Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezzel az elképzelé...

Vallásosok! Ezzel az elképzeléssel mi bajotok van?

Figyelt kérdés

5 milliárd éve,az akréciós korong anyaga elkezdett sűrűsödni és kisebb nagyobb kavicsokká állt össze.A kavicsok nagyobb gravitációs vonzóerejük miatt még több anyagot építettek magukba. És így növekedtek.Ez így ment tovább évmillókon át mígnem kisebb bolygók ki nem alakultak.Ezekből rengeteg volt így alkamakkor keresztezték egymás pályáját.Ilyenkor a két égitest egymásbaolvadt vagy csak egymásnak ütközött.A Föld Végül kialakult és nagyából 4,6 milliárd éve ő is átélt egy nagyából Mars méretű égitestel való ütközést.Az ütközés miatt a bolygónk forgástengelye megdőlt a merőlegeshez képest és a kirepülő törmelékből kialakult a Hold.Ezt bizonyítják a holdi kőzetek oxigén izotópos kormeghatározásából származó adatok.A Föld ekkor még forró és oxigénben szegény légkörrel rendelkezett.A földi víz csak év tízmilliók múltán jelent meg.A legvalószínűbb elképzelés hogy meteor becsapódások szállították ide a vizet.Erre szintén bizonyíték a földi és a meteorok vizsgálata.Kiderült hogy a földi víz hidrogénjének prótium és deutérium aránya egyenlő a meteorok vízével. Aztán megkezdődött a kőzetek és gázok oldódása.A víz akkoriban telített lehetett egyszerűbb molekulákkal és köztük aminósavakkal.A légkör pedig nitrogént , vízgőzt és más szerves anyagokat tartalmazott.Ezek évmilliókon át keveredtek , bomlottak és minden lehetséges módon kapcsolódtak egymással.


Ezt részletesebben leírom.


A komplexitás növekedéséhez szükséges valami energiaforrás.Ezt az energiaforrást a Nap képviselte.Mellette voltak még kisebb energiájú energiaforrások is amilyenek például a geotermikus kürtők de a Nap volt a legfőbb.A molekulák ezt az energiát használták fel.De a történet korántse ilyen egyszerű.A légkör oxigénben szegény volt.Ez pedig azt jelenti hogy nem volt ózon ami megvédje a talajt és a molekulákat a sugárzástól(röntgen,UV)Emiatt a molekulák folyton kivoltak téve a sugárzásnak,minek hatására felbomlottak és lesüllyedtek a mélyebb vízrétegekbe.A mélyebb vízben már nem volt jelentős a molekulák növekedését gátló Uv sugárzás.Mikor lesüllyedtek már szabadon növekedhettek ugyanis


1.nem rombolta szét a sugárzás

2.A felső rétegben elbomlott molekulák alkotóelemei lesüllyedtek és állandó építőanyag forrással látták el a mély rétegben fekvőket.Aztán még ott volt az agyag is.Az agyag szerkezete nagyon bonyolult ezért egy mintát adott a molekuláknak a komlexitás növekedéséhez.Az agyag a molekulák növekedéséhez katalizátorként szolgált.


Ezeknek a folyamatoknak a millió ébves menete után 3,5-3,8 milliárd éve létrejöttek az első élő szervezetek.



2012. szept. 7. 16:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/103 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerű! Elhiszed, hogy Isten mindig és örökké létezett, és észreveszed, amikor olyat tesz, amire azt mondanád, hogy véletlen."

De egy csomó mindent elhihetsz, amire ugyancsak semmi bizonyíték. És ugyancsak ráfoghatod az általad megmagyarázhatatlan dolgokra....


"Sokkal könnyebb így az ember élete, ha TUDJA, hogy van valaki, aki segít neki a minden napjaiban."

Ez igaz. De én úgy döntöttem, hogy nem a könnyebb úton akarok járni, hanem az igaz úton. A világ igazságainak megismeréséhez pedig a tudomány visz közelebb. Megfigyeljük a körülöttünk lévő világot, megismerjük a működését. És valahogy nem a teológia jutatta az embert a holdra, nem a teológia fejlesztett antibiotikumokat, nem a teológia eredményei teszik láthatóvá távoli galaxisok és az atomok világát.


"Amúgy nem látod a levegőt, mégis tudod, hogy van. Nem látom Istent, de TUDOM és HISZEM, hogy van!"

Nem látom a levegőt, de mérni tudom. Mivel tudom mérni, tudom, hogy van. Nekem az a bajom a tiedhez hasonló gondolatmenetekkel, hogy kizárja a tévedés lehetőségét... mi van, ha rosszul tudod? Honnan tudnál arról megbizonyosodni, hogy habár nem látod, nem érzékeled, és mégsem létezik? Sehonnan... De a mérhetőségre visszatérve: nagyon hasonló volt az éter és a flogiszton a maga korában. Bizonyos jelenségek megyarázatára felhasználták, de igazából nem tudták mérni. Később odáig fajultak a dolgok, hogy a tudomány fejlődését komolyan hátráltatta, ha a modellekben bennehagyták. Aztán, mivel semmilyen kísérlettel sem sikerül bizonyítani létezésüket, kigyomlálták őket a tudományból, és a új elméletek kaptak szárnyra amik már sokkal jobb modelljei voltak a világnak. Ezért, ha valaki valami olyasmiben hisz erősen, amire nincs semmi bizonyíték elég nagy eséllyel számos igazságot elzár maga elől.

2013. jan. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/103 anonim ***** válasza:
0%

"mivel tudom mérni"...

Szomorú, sivatagi száraz, költőietlen és igaztalan a materialistáknak az a téveszméje, hogy 'csak az van, amit mérni tudok'.

Nem lenne Bach partita, nem született volna meg Weöres Harmadik szimfóniája- ha csak az "van, ami mérhető" És egyáltalán semmilyen műalkotás és - mivel a tudományos felfedezések mögött is INTUÍCIÓ van - semmi tudományos felfedezése sem lenne. Semmilyen felfedezés sem lenne. Felismerés sem. Egy két év körüli gyerek 100 közül is ki tudja választani az anyját- nem tudná, mert nincs sublere, hogy megmérje az arcélszögét. És így tovább. Mert bennünk van a világ világossága. Szánakozva gondolok a materialistákra. Ellentétben ahogy Babits gondolja, mert ő így ír:

"Nem szánom én az ostobát,

kinek üres a mennyek boltja:

ki méltó látni a csodát

az a csodát magában hordja."

2013. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/103 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, de nem is a művésetekről és a zenéről beszélt, . az meg hogy a kis gyerek felismeri az anyját,az azért van mert megtanulta az arcát, ez egy nagyon bonyolult folyamat az agyban. van aki erre képtelen, ez az arcvakság(Prozopagnózia),ők van hogy a saját arcukat sem ismerik fel sajnos, és nem tehetne róla. ennek semmi köze istenhez, hogy valaki felismeri e az anyját vagy nem.
2013. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!