogok az ágya mellett, amikor Én az ember, nem is tudtam, ki az aki jajgat és hol, hisz 200 km re volt tőlem?—én pedig aludtam előtte. Vagy nappal, ha ismerős volt, akkor a neve nyomult zavaron, hogy főzni, dolgozni nem tudtam—tehát keresni kellett egy helyett, hogy lefeküdhessek és akkor a lelkem elzúgott, holott az ország másik felébe volt az illető.


Sokáig tanultam akarattal kilépni kb 29 től 3 éven keresztül- akkor se sikerült csak legfeljebb 10 kilépésből HA egyszer, hogy oda érkeztem ahová ÉN akartam, nem pedig oda, ahová A LELKEM AKART MENNI! A lélek öntörvényű!


Ezért írtam a múltkor hogy a hindu guruk széltolók, amikor azt állitják, hogy törökülésben kilépnek a testükből a meditációnak köszönhetően. Én egyetlen egyszer léptem igy ki, mert siettem, akkor is szép pup lett a fejemen, akkorát koppant a földön! De semmi extra nem történt velem olyan legalábbis nem, amiket sóderolnak.


De bármit is írtam most, ami nem mindennapos és tulajdonképpen fantasztikus dolog volt—de még se misztikum, és semmi különös nincs benne, csak egyszerű következménye lett valaminek, amit kicsi gyermekként elszenvedhettem.

2012. szept. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
Nincs kedved találkozni ma éjszaka?
2012. szept. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
18%

igazad van 41/ valóban olyan volt az életemnek ezen része, mint egy Sci-fi -- csak tudod zöldségek nélkül. S ha őszinte vagyok akkor sajnos, inkább horrornak mondható az életem első része 32 éves koromig - ha kivonom belőle a második házasságom szép csodálatos éveit.


Valóban amikor spontán átéltem ezeket az élményeket gyermekként akkor érdekes volt és boldog voltam, de csak játszottam vele.


Viszont szembesültem olyan dolgokkal is fiatalon ami már félelmet szült és nem volt akitől segítséget várhattam volna, hisz nem volt senki akivel megbeszélhettem volna.

A második férjemnek is csak több éves házasság után mertem elmondani, mivel elszóltam magam és igy muszáj volt-- de vele se tudtam beszélni erről, mert éreztem, hogy utána szinte elhúzódott tőlem.


Amikor a klinikán dolgoztam és azt mondtam az osztályvezető orvosnak az intenzíven, hogy a agyhalott komás betegnek fájdalmai vannak, mert nem jó a vér amit bekötött, jó lenne ha leállítaná-- teljesen kiakadt; Viki maga érzi a komás fájdalmát? -- bár leállította a transzfúziót, kiderült valóban nem volt jó a vér a betegnek, - meg is köszönte utána... de nem volt mersze tovább kérdezősködni. Amikor azt mondtam egyre akiről már lemondtak mert olyan állapotban volt-joggal egyébként- hogy gyógytornász kellene mert összezsugorodtak az inak és ha visszajön nem lesz képes lábra állni-- akkor azt mondta nekem; minek Viki a koporsóba így is el fog férni, csak olcsóbb lesz.


Amikor pedig rá két hétre visszahoztam, és bent maradtam miképp fogadják-- a nagyviziten még rám nézni se mert, a prof még azt se hitte el hogy tiszta a tudata is a betegnek. amikor pedig két klinika által is vizsgált, gyógyított beteg már járni sem tudott a végén, -- egyetlen éjszaka szinte csodaszámba ment meggyógyult teljesen. Akkor az orvosa üvöltözött velem... mit adott a betegnek??! Semmit nem adtam, nem is adhattam hisz ők már felsorakoztatták az egész gyógyszer arzenált!


Ezek után kivel beszélhettem volna meg a problémáimat az orvosok közül? Még most se találnék senkit mert ma viszont túl sok a hazug és szélhámos vagy épp a hindukat majmolok na és a bigottak.

2012. szept. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
19%

Az első válaszom Kérdező –Igazad van a polcaimon annak idején nem volt egyetlen fizikus, csillagász, biológus vagy akárkitől könyvem.


– annál több építészet volt, mivel a nagyobbik gyerekemet,a fiamat az érdekelte. Építész lett, majd az egyetem után disszidált.


De tudod, ha valakit érdekel egy téma és az olyan mint én, akkor veszi a fáradságot, és könyvtárakban mindent megtalál. Annak idején legalábbis így volt Pesten. Ami pedig még jobban érdekelt, de nem találtam azt könyvesboltokban megkerestem, és megvettem


Lehet, nem vitatom, hogy ez dr Csizmadia okos ember és biztosra veszem, hogy a csillagászati tábor előadása is hasznos és okos dolog volt, különösen, ha ezek után még tovább érdeklődsz ilyen irányban..


De azért nem kell szentírásnak venni, mert az univerzum keletkezése, hidd el nekem ma is csak hipotézis—szebb szóval tudományos axiomák.


Mint írtad?” Ha már szóba jött a gravitáció, te úgy tanultad, hogy minden tömeg fejt ki ilyen erőt a környezete felé. És minden tömegnek van gravitációs ereje.”


Ezt annak idején Newton mondta ki. Én is így tanultam. Ma viszont azt mondja a tudomány, hogy amiről azt mondjuk, hogy gravitációs erő meg potenciál, azt le kell forditani Einstein szülte - tér-idő geometriára. De se egyik, se a másik nem határozta meg azt hogy MI a gravitáció. Mire is gondolok, az hogy valami vonzza a másikat, az még nem határozza meg azt, hogy milyen belső erő szabadul fel?


Hisz ha két ember vonzza egymást az még nem határozza meg a vonzás eredetét, hogy miképp keletkezett az energia kisugárzása, attól még lehet valaki meleg, vagy épp hetero


Most a Bumm elmélettel kapcsolatban kihagynám Hawkins-t, aki nem hisz semmi másban. Csórikám… mit nem adnék, ha láthatnám a megdöbbenését, amikor „eltávozik” és azzal szembesül majd, hogy a halál nem a totális megsemmisülés… hogy a végtelen Teret, és a fénysebességet képes lesz uralni, még ha a valóság negyed órájáig is. Mivel ott, és akkor IDŐ se lesz.


Most pedig a Bumm eredete. Valaki, már nem emlékszem a nevére, megfigyelte a galaxisok vörös eltolódását. Na és ezzel el is döntötték, hogy a világegyetem lassú szétrepülésbe van.


Aztán tovább studiroztak és jött az ötlet, számoljunk visszafelé az időben. S akkor kijelentették ha egy lassú szétrepülés visszafelé forgatok, akkor ebből egy gyorsuló összehúzódás lesz.


Ha a mostani sebességgel visszamegyünk a múltba, akkor azt fogjuk látni, hogy egyre sűrűbb lesz az anyag, egyre közelebb kerülnek egymáshoz a galaxisok, és valamennyi idő mulva – kigondolták 14-15-16 milliárd év múlva (attól függött, KI” gondolta!) végtelen lesz a sűrűség és a távolságok zérová válnak. S kimondták, hogy mivel a nagy tömeg esetén mindig a gravitáció győz, (közben elfelejtették, hogy a szétrepüléssel kezdték!) tehát valamikor, 16 milliárd esztendővel ezelőtt sehol nem volt semmi de amikor egyetlen pontban összetömörült ez a végtelen sok anyag akkor Bumm felrobbant.


Aztán jött Einstein aki mind ezt megcáfolta, mert olyan mint gravitációs erő az nincs, azt vallotta, hogy tér-idő geometria törvényeit befolyásolják. Az általános relativitás elméletével pedig azt bizonyította, hogy energia vagy van, vagy nincs. Ha viszont nincs akkor a tömegek a lehető legtökéletesebb egyenes vonalban mozognak, nem igaz?


Az most egy másnapra tartozik, hogy akkor se, de még korunkban se, tudja a tudomány, hogy MI az IDŐ tulajdonképpen, legfeljebb ha az órájára pislant.! Arra végképp nem gondolnak, hogy van olyan Tér, ahol egyáltalán nem létezik ez a Térfeszültség, mint idő.


Akkor leültek és megoldották az egyenleteiket és kimondták hogy 13-16 milliárd évvel ezelött a görbület végtelen naggyá lett, az anyag végtelen sűrű, végtelenül forró, ennyi nyomás lehetett, akkor ezt meg ezt csinálta a térgörbület. – úgy spekulálhattak, hogy ha összenyomják a gázt, akkor az sűrűsödik forrósodik majd, bumm felrobban –


Ez akkor lenne igaz ha ismernék a kezdő feltételeket—ez hiányzik viszont – tehát azt momndja a tudós ennek hiányában, Csak HINNI KELL benne.


Az ami tény, az a részecske fizikai állapot és a három különböző alapvető és ismert kölcsönhatás a gyenge, az elektromágneses és az erős—ezek mind össze voltak keveredve mint most az elektromosság és mágnesesség.

De az egyetlen pontba tömörült minden, az nem reális, inkább az, hogy sok- sok tömörülés, csomósodott halmaz alakult ki, és mint írtam inkább egy RIANÁS miatt.


Tudod Manó a részecskefizika számos elmélettel, rendelkezik, amely negatiív nyomásokat és efféléket állított fel a világegyetemre. De ezek az elméletek még ha tanitják is nem megbízhatóak és bármikor előállhatnak újabb verziókkal.


Mint ahogy a napokban hallottam a tv-ben tudósokat egy újabb verzióról beszélgetni. Valahonnan, mit tudni honnan, berepült az univerzumunkba egy kicsi tűzgömb, majd az elkezdett növekedni és végül felrobbant.

De ahhoz hogy a jelenlegi világegytemet elő lehessen állítani, ahhoz egy természetesebb folyamatnak, energiatermelő időszaknak, történésnek kellet lezajlania.


Mivel magától csak úgy, nincs gravitáció, főleg nem létezik ellen erő nélkül. Nem beszélve arról ha a kezdeti időszakban nem volt semmi energia hisz nem létezett még atom se, akkor a legmagasabb abszolút zérus hidegnek kellett lennie. S mivel olyan nincs hogy abszolút semmi igy valószínűsíthető, hogy semleges isteni porszemcse kitöltötte ezt a végtelen teret. Ez lehetett a mai fizika nyelvén a neutron. S azok az energiák, amelyek azóta körbe fogják és részévé válva atomot, alkottak, egy nagyobb történésre keletkeztek benne és rajta, mint két feszültség, mint proton és elektron. VÁGOD?


A lényeg mind az, amit tanultam régen (egyébként mindig kitünő voltam annyira, hogy két év alatt szereztem meg az érettségit) vagy hallottam az idők folyamán itt gondolok az általam imádott Öveges professzor tv adásaira vagy könyveire amit kihoztam könyvtárakból. Vagy a tv ben szerepló tudósokra, azokat bár mindig elismertem, de az nem jelenti azt, hogy ne cáfoljam meg egy-egy részletét abból kiindulva, ahogy én megtapasztaltam a világunkat és annak erőit. Egyébként se voltam soha könnyen HÍVŐ mindenbe.


Például csak egy a sokból. Bármikor, bárhova elszáguldottam és landoltam, állandóan mozogni kényszerült a lábamnak megfelelő energia szálak. Ha csak egyetlen pillanatra megálltam, volt ilyen- akkor sok méterrel lejjebb landoltam. Igy megtörtént hogy a 10 emeletről egyetlen pillanat és lent kötöttem ki valahol a földszinti lakásban. Vagy valahol jártam a világban, mert látni szerettem volna a nagy tavak környékét, és véletlenül elméláztam, pillanatok alatt hatalmas barlangokban találtam magam s valószínüleg ott még ember se járt, pedig felette hajók úsztak.


Amikor pedig elindultam a Földünk közepe felé olyan helyre ment a lelkem indulási helyre ahol óceán volt és a mélyben még hatalmas repedések is és gázfeltörések. Ott a víz tetején álltam és nem kényszerültem topogni vagy is, nem mindenhol van, és nem mindenhol elég erős a gravitáció, mert lehet, hogy a nagyobb víztömeg, leárnyékolja!

De hasonló ellenérvem van a Hold gravitációjának,. Vonzásával kapcsolatban is amikor azt mondja a tudomány hogy azért van dagály, mert a Holdunk vonzza. Azt gondolom, ez sem igaz.


Na kék Manó elég kimerítő voltam? Azért fogadj el egy tanácsot, tanulj meg mindent, de azért hagyd nyitva a gondolat végét, mert holnap lehet, kiderül az igazság is.A vallási dogmák és a tudományos axiomák csak a HISZEM -n alapulnak, nem árt ha ismered, de azért nem kell mindjárt a tűzbe menni az igazságukért.


Azt se kell komolyan venned amit én írtam—hisz az is csak megtapasztaláson múlik, de abban a létformában is nehéz megérteni a világunkat, mert semmit nem képes megfogni, megmérni, csak látni, hallani és erőket energiákat érzékelni. Mert a valóságunk abban az állapotba, bizony csak színes, átjárható, szinek-tömegévé válik.

2012. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
19%

Dehogy nem 43/ Mennyi idős vagy? Mert vénekkel nem kezdek ám, épp elég a saját idős korom... fiatalodni az jobb lenne-- de újra is kezdeném az egész cirkuszt-- de akkor nem szülnék fiatalon gyerekeket hanem tovább tanulnék és kisöpörném a parlamentet! olyanná válnék, hogy még Rákosi is szent Ferenc lett volna hozzám képest! Na mindegy ezt elszúrtam. A család és a férjem, fontosabb volt számomra mint az egyetem...


tehát kedves 43/ már tárgytalan a randink.

2012. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!


A kérdező kommentje:


"Az élő szervezetek kialakulását nem írnád le?

Mondjuk az embert. "


NEM.Azért nem írom le mert azzal szembesülök hogy a vallásosok vagy akármik , egyáltalán nem is értenek azzokhoz a dolgokhoz amikbe belekötnek. "



Nos nem győzött meg, azért kérdezlek téged.


Bizony hosszú lenne leírni ,még az életünk is kevés lenne rá : )


Nem önmagam teremtődtem igazad van ahhoz én túl kicsi vagyok . A teremtés ...Drága Istenünké.



(K.GY)

2012. szept. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 Srapnel ***** válasza:
100%
Előző: Beszélhetünk az élet kialakulásáról, de ahhoz először definiálni kellene az életet magát és a definícióban megegyezni. Csak hogy az alapok a beszélgetéshez meglegyenek.
2012. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:
19%

Spranel----- igazad van először is azt kell felvázolni, hogy mitől élő, és mitől vált értelmessé (már aki) ez a nagy sejtkupac a testünk.


Egyébként nagyon érdekes dologra jöttem rá életem során amikor a betegekkel foglalkoztam, illetve titkon gyógyítottam őket annak idején. S az a különös, hogy a tudomány szintén ismeri ezeket az alapokat és még se látták meg eddig benne az összefüggést! Holott ez nagyon befolyásolja az életet a személyiséget és a betegségek fokozatos minőségű kialakulását.


38---- Azt írtad hogy „Az élet kialakulásához és az univerzum működéséhez olyan "agy" kell, ami nekünk soha nem lesz...”


Remélem nem Istenre gondoltál? Az univerzumot nem Isten teremtette. Az egy spontán kialakult reakció sorozatnak a végterméke. Az már egy másnapra tartozik, hogy az atomok kialakulásával olyan szubsztanciák is keletkeztek, amelyek önmagukról a hullám illetve, testes feszültségükön minden információt megörizni voltak képesek illetve megismételni azt igy alakult ki a nagy Természet törvénye.


Viszont az Isten fogalomnak megfelelő szellemi energiák már a Földnek termékei, itt keletkeztek és szintén elektro-mágneses feszültségek alkotják, akár az univerzumi atomi-tudatot” és ebből következhetett az, hogy ha spontán reakció révén kezdődött is a teremtő aktusuk, egy idő után már, tudatos teremtéssé vált saját játékos, majd alkotó élvezetként”.-


Az emberrel, önmagukat akarták megteremteni isteni lényként, mint kézzelfogható valóságot, egyetlen testbe átadva önmagukból részlet energiákat, mint maxszimális tudat minőséget. Ami tulajdonképpen a diffferenciáltabb memória és vezérlőegység, ez az agy, és mint érzelmi szinezetű gondolatot alkotni képes, lélek szálakat.


Így vannak jelen bennünk a két lelkünk által (az egyik az idegrendszer energia rendszere, a másik a kínaiak által is talált mágneses szálrendszer, amit ők bár rosszul, jin és jang -nak neveztek el) és tulajdonképpen ismereteiknek részletei is, minden emberben más és más képesség gyanánt.


Csak elő kell keresni a tudatunkból mind azt a tudást, amit az eltelt ídő folyamán örökségképp kaptunk, aminek részleteit őseink részben felszinre is hoztak.


Az ember, de minden élet ezért más és más, mert nem előre megtervezetten lett alkotva, hanem mindig részleteiben és mindig csak pillanat ideig tartó belenyúlásukkal” vagy is elekrto-mágneses ráhatásuknak köszönhetően változtatták és formába kényszerítették miközbe az az evolúciós törvényeket is beleplántálták mint természeti törvényt, az önfentartás, alkalmazkodás, módosulás képességét.Ilyen értelemben igaz Darwin fejlődés elmélete.


Elmesélek egy nagyon aranyos sztorit, ami épp tegnap játszódott le az udvarunkban. Ez is híven azt mutatja, hogy minden élet annyi tudatot, értelmi szintet kapott a teremtő aktus során, amennyi az adott fajnak épp szükséges volt a fenn maradásához.


Azt mondják, hogy a baromfi egy ostoba állat csak. Először is, van egy olyan kakasom, - a másikat eladtam, mert ez a kakas kinyírta volna, - amelyik nagyon agressziv, nagyon bagzós, viszont nagyon vigyázz a tyukjaira. Addig semmiből nem ehetnek a tyúkok, amig ő meg nem kostólja, de csak kostolja aztán nekik hagyja. Időnként egy-egy tyúk megunja a macerát és az udvar másik oldalán, a bokron aljára elbújik.


Már mind bent volt a helyén este felé, de a kakas még is nyugtalan volt, jött- ment, kiabált, visszaszaladt fejbe kollintotta a tyukjait, aztán megint kiszaladt körbe- körbe.


Megnéztük, hogy mi lehet a nyugtalanságának oka. S akkor derült ki, hogy csak 12 tyúkja ült fent a lécen, holott 13 nak kellene lenni. Aztán kiderült, hogy átjött az előudvarba a 13. és elbujt az épület ellenoldalán egy bokor alatt, mert elege lett az állandó fegyelmezésből és cicerélésből” Mert még annál is eléggé agresszív a kakas- a télen a fazékba fog kikötni az hétszentség és az új generációból lesz kiválasztva egy szelídebb.


A lényeg, honnan tudta, hogy egy tyúkja hiányzik? Tehát az állatnak is vannak épp úgy bizonyos értelemben gondolatai, érzelmei, memóriája, csak az agy nem olyan differenciált.


Ha kitekintünk az univerzumba a Természet is alkotott és bizonyos értelemben törvényeket is, amelyeket ismételni is képes, mint tudat- információt újra és újra egy csillag vagy egy bolygó születésekor. – De soha nem válhat ennél többé, csak is primitiv természet alkotta atomi-tudat, marad!


Ez az atomi tudat minőség ismétlődik a biológiai mollekulákban is, hisz végsősoron atomok füzérei alkotják. De soha nem válhatott volna tudatos fehérje, egyetlen szénláncból vagy aminosavból se, RNS,-DNS, - maradhatott volna közönséges vegyület lánc, ha nem éri egy nagyon magas feszültségű mágneses hatás.


Ez pedig csak úgy mehetett végbe, hogy a magnetoszféra nem egyik pillnatról a másikra azonnal akkora lett és azonnal el is távolódott a bolygónk felszínétől, hanem bizony fokozatosan nött és távolódott el.



Vagy is a „teremtő aktus” tulajdonképpen, amikor a két energia sugárzása egymást mettszették, felszín közelben lapozta” a garavitációs erő kisugárzása a mágnesesség első energia-sávját.


A visszasugárzásának hatása ma is jelen van és annak köszönhetjük mint Tér-feszültséget a NAGY IDŐT. A testben lévő két lélek-energiának szintén egymást lapozó mozgásának és sugárzásának a biológiai időnket.


Miközben a primitív anyagból formába kényszerítve, önmagukból adva és átszöve fokozatosan eljátszották a teremtés játékát lépésről-lépésre, mindig tökéletesebb fajokat alkotva ez a második élet teremtésénél látszik a legjobban.


ÉS most kérdező Manócska,


---arra még nem gondoltál, hogy ha csak egy közönséges reakció végterméke lenne az élet, akkor az lenne a logikus, hogy azóta is és állandóan, újabb és újabb fajok keletkezzenek? De nem így van, mert a mágneses ivek növekedtek és eltávolodtak – Így lett vége a teremtő aktusnak!


Vagy ha valóban igaz lenne, akkor a mai technikával szimpla elektromos szikrákkal, miért nem sikerült előállítania egyetlen sejtett se a tudósoknak?


Igen tudom, most azt mondanád, de hát az UV sugárzás is ott volt és a kintről jött sugárözön is—de tudod abban csak primitiv atomi tudat van—a másik, hogy sajnos amióta lyukas kalapot készítettek az ózonunkból az esztelen atomrobbantásokkal, azóta bezugnak az UV sugarak és a többi is, a légterünkbe sajnos és bizony nem építö hatással, hanem sejt-pusztítóként!

2012. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:

mami!


Kíváncsian olvasnám, hogy szerinted hogyan alakult ki a Föld és az élet, a te variációd szerint, ha már ennyi mindent megtapasztaltál, talán erre is kaphatunk választ tőled.

2012. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!